Šta je novo?

COOLPAD F1

Ljudi stoji mi tel na 021 verziji, jel da ga apdejtujem na zadnju? 029? Jel ce moci tada rut? Sta mi treba da bih ubacio guglove aplikacije?
E baš ste od pomoći...
Ako ide, napravi update na 029 i onda možeš stavit root. Prvo instaliraš drajvere i onda koristi kineski Vroot 1.7.7 za PC ili noviji ako ima.

Onda ide ovako:
MobileUncle Tool
CWM ili TWRP recovery (pomoću ovog gore), backup postojećeg sistema
Gapps za JB 4.2 (ovo ti je google)
Ovdje imaš detalje
Coolpad softver
 
Samo da se i ovde javno zahvalim Dakoku na nesebicnoj pomoci i maltretiranju!
 
@moca
Jesi li uspeo da root-ujes telefon? Na koju verziju si nadogradio softver, ja sam nadogradio na 0.29?
 
Koji si ROM ubacio? Ja se razmisljam da li da root-ujem, frka mi da ne zeznem nesto. Je li postupak isti kao i da nisi update-ovao softver? Ima li neke razlike u postupku rutovanja izmedju fabricke verzije i ove 0.29?
 
Ja sam ostao na Cool ui jer mi se svidja a rutovao sam ga da bih ubacio google apps. A rut je stvarno prelak.
 
Izašao je novi CoolLife UI, verzija 034 i sasvim dobro radi.
 
Dakok, je li moguc root sa novom nadogradnjom 0.34?
Na mojoj fabrickoj verziji, koju sam nadogradii na 0.29 ima nekih Kineskih aplikacija, da li mogu da ih reinstaliram ako root-ujem telefon?
 
Mislim da sa rootom jedino gubiš mogućnost automatske nadogradnje na novije verzije softvera, ali zato
dobivaš mogućnost mijenjanja romova i ubacivanje google aplikacija.
Root ide s Vroot kineskom aplikacijom za PC, verzija 1.7.7 ili novija.
Stavljanjem roota ne gubiš kineske aplikacije, a ni bilo koje druge
 
Jasno mi je to, ali ja pitam da li dobijam sa root-om mogucnost da reinstaliram one fabricke Kineske aplikacije koje ne mogu da reinstaliram trenutno?
 
A hebiga, ne kontam :)

Ako rootaš telefon ostaje ti v029 sa svim kineskim aplikacijama koje si i imao.
Ako želiš onda stavit v034, staviš je kroz recovery i imaš u biti iste aplikacije kao i na 029, samo
podešeniji CoolLife UI sistem.

Ne kontam koje su ti to posebne aplikacije???
 
Vidim da se ne razumemo, hehehe, bolje nam je islo dok je bio Srpskohrvatski jezik, hhahah. Evo sta pitam:
Sa fabrickim sistemom dolaze i neke fabricke Kineske aplikacije, neke od njih se mogu reinstalirati, neke ne vec se jedino mogu ugasiti preko podesavanja. Ja pitam, da li root-om telefona dobijam mogucnost da reinstaliram te aplikacije? Razumem ja da sa rutom telefona ostaju sve aplikacije, samo pitam da li sa rutom dobijam "ovlascenja" da reinstaliram ono sto mi se ne dopada?
 
Па нормално да може.
Кад рутујеш телефон добијаш могућност да промениш било шта.
 
Mislim da je do zabune doslo zbog reci reinstalirati. Valjda je hteo da napise uninstalirati/ukloniti/obrisati ?
 
Obično s romovima dolazi i nekoliko aplikacija koje se mogu normalno obrisati
u sistemu - aplikacije pa uninstall
One se inače nalaze u romu (zip) u mapi data/app ili data/vendor
Uglavnom su nepotrebne i nema razloga da se sačuvaju.

Ostale aplikacije možeš obrisat na više načina.
Najlakše je sa programom, npr. Sys app remover a s njim možeš i vratiti obrisane programe (nisam ovaj dio probao ali valjda radi).

Možeš i u nekom root exploreru preimenovati nastavak *.apk u *.apk.bak
pa ga kasnije vratit ako zatreba.
Ovo sve ide kad staviš root.

Prije svega, obavezno napravit CWM i IMEI backup, pa se onda igrati :)


CoolLife OS nudi i mogućnost skrivanja pojedinih aplikacija: Home screen - aplikacije screen, menu - hide apps
Mogu se i preimenovati mape s kineskim imenima.
 
Poslednja izmena:
Dakok nudi mi apdejt na 034 jel da ga apdejtujem ili ne? Mislim jel neće ništa da mi s**** rut i ostale aplikacije?
 
Sačekaj 036. A ako izgubiš root, samo ponoviš onu avanturu s kineskim Vrootom :D
 
@dakok
Stigla mi je nadogradnja na 0.36, da li da nadogradim android? Jesi li ti isprobao ovu nadogradnju, da li gubim mogucnost da root-ujem telefon sa 0.36update-om?
 
Nemam običaj stavljat službene nadogradnje a za root nisam siguran.
Ne znam kako bi prošla nadogradnja na službeni rom u kojem sam obrisao desetak sistemskih
aplikacija i stavio google aplikacije???

Obično napravim backup u CWM-u i povremeno flešam koji custom rom (i custom verzije službenih romova)
 
Ne možeš da uradiš update ako si brisao siatemske aplikacije.
 
Evo da stavim i ovamo, možda koga zanima

Baidu OS ima službeni softver za Coolpad F1
Download

Nema baš puno novih 8-jezgrenih mobitela koji imaju ovakvu podršku kineskih developera.
Tako da sada znate što ste kupili :)

baidu.jpg
 
Jok. Čekam Kitkat za Tajvansko izdanje mobitela. :)
 
Hoce li to skoro? Neki zvanican release date?
 
Evo za one nesretnike koji još nisu kupili Coolpad F1:

Coolicool ih nudi za samo 157 USD uz kupon CELLAFF07CIC7
 
Dugo sam se premisljao oko izbora telefona i f1 mi je favorit te imam jos neka pitanja 1.kakva su iskustva sa trajanjem baterije 2.neka negativna zapazanja
hvala unapred
 
Vidi ovako, mozes procitati moj uvodni post, sve sto sam napisao stoji i danas. Sto se baterije tice, ona je prosek za android telefone, ono sto ti mogu garantovati jeste da ce ti bez problema trajati od ujutru do uvece, obicno mi traje 5,5h screen on-a, ako ti je tako lakse za uporedjivanje. Pazi, ja sam ga kupio kada je kostao 190$, sada je 160$ i trenutno ie mozda i best bay za ove pare. Neke mane, osim zvucnika koji je na zadnjoj strani, pa se ne cuje dobro kada je polozen na ledja. Neces se pokajati, jos ako mu ubacis neki custom ROM, ma sve ima da leti...
 
Nazad
Vrh Dno