Šta je novo?

Cooler Master Eisberg 120L

evilmc

Poštovan
Učlanjen(a)
21.06.2014
Poruke
565
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 8400 & LC Power LC-CC-120-ARGB-PRO
Matična ploča
Asus z370-A
RAM
G.SKILL 32GB Trident Z RGB DDR4 3000MHz CL16
GPU
ROG Strix GeForce® GTX 1060 OC edition 6GB GDDR5
Storage
SAMSUNG M.2.1TB 980 PRO & 7TB HDD
Zvuk
LOGITECH Z623 2.1
PSU
Corsair 850
Kućište
DARK BASE PRO 901 Black
Monitor
Dell P2719H x2
Miš & tastatura
Mx Master 2S & Anne Pro 2
Ostale periferije
BeQuiet 140mm x3
Mobilni telefon
iPhone 12 Pro Max
Pametni uređaji
QNAP TS-253Be-8GB
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav svima,

Uzeo mi brat u Švici ovo vodeno hladjenje za 50€, i sada posto sam se prvi put susreo sa vodenim hladjem, posto je i pumpa bila poluprazna, dopunio sam je sa Thermaltake Coolant 500c i sve super radi. Ali mi nesto temperatura nije kako treba, evo screenshot:

243092fb_facb637c6cd2be17d701d070c889c777.png


b52465bc_4b8b70cbe400c655acdff0cf62a84d8a.png


Evo i Prime95:

89fa35ef_4d76cce02c1d18d738cd7fc4ce019c16.png


69e41aa5_df0021f2657ab75f4d41d40496c51e73.png


I posto je eisberg uzet polovan, da li bi mogao neko da mi kaze, zasta sluzi ovaj deo Phobya koji naknadno dodat? I da, procesor još uvek nisam klokovao!

u9unu6uj.jpg

7ygema6e.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije valjda da se niko ne razume u ovaj moj problem?
 
Sta fali temperaturi ? A ovaj Fobia fiting je tu jer je ovaj hladnjak bio najverovatnije prikacen za jos nesto, neki rezervoar, jos jedan hladnjak i mozda i graficku kartu.
 
Pa ne kontam zašto mi za prva dva jezgra uvek prikazuje 47 stepeni temperaturu, a za zadnja dva po 39-30 stepeni, a nisam ni klokovao procesor. To me buni, kao što mi piše u AIDA64 za CPU da ima CPU 53 °C, i samo da napomenem da nikada do sada nisam klokovao CPU i zbog toga se plašim da ne bi nešto zeznuo.

a5879519e1d7d90b70444609a9424d2a.png
 
Proveri opet da li si dobro namontirao blok na hladnjak, da li si stavio dovoljno termalne paste. Na mom Haswell jedno jezgro je uvek 10ak stepeni hladnije od ostalih ali to je zbog srugih razloga. Znaci skini blok sa procesora, ocisti sve dobro sa mikrofiber krpom i 95% alkoholom, ili toalet papir ili bilo sta sto ne ostavlja puno trunja za sobom tako da ne ostane stare termalne paste i opet posle nanesi jednu tacku na sredinu procesora 2 zrna pirinca i malo provrti blok kada ga pritisne da se lepo rasporedi i dobro pricvrsti, ali ne da zatezes koliko imas snage.
 
Sve sam uradio kako si mi rekao, očistio lepo alkoholom, zamenio pastu, promenio čak i voltažu za pumpu sa 5V na 7V i 12V i ista priča! Samo zadnji core menja temperaturu, kao da senzori ne radi ili šta već...

85a29ca8df41f7e1c43a3559f3c86cad.png
 
To nije ništa neuobičajeno. Ja sam imao Q9300 i temperature jezgra su uvek drugačije. Neko se greje više neko manje. Isti je slučaj i sa ovim i5. Ne radi onaj sajt za slike pa ne mogu trenutno da okačim ništa. Nekako sam ga učitao...

A ako stoje onda čip na ploči ili senzori ne očitavaju. Nema tu pomoći.
 
Poslednja izmena:
Pogledaj screenshot-ove od prvog posta gore, pa do zadnjeg i videćeš da su temperature za prva tri cora uvek ista tj nepromenjive, a zadnji ''kao'' radi. :)

Jedino mi preostaje da odnesem kod drugara ovaj hladnjak, pa kod njega da probamo da vidimo šta će da se dešava, ali pre bi rekao da definitivno moja ploča otišla.

A ako stoje onda čip na ploči ili senzori ne očitavaju. Nema tu pomoći.
Senzori na ploči? Stara mi je ploča baš, planiram u skorije vreme da menjam celu konf.
 
Pa naravno da ce pre da bude problem do senzora na ploci (+ sto je ploca stara) nego do hladjenja. :)
 
Temperature su odlicne. To sto se temp ne menja moze da bude iz vise razloga, a sve validne su navele kolege.
 
To je to, definitivno su otisli senzori na ploci. Upravo sada se vratio od drugara, namestili kod njega i sve radi, dok kod mene sve stoji u mestu :)

Jos njegov cpu je OC i drzao je temp oko 30-35C.


Da li ja mogu da OC moj CPU i sta je potrebno sve da izmenim, posto prvi put to radim?

Ploca je asus p5k se, a cpu q9400 2,66
 
Poslednja izmena:
promeni plocu pa oc-uj, kad ti ne valjaju senzori na ploci, neces znati kolike ti su temp. i neces moci valjano da kontrolises OC. :)
 
Oke, a kazi kako da iskljucim ovu gresku, jer nisam prikljucio hladnjak na ploci, vec sam stavio pumpu na 7v

gumypuba.jpg
 
Pumpa MORA na max.
 
Pa ima molex sa 3 pina, sa 5,7 i 12V. Zbog manje buke ja sam ga prikljucio na 7V.
 
Пумпа мора на max, односно на 12v колико год ти било бучно - мора тако.
 
Nema potrebe tu pumpu stavljati na maksimum obrtaja, samo je potrebno u Biosu smanjiti granicu pri kojoj se prijavljuje nizak broj obrtaja ventilatora za CPU.
Ceo sistem vezati tako da je ventilator na radijatoru povezan na CPU fan konektor, a pumpu staviti na neki od 3 pinskih konektora za ventilatore za kućište ili preko adaptera molex na 3 pin direktno na napajanje i potom sa reduktorom staviti na koliko hoćeš volti.
 
Poslednja izmena:
Е, да та грешка је због ниских обртаја вента.
Али сви произвођачи говоре да пумпа мора да ради на максимали тако да би вероватно требало послушати :p
 
Pumpa od Eisberga na 12V gura dovoljno vode da skoro možeš zalivati baštu sa njom, 7V je dovoljno.
 
Kod 775 procesora je bilo pravilo koje sam licno video, sve sto ti je losiji procesor sve je manje ravan :) Tako da, te temperature mogu da ti budu zbog toga sto ti nije ravan cpu pa negde bolje naleze, a negde ne. Isto tako sam vidjao u poslednje vreme mnogo 775 procesora kojima su otisli senzori, tipa nece da pokaze temperaturu manju od 40c ma koliko god bio hladan cpu ali lepo pokazuje kada krene da dize temperaturu. Skini cpu i proveri da li je skroz ravan.
 
Kako se cuje pumpa, ja planiram da uzmem 240l ali kako sam gledao na netu, pumpa je nenormalno bucna...
 
Kod LGA775 procesora max temp ti je 60 stepeni, sve preko toga krecu greske u Prime95. Uzmi probaj da ga overklokujes pa vidi sta ce da se desi. Meni je quad jedno vreme hladila Vendetta 2 na 1.4v tako da bi ovo tvoje vodeno trebalo da moze lagano na 1.45 - 1.5v da radi super.

EDIT: Au, nisam provalio da je necro, nista onda.
 
Jel ima negde da se kupi ovo: Corsair Hydro Series H110i GT Liquid kuler
I da li je bolje od Phanteksa,ako je za koliko bi to bile manje temperature pri max overkloka CPU-a_?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno