Šta je novo?

Telekom Srbija - Poskupljuje pretplate na fiksni telefon od 01.08.2014 i nove usluge

Jel' bas prekoracenje pretplate (stoji zasebno saobracaj van pretplate), ili ti je veci racun samo?
Meni je racun veci 1000 dinara u odnosu na prosli - ali je to sasvim normalno, jer na proslom racunu nije vise bilo pretplate (ili kako se vec zvala, nebitno), a sada ima, i plus je veca 150 dinara skoro.
 
podestio bih na onu emisiju gde su ljudi zvali kviz preko fiksnih brojeva i ostavljali svoje ime prezime, ulicu... i kad ih kompjuter izvuce, onda oni dobiju nagradu. u toj emisiji je jedan lik bio izvucen 5-6 puta samo u jednoj emisiji!!! i naravno, otkriveno je da je taj lik radio u telekomu u samoj centrali :)
bilo to i po novinama ali se sve zataskalo. telekom i dalje ne priznaje da su njeni zaposleni zvali te brojeve direktno iz centrala. a trosak tih poziva.. dobili baba i deda koji nikoga ne zovu decenijama, porodice koje su u to vreem bili na letovanju (van kuce) i slicno...
 
Sada besplatni minuti vaze SAMO za pozive ka fiksnim brojevima,dok se svaki poziv ka mobilnim brojevima naplacuje
Komsije malo zacudjeni,retko ko ima racun ispod 1000 din, a kazu imali malo poziva
Caka je u tome sto su pre besplatni impulsi vazili i za pozive ka mobilnim brojevima

Telekonj je prevaziso sam sebe
 
Не сећам се колико је раније могло да се у 300 импулса удене мобилних позива али мислим не више од ~15-20 минута. Ако је неко сада звао само и једино мобилне, то подиже цену за 120-160 динара али пошто не верујем да је неко раније звао само мобилне, онда ова промена тарифе може да повећа рачун за стотинак динара. Зато се на позивима према фиксним бројевима мало уштеди. Вероватније је поскупљење претплате или како се сада зове повећало рачуне.
 
Fiksni je postao potpuno besmislen; za ~1000din moguće utrošiti 150 min ka fiksnoj i ~20tak minuta ka mobilnoj mreži. Za iste pare u mobilnoj nude 600min razgovora...
Samo i gola pretplata je baš fin reket za ljude kojima je jedina opcija ADSL, čak i da im fiksni nikada ne zatreba.
 
Poslednja izmena:
Vecini je ADSL jedina opcija-WIFI zbog loseg pinga i ne racunam,kablovska je u manjim mestima misaona imenica
Wifi moze,ali za nas koji koristimo CS satelitsku ne vredi nista-isuvise je nestabilan,nema konstantni ping
Wi fi cak i kad smo delili na 30 met. imao sam zezanja sa pingom
Za 300 din. pripejd na Vip u mesecno 100 min. ka svim mrezama i sms
 
Da li je moguce da se zabrane svu pozivi sa fiksnog sem obicnih lokalnih i obicnih mobilnih brojeva? I da samo u poslovnici moze vlasnik da izmeni?
 
Ty odo u setnju:) Sve hvatam lepe dane:)
 
Imam stan koji iznajmljujem i novi stanari ne zele da placaju fiksni telefon i traze da odjavim. Odjava besplatna, kasnije uvodjenje 1din, uz dva uslova: ako bude bilo portova na centrali i mora na 24 meseca.

To mi bas ne odgovara, ovi stanari mogu da odu, mozda dodje neko ko ima ADSL pa trazi fiksni... Uglavnom, podneo sam zahtev za selidbu broja na nepostojecu adresu, blizu nase letnje kuce na Dunavu, gde niko nema fiksni. Ne znam koja im je sada politika u vezi sa time. Da li ce me drndati, zvati da im dam drugu adresu?

Pre tri godine "preselio" sam drugi kućni fiksni u Pristinu, ali nije bilo tehnickih uslova, naravno, te imam mirovanje - broj je i dalje moj. Više ne moze na Kosovo.
 
Isto vazi, rekli su mi to ove godine kada sam selio broj (mislim ja sam znao da ima mogucnosti, ali rekla je "ako nema").
Mada opet: ovo su samo rekli, ne znaci da stvarno vazi, nisam bio u mogucnosti da proverim.
 
Poslednja izmena:
Jel i dalje vaze ova pravila hteo bih da ugasim fiksni broj ili preselim na drugu adresu gde investitor nije platio telekomu za parice,e sad mozda mi telekom dzaba tamo uvede paricu(znam da u zgradi niko nema telekom fiksni jel nema linije do zgrade) wdcm i slicne gluposti tamo nebih prihvatio

razlog gasenja je sto za cenu koju placam najsirotinjskiji adsl sad imam optiku a ipak skupo placen broj bi hteo nekako da zadrzim
 
Isto pitanje u slucaju da se prebacuje na mesto gde vec ima fixni? Kako bi preneli drugi? Kao VoIP ili ima nacin da oba budu prava fiksna?
 
Moze li se odbiti taj voip i traziti pravi fiksni (kao razlog recimo uvodjenje adsl-a)
 
Preselite broj kod kablovskog operatera.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Ne mozes dobiti xDSL na broju koji nije kod Telekoma.
 
Postoji li opcija da se fixni broj zamrzne (inostranstvo, godinu dana niko neće biti u kući) i izbegne globa od 659 dinara, a zadrži broj? Telekom, naravno.
 
Pre par godina to nije moglo, moguće je da su sada omogućili to.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Mislim da i dalje vazi ona fora da ako prebacis broj na mesto gde ne mogu uspostaviti fixni, ostaje "zamrznut".
Medjutim, vise ne moze "na Kosovo" da se prebaci. Ako znas neku lokaciju u Srbiji gde ne moze fixni, prebaci tamo.
 
Na Vršku Čuku, BB[emoji33]
 
Privremeno isključenje/Demontiranje na zahtev korisnika

Šta mu to dođe? Mora li se ići u poslovnicu?
 
Isključuju port u centrali ali ostaje kabl sa bandere. Da moraš u poslovnicu da potpišeš zahtev za demontažu
 
Plaća li se nešto, zašto je privremeno? Pitam zbog toga što želim da otkažem fixni, a ne znam mogu li nekako (besplatno) neko vreme sačuvati broj (mada ne znam zbog čega). I kakva je uopšte procedura?
 
Ako čuvaš broj plaćaš nešto neznam napamet cifru. Zovi 0800 pa pitaj, a procedura odeš u poslovnicu i podneseš zahtev i potpišeš. I oni ti skinu port e sad i to je neki rok 48h
 
Plaća li se nešto, zašto je privremeno? Pitam zbog toga što želim da otkažem fixni, a ne znam mogu li nekako (besplatno) neko vreme sačuvati broj (mada ne znam zbog čega). I kakva je uopšte procedura?

Ja sam skoro otkazao fixni,za 5 minuta gotovo sve.
 
Zavisi kako gde i koliko posla imaju. To što preko njihove forme u sistemu pošalju zahtev radnicima koji rade u centrali ne znači i da je istog momenta demontirano
 
Cini mi se da uz ove privremene odjave ide u naplata, bez obzira sto je neaktivan telefon. Tako ide za DSL, placate port (mislim da bese manje nego puna cena, ali prevelika da se cuva)
 
^ Imam "mirovanje" drugog fiksnog broja tako sto sam preselio prikljucak na adresu gde znam da nema tehnickih uslova. Jednom u Pristinu, drugi put blizu nase letnje kuce. Nema pretplate, broj stoji, pozovu ponekad i pitaju za drugu adresu, kazem "tamo mi treba, cekam tehnicke uslove". Broj mogu svakog trena da vratim na svoju ili drugu BG adresu - ako ima parica.
Ne garantuhem da ovo više može. ;)
 
To čuvanje više i nema smisla...
Nekad je imalo smisla jer je bilo teško i čekalo se na broj, a danas fixni dobiješ odma'.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno