Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

Ove lenovo fotografija su dobre ali nista nevidjeno do sada, sve ovo mogu i S5/Z2/K zoom cak i malo bolje (ovo je cista ''manipulacija'' sa macro/close up i blue hour fotografijom sa umerenim iso - do 800 uglavnom) a sve to moze dobro da ispadne i sa M8 u pravim rukama :) Deluje da lenovo softver malo bolje odradjuje wb za low light od vecine androida (to vazi i za M8).
 
Poslednja izmena:
Da li ce imati Live HDR?

Jer evo jedne test fotke koju sam radio. Rezulatat kao na prvoj fotki je uvje isti ma cime da fotografisali :) to malo bolje znaju kolege fotografi, da ne duzim sada. Poenta je, hdr odlicno radi svoj posao na telefonu i to potpuno samostalno. Sto fotografije dize na jedan nivo vise.

Primjer od prije par dana, sjedio u autu, napolju sunce sija, telefon mjeri expoziciju na ogledalu i logicno sve izvan moze samo da izgori :)

ppEloj6.jpg
 
Poslednja izmena:
http://www.phonearena.com/news/Camera-samples-from-the-Vibe-Z2-Pro-show-what-to-expect-from-the-Note-4-shooter_id60029

Ako budu imali isti senzor Samsung moze samo bolje da odradi softver. A i ovo je dosta dobar napredak u odnosu na N3/S5 bar sto se nocnih slika tice.
Nadam se da ce se smilovati da stave vise podesavanja, ali pravih podesavanja, ne zezalica tipa selfie, gif i sl.
Ma svi furaju isti fazon kod nocnih fotografija. Sto veci iso i ss do max 0.8 s. I onda peglanje suma do granica da slike izgledaju kao najgora ps obrada. Nije da ne moze nego nece da naprave ljudski
 
Izgleda da ce stvarno da bude 5.7" ekran. Steta, mogli su da poguraju na 5.9". Ako kamera bude iznad ocekivanja mogao bih sa 1520 da predjem na Note seriju. :)
 
Poslednja izmena:
Previse je 5.9" za nesto sto se koristi kao telefon.
5.7" i da smanje dimenzije!
 
Ako malo poboljsaju kuciste, uzmem lepo note pro 8.0 lte verziju
 
Poslednja izmena:
Ja imam jako male sake i kratke prste i za nedelju dana sam se navikao na 6". Doduse, verujem da velike dimenzije mogu da budu problem kad se voze kola oa treba da izaberes neki broj ili tako nesto, ali nemam kola pa nemam ni tih problema. :D
Po meni, bice razocarenje ako ne zakace OIS na kameru, jer dalje guranje po mega pikselima vise i nema smisla. I nadam se da ce biti solidan blic.
 
Samo da ne u$eru stvar sa kamerom kao na N3 u odnosu na S4. Iako je kamera ista softver je nikakav pa su slike primetno losije od S4. Nadam se da nece napraviti istu gresku i ove godine.
 
^ o cemu ti to? N3 ima malo bolju kameru od S4 a obe su odlicne u odnosu na velicinu senzora i uopste tehnologiju same kamere. Note 4 ce imati najbolju kameru/kamkorder od androida ili u top 3, potpisujem.
 
Poslednja izmena:
O tome sto sam koristio S4 pola godine, a zadnjih 9 meseci N3. Veoma je agresivna obrada na N3 pa slike ispadaju vostane u odnosu na S4.
 
Istinu zbori covek! Btw, jel ima neko ideju kako da upadnem na eavent predstavljanja n4 obzirom da sam vec u Berlinu?! :)
 
To mozda na LG G2, on ima agresivno uklanjanje suma i cesto plastican izgled fotografija. Ni S4 ni N3 (a ni S5) ne prave bas dobre low light fotografije ali retko koji android i moze da odradi tako nesto, nijanse su u pitanju. Dnevne fotografije su malo bolje na N3 nego na S4 (cisto blago softversko unapredjenje) i na osnovu onoga sto sam video ovako po netu a i uzivo na laptopu ortakove devojke koja ima S4.

Jos negde nisam cuo/procitao da N3 ima losiju kameru od S4. Aj da se kaze da su iste, nije daleko od istine ali losiju.. tesko.
 
^^Vec ? Pokusaj da potplatis cuvara,mada nije to srbija :) ovde sa crvenom ulazis i na prijem predsednika ako treba ;)

Pitaj kolegu sa foruma,pisao je da ce biti tamo,i to bas na ovoj temi
 
Poslednja izmena:
To mozda na LG G2, on ima agresivno uklanjanje suma i cesto plastican izgled fotografija. Ni S4 ni N3 (a ni S5) ne prave bas dobre low light fotografije ali retko koji android i moze da odradi tako nesto, nijanse su u pitanju. Dnevne fotografije su malo bolje na N3 nego na S4 (cisto blago softversko unapredjenje) i na osnovu onoga sto sam video ovako po netu a i uzivo na laptopu ortakove devojke koja ima S4.

Jos negde nisam cuo/procitao da N3 ima losiju kameru od S4. Aj da se kaze da su iste, nije daleko od istine ali losiju.. tesko.

pisao je neko i na note 3 da u low light ispadaju lošije slike nego na s4
 
Poslednja izmena:
Mozda u auto modu. Emix je kupio N3 posle S4 i napisao je par puta da je kamera u low light bolja nego na S4. Realno je vrlo mala razlika. Ja mislim na fotografije na dnevnom svetlu koje su malo bolje na N3, cisto softversko unapredjenje, Ivan I je postavljao fotografije sa S4, G2 i N3 i meni su najbolje bas te sa N3, ne nesto ubedljivo ali su malo bolje. A low light je los cak i na S5/Z2 pa i K Zoom bez rucnih podesavanja tako da nema tu sta da se polemise posebno, svaka PV Nokia ce da ih odere na tripodu sa duzim ekspozicijama.
 
Poslednja izmena:
a inače bez tripoda se ni u wc ne ide :)
 
Pa ne mora tripod, jednostavno su Nokie bolje za low light od svih androida i to je to, jedino K Zoom moze da parira. Naravno najbolje su 1020 i 808, L930/1520 nisu toliko ispred ali su malo bolje.

Ali zato jedva cekam da vidim Sony/Samsung na androidu 5.0 za kompletnijim kamera aplikacijama i vise podesavanja. U slucaju N4 na taj nacin moze da se dobije K Zoom samo bez opt. zuma i bez ekspozicije od 16 sekundi, sumnjam da ce omoguciti toliko, i 3-4 sekunde su sasvim dovoljne.
 
Poslednja izmena:
Preko dana su skoro iste, ali cim ima manje svetla slike sa S4 su bolje. Jednostavno je na N3 previse agresivno ciscenje suma i time ubija detalje i stvara vostani izgled.
 
Istinu zbori covek! Btw, jel ima neko ideju kako da upadnem na eavent predstavljanja n4 obzirom da sam vec u Berlinu?! :)

Ne verujem da postoji nacin. 3 septembar kad predstavljaju note 4 je samo za novinare i specijalme pozivnice. Ali od 5-10 septembra mozes regularno da odes uz kartu koja kosta 12 eura ako kupis online. 17 na licu mesta.
 
U koliko sati je predstavljanje telefona po našem vremenu i hoće li biti livestream na YT kao prethodni?
 
Hmmm ne vidis post iznad tvog? :)
 
Pa nije ovo dveiljadita godina, stream za promociju N4 ces moci da nadjes gde oces, od fon arena do sajtova pozutele stampe..
 
Mnogo ocekujem od ovog note 4 valjda me nece razocarati
 
Nazad
Vrh Dno