Šta je novo?

Mass Effect: Andromeda

Poslednja izmena:
Fino ovo deluje, ja zadovoljan sa 60fps na high sa i5 3350p i gtx 1060, mada koliko vidim nije nesto cpu zahtevna tako mozda poguram jos vise, ako je to uopste i bitno. Koliko vidim i5 2500k na default i besne i7-ice rade isto u frejm. Cak i FX 6300 baca identican, to mi je malo cudno, i to sa 1080?:trust:

Ono sto meni nije jasno u celoj ovoj prici, je da likovi konstatno guraju besne cpuove i testiraju redom grafe. Ok na taj nacin uklanjaju (maksimalno smanjuju) cpu bottleneck, koliko je to moguce na 1080p, ali majku mu ajde neki, pa makar i okvirni test recimo sa i5. Jer realno 95% procesora prodatih su procesori do 250e.
Ovo govorim za "vece igrace" na tom polju, sreca pa ima neumornih Rusa.
 
Poslednja izmena:
Važno je prodati nove procesore i grafike, zato stalno treba medijski pljuvati i marginalizovati sve starije od godinu dana.

Zato su uostalom i uveli rebrand.
 
Poslednja izmena:
Al zanimljivo je kako plujemo nešta šta vidimo na yutubu,isto bilo sa Windlands,a tu di živim nema ga za kupit :p
 
Taj Wildlands mi je interesantan ko Sniper Ghost Warrior 16 ili simulacija WWII tenkova... Mass Effect je sci-fi, doduse budjav, ali upada u polje interesovanja. Zato se kritikuje. Nekad je takav sci-fi bio vrh, vise nije. Ako su vec radili reboot fransize, trebali su da iskoriste priliku pa je nacine modernom kako dolikuje.

50/60-tih sci je bio koncipiran na vise nacina a od svega se jedino Orson Velsov Rat Svetova izdvajao jer je bio napredan. Ostalo su bili roboti kante, leteci tanjiri i vanzemaljski svetovi sa biljakama ljudozderkama.
Kasnije su dosli orginalna Galaktika, Star Wars, Star Trek. Od toga je Galaktika najnaprednija, sto se videlo 30 godina kasnije. Star Trek je beznadezno zastareo SF koncept. Skoro na TV-u uhvatio film sa Kirkom i Spokom, dobra gluma ali scenario i scenografija pisijada. Najjace kad idu na skup presedavajucih u citavoj galaksiji a tamo one presmesne rase, malo macke, malo gusteri, malo izobliceni ljudi. Ma daj.

Mass Effect je bas taj koncept, poput Star Trek i Babylon 5 a tome nema mesta u 2017. godini. Vanzemljaci koji izgledaju kao hibrid zivotinje i co'eka ne postoje, smesno je to uopste i dalje furati. Trebali su da zadrze ime i modernzuju citav univerzum. Promene sve sto je beznadezno zastarelo.

Gledao sam Galaktiku, smejao sam se Zvezdanim Stazama. Gledam Expanse, smesna mi Galaktika. Sad meni neko potura humanoidne gustere kao sci-fi a ja gledam vanzemljake u Expanse koji su nesto totalno drugacije od svega na planeti zemlji i zapravo predstavljaju koncept koji ima smisla.

Kao da uzmemo da poredimo moderni fantasy kao sto je Dark Souls (dark gothic fantasy) ili Witcher-a koji je realisticna fantazija sa klasicnim tolkinovskim fantazijama sa smarackim zlatnim elfovima, zelenim orkovima, gnomovima, carobnjacima u spavacicama i ostalim smejurijama za malu decu. Prevazidjeno bre, pa sve i da je Warhammer. Niko ne igra vise to bas zato sto ne pije vodu vise.

Posle cudjenje kad se kaze da je ME nist spec. Pa krastavac meni jeste, zato sto sam prevazisao taj koncept koji je bio nesto novo kada je moj cale imao 15 godina. Prevazisao sam to i pre nego sto je izasao Mass Effect na Xbox-u, tamo negde posto su izbacili Knights of the Old Republic. Mass Effect je bio dobar svojevremeno jer niko nije probao to sto je Bioware uradio, da upakuje takav timski akcioni rpg/tps u startrekoliku oblandu. Umesto sto im je zinulo dupe za parama, bolje da su vec u sledecoj igri to podigli na visi nivo umesto sto su nastavili sa plavom vanzemaljkom i mojim drugar gusterolikim.

Znam ja da ce sad mnogi da mi traze glavu i proglasavaju trolom ali videcete da sam bio u pravu kada izadje moderan sci-fi tj. Cyberpunk 2077 tamo negde 2019. godine. Bice vam ovo smesno, ali stvarno. Kao sto je DAI smesan u odnosu na Witcher 3.

Edit: U ovoj igri nisu samo rase smesne. Smesan je dizajn oruzja (izgledaju i ponasaju se kao igracke), smesni su "skilovi" (ovo je sci-fi kakve crne ih magije spopale), smesan je dizajn broda jer izgleda kao svaki svemirski brod iz igrice, neki odokativni oblik i kao neka unutrasnjost koja ne odgovara brodu. Portabl generatori gravitacije... soft sci-fi umri vec jednom!
 
Poslednja izmena:
Znam ja da ce sad mnogi da mi traze glavu

2vd2m46.png


Visak slobodnog vremena u kasne sate :D

P9 Lite TT
 
Edit: U ovoj igri nisu samo rase smesne. Smesan je dizajn oruzja (izgledaju i ponasaju se kao igracke), smesni su "skilovi" (ovo je sci-fi kakve crne ih magije spopale), smesan je dizajn broda jer izgleda kao svaki svemirski brod iz igrice, neki odokativni oblik i kao neka unutrasnjost koja ne odgovara brodu. Portabl generatori gravitacije... soft sci-fi umri vec jednom!


Smešan je pre svega gejmplej sa ovako koncepiranom borbom iz trećeg lica, koja je možda delovala zanimljivo kada smo igrali prve ovakve naslove, i bili pod utiskom prelaska sa nekih Neverwintera i Kotora na ovakav gejmplej pa je to moglo da pije vodu nekako, ali danas je jednostavno besmisleno. Slično kao sa onim Tomb Raiderom na koji se napaljeni klinci lože u odgovarajućoj temi, ovo je sada bezvezna pucačina iz trećeg lica, sa bullet-sponge-konceptom neprijatelja, *****skim kompanjonima, neizazovnim i smarajućim borbama, očajnim AI-jem koji samo trčkara levo-desno... Kada se to još poveže besmislenom pričom, gomilom gličeva i bagova, univerzumom/settingom koji razočara...

Kamo sreće da je sve ono što si spominjao najveći problem, jer to mu opet dođe kao neka nadgradnja. Ovo osnovno je problem. Dok se dođe do smislenosti univerzuma i unutrašnje logike, već se deinstalira. Još je Mass Effect 3 bio ogromno razočarenje. Četvorka je još veće u apsolutnom smislu, mada iskreno nisam ništa od nje očekivao, ali da će biti ovako loše...sve u svemu, ne sumnjam da će prodaja biti rekordna, da će je hvaliti klinci na sva usta i da će ovde fanovi da teraju iz topika i traže da zapravo odigramo 60-ak sati pre nego što kažemo nešto loše za ovu kompilaciju svega lošeg iz sva tri Mass Effecta, uz priznanje da je učinjen iskren napor da se finalna smesa napravi još gorom od toga...
 
Uh jbt, ovo deluje prilično loše, sad kada sam pogledao ove klipove na YT-u. Hvala Bogu, grafika na PS4Pro izgleda super, ali ovo sa "obrnutim pištoljima" i facama kao naekstaziju me malo odbija...

@Filipenko

Ne zaboravi da je 3td person prevashodno dosta lakši za konzole, za koje je igra i inicijalno i pravljena....
 
Poslednja izmena:
odg4g4w_700wa_0.gif
 
[YOUTUBE]U_j-pOsn6FY[/YOUTUBE]

Bahahahaha!!!
 
Pokrenuo opet igru, ali sa FemRyder, i najiskrenije i dalje ne vidim zašto se diže ovolika frka. Bukvalno jedan jedini NPC, ta riba Addison na Nexus-u ima onaj dummy face. Ostalo sve skoro besprekorno. Još se na EOS planeti u jednoj sceni od tačno 6 sekundi desio problem sa osvetljenjem, gde je jedna scena bila dosta tamna.

Ali glumica koja daje glas Sari Ryder je ipak bolje odradila posao, tako da ću punu verziju igrati sa njom.
 
Taj Wildlands mi je interesantan ko Sniper Ghost Warrior 16 ili simulacija WWII tenkova... Mass Effect je sci-fi, doduse budjav, ali upada u polje interesovanja. Zato se kritikuje. Nekad je takav sci-fi bio vrh, vise nije. Ako su vec radili reboot fransize, trebali su da iskoriste priliku pa je nacine modernom kako dolikuje.

50/60-tih sci je bio koncipiran na vise nacina a od svega se jedino Orson Velsov Rat Svetova izdvajao jer je bio napredan. Ostalo su bili roboti kante, leteci tanjiri i vanzemaljski svetovi sa biljakama ljudozderkama.
Kasnije su dosli orginalna Galaktika, Star Wars, Star Trek. Od toga je Galaktika najnaprednija, sto se videlo 30 godina kasnije. Star Trek je beznadezno zastareo SF koncept. Skoro na TV-u uhvatio film sa Kirkom i Spokom, dobra gluma ali scenario i scenografija pisijada. Najjace kad idu na skup presedavajucih u citavoj galaksiji a tamo one presmesne rase, malo macke, malo gusteri, malo izobliceni ljudi. Ma daj.

Mass Effect je bas taj koncept, poput Star Trek i Babylon 5 a tome nema mesta u 2017. godini. Vanzemljaci koji izgledaju kao hibrid zivotinje i co'eka ne postoje, smesno je to uopste i dalje furati. Trebali su da zadrze ime i modernzuju citav univerzum. Promene sve sto je beznadezno zastarelo.

Gledao sam Galaktiku, smejao sam se Zvezdanim Stazama. Gledam Expanse, smesna mi Galaktika. Sad meni neko potura humanoidne gustere kao sci-fi a ja gledam vanzemljake u Expanse koji su nesto totalno drugacije od svega na planeti zemlji i zapravo predstavljaju koncept koji ima smisla.

Kao da uzmemo da poredimo moderni fantasy kao sto je Dark Souls (dark gothic fantasy) ili Witcher-a koji je realisticna fantazija sa klasicnim tolkinovskim fantazijama sa smarackim zlatnim elfovima, zelenim orkovima, gnomovima, carobnjacima u spavacicama i ostalim smejurijama za malu decu. Prevazidjeno bre, pa sve i da je Warhammer. Niko ne igra vise to bas zato sto ne pije vodu vise.

Posle cudjenje kad se kaze da je ME nist spec. Pa krastavac meni jeste, zato sto sam prevazisao taj koncept koji je bio nesto novo kada je moj cale imao 15 godina. Prevazisao sam to i pre nego sto je izasao Mass Effect na Xbox-u, tamo negde posto su izbacili Knights of the Old Republic. Mass Effect je bio dobar svojevremeno jer niko nije probao to sto je Bioware uradio, da upakuje takav timski akcioni rpg/tps u startrekoliku oblandu. Umesto sto im je zinulo dupe za parama, bolje da su vec u sledecoj igri to podigli na visi nivo umesto sto su nastavili sa plavom vanzemaljkom i mojim drugar gusterolikim.

Znam ja da ce sad mnogi da mi traze glavu i proglasavaju trolom ali videcete da sam bio u pravu kada izadje moderan sci-fi tj. Cyberpunk 2077 tamo negde 2019. godine. Bice vam ovo smesno, ali stvarno. Kao sto je DAI smesan u odnosu na Witcher 3.

Edit: U ovoj igri nisu samo rase smesne. Smesan je dizajn oruzja (izgledaju i ponasaju se kao igracke), smesni su "skilovi" (ovo je sci-fi kakve crne ih magije spopale), smesan je dizajn broda jer izgleda kao svaki svemirski brod iz igrice, neki odokativni oblik i kao neka unutrasnjost koja ne odgovara brodu. Portabl generatori gravitacije... soft sci-fi umri vec jednom!
Morao sam, krastavac...

 
Ovoj igri je trebalo jos 3-6 meseci peglanja.

[YOUTUBE]YfkBcVAVox4[/YOUTUBE]
 
Ufff, kad čak i prodane duše sa Gamespota daju 6/10 tu onda nešto debelo ne valja, džaba sam čekao.
 
Sto se mene tice Mass Effect je maltene jedini pravi SF serijal u svetu gejminga (i mozda donekle Halo, iako je u poredjenju sa ME dosta tanak na polju naracije i prezentacije price)

Inace ja sam ludi fan Zvezdanih staza i ono sto sam oduvek voleo kod Mass Effecta je to sto ima taj Star Trekovski smek.
 
Iako je prvenstveno horror igra, meni Dead Space ima odlican SF osecaj, da ne kazem feel(ing).
 
Nazad
Vrh Dno