Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

To i ja negde mislim. Baš me razočarala ovaj put a i mnogo više je "mučena" prva baterija od ove druge, ne znam šta se tačno desilo no dobro, povratka nema. Moguće da su velikodušnim security patchovanjem nešto promenili u radu telefona, mada ne primećujem puno u samom radu, možda se to odrazilo na bateriju...
Čitam hvalospeve o ova dva proizvođača, garanciju na uređaj odavno već nemam pa rekoh da isprobam ta dva "čuda". Ako daju duži SOT, ako nešto bolje nude zašto da ne. Promobi je uvek na par ulica daleko, rekoh da potražim alternativu.
 
Kako vam se pokalaza Polarcell? Hvale je po netu da je bolja od originalne...

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
To i ja negde mislim. Baš me razočarala ovaj put a i mnogo više je "mučena" prva baterija od ove druge, ne znam šta se tačno desilo no dobro, povratka nema. Moguće da su velikodušnim security patchovanjem nešto promenili u radu telefona, mada ne primećujem puno u samom radu, možda se to odrazilo na bateriju...
Čitam hvalospeve o ova dva proizvođača, garanciju na uređaj odavno već nemam pa rekoh da isprobam ta dva "čuda". Ako daju duži SOT, ako nešto bolje nude zašto da ne. Promobi je uvek na par ulica daleko, rekoh da potražim alternativu.

Ako ti je model N910F, flesuj prvo Alexandr ROM, debloatuj po zelji, obrisi preinstalirane aplikacije koje mozes opet da skines sa Google prodavnice i skini ih opet pa vidi kakvo je stanje onda, primetna je razlika u radu telefona a draina u idle nema kad se sve skocka, ne gubi ni 1% u toku noci kod mene.
 
Ako ti je model N910F, flesuj prvo Alexandr ROM, debloatuj po zelji, obrisi preinstalirane aplikacije koje mozes opet da skines sa Google prodavnice i skini ih opet pa vidi kakvo je stanje onda, primetna je razlika u radu telefona a draina u idle nema kad se sve skocka, ne gubi ni 1% u toku noci kod mene.

Ja nemam problem sa drain-om, prosto je oslabila i loš mi je SOT. Preko noći i u idle mi ne troši, prosto traje kraće i ugasi se a da ne dođe do nule. Znana boljka baterije, veni vidi, nije prvi put. Da rutujem i flešujem custom ne mogu jer su mi neophodne bankovne aplikacije.
Samo mi je trebao odgovor na pitanje da li vrede Anker i Polarcell u odnosu na original, i koji ako?
 
Da li neko koristi one male padove za wireless charging?

Ako može link gde da uzmem neki koji pouzdano radi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ima neko neku noviju debloat listu za MM, cisto da uporedim? Ubacio sam i Package Disabler i radim disable svega preko njega, blokirao sam ono sto sam shvatio koju funkciju ima, ali za pojedine stvari nemam pojma sta rade pa da ne guglam sad svaku stavku pojedinacno, ima ih mnogo a ove koje sam nasao su starije malo...

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Pazi da ne brikujes telefon sa tim programom, ja sam to uradio ove nedelje. Imao sam iskljucena 175 programa i iskljucenu opciju za factory reset pa kada sam ukljucio ultra power saving nisam mogao da izadjem, vadio sam bateriju i ostao je samo logo samsung, nije hteo da uradi reset. Ubacio sam mu novi android preko odina i opet nista...
Popravili su ga u servisu za 1800 dinara.
Sada sam iskljucio oko 160 programa i necu vise ukljucivati ultra power saving, jer vec dva puta me je zeznuo, mada prvi put sam uspeo sam da ga resetujem

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Pazi da ne brikujes telefon sa tim programom, ja sam to uradio ove nedelje. Imao sam iskljucena 175 programa i iskljucenu opciju za factory reset pa kada sam ukljucio ultra power saving nisam mogao da izadjem, vadio sam bateriju i ostao je samo logo samsung, nije hteo da uradi reset. Ubacio sam mu novi android preko odina i opet nista...
Popravili su ga u servisu za 1800 dinara.
Sada sam iskljucio oko 160 programa i necu vise ukljucivati ultra power saving, jer vec dva puta me je zeznuo, mada prvi put sam uspeo sam da ga resetujem

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
Bas zato i gledam da pazljivo gasim ono sto je nebitno, ja sam pre neki dan uspeo da iskljucim Battery iz opcija u Settings, morao sam preko Power Saving da ulazim, zato sam vratio sve sto je bilo iskljuceno pa sam natenane ugasio samo ono sto znam da smem.


Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Izasao air rom v2.1 final .... sinoc sam stavio i odusevljen sam https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3630284
eafafc74af874c461a0a1cddfda5152e.jpg
 
Poslednja izmena:
Wall je iz backdrops aplikacije cinmise ;)
 
Da li je pametno kupiti verziju Note 4 N910H koji je za africko trziste,originalna kutija,racun i kaze prodavac da normalno radi kod nas?
 
Ja licno ne bih, kupi lepo N910F ili C za svaki slucaj jer to su telefoni koje mozes da nadjes svuda kod nas plus softverska podrska je garant mnogo veca.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ako prodavac daje fiskalni račun i overenu garanciju na 2 godine, uzmi.
 
Racun iz Afrike.Jer je tamo kupljen pre godinu ipo.Nisam nikad do sada cuo za oznaku H pa da pitam.
 
Pa ako je ok cena i ako provereno radi ovde, uzmi, što da ne ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Da li neko ko koristi Custom rom i korisnik je Banke Intesa može da potvrdi (ili ne) da li rade aplikacije Mobi i Wave2Pay kada je okinut Knox tj. rutovan telefon i instaliran custom?
Hvala.
 
Trebalo bi da radi bez problema.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa šta onda pitaš?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li neko ko koristi Custom rom i korisnik je Banke Intesa može da potvrdi (ili ne)...
Hvala.

Mislim da je jasno što, i koga pitam.
Ako se neko prepoznaje u boldovanom, značio bi mi konkretan, empirijski potkrepljen odgovor. Znam da bi trebalo da može ali ne znam da li je u praksi tako, neću zbog "trebalo bi" da prezupčim telefon.
Hvala još jednom.
 
Note 2 otišao u večna lovišta, pa sam dobio Note 4 :)
Verzija N910C, android 6.0.1 (automatski apdejt kaže da nema nove verzije), telefon iz Telenora.

Imam par pitanja, ako može neko da pomogne:
1. Koji ROM je sveukupno najbolje staviti na njega?
- Najbolji stock i najbolji custome...

2. Kako je najbolje rutovati?
I da li ubaciti Super SU ili Magisk?
 
tesko je neki rom sveukupno najbolji, kakogod, ja sam probao 5-6-7 i na kraju nasao da mi Air Rom ubedljivo najvise odgovara, plus donosi s8 look, mesecima radi bez greske, xposed radi, baterija odlicno drzi, ima dosta opcija pri instalaciji da se izabere (tipa koja kamera itd) ..

stavis twrp, instaliras najnoviji modem, kernel (npr space lemon ima podrsku za dt2w), rom, pa onda supersu, i to je to, magisk nisam imao potrebe da stavljam i proucavam ..
 
Hvala na odgovoru.

Ajde ovako, da probam prvo Stock. Koji stock da stavim (ovaj 6.0.1 ili da idem na noviji)?
Kako da vidim koja verzija je za moj uređaj i gde da skinem?

Koji je postupak rutovanja za stock?
TWRP bih svakako ubacio, a Magisc sam mislio zbog unroot opcije za neke aplikacije (koji provereno radi) za koje Super SU i "third party" aplikacije nisu pomogle.
Da li Xposed radi na (rutovanom) Stock-u?

P.S. Da li postoji neka "dark" tema za njega?
Ona bela pozadina kada se uđe u Settings ubija.
 
Poslednja izmena:
ne znam za stock nista od pitanja, znam samo da sa njim i stock like romovima note4 izgleda kao da je ispao iz s2 ere, ono sve uvecano i zastarelo da kazem, nema podrske za teme (ovo verovatno mada nisam siguran), belo ubija ;) itd ... kada gazis, gazi do kraja, uradi stock backup, stavi rom koji sam preporucio i neces pozeleti da se vratis nazad ...
661f36482da3809d6b3d6693a601f218.jpg
 
to je samo twilight aplikacija aktivna na delu ...
 
Android 7 za Note 4 ne postoji.
Ima portova ali neke stvari ne rade, pa sam od toga odustao. Ostajem na 6.0.1 stock, da malo isprobam telefon pa ću onda videti dalje koji ROM. Ovaj Air će verovatno biti :)
 
Evo uputstva za "custome recovery" (TWRP), rutovanje i Magisk/SuperSU. Na svim linkovima imate dodatne opise i uputstva za alternativne metode instalacije pa ko hoće može baciti pogled.

Postupak je sledeći:

1. Sa sajta se skinu poslednji Samsung USB drajveri i instaliraju: https://androidmtk.com/download-samsung-usb-drivers
Nama treba "Samsung Galaxy Note 4 (all variants)"
- Uključiti USB debug opciju u telefonu

2. Skinuti poslednji Odin sa sajta, odpakovati i otvoriti:
https://odindownload.com/

3. Skinuti poslednji (odgovarajući, zavisi od telefona i verzije) TWRP (.tar) sa sajta (link ispod je za Exynos verziju, gde spada i moj N910C model):
https://twrp.me/samsung/samsunggalaxynote4exynoslte.html
- U Odin-u pod PDA/AP (zavisi od verzije Odina, nove su sa AP) učitati odgovarajući .tar
- Telefon napuniti preko 80%, ugasiti ga, a onda ući u "Download mode" (držanjem Home + Power + VolumeDown dok se ne pojavi novi "download mode" ekran), a zatim ga povezati sa kompjuterom
- Sačekati da kompjuter prepozna telefon (u tray-u piše izađe oblačić da je prepoznat) i sačekati da ga Odin prepozna (u levom delu piše da je dodat uređaj).
- Ići na karticu "Options" (u levom delu programa) i odčekirati "Auto Reboot" opciju. Ništa više ne dirati (F. Reset Time treba biti uključeno po difoltu).
- stisnuti "Start" i sačekati da završi (3-5 sekundi obično traje), a vidi se po zelenom gornjem levom kvadratu i ispod njega piše "Pass", takođe zeleno obojeno.

- Isključiti telefon iz kompjutera(iako će na njemu biti ekran "download mode"-a) i izvaditi bateriju.
- Vratiti bateriju i dok je telefon ugašen treba ući u "Recovery mode" (držanjem Home + Power + VolumeUP)
- Uključiće se TWRP po prvi put i pitati da li hoćete da modifikujete sistem. Upravo na tu opciju treba ići.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na tu opciju se ide iz istog razloga zašto se isključuje Auto Reboot opcija i zašto se vadi baterija, a to je zato što bi u suprotnom (ako se sistem sam upali), pri narednom pokretanju Recovery-a difoltni Recovery pregazio custome (u ovom slučaju TWRP) i morali bi sve ispočetka (tj korak broj 3 ispočetka).
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Naredni korak zavisi da li hoćete da instalirate SuperSU ili Magisk, ali su u suštini isti. Ja ću pisati za Magisk jer ima prednosti u odnosu na SuperSU (može da sakrije uspeštno root od nekih aplikacaja (andoid pay, aplikacije za bankarstvo, Netflix, EON...), open source je, ima ugrađenu podršku za Xposed, Magisk moduli...). Ako hoćete SuperSU, samo skinete njegov .zip fajl, stavite ga na memorijsku karticu ili internu memoriju i flešujete preko TWRP-a.

4. Skinete poslednji Magisk sa sajta: https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445
Za ovaj korak je najbolje da imate Stock ROM (ako nemate možete ga skinuti i flešovati preko Odina, a posle instalacije Magiska flešujte šta vam je volja).
- prebacite ga na karticu ili internu memoriju (taj .zip fajl, ne odpakivati ga!)
- uđete opet u "Recovery mode" (Home + Power + VolumeUP)
- idete na "Install" opciju, uradite navigaciju do tog .zip fajla i idete na Install.
- upalite telefon i potražite među aplikacijama "Magisk Manager". Ako ga nema, skinete ga sa sledećeg linka i instalirajte kao svaku drugu aplikaciju (u podešavanjima telefona dozvoliti instalaciju aplikacija van Google Play-a): https://github.com/topjohnwu/MagiskManager/releases/download/v5.5.2/MagiskManager-v5.5.2.apk
(ako hoćete custome kernel instalirat ga posle uspešne instalacije Magisk-a)

Ovim ste dobili root privilegije i Custome recovery.

P.S. Ako hoćete samo rut bez "Custom Recovery"-a imate CF Auto-root (skinete odgovarajući fajl, učitate u Odin i flešujete), sa njim ide i SuperSU. Takođe postoji i OneClickRoot kao najlakše rešenje (skinete program instalirate, povežete sa telefonom i on sve sam odradi, vi samo pokrenete).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno