Šta je novo?

Mass Effect: Andromeda

Meni je tu najzanimljivije što to sve prođe kontrolu kvaliteta i pusti se u prodaju tako, a stvarno je smešno kada gledaš ovaj video
 
Ne treba to da te cudi, ljudi koji rade u Q&A su pocetnici koji su tek zavrsili fakultet i generalno nemaju pojma. Pogotovo takav kadar u Americi nema pojma o bilo cemu, pitas ih koja je najbolja igra oni ti kazu Super Mario. Pa kako oni koji ceo zivot igraju smesne igrice mogu oceniti da li nesto radi ili ne radi kako treba. Problem sa modernim igricama je delom zbog toga sto sada pravi igrice americka generacija koja je odrasla na Nintendo 64 i Plejstejsnu 2. Kako od njih ocekivati dobru igru kada nikad nisu odigrali prvi Deus Ex?

Bas zato je Witcher 3 toliko bolji od svega, jer ga je pravila ekipa koja je igrala iste igre kao mi sto smo rodjeni pre 1990. na ovim podrucjima.
 
^ Pa dal postoji neki baja tamo da im kaze, "alo sine jel vidis kakvo si ****** napravio, pogledaj na sta lici ovaj zenski lik, gledaj bagove, kuku meni, 30 % od plate, aj zdravo"

Vidis ove iz Nindza Teori-ja, okupe glavnu ekipu, i svaki nivo detaljno razmatraju sta kako, vidi ono, vidi ovo...
 
Poslednja izmena:
30%?

U zatvor za ove iskrivljene animacije, kakvih 30%.
Ko je to napravio, paljba za njega.

P9 Lite TT
 
Ceo internet se zbog tih facijalnih animacija sručio na glavu neke jadne devojke, koja je došla na mesto lead designer-a nepunu godinu pre izdavanja igre.

Mislim da malo preteruju, ali verujem da ona nikada više neće dobiti posao u toj branši, bar ne u nekom vodećem studiju.

Glavni krivci su na višim mestima u kompaniji, kojima je $$$ bitniji nego da završe proizvod.
 
Na njoj je bilo da stavi izdavacima do znanja da igra nije dovrsena. Ako je to uradila, nije njena krivica [emoji4]

P9 Lite TT
 
Ovako bi nekako tekao taj razgovor:

Ona: Ja se izvinjavam, gospodo, ali čini mi se da igra nije baš komple...
Uprava: Džibe napolje!
Ona:
65d3d8ba4030ddd719b21f90ccafa12a.jpg


:D
 
Poslednja izmena:
Ne treba to da te cudi, ljudi koji rade u Q&A su pocetnici koji su tek zavrsili fakultet i generalno nemaju pojma.

Kako da ne, potrebno je višegodišnje GOW iskustvo da bi se videle loše animacije!
Oči za to nisu dovoljne, GOW zna!
Nisu to bili direktori i producenti kojima je bitno da ispune zadat rok, nego ovi u QA su ćoravi.
I animatori i dizajneri su ćoravi koji su sve to pravili su ćoravi!
U celom celcatom Bioware-u nema nijednog kome je dioptrija ispod 7 i IQ iznad 60 da bi video nešto što se vidi na kilometar.
Srećom GOW ima te kvalitete.
Bravo GOW!


Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Nisu samo animacije problem, jesu veoma uocljive ali igra bi bolje prosla da su samo animacije problem. Meni je najveci problem napucavanje tj. skakutanje tamo vamo isto kao Dragon Age: Inqusition. Vec sam na drugom forumu napisao kako smatram da bi squad combat trebao da izgleda, kao specijalci. Oprezno kretanje sa davanjem signalizacije saborcima, taktika itd. Mogao si videti nesto slicno ako gledas Expanse. A ne ovo sto imamo ovde, jetpack na ledjima skaci vamo skaci tamo, baci madjije izmedju. Sramota za jedan sci-fi naslov. Vec sam rekao na sta lici, na igru Planet Explorers sa lepsom grafikom. Tamo isto skakuces, bacas madjije, bijes neka cudovista, neke spejs dinose.

U ovoj igri jedino sto valja koliko toliko je istrazivanje jer su svetovi fenomenalno graficki prikazani sto je zasluga endzina i baze materijala i propsa. Ali su ograniceni, ne mozes slobodno da istrazujes citavu planetu nego samo mali deo a ostalo je fasada.
 
Ajde da se ja napravim pametan, ali kao neko ko radi animaciju, ovo je katastrofa. Ovo nije problem samo sa facijalnom animacijom ovde ima i problema sa walk cyclovima likova. To su neke osnovne stvari koje se uce i rade vec na pocetku. Prosto i jednostavno imaju lose animatore i lose rigere, a kada je los rig ne moze se uraditi dobra animacija. Te price da oni mogu ovo da poprave u day one patchu su uzaludne. Ovde ima toliko posla, pa oni moraju da isprave sve modele da im promene rig i dodaju novu animaciju a za to bi im trebalo najmanje godinu dana. Plus moraju da nadju bas strucne ljude za to.
 
Opsiran review.

Big game, but sadly empty and without good quality content. Quantity over quality... The game is one huge waste potential. There are some extremely good features but also some extremely bad. Let's get to it.

GOOD:
- Vast, new Galaxy to explore with aswesome new planets and places to see.
- Some interesting side-characters and team mates (sadly, not level of trilogy crew).
- Absolutely great combat system, dynamic, fluid, smooth. Good balance between risk and cover combat at higher difficulties.
- 3 new interesting spieces.
- Exploration is done much better than in DA:I
- A lot of dialogues and side quest
- Quite long game
- Very good overall visuals of everything but character faces.

BAD:
- Generic, boring story. Same scheme for everything. There is nothing deep or ambitious here. Bioware played it 100% safe, no controversy, no emotions, nothing memorable.
- Many sides quests, but quality is low. Many quests are simple "track, kill, pick up, deliver" or "scan the hell out of this area". More story side-quests are also mostly generic and boring, not even one memorable quest with some sort of plot twist. BioWare should learn from Witcher 3 story quests.
- Your team mates are shallow, cliche and many times irritating (PeeBee...god...). I din't want to romance anyone in the end, since your right hand seems more interesting and sexy than any of NPCs.
- Animations are tragedy. This could be forgiven 5 years ago. But we have 2017 and animations are immersion-breaking. Dialogues which suppose to sound tough, emotional, serious are being destroyed by stupid eye rolls, creepy facial espressions and smiles that arre totally oposite to the voice and scene tone. Absolutely garbage. This is RPG game and belive me- you will spend A HELL LOT OF TIME speaking with many different NPCs. Animations will make you skip and speed trough them just to not see this crap.
- Character Creation is easy the worst in any AAA RPG I have ever played. Why did BioWare just not include DA:I CC? I have no idea. It's like they want to force you to play their "child faces" twins...
- Faces are awufull. Textures are low res even on 2K on Ultra, lightning is tragedy, as characters many times look like plastic dolls, not living beings.
- Exploration, while better than in DA:I is till just a time waste and it just try to force you into beliving that game is longer and has more content than it really has. Jumping puzzles, scanning everything is boring, boring, boring. And why our new car does not have Cannon like Mako had? I have no idea....
- Combat- ther variety of skills is great but you can only equip 3...that is a joke, especially on PC, where you could easy have 5-6 of them. 3 makes combat not as complex as it could be with more active skills.
- Crafting is useless feature, again it is just to force you to play longer (grind for materials).
- Music is just average. Not as good as in ME1 or ME2 by a long shot.
- Game just feels rushed, unpolished, unfinished. If you focus while you play you can see that many thing were not finished.
- Last but not least- main protagonists are absolutely joke and in many situations they seem like sort of "space teens power rangers" that try hard to be serious and mature. You can't even compare them to Shepard.

Overall, let me sum this up:
Game is big, but this is illusion, like DA:I was. Empty maps with useless activities, improved exploration which sadly gets boring after first 10-15 hours. Everything feels unfinished, rushed, beta stage. Story is cliche, boring and without any good plot-twists. Honestly - I can hardly remember it after beating it. Nothing memorable really happened. Combat is great but why so limited with active skills? Animations are great in combat and absolutely garbage B-grade outside of it- expresions, walking, lipsync- just bleh.

Very average game, but touching a little "good game" territory. As a great ME fan (over 1000h in trilogy and 450h in ME3 MP) I am very dissapointed what has become of my favourite RPG universe.

6/10, for combat mostly and planets/areas.

BioWare- you should be ashamed. But you won't since it's all about money. There is not good people left there and no passion for gaming.

Try to be like CD Project Red Please. Try again to create game with love.
 
Gledao sam malo klipove i promenio sam misljenje i sto se tice planeta. Nekakva vulkanska planeta u pitanju, naelektrisana, mini munje na sve strane, udjes u pecinu kad tamo gigantske fluorescentne pecurke. Kao Morrowind na LSD-iju! Nisu se potrudili da budu originalni ni 1%.

Igra je jedan veliki klise. Sve vreme imas osecaj kao da je namera dizajnera nije bila da te klisee dobro upakuju nego da ih izvrnu ruglu, da namerno zrtvuju igru da bi opljuvali sve sto ne valja u modernim igrama i sci-fi kao zanru. Igri malo fali da dostigne visine legendarnog filma Svemirci su krivi za sve. Tu je negde sa Cowboys & Aliens po sprdacini.

Mozda je bolje dok igras, ne znam. Ali ovako dok gledam imam konstantan transfer blama.

Edit:
@starac
Ovaj decko je fanboj pa je propisno napljuvao igru. Meni smeta i ono sto je njemu dobro.
 
Poslednja izmena:
Ovo sto se dešava na internetu sa Andromedom je ozbiljna patologija.

Ja nisam fan serijala, ali toliko je ponižavajuće gledati kako ljudi kao papagaji ponavljaju misli koje neko započne i to rade mrtvi ozbiljni misleći da su mnogo pametni.

Kao razularena rulja sa vilama, pravac na sve što se pojavi na svetu.

Mnogo loše i mnogo jadno, bez obzira na stanje u gaming industriji.

Sve se ovako čeka, ali sve.

Prosečan čovek sa neta koji "voli video igre" danas ovako čeka da svaka igra izađe, tj. jedva čeka baš ovo.


Ta vrsta negativizma oko svega se bliži maksimumu, nadam se pucanju tog balona uskoro.

Ista logika kojom se služe najgori tabloidi, a misle da su ne znam koja pamet.
 
Poslednja izmena:
First world problems
 
Ma dajte ljudi, pa igra je smeštena u daleku budućnost. Ekstrapolirali su razvoj ljudskog lica i došli do zaključka da ćemo baš tako da izgledamo.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Što je više igram sve mi se više dopada. Igra je skoro kao remake keca, gledano iz ugla RPG elemenata i istraživanja. Sistem sa dijalozima je definitivno bolji od Paragon/Renegade fazona, plus se možeš prilično napričati sa važnijim likovima. ME 2 i 3 su ovo drastično redukovale. Oklopi, oružija, modovi, augmentacije, profili, R&D - skidam kapu, ovo je ono što sam hteo od npr. ME2. Planete i Viability "posledice" - odlicno urađeno jer ti daje nove razloge da ih ponovo posetiš. Profili Pathfindera su sjajan dodatak. Biraš šta želiš i kad to želiš.

Očigledno je da ovi što najviše pljuju po igri nisu istu ni igrali. Kec mi je uvek bio najbolja igra, ova uzima sve to i ispravlja ili unapređuje većinu stvari. Plus combat je daleko bolji od onog iz prve igre - nebo i zemlja.

Animacije - Addison je katastrofa, ostali potpuno normalni. Kod nekih vidiš malo više detalja, kod nekih manje.
 
Meni se isto svidja igra, proveo sam vec 30-ak sati u njoj i ne mogu da prestanem da igram :)

Animacije mi nisu katastrofalne kao sto mnogi pricaju, dok su borbe veoma dobre i ima bas mnogo side questova na svakoj planeti, koje ne mozes u "jednom cugu" da odradis vec te vuku da se vratis na planete kasnije tako da vidis rezultate svojih dela u galaksiji.
 
Bogami, i ja se silno zabavljam.

Stoji da je trilogija bila epskija, međutim tek sam na 20% možda, i priča nije loša za sad.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo sto se dešava na internetu sa Andromedom je ozbiljna patologija.

Ja nisam fan serijala, ali toliko je ponižavajuće gledati kako ljudi kao papagaji ponavljaju misli koje neko započne i to rade mrtvi ozbiljni misleći da su mnogo pametni.

Kao razularena rulja sa vilama, pravac na sve što se pojavi na svetu.

Mnogo loše i mnogo jadno, bez obzira na stanje u gaming industriji.

Sve se ovako čeka, ali sve.

Prosečan čovek sa neta koji "voli video igre" danas ovako čeka da svaka igra izađe, tj. jedva čeka baš ovo.

Ta vrsta negativizma oko svega se bliži maksimumu, nadam se pucanju tog balona uskoro.

Ista logika kojom se služe najgori tabloidi, a misle da su ne znam koja pamet.

Sta tu ima novo? Sjecas se "Xbox One" drame oko restrikcija?
I eto to je dokaz da mase mogu promijeniti sta god hoce, kada hoce. Ali da je bar nesto pametnije u pitanju, a ne glupa konzola!

Nista nemam protiv tog negativizma u vezi ove igre. Zasluzeno!
Ali da su bar i prijasnje igre, od drugih timova, dobile isti tretman, mozda do ovoga nebi ni doslo?
 
Jel primetio neko da Male Ryder ima identičan glas kao Nathan Drake iz Uncharteda :)? Nije Nolan North, ali ovaj kao da se maksimalno potrudio.

Sve čekam da kaze "Oh, crap" :D.
 
Kad se standardi spuste dovoljno nisko i papir-kamen-makaze je fantastična igra, sa ultra realističnom grafikom, blaženstvo za slušanje, sa originalnom i dramatičnom pričom i razvijenim likovima, koji posećuju zanimljive lokacije prepune sadržaja i NPC sa negeneričkim zadacima uz vrlo interesantne saputnike koji svi imaju neku duboku tajnu koja će izaći na videlo i omogućiti razvoj likova kao i bonuse za glavnog lika, uz najpametniji AI, koji se sam skalira u odnosu na igrača kako bi mu pružio tešku ali fer igru.
 
Poslednja izmena:
Pa, to je igra koju smo dobili. Možeš stajati sa strane i pljuvati u prazno, zajedno sa ekipicom koja je od tog pljuvanja zaradila lepe novce, ili imati malo vere da nije sve baš tako loše kako je predstavljeno na silu. Možda otkriješ da igri, u stvari, fali jako malo toga da bude odlična, čak štaviše toliko malo da su tehnikalije u pitanju koje se lako ispravljaju. Nešto sa čim svaka igra, manje ili više, ima problem danas.

Ovde je ljudima generalno veći problem što je BW išao na ME1 stil, laganica, istraživanje, ne znaš šta te čeka. U zadnjih 10 godina svi su postali mnogo nestrpljivi. Pa ne moram sve da saznam u prvih 10 sekundi priče jbm mu mater.

Kao da sam i u ME1 znao ko su i šta su Reaperi sve do samog kraja, a spucao sam 50ak sati do tada. Inače, u početku odustao dva puta od igre (ME1). Jer sam bio klinac koji se ložio samo na COD ;).
 
Pa, to je igra koju smo dobili. Možeš stajati sa strane i pljuvati u prazno, zajedno sa ekipicom koja je od tog pljuvanja zaradila lepe novce, ili imati malo vere da nije sve baš tako loše kako je predstavljeno na silu. Možda otkriješ da igri, u stvari, fali jako malo toga da bude odlična, čak štaviše toliko malo da su tehnikalije u pitanju koje se lako ispravljaju. Nešto sa čim svaka igra, manje ili više, ima problem danas.

Ovde je ljudima generalno veći problem što je BW išao na ME1 stil, laganica, istraživanje, ne znaš šta te čeka. U zadnjih 10 godina svi su postali mnogo nestrpljivi. Pa ne moram sve da saznam u prvih 10 sekundi priče jbm mu mater.

Kao da sam i u ME1 znao ko su i šta su Reaperi sve do samog kraja, a spucao sam 50ak sati do tada. Inače, u početku odustao dva puta od igre (ME1). Jer sam bio klinac koji se ložio samo na COD ;).

Lol,ko moj prijatel,kažem mu aj probaj rpg Dungeon Siege (tad je bilo nešto revolucionarno),kaže on meni šta one male čovečuljke šta trčkaraju i skupljaju nešto po podu,ma neću.....

kroz mesec dana poskidao sve dotadašnje rpgove sa neta....posle došao NN,ako ga nije 5 puta u 2 godine obrnuo nije niti jednom :p
 
Poslednja izmena:
Smem li da pitam sta konkretno fali igri osim tih tehnickih problema (koje ce mozda, a mozda i nece uspeti da ispeglaju a nisu "game breaking" u toj meri koliko sam uspeo da vidim) i kao "spin-off" koji ne vredi tih 60$/Eura (kao i skoro svaka od danasnjih igara koje izbacuju)?

Ne zelim da ih opravdavam, ali definitivno nisu smeli da je izbace pola godine ranije kako mi se cini, izgleda da posle Betmena i AC-a ni drugi developeri se nisu dozvali pameti. A vala ni ovce koje rade pre-order..

Da se ogradim, nisam fan(atik) fransize, odigrao sam svojevremno ME 1 i 2, 3jku nisam hteo zbog kritika (ali cu celu trilogiju sada da obrnem u jednom cugu), ali ni toj trojci osim uzasnog "klise" kraja (na koji se svi zale) nije falilo puno, cak je i tehnicki (sto se gameplaya tice) najvise unapredjena ili gresim?

Dvojku video kao spin-off u odnosu na kec i vise fokus na taj "character development". Nije imala taj "wow" osecaj kao kec sto se price tice jer je bilo "vec vidjeno". Generalno ih nisam ni dozivljavao kao RPG vec kao 3rd person ("hodnik") shooter sa elementima RPG-a. Nit' su bili vrh RPG niti vrh 3rd person shooter (jer je imalo boljih) ali su bili odlican spoj.

Moze li neko da mi objasni sta je to "epsko" moglo da se uradi da dobijemo igru koju cemo pamtiti narednih godina? Naravno znajuci da je ovo najverovatnije off-spin price na vec vidjeno koji sluzi da se uzme kesa?

Koliko sam video sto se price i gejmpleja tice tu je u nekim momentima onaj "vajb" ME iz keca i dvojke. Par objektivnijih recenzenta je naglasilo da je igra dobra, prica je ok i da je malo stvari nedostajalo (da je bilo ispeglano pri startu) da igra bude vrlo dobra mozda cak i odlicna u nekim trenucima... Ali da, oni koji imaju vise od 20+ sati vec igri, uzivaju u istoj i da nije toliki thrash koliko se pljuje po netu (uglavnom se hvataju za istu stvar)...

Kako god drugima deluje, meni po onome sto sam video, deluje kao ok igra za nekih 15-20ak evra (ili manje uzeci u obzir flak koji dobija) kada bude na rasprodaji sledece godine i koju cu verovatno uzeti da pocesem taj ME "svrab" ako ga budem imao...

Da li je neko iskreno ocekivao da ce posle pravca u kome su se odlucili da idu sa ME3, BW nama dati neki RPG epskih razmera koji ce stojati rame uz rame sa recimo Witcherom 3 ili cemo dobiti nesto po vec oprobanom receptu?

I jos jedno za kraj - jesu li postavili "temelje" za ME:A 2 i 3 ili ce im ovo ipak biti "one time thing"? :)
 
Poslednja izmena:
Pa, to je igra koju smo dobili. Možeš stajati sa strane i pljuvati u prazno, zajedno sa ekipicom koja je od tog pljuvanja zaradila lepe novce, ili imati malo vere da nije sve baš tako loše kako je predstavljeno na silu. Možda otkriješ da igri, u stvari, fali jako malo toga da bude odlična, čak štaviše toliko malo da su tehnikalije u pitanju koje se lako ispravljaju. Nešto sa čim svaka igra, manje ili više, ima problem danas.

Ovde je ljudima generalno veći problem što je BW išao na ME1 stil, laganica, istraživanje, ne znaš šta te čeka. U zadnjih 10 godina svi su postali mnogo nestrpljivi. Pa ne moram sve da saznam u prvih 10 sekundi priče jbm mu mater.

Kao da sam i u ME1 znao ko su i šta su Reaperi sve do samog kraja, a spucao sam 50ak sati do tada. Inače, u početku odustao dva puta od igre (ME1). Jer sam bio klinac koji se ložio samo na COD ;).

Sramota je ovo porediti sa ME1. Doduše ni ME1 nije bio dobar rpg, čak šta više bio je loš rpg, ali je imao fenomenalnu priču i to ga je činilo posebnim. Andromeda ima generičku, zaboravim kad pređem, priču. Ima generičke kvestove, generičke svetove. Ima sve što ne valja. Ugledali su se na sve što ne valja, samo je ono smeće zvano Destiny gore od ovoga po pitanju generičnosti...

P.S. Ja sam kao klinac pičio Fallout 1/2, Diablo 1/2, Planescape: Torment, potom su došli Arcanum i prvi Deus Ex. Naravno volim i pucačine, pa sam naravno voleo i Dukem Nukem-a, Quake 1/2, pre toga (sa 7-8 godina, kad bi našao mesta pored matorog :d) Doom, Hexen, Heretic. Naravno igrao sam i codačine zbog kratkotrajnog mp fiksa, ali kada bi takvi naslovi bili etalon, ja se ne bih ni igrao.

Prvi ME je bio prvi korak bioware-a ka mejnstrimovanju, tj. prvi pokušaj uvlačenja onima kojima su naslovi kao što su CoD, Halo, Gears vrh gejminga. Uz naravno podsticaj microsoft-a, pošto su potpisali vremensku ekskluzivu, te su gađali xbox korisničku bazu. Sa svakim narednim su podilazili korak dalje.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno