Šta je novo?

Mass Effect: Andromeda

Vuk_

Slavan
Učlanjen(a)
01.07.2007
Poruke
2,195
Poena
380
Cinjenica je da se jos ne zna ime 4-tog po redu naslova smestenog u ME univerzum, ali posto je i Bioware, kao i kompletan gaming community krenuo na sva vrata da najavljuje igru, red je da postavimo novu temu, cisto radi diskutovanja. Za sada se jos ne zna mnogo, ali Bioware nas vise ne drzi u potpunom mraku sa dosta izbacenih informacija u poslednjih nekoliko meseci i E3 trailerom kao svojevrsnim "slagom na tortu". Ono sto se moze videti iz trailera je da ce igra definitivno koristiti novi engine (da l' Frostbite 3 il' nesto sl.) sa dosta koloritnijom scenografijom nego prethodnici, uz nagovestaj da ce radnja biti smestana nakon desavanja iz prva tri dela, sto odbacuje prequel kao mogucnost. No, da ne drvim preterano, hardcore gamer su napravili odlican clanak u kojem se do detalja opisuju sve novosti vezane za pricu, gameplay, grafiku, etc...

http://www.hardcoregamer.com/2014/0...lly-tell-us-about-the-next-mass-effect/90318/

[YOUTUBE]4H1FN2_--EM[/YOUTUBE]
 
Jedan od najjačih RPG serijala, nadam se da ga neće upropastiti kao Dragon Age.
 
Ne bih ja to zvao rpg-om samo zato sto ima atribuite koje kao budzis...prvi deo je bio nesto najblize rpg-u ono kasnije je vise akcija vodjena pricom...ali u svakom slucaju sjajan univerzum i to je on sto cini ME. Po meni sve ce zavisiti od toga - od dinamicne price, dovoljno uverljivog univerzuma i dobre akcije...podrzavam i zaokret ka pravom rpg-u ali da ne bude od svega po malo i na kraju nista kao Tomb Raider...jedva cekam bas mi ova muzika lezi...
 
Meni je sama mehanika keca bila vrlo losa. Ogroman broj istih misija, inventar koji smara, pregrevanje oruzija koje ide na zivce, overpowered klase. Dvojka a kasnije trojka je ubola zlatnu sredinu po pitanju mehanike same igre. Jedino sto mi je smetalo u 2/3 je ammo powers. Glupo je sto se racunaju kao moci. Bolje bi bilo da se kupuju kao upgrade oruzija. To bih voleo da vidim u cetvorci. Sve ostale stvari moze da bude kao u trojci i bicu vise nego zadovoljan, naravno ako prica bude na nivou dvojke ili trojke, posto scenario keca tesko da ce dostici.
 
Poslednja izmena:
Meni je sama mehanika keca bila vrlo losa. Ogroman broj istih misija, inventar koji smara, pregrevanje oruzija koje ide na zivce, overpowered klase. Dvojka a kasnije trojka je ubola zlatnu sredinu po pitanju mehanike same igre. Jedino sto mi je smetalo u 2/3 je ammo powers. Glupo je sto se racunaju kao moci. Bolje bi bilo da se kupuju kao upgrade oruzija. To bih voleo da vidim u cetvorci. Sve ostale stvari moze da bude kao u trojci i bicu vise nego zadovoljan, naravno ako prica bude na nivou dvojke ili trojke, posto scenario keca tesko da ce dostici.


^Ovo, ali sve obrnuto...
 
Heh... sto ljudi sto ćudi, uvek bilo! ;)

Nek naprave dobru igru sa boljim završetkom nego što je imala 3ka i biće to ok.
 
Odlican serijal i ubedljivo najgori moguci kraj ikada. Prosto mi je zao utrosenog vremena uz igre. Pre nego sto se odlucim da odigram i 4. nastavak, potrazicu spoiler da vidim da li se uopste isplati igrati.
 
Pošto i ovde EA petlja svoje prste, novi Mass Effect što se mene tiče ide u grupu igara koje će eventualno igrati baba i Fraušilovička dok čuvaju cverglane na Pejićevim salašima...Jedino ako baš baš ne bude nešto radikalno promenjeno, ali sumnjam.

P.S. šta su preostali RPG elementi? Odabir jače municije? To što neki karakter može da digne neprijatelja u vazduh? Ili što mogu da se uzmu 3 misije pa da se bira koju ćemo prvo odraditi? Tja...A i ta priča im je valjala dok su se držali Babylon 5 kloniranja.
 
Meni se cini da se ovo radi na silu, iz dva razloga. Prvi je sto je serijal enormno popularan a drugi je popularnost svemirskih igara u poslednje vreme. Ali mislim da ljudi koji kreiraju igru nemaju pojma sta da rade sa njom. Cenim da ce da ispadne kao Bioshock 2 u odnosu na keca ili Batman Origins u odnosu na prva dva dela, klasicno otaljavanje posla da se uzmu pare.
 
Ja se iskreno nadam da nece biti tako jer cu mnogo da se razocaram :d
 
Slazem se da je ovo vec muzenje fransize jer sama trilogija vec zaokruzuje sudbinu celog fuckin univerzuma. :) U svakom slucaju ako vec prave neke spinofove, fragmente price ili jednostavno jos jedan reboot spasavanje galaksije, ako ostane dosledno prethodnim delovima sa mozda malo poboljsanim mehanikama, atmosferom i muzikom, bice sigurno odlicna igra.

btw, Bioshock 2 je takodje odlicna igra.
 
Ali nije prequel, to su valjda rekli.
 
Jedan od najjačih RPG serijala, nadam se da ga neće upropastiti kao Dragon Age.

Pre će biti futuristic akcija sa rudimentalnim RPG elementima, proglasiti Mass Effect za RPG je isto kao kad bi se GTA tretirao kao vožnja zbog mogućnosti da uđeš u auto i voziš ga.
 
Poslednja izmena:
ME 1 je mogao da prodje kao rpg, dvojka i trojka nikako. Mada meni to nije smetalo, nadam se da ce ovaj biti bolji od trojke ako nista.
 
Pošto i ovde EA petlja svoje prste, novi Mass Effect što se mene tiče ide u grupu igara koje će eventualno igrati baba i Fraušilovička dok čuvaju cverglane na Pejićevim salašima...Jedino ako baš baš ne bude nešto radikalno promenjeno, ali sumnjam.

Bioware je i dvojku i trojku radio u potpunosti pod palicom EA, tako da ne treba ocekivati ni napredak, kao ni neki zestoki fail. Prosto, bice veoma sl. kao i do sada, samo upakovano u malo modernije i koloritnije okruzenje, zahvaljujuci novijem engine-u.

Sto se tice kraja trojke, mislim da sam jedan od retkih kome se svideo nacin na koji su zaokruzili pricu i stavili tacku na sagu o Separdu. Sa "prolonged ending" DLC-em je sve dodatno objasnjeno i uklopljeno, u potpunosti odbacivsi hipsterski, para-psiholski kraj (o kojem se do besomucnosti baljezgalo po internetu u to vreme) kao mogucnost.
 
Ja zaista sa nestrpljenjem cekam ovu igru , univerzum Mass Effecta je ono sto ovu fransizu cini tako carobnom i univerzum je takav da nudi bezbroj mogucnosti.

Sto se mene tice ME3 je bila zaista sjajna igra , cak nemam nekih velikih zamerki ni na kraj koji je pomalo ostao nedorecen , sto se tice ME3 impresioniran sam pre svega lokacijama u igri tj. planetama, atmosferom , likovima , pricom , sve je bas onako blokbasterski , ali jedina moja zamerka u vezi ME3 je malo repetativan gejmplej , manje vise sve se svodi na : idi od tacke A do tacke B i porokaj sve usput , mogli su po meni da ubace neka vozila recimo , na primer ako nista drugo makar da vrate Makko iz prvog dela , takodje mogli su malo da ubace neke misije gde bi upravljali sa Normandijom ili mozda neke vazdusne bitke , recimo neke slicne misije kao u Halo serijalu , takodje moglo je da bude i nekih mozgalica (kao recimo onda u kecu kod misije gde se prvi put susrecemo sa Larom)..........po meni onaj deo ekipe koji je bio zaduzen za dizajn gejmpleja je omanuo , kreativnost i mastovitost su im bas zakazali za razliku od ostalih koji su bili zaduzeni za dizajn planeta, likova , pricu i ostalo.
Takodje mozda je moglo da bude i malo vise boss borbi , kao recimo ona sa Reaperom na rodnoj planeti Kvarijanaca , ona finalna borba sa Sarenom na kraju keca ili mozda ona borba sa ogromnim humanoidnim Reaperom pred kraj dvojke.

Meni je nekako kec najbolji sto se tice gejmpleja , ali su mi u kecu lokacije tj. planete nekako nemastovito odradjene i deluju nekako praznjikavo , ME3 mi je najbolja sto se tice lokacija , likova, price dok mi je dvojka negde u sredini.

Po meni samo nek malo obogate gejmplej , naprave ga raznovrsnijim i zabavnijim i igra ce biti perfektna.
 
Ja pre neki dan opalio prvi deo, sad planiram da odigram sve DLC za 2 i 3.
Ono što bi voleo da vidim je kako su nastali Riperi, da igram iz njihovog ugla, da shvatim tu potrebu za resetom univerzuma.
 
Kad budes shvatio javi mi, da ne kupujem DLC-ove kad ces ti vec igrati :D
 
Juce sam instalirao trojku da predjem jos jednom. Mislim, super je treci deo dok ne dodjes do kraja. Secam se kako sam se osecao na kraju, kao da me neko polio kofom vode hahahah.
 
Juce sam instalirao trojku da predjem jos jednom. Mislim, super je treci deo dok ne dodjes do kraja. Secam se kako sam se osecao na kraju, kao da me neko polio kofom vode hahahah.

Bas to...

Ja jos uvek ne shvatam kako ona "Indoctrination" teorija nije tacna... Po meni ona ima 1000 puta vise smisla od onoga sto su servirali u igri...

tumblr_m0ygldbfBO1qhfutbo1_500.jpg
 

Prilozi

  • tumblr_m0ygldbfBO1qhfutbo1_500.jpg
    tumblr_m0ygldbfBO1qhfutbo1_500.jpg
    35.7 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
Prošao kroz sve delove ovee sjajne igre i jedva čekam nastavak priče ma kako god se ona završila ili pak ne :). Ako bi mene pitali drugari iz biovera ja bih im predložio da igra bude više ne linerana da bude u nekom otvorenom univerzumu nešto poput skyrima ili morovinda.
 
Poslednja izmena:
Meni ME dosta vuce na Halo. Ne bi me iznenadilo da naprave slicne poteze. Ne bi trebalo da nastave da muzu Sheparda vec da krenu sa novim likovima.
U me3 mp smo vec navikli da mozemo da biramo brdo likova tako da ni to ne bi bilo lose. Zasto bi ogranicili na neku rasu, ja bih rado igrao kao Legion badass.
 
Kada je otvorena tema propratio sam nekoliko prvih postova i zazeleo se da odigram igru opet. Prosli put sam igrao nedugo posle izlaska "trice", pa rekoh da odradim sada sve DLC-ove i da vidim taj famozni Extended-Cut ending.
Uglavnom malopre sam zavrsio sve, pritom sam obavio svaki sidequest i nisam isao na full paragon/renegade vec kako kad (opesnicio sam onu Kalisu :d i upucao jos po nekoga na left click) zavrsio sa 4050 EMS, znaci najbolji moguci ishod. Mogu samo reci svaka im cast za "Story line", stvarno 70+ sati pikanja i svaki put mi je bilo tesko da se odvojim od stolice... stalno me je kopkalo "sta se krije iza sledeceg coska".
Sto se kraja tice, sta reci, osim sto ljudi sto cudi. Meni je osrednji, mogao je biti bolji, a i losiji. Kontao sam kada sam odigrao Leviathan misiju da ce se to razgranati na ostatak price medjutim na posletku ni oni nisu znali vise sta rade, daleko bi bilo bolje da su je implementirali u startu a ne kao DLC. Ovako kako jeste predstavlja rudimentaran pokusaj objasnjenja nastanka Reaper-a koji se ne prenosi na ostatak price sve do samog kraja igre. Da ne bih spojlovao Djordjetu previse dosta o zapletu :d.

Najveci problem sa igrom mi je sto su od keca do trojke sverali sa mehanikom kao da su isli kroz kanjon Morace. Mislim uspostavili su nesto sto je bilo funkcionalno (sa nekim nedostatcima koje su ispravili - ono glupavo pregrevanje oruzja i jos neke sitnice), i onda dodju izbace drugi deo i umesto 10-ak kategorija sve se svede na levelovanje 3 tipa municije, i 2 moci (igrao sam soldier-a). Pa onda u trojci kao pokusaju da dodaju tu jos neke sitnice tako sto dozvole da birate izmedju AOE efekata i veceg damage-a... totalno nespretno i neozbiljno sto se mene tice.

Novi ME, sta ocekivati od svega toga... kazu nece biti ni "Sh" od Separda, pa cak nece biti nikoga od Normandijine posade. Pretpostavljam da prave novu triologiju + 40-ak dlc-ova, proveren recept za sisanje, ovaca hvala bogu ima. Od price ocekujem najvise i nadam se da ce se smisliti po pitanju zanra... Sci-Fi RPG/FPS/TPS sta im vec padne na pamet i da ce se drzati toga kroz timeline serijala.

@Marko1996
Odgovor na tvoje pitanje potice iz Leviathan DLC-a.
Leviathani su vrsta koja je predstavljala vrhunac organske evolucije. Uglavnom za njihovog zivota su doziveli da je neka druga vrsta stvorila sinteticki zivot koji se na vrhuncu svog razvitka pobunio protiv svojih kreatora i gotovo ih istrebio.
Kako bi sprecili takvu pojavu da se ponovi stvorili su Reaper(a)e - Harbinger-a, koji su predstavljali sinteticko olicenje sopstvenog prikaza. S namerom da uvedu red u haos koji nastaje konfliktom evoluiranih vrsta sa svojim sintetickim kreacijama. A red su uvodili pretpostavljas "brisanjem" civilizacija i njihovih tekovina (sintetickih tvorevina).
Sve dok se Reaper-i nisu okrenuli na svoje tvorce kao deo svog tog haosa... vidis li ironiju u tome :). I kao je Djordje rekao od tada Reaper-i svakih 50-ak hiljada godina dodju da resetuju univerzum kako bi zagasili haos koji je nastao iz evolucije koja se iz ciklusa u ciklus krece u istom smeru...

Nadam se da si razumeo, posto nisam bas neki pripovedac :S:
 
Mass Effect 4

BioWare lagano započinje svoju reklamu povodom sledećeg nastavaka za MassEffect.

Proslava N7 dana obeležena je objavljivanjem nekoliko koncept ART sličica za ME4.

Izvor: http://conceptartworld.com/?p=37244

New_Bioware_Mass_Effect_4_Concept_Art_03-680x916.jpg


New_Bioware_Mass_Effect_4_Concept_Art_01-680x323.jpg


New_Bioware_Mass_Effect_4_Concept_Art_02-680x367.jpg


New_Bioware_Mass_Effect_4_Concept_Art_06-680x376.jpg


New_Bioware_Mass_Effect_4_Concept_Art_07-680x349.jpg


New_Bioware_Mass_Effect_4_Concept_Art_04.jpg

New_Bioware_Mass_Effect_4_Concept_Art_05.jpg
 
Poslednja izmena:
Pomno pratim sve vesti vezane za Mass effect fransizu jer sam veliki fan celog serijala posebno sjajne price (naravno sve je dobro sem kraja). Zao mi je sto se rastajemo sa svim starim likovima pogotovo sa Garusom.
 
Pomno pratim sve vesti vezane za Mass effect fransizu jer sam veliki fan celog serijala posebno sjajne price (naravno sve je dobro sem kraja). Zao mi je sto se rastajemo sa svim starim likovima pogotovo sa Garusom.

I naravno najstrasnijim i najtezim bossom koga su video igre ikada videle... Marauder Shields-om :D
 
Nazad
Vrh Dno