Šta je novo?

Telekom Srbija - Poskupljuje pretplate na fiksni telefon od 01.08.2014 i nove usluge

bSecurity

Čuven
Učlanjen(a)
05.02.2002
Poruke
1,457
Poena
660
Jedinstvena cena poziva ka svim brojevima u fiksnoj mreži od 1. avgusta 2014.

Prateći trendove u oblasti fiksne telefonije i u želji da vam omogućimo da na jednostavniji način pratite svoju potrošnju, od 1. avgusta 2014. godine uvodimo novi sistem tarifiranja u fiksnoj telefoniji. Od istog datuma, primenjivaće se i nova cena mesečne pretplate u iznosu od 659,00 dinara, u okviru koje ćete, umesto dosadašnjih 300 impulsa, na raspolaganju imati 150 minuta za razgovore ka svim fiksnim brojevima u domaćem saobraćaju.

Novi model tarifiranja podrazumeva jedinstvenu zonu tarifiranja poziva u domaćem saobraćaju u okviru fiksne telefonije. Na ovaj način, svi pozivi ka fiksnim brojevima u Republici Srbiji, bez obzira na pozivni broj i doba dana kada poziv obavljate, tarifiraće se po jedinstvenoj ceni od 1,20 dinara po minutu razgovora.

Pored toga, od 1. avgusta 2014. godine primenjivaće se i nova cena minuta razgovora ka mobilnim mrežama u domaćem saobraćaju u iznosu od 8,00 dinara.

Izvor informacije: http://open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=5&cid=57266
 
Могао си информације да нађеш и овде на форуму ... али на делу са фиксном а не мобилном телефонијом. ;)
 
Vezano je i za mobilnu telefoniju, jer u box paketu ima mob. U box paketu ima 500min ka svim mrežama. Od sada, imaće 300min ka svim mrežama i 300min ka MTS. Bezobrazluk čist, smanjili su borj minuta za 40%.
 
Prilicno poskupljenje usluga. Obicno se desava u letnjim mesecima kada je paznja na odmorima :)
 
Могао си информације да нађеш и овде на форуму ... али на делу са фиксном а не мобилном телефонијом. ;)

Ni ja ne mogu da nadjem podfurum za fiksnu. Gde se prica o Box-u, npr?

e7e4e8ud.jpg


Ovo znaci da ce julski racun prvi put doci bez pretplate, jer se ista placa unapred. A od avgusta - veci racuni. Inace, koja je razlika izmedju naknade i pretplate? o_O

Za kraj, ako se uzme novi Box2 (fixni + mob), sta se desava sa 50% popusta koje imam na mob broju? Do sada se gubio. Znaci li da onda moze telefon da se uzme? Ako ne mogu ni aparat ni 50% popusta onda je cena od 1.800 din za ovaj paket - previsoka.

(Nikad nisam koristio Box, mozda nesto propustam.)

Hteo da predjem na Box zbog fixne telefonije, zbog besplatne price u Telekom mrezi, od kako je minut poskupeo na 1,2din. Mislio da sa SBB predjem na IPTV da bih imao Box, ali IPTV nema kanal koji najvise gledam: Sport klub, te sam odustao. Internet imam iz treceg izvora i neću ga u Box i ostao je samo gore navedeni mobilni. Očito, nista od svega. :(
 
Poslednja izmena:
Popust nisu davali uz box, ali telefone jesu, a čini mi se da je box mobilni paket uporediv sa mixnet L.
 
Nece biti od 1. avg :( Sada je uporediv za Exit1400 paketom (koji je ranije bio XFacotr1400 paket)
 
Drugari, da li se slažete da je onda 1.849 din puno za Box2 koji ima fixnu liniju + mobilnu liniju (sa 300+300min, 600SMS i 1GB) i to ugovorom na 1 ili 2 godine? Kažete da ne može popust 50% i da ne može telefon uz to?

Nova pretplata za fiksni biće 660 din, ako se oduzme od gornjeg iznosa, ispada je cena mobilne linije 1.189 din, što je puno pošto ne može popust. Ono što će biti dobro je što kad je fiksna u okviru Box-a neće se više plaćati munuti u Telekom mreži, koji su prilično poskupeli. Sem toga, u novom Boxu ne dobijaju se besplatni fiksni minuti (do sada bilo?), dok se uz samostalnu pretplatu za fiskni dobija 150min. Za kraj, ugovorna obaveza je bar 12 meseci! Ako se izabere 24 meseca cena pretplate je mesečno svega 150din manja! Lično ovo ne vidim kao "bang for the buck", što je smisao Box paketa. Ok, gledam mali Box paket, ali opet, bolje mi je da odvojeno plaćam fiksni i mobilni sa 50% popusta. Šta vi mislite?

Na MTS websajtu našao sam cene telefona uz Box, i to "uz bilo koji Box paket"; cena za svaki fon ista je kao za Mix Net S (uz ug. obavezu 24 meseca). :( Još jedan udarac za Box.

Sem toga, prometio sam jednu izmenu u cenovniku fiksne telefonije, od kako je novi priključak 1din:
Privremeno isključenje/demontiranje na zahtev korisnika: besplatno
Izgleda da su opet vratili mirovanje broja? :)

Za kraj, u Moj Telekom aplikaciji više nema "Plaćanje računa za nekog drugog", što sam ranije koristio:

PlacanjaRacun3.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije to ono mirovanje od ranije :( Pitao sam bas, u pitanju je samo deaktivacija broja (za fixni verovatno znaju o tome, tj. ne nagadjaju, jer garantovano puno ljudi hoce mirovanje :D), ali TECE pretplata!
 
^ Drugim rečima, to je mirovanje sa plaćanjem pretplate? Pih, ništa. Nije da mi treba, imam mirovanje na jednom fiksnom broju (uradio ga kao preseljenje na adresu u Prištini, pa je preseljenje "zapelo"). No, sad kad je dobijanje broja 1din, to je izgubilo nekadašnju svrhu (nekad skupo plaćen broj i uvođenje uz frit-frit podmazivanje).

Ionako kod mirovanja nema garancije:
- da će se dobiti isti broj;
- da će biti moguće ponovo aktivirati broj (recimo, sve parice u zgradi su zauzete u međuvremenu).

Tako da je cenom od 1din za novi broj nekadašnje mirovanje izgubilo smisao.

Ako neko ima savet za moje gornje Box nedoumice, bio bih zahvalan. ;)
 
Ni ja ne mogu da nadjem podfurum za fiksnu. Gde se prica o Box-u, npr?
Јел ти ово озбиљно? Мада нисам сигуран да постоји баш део о фиксној али о Бокс пакетима постоји бар једна тема.
Za kraj, ako se uzme novi Box2 (fixni + mob), sta se desava sa 50% popusta koje imam na mob broju? Do sada se gubio. Znaci li da onda moze telefon da se uzme? Ako ne mogu ni aparat ni 50% popusta onda je cena od 1.800 din za ovaj paket - previsoka.
Већ сам коментарисао, овај Бокс пакет је погрешан, бар док траје 50% постпејд акција тј до краја године. По сличној цени се добија фиксна претплата и MixNet L (рачунам цену на две године) који има 600 минута у свим мрежама и више осталог. Једино што уз Бокс може да се узме (какав-такав) телефон и што су позиви у фиксној бесплатни па шта је коме потребније. Бокс са фиксном и интернетом је за нијансу повољнији од одвојених мада ту уз обичан пакет може да се узме неки таблет или комп ... надам се да ће да се сете да их понуде и уз Бокс. Иначе је цена телефона уз Бокс увек била иста као и уз MixNet S и ту није било промене. То ме не занима, можда би ми неки таблет више одговарао.

Ако пребациш број са 50% на Бокс, он добија Бокс мобилни пакет а твој претходни више не важи.
 
Zvao sam Telekom, sve što sam napisao je tako. Na žalost, ovi manji Box paketi uopšte se ne isplate, čak su skuplji po mojoj računici, dok su Box3 i Box4 već isplativi. Koliko sam razumeo, kod Box-a nema nikakvog popusta ni promocije, kao što ima kod Neta (raznih) ili IPTV-a ili MTS-a. Nisam išao u detalje za Net i IPTV, ali mi se čini da se sve eventualno aktivne promocije gase grupisanjem usluga u Box (bar je to slučaj sa 50% popusta na MTS broj kad ulazi u Box).

"Plaćanje računa za nekog drugog" na Telekom portalu je ukinuto do daljnjeg -- zvanično mi rekli.

@calexx: Hvala, evo, u isto vreme smo pisali, zivkao sam Telekom i računao i došao do potpuno istog zaključka do kojeg i to. Box mi nije potreban, ne isplati se, a telefoni uz Box su papreno skupi. Ništa, kod mene ostaje sve kao do sada, ništa se ne menja, ne uzimam Box, nije dovoljno "izazovan". ;)
 
Poslednja izmena:
Nije "uvodjenje" 1rsd, vec je uvodjenje, uz ugovornu obavezu od 24 meseca, 1rsd :)
 
Odlican je box4,ja ga imam vec oko 3 godine.Definitivno je jeftiniji od svi kombinacija koje ukljucuju sve 4 usluge.Mislim,citam da se ljudi nesto bune protiv u vezi fixnog telefona,na foru-kome to treba?Kao prvo svaka kuca ga ima,a kao drugo bice besplatan od prvog avgusta!Idealna kombinacija za moju zenu,na preimer!:d Ona ima taj telefon iz box-a,i jedva je navlacila tih 500 minuta mesecno,dok fixni nismo dirali uopste.Ali od sada kada je na poslu ima tih 300 minuta za razgovor,a kad je kuci ima besplatan razgovor sa fixnog non-stop!A isto tako SVI koje poznajem imaju naravno fixni telefon i zasto ne iskoristiti to?Box moze da ne odgovara samo nekom ko vec ima ugovor za internet negde drugde,ugovor za mobilni na trecoj strani itd...A inace ko je sve to objedinio i potpisao za box-milina jedna.Jedino TV programi bi mogli biti bolji,ali opet to je za one koji mnogo gledaju televiziju.Mada ima dosta kanala sto bi se reklo za svakog po nesto.Zena TLC i jos po neki,deca valjda desetak kanala sa crtacima,i ja kad stignem pogledam po neki dokumentarac.
 
Ali od sada kada je na poslu ima tih 300 minuta za razgovor,a kad je kuci ima besplatan razgovor sa fixnog non-stop!
To mi nekako i nije uporedivo, ili sam ja pogrešno razumeo ponudu... Tih 300 minuta uz fiksni je samo za pozivanje fiksnih brojeva? Minuti uz mobilni su za sve mreže u Srbiji.
Problem je (kao i kod većine drugih) što se dodatni STB plaća 200din mesečno, a još uglavnom ne može dva HD STB uređaja već drugi mora biti SD. Treći ne znam da može bilo kakav...
 
Poslednja izmena:
To mi nekako i nije uporedivo, ili sam ja pogrešno razumeo ponudu... Tih 300 minuta uz fiksni je samo za pozivanje fiksnih brojeva? Minuti uz mobilni su za sve mreže u Srbiji.
Problem je (kao i kod većine drugih) što se dodatni STB plaća 200din mesečno, a još uglavnom ne može dva HD STB uređaja već drugi mora biti SD. Treći ne znam da može bilo kakav...

Mislio sam-kada je na poslu ima tih 300 minuta sa mobilnog,a kuci sa fixnog je besplatno.Nema 300 minuta uz fixni,nego skroz besplatno.Mada i nije samo tih 300 minuta sa mobilnog prema svima,nego ima i jos 300 prema mts-u.
 
Cekaj, znaci sa fiksnog mogu da se pozivaju i mobilni telefoni besplatno (u okviru tih 300min)? To nisam bio tako razumeo kada sam citao ponudu.

Edit:
Da, ne pominje se tu 300 min, nego samo "dugi razgovori u fiksnoj mreži, jer će svi pozivi sa fiksne linije u okviru Box paketa ka drugim fiksnim brojevima Telekoma Srbija biti 0 dinara po minutu"
Zato sam napisao da i nije u potpunosti uporedivo sa 600 min na mobilnom ka svim mrežama (osim, naravno, za ljude koji vole višesatne telefonske razgovore na fiksnom)
 
Poslednja izmena:
POsto pozivi unutar Box paketa trebaju biti besplatni, ti ubacis jednu dodatnu liniju za 250RSD mesecno, isprogramiras forward sa telefonske linije preko tonskog biranja nakon uspostave veze. Zoves sa mobilnog kucni fixni, ukucas fixni broj koji zoves, i fixni zove taj broj - a tebi besplatno sve :)
 
POsto pozivi unutar Box paketa trebaju biti besplatni, ti ubacis jednu dodatnu liniju za 250RSD mesecno, isprogramiras forward sa telefonske linije preko tonskog biranja nakon uspostave veze. Zoves sa mobilnog kucni fixni, ukucas fixni broj koji zoves, i fixni zove taj broj - a tebi besplatno sve :)

Wow!Hmmmm,cunning plan!:d Mada mislim da ovi iz telekoma nisu bas tolike ovce-provalice!
 
A koji fixni telefon to može?
 
Wow!Hmmmm,cunning plan!:d Mada mislim da ovi iz telekoma nisu bas tolike ovce-provalice!

Od kud ti ideja da to nisu dozvolili?
Ne znam za telefon, ovo bi moglo preko modema da se isprogramira (ko jos ima modeme za fixni :D), koji bi sam aktivirao preusmeravanje.
Video sam da to moze, ali da li je isplativo cimanja - ne :)
 
Mislis ovako nesto: 011/1234567*066123456 ?
 
Da li neko moze da mi objasni sta obican korisnik fiksnog broja dobija u okviru nove pretplate? Znam da umesto 150 impulsa dobija 300 min (da li ovo vazi za sve mreze u zemlji fiksne/mobilne?) i da li dobija neke minute u mrezi?
 
Da li neko moze da mi objasni sta obican korisnik fiksnog broja dobija u okviru nove pretplate? Znam da umesto 150 impulsa dobija 300 min (da li ovo vazi za sve mreze u zemlji fiksne/mobilne?) i da li dobija neke minute u mrezi?
dobija q (al' veliki, meni ne radi dugme)!
 
Sve tacne informacije nalaze se na linku u prvom postu.
 
Da li neko moze da mi objasni sta obican korisnik fiksnog broja dobija u okviru nove pretplate? Znam da umesto 150 impulsa dobija 300 min (da li ovo vazi za sve mreze u zemlji fiksne/mobilne?) i da li dobija neke minute u mrezi?

Dobija 150minuta samo za fiksne gratis.
 
Dobija 150minuta samo za fiksne gratis.
"Gratis"?
Minuti u okviru svake preplate su mnooogo jeftiniji od minuta kada se "probije" paket! Npr., minut u okviru mog paketa u mobilnoj telefoniji košta ispod 1 dinara (nisam tačno izračunao, imam i mb i sms), a kada ga probijem košta (oko) 7! dinara plus 8rsd uspostava veze. A u okviru Telekom fixne taj "BESPLATAN" minut košta 4.4!rsd, a kada ih potrošiš, minut je 1.2rsd! Ili je ovde neko lud, ili je to klasična o-ti-ma-či-na!!!
:mad:
 
Да поновим, Телеком иде на збирне услуге тј форсира Бокс пакете. Ето за рачуницу, ја у Боксу 3 за 2.699 имам 10/1 (нека буде по промо цени која више не важи 1.549) плус мобилни (нека буде нека средња цена око 700-800 тј између MixNet M и MixNet L са 50% попуста) и остаје неких 450 за фиксни у коме имам неограничено звање. Па ако 450 поделиш са безброј минута, минут испадне скоро џабе. ;)
 
A gde je tu mobilni uredjaj koji dobijes gratis? A usteda od po 45din na svaku uplatnicu posto je sada sve na jednoj?
 
Nazad
Vrh Dno