Šta je novo?

intel celeron 2.4GHz ovrklokovanje

milan76

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.04.2014
Poruke
48
Poena
54
maticna-P4PE-X TE
CPU Intel- Celeron 2.4 GHz
Ram memorija 512Mb jedan stick 200MHz i jedan stick 133MHz
Imam oe komponente i zelim da ih klokujem, sada sam ih klokovao na 2.88 ali nisam podesio brzinu meorije i ostalo. Je l' moze neko da mi pomogne? :)
untitled.JPG
 
Skini AIDA64, instaliraj pa vidi koje latencije su podrzane za te memorije.
Namesti rucno latencije od slabijie te 133 (266).
Nece to ici preko 3Ghz, podigni malo voltazu proca i prati temperature.
Pazi da ne predje 70 stepeni.
Skini prime95 pa provrti malo, da vidis stabilnost.
Okaci sliku AIDA64 stavku overclock.
 
Nisam bio tu par dana pa nisam stigao da odgovorim.Komp je kod druga i nemogu da slikam latencuje u aid64 ali sam ga klokovao do 2.8ghz . Radio je stabilno ali ja i dalje ne mogu da gledam snimak na youtube secka dodao sam jos 512 rama sad ima 1gb sistem xp profesional sp2 ja ga obarao i opet radi lose e sad da li je on toliko slab ili je neki drugi problem ja ne zanam. Molim vas za brz odgovor.
 
Nece to ici sa youtube ni sa preko 3Ghz, sada trazi minimum dva jezgra.
Latencije podesi rucno u biosu na 3-4-4-10.
I podigni malo napon procesoru i memorijama.
Prati temperature.
 
Kada pustis klip, desni klik pa settings i odcekiraj enable hardware acceleration.
Mozda malo pomogne.
 
ma meni treba youtube da radi dobro a jel bi linux sta poboljsao.Imam neki intel pentium 4 fsb800 1mb jel bi on mogao da radi normalno na youtube on jeste isti socket ali neradi na ovoj maticnoj tako da trebam da kupujem novu maticnu jel to vredno toga i drug mi nudi tu maticnu u odlicnom stanju za dve paklde cigara to je oko 500din
 
gde se to nalazi ja pustim snimak i desni klik na sliku ali nigde nepise setings sad sam na windows7 mozdazbog toga.A kad bi promenio browser jel bi radio bolje koristim chrome
 
Radio bi dosta bolje sa tim pentium, on ima HT i ponasa se kao dual core.
Pa za te pare mozes da pokusas.
 
Ne tu, negu u settings od browsera, na one tri crtice gore desno.
I onda u advanced nađeš hardware acceleration.
 
uspeo sam

procesor radi na 3.05 ghz ne greje se ni malo oko 45-50 stepeni sto je ok youtube ne secka ali mora na 360p da radi ja sam zadovoljan hvala na pomoci
 
posto sad hocu da ga sredim da mogu da igram gta san andreas multiplayer zanima me koji su procesori dobri za ovaj socket znam da su dobri p4 ali ima ih mnogo jedan ima ht drugi ima l2 512 treci ima l2 1mb pa vise ne znam ni koji je koji pa ako bi neko mogao da mi kaze 5 najboljih procesora za ovaj socket i imam graficku his 9250 256mb da li i ona mora da se menja. Trenutno mi gta secka zanima me da li bi sa nekim od p4 radio i u rezoluciji 1024x768 na low bez seckanja znaci preko 30fps ? I da li se isplati menjati a ti p4 procesori su po 700-800 din sto je smesno.
 
Najjace sto mozes da stavis Pentium 4 3.4 GHz L2 1mb i vidi neku ATI HD3xxx AGP serije.
 
A jel svi p4 imaju ht i sta mi je najbitnije kad budem uzimao neki sta da gledam l2 ili ht.I da li bi bolje radio gta a da li je moguce da mi je otisao neki deo jer sada kad pisem procesor radi na 100% nmg da verujem da je ovoliko los jer jedan drug ima amd sempron 2500+ koji radi na 1,4ghz i manje mu secka sve igrice,youtube manje zabada dok je na netu.
 
Nazad
Vrh Dno