Šta je novo?

E4500 (dok ne stigne e5450)

acivi_nik

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruke
4,263
Poena
300
Nikada nisam klokovao proc,ali razumem sve kako to u teoriji radi :) Pa sam uzeo juce da se zezam malo,dok ne stigne xeon,da naucim nesto.
Ploca je MSI P35 NEO3, proc e4500, memorija 2x2gb Kingston 800mhz, kuler CM TX2, napajanje CM 500W.

Prvo sam poceo da dizem fsb polako,dosao do kloka od 2500-2600 cini mi se,tu je komp zabagovao posle 10sek linxa... Onda sam poceo da dizem napon polako,isprobavao svasta,zezao se... I dodjem do ovog:
263 x11 = 2893
mem na 1:1.5 (789mhz)

vcore 1.325
i ona ostala dva podesavanja za napon,dal su bese nb i jos nesto,sam podigao po stepen-dva,na 1.250 i 1.275.
pokusavao sam na 3000 da idem,sa jacim naponom,oko 1.35,ali izbaci gresku u linxu posle jednog kruga...

tako jedino radi stabilno na 2.9ghz,linx radio par puta po pola sata ne default podesavanjima (tu digne temp dosta),dok kad stavim da koristi svu memoriju (to sam ukljucio jednom na sat vremena),bude 15ak stepeni hladnije sve (nije mi logicno kako to)... uglavnom radi ok...

e,zanima me sad,sta bih ja trebao da menjam,podesavam,da bih presao 3.0? i da li je moguce uopste?
sta da radim sa ramom,posto sam cuo da je najbolje da bude 1:1,ali kad stavim to,bude dosta sporiji...


i jos par pitanja,sta je ovo TMPIN0,da li je to nb? to ide u linxu na def podesavanjima do 70 stepeni,proc malo manje... dok kad stavim ono da koristi svu memoriju,ide do 60 plafon,obicno stoji na 50-55 (kao i proc)...
i da li je normalno da vcore varira dok ga testiram,ne mnogo,ali recimo 0.06 je raspon...
i ove brzine fanova u procentima,sto mi uvek tako stoji,iako imam samo jedan na procu i jedan iza da izbacuje.

(temperature na slici su uz blago koriscenje,na idle su slabije)

http://i.imgur.com/dJvPirD.jpg
 
E4500 je prva generacija c2duo procesora, i bez obzira na kvalitet ploče, overklokuje se prilično slabo.

Što bi značilo da si dostigao maximum za taj cpu.

Sa e5450 će već biti potpuno druga priča. :)
 
Gorane, procitao sam to, radio sve tako, ali ovde pitam moze li jos neka finesa :)

Lepi, hvala na odgovoru... Ceka se xeon :-D


Ps. Jel normalno da mi pise veca vrednost napona u programima, nego sto sam podesio u biosu?
 
Poslednja izmena:
nije normalno, ali to je u vezi s kvalitetom matične . proguglaj "vdrop" i "vdroop".

da li si u biosu stavio manje vrednosti za brzinu memorije ?
(na s775 , memorija i cpu magistrala se proporcionalno povećavaju )
 
memorija mi je na auto,nisam dirao nista...
nemam drop,nego sam stavio 1.325v u biosu,a u windowsu mi pise 1.36 recimo. i varira gore dole po malo.
 
to je kul.

pazi samo sa overklokom , jer ti je fsb na ploči deklarisan na 1333 , što je default za e5450
 
Nazad
Vrh Dno