Šta je novo?

Telekom Srbija - Poskupljuje pretplate na fiksni telefon od 01.08.2014 i nove usluge

Duplirano, molim obrišite.
 
Poslednja izmena:
Dakle tih 150 min vredi 180 din, a oni svakom pretplatniku uzimaju mesečno 630 din! Mislim, ne mogu da verujem koja je to pljačka i otimačina! U koju namenu im se daje preostalih 450 din, nejasno mi je potpuno, šta hoće da ništa ne rade a da zarađuju, o čemu se radi i kako je to moguće?

Mislim da nije 630, već 659rsd.


Odrzavanje mreze.

Održavaju nam oni trudnoću, pošto su nas prethodno dooobro izhebali!
:mad:
 
Znači svakome mesečno jednostavno uzimaju po 480 din za ništa! Ne mogu da verujem da je uopšte tako nešto moguće!!!
 
Не узимају они, углавном се то добровољно плаћа. Лепо одјавиш фиксни и не пљачкају те.
 
Opet su bolje prosli oni kojima uzu 480,00 za odrzavanje - ovi sa boxom ce imati NEODRZAVANU MREZU. ;)
 
А не, нама морају боље да одржавају мрежу јер имамо фрај 24/7/30 разговора. :)
 
На другом форуму видим информацију да је нека промотерка Бокс пакета објашњавала као предност Бокса то што се код обичне фиксне линије 150 минута троши тако што је подељено на 5 минута сваког дана и не преноси се. Ко у току дана разговара 30 минута, 5 је фрај, остало плаћа. И онда је предност Бокса што има флет.

Да ли је неко чуо за ово или да припишемо неком од детаља као што су уопште "знање" оних у пословницама, посебно промотера као и томе што је у питању промотерка а не промотер? ;) Или само помало лажуцкају?
 
Dakle normalno je da mi za jul stigne račun na 0 din.?
 
Meni ni ne pomišljaju da vrate pretplatu za Jul,pošto je broj prenet u SBB 05.07!:trust:
 
Ukoliko imam internet kod telekoma ne postoji mogucnost da prebacim fixni kod drugih?
 
Постоји, откажеш Телеком интернет и онда пређеш. Ако си под обавезом, исплатиш преостали износ. Можда и није неко решење али ето постоји могућност. ;)
 
Da li je jos nekom korisniku Boks tarife naplacen "fiksni-fiksni" saobracaj u avgustu?
Telekom je oglasio da ce korisnici boks tarife moci da besplatno pozivaju fiksne brojeve u zemlji sa fiksnog telefona od 1. avgusta (i uvodjenja novih tarifa), a sada gledam detaljni listing na portalu u kome je mojoj kevi sav domaci fiksni saobracaj obracunat i naplacen.
Tarifa je "stari" Boks 3 (telefon+ADSL+mobilni).
 
Pisi odmah reklamaciju, da bi stornirali racun pre nego sto dodje rok za naplatu (20. septembar).
 
Ја још нисам добио рачун али према цени је ту негде као и до сада а знам да је телефонирано бар 150 минута више него обично. На порталу не могу да добијем спецификације а у самом листингу се види ваљда само трајање разговора.
 
Meni je racun veci, a u koloni "cena bez pdv" za sve razgovore stoji barem 1 din.
Pogledaj ponovo listing za fiksni. Tamo definitivno stoji kao poslednja kolona i cena.
 
Racun bi trebao biti veci, jer je od avgusta nova cena Box paketa (kao i cena fixnog, koja nije bila naplacena u racunu koji dolazi avgusta, tj. julskom). Ali to je neka mala razlika (<100din).
 
Meni je racun veci, a u koloni "cena bez pdv" za sve razgovore stoji barem 1 din.
Pogledaj ponovo listing za fiksni. Tamo definitivno stoji kao poslednja kolona i cena.
Јуче је био само број импулса, сада има и цена. Мислим да је то класичан збир цене обављених разговора па ће у рачуну да се појави тај збир а онда минус тај износ. Као што је са мобилним који има минуте укључене у претплату. Код обичних фиксних ће да буде минус за 150 минута, код Бокса прво за 150 фиксних а после за све позиве према Телеком фиксној.

Сад сам погледао детаљан приказ (још нема рачуна) и све је у реду. Имам 2.699 цену Бокс пакета плус ~183 где су 99 кинте за 3G и 53,89 за други ISDN број плус ПДВ и то је све. Онај поменути збир је 299 (без ПДВ-а) и нема га у спецификацији. Кликни на плус поред рачуна па види спецификацију августовског рачуна.
 
Јуче је био само број импулса, сада има и цена. Мислим да је то класичан збир цене обављених разговора па ће у рачуну да се појави тај збир а онда минус тај износ. Као што је са мобилним који има минуте укључене у претплату. Код обичних фиксних ће да буде минус за 150 минута, код Бокса прво за 150 фиксних а после за све позиве према Телеком фиксној.

Сад сам погледао детаљан приказ (још нема рачуна) и све је у реду. Имам 2.699 цену Бокс пакета плус ~183 где су 99 кинте за 3G и 53,89 за други ISDN број плус ПДВ и то је све. Онај поменути збир је 299 (без ПДВ-а) и нема га у спецификацији. Кликни на плус поред рачуна па види спецификацију августовског рачуна.

Zar zaista mislis da to vec nisam ucinio? U specifikaciji imam "troskove saobracaja" pored pretplate, pomenutih 53,89 itd.
 
Написао сам шта код мене пише а не шта мислим да је код тебе.

Naknada 2.249,17 449,83 2.699,00
Ostale usluge i naknade 152,89 30,58 183,47
Zatezna kamata 0,00 0,00 7,74
Ukupno 2.402,06 480,41 2.890,21
 
Zar zaista mislis da to vec nisam ucinio? U specifikaciji imam "troskove saobracaja" pored pretplate, pomenutih 53,89 itd.
Стигао је рачун (бар у pdf облику) и уопште нема трошкова саобраћаја у спецификацијама. Ни место да то прикажу.
 
Malopre zvao 19813 da se raspitam za dugovanje posle smrti vlasnika.
Automat me vodio kroz menije, cekao da bih dosao do operatera.. Sveukupno oko 10 minuta meniji plus ziv razgovor, a zaduzenje za sve to je 320rsd!? Ne secam se da sam cuo cenu po minutu.

Telekome, imas li milosti? :D
 
Poslednja izmena:
Ne secam se da sam cuo cenu po minutu.
Ако мислиш на цену по минуту за овај позив који си обавио, ако си звао са телеком фиксне или са мт:с онда је позив бесплатан.
 
Sa Telenora zvao, em skinuli 10 minuta em 320din preko racuna :)
Mislim ok, nisam proveravao na internetu ali nisam ni cuo automat da spominje cenu :).

Ozbiljno vacarenje, sad cu ukinem 2 fiksna broja zauzvrat.
 
А зар ти то није наплатио Теленор?
 
Ne znam ko se koliko ugradjuje al' znam koga sam zvao i ko se tu najviše pita :)

Edit:
Zvao Telenor da pitam o tome. Kazu 5-cifreni brojevi sluze sa namerom da se pruzanje usluga naplacuje. I Telekom i SBB i svako ko zeli

Edit2:
Sad sam se setio da su se vec zalili na SBB broj 19100 ako se dobro sećam.
Nije mi jasno ako neko pozeli da postane novi korisnik - kakav im je to docek. Msm, ofiras se u startu za buducu fer saradnju :).
 
Poslednja izmena:
Sa Telenora zvao, em skinuli 10 minuta em 320din preko racuna :)
Mislim ok, nisam proveravao na internetu ali nisam ni cuo automat da spominje cenu :).

Ozbiljno vacarenje, sad cu ukinem 2 fiksna broja zauzvrat.

Nemoj sada, siguran sam da si ispratio davno obavestenje Telenora da ce poceti naplata tih brojeva, jer su posebni brojevi, zajedno sa brojevima hitnih sluzbi :) A zasto su ti 10 minuta skinuli, TO pitaj Telenor ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno