Šta je novo?

amd athlon xp 1800+ overklokovanje

milan76

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
24.04.2014
Poruke
48
Poena
54
imam ovaj proc i hocu da ga klokujem raci na 1,5Ghz zelo bih da predjem 2,0ghz sta da radim cim malo podignem bus ili fsb neznam kako se zove odma se zatamni ekran a multiplayer nisam dirao imam i 768 mb ram na 400mhz i 333 mhz znaci radice na 333mhz i meticnu neznam koja je moram da proveim jel ce moci da radi na netu tada zato sto sada secka mnogo imam xp instaliran to mi je za roditelje komp da udji na net po nekad
 
Skini program AIDA64 instaliraj, pa da vidimo koju plocu i memorije imas.
U jedno da se vidi koje jezgro imas Palomino, T-Bred A ili T-Bred B.
 
Najgore je sto bilo kakvim overclockom na toj masini u 2014. godini ne dobijas nikakvo poboljsanje.
 
Ako je samo za net (zaboravi Youtube live gledanje) stavi im Linux, radiće bolje sve.
 
hvala na odgovoru i da li bi na linuxu radio youtube bez seckanja i kakav je on za igrice ja to nikad nisam koristio.Imam neki intel pentium4 3.0ghz fsb800 1mb cini mi se. Kako bi on radio i jel bolji nego ovaj i jel istina da ima 2 threads :)
 
Imam neki intel pentium4 3.0ghz fsb800 1mb cini mi se. Kako bi on radio i jel bolji nego ovaj i jel istina da ima 2 threads :)

Jeste bolji.
Vidi sta tacno pise na procesoru (oznaka). Ili instaliraj program CPU-Z pa vidi sta pise za tacan naziv procesora. Pise i koliko threadova koristi.
 
hvala na odgovoru i da li bi na linuxu radio youtube bez seckanja i kakav je on za igrice ja to nikad nisam koristio.Imam neki intel pentium4 3.0ghz fsb800 1mb cini mi se. Kako bi on radio i jel bolji nego ovaj i jel istina da ima 2 threads :)

Sigurno bolje nego 1800+
 
Ja sam jednom prijatelju stavljao Bartona 2800+ , umesto slicnog procesora i povecavao memoriju, ali sem brzeg podizanja sistema i uopste, brzeg osecaja rada, nisam dobio nista na internetu [you tube, itd]. Sama arhitektura procesora, cipseta je, jednostavno, "matora"...
pozz
 
Imao sam ja Sempron 2500+ 1.75ghz O.C na 2.2 I nema poboljsanja, takodje sam klokovao Athlon 2000+ I otkljucao multi, podigo fsb u 210mhz I u oba slucaja Yt koci. :D
 
Sto se tice youtube-a, instaliras Operu 11.52 gde ima integrisan flash player 9.0 i onda sa 2.0GHz mozes da gledas youtube bez problema. Ja koristim youtube bez problema sa Dual P3 750MHz.
 
Nazad
Vrh Dno