Šta je novo?

COOLPAD F1

Samo mali update:

- Na modaku su sad aktivna dva developera s novim KK romovima
- "Otkrili" smo i novi alat za flešanje Coolpad stock romova - YGDP
Čudo jedno koliko je jednostavan za flešanje :) i još je na engleskom
Dobro dođe za brickane mobitele :)
 
Dobio sam danas f1 ,carina 3200 prvi utisak je odličan jedino što mi kartice nisu micro pa za potpuni užitak moram da sačekam. Softver je 036
 
Stigao i meni, tu je silikonska futrola, usb čitač, folija za ekran i naravno krš punjač koji nema ni 5gr žive vage.
Fon je došao rootovan po dogovoru
android je 4.2.2
kernel 3.4.39
verzija 136
ponudio je i update na 139, ali je došlo do greške, verovatno zbog roota.

Što se tiče izrade, nisam baš oduševlje spoljnim delom, dosta je sve meko i odmah ostaju tragovi, otvarao sam poklopac kreditnom karticom i usb ulaz mi izgleda jadno, unutra to izgleda dosta bolje, za razliku od newmana koji sam imao, a koji je sploja izgledao čvršće, a unutra katastrofa.
 
Poslednja izmena:
Verzija je 036, update je 039, a sada je službeno vani i 040...
 
Verzija je 036, update je 039, a sada je službeno vani i 040...

nisam imao do sada kineske telefone pa me interesuje ako updejtujem da li cu i onda imati sa vise jezika sistem i wdmca verziju tj sta se menja (da li cu imati google aps)
 
Poslednja izmena:
Probaj da apdejtujes (ne gube se aplikacije i sve ostaje isto), meni taj apdejt izbaci samo error, pa sam na kraju wireless apdejt deinstalirao jer nicemu ne sluzi, samo gnjavi bez veze.
 
Na WiFi posle 10-15min osecam da se greje I to preko silikonke.
Ja big neki kitkat da stavim.
 
nisam imao do sada kineske telefone pa me interesuje ako updejtujem da li cu i onda imati sa vise jezika sistem i wdmca verziju tj sta se menja (da li cu imati google aps)

Kineski mobiteli nemaju google (99%). To sam ubaciš bez problema.
Postoje TDSCDMA i WCDMA uređaji.
Teško da će ti uletit TDSCDMA jer trgovci obično paze na to.
Update ne donosi više jezika i donosi samo manje ispravke.
Update nema baš smisla jer ne radi ako sustav nije u manje-više originalnom stanju a to je kupus sa kineskim aplikacijama

Želiš li novi rom, a želiš, sve ide otprilike ovako:

Driveri za PC
Root (ovo možda i imaš)
CWM ili TWRP (ovo je za flešanje i backup)
Novi rom
Gapps (google)

Zamrzavanje kineskih aplikacija (od par do desetak komada)
 
Želiš li novi rom, a želiš, sve ide otprilike ovako:

Driveri za PC
Root (ovo možda i imaš)
CWM ili TWRP (ovo je za flešanje i backup)
Novi rom
Gapps (google)

Zamrzavanje kineskih aplikacija (od par do desetak komada)
Ja sam te kineske app deinstalirao.
A ovo za flesanje se verovatno svodi na to da rom stavis u root i posle iz recovery ga startujes?
Koju extenziju treba da ima takav rom, verovatno .zip?
 
Ja sam te kineske app deinstalirao.
A ovo za flesanje se verovatno svodi na to da rom stavis u root i posle iz recovery ga startujes?
Koju extenziju treba da ima takav rom, verovatno .zip?

bilo bi dobro da se navedu aplikacije koje treba ukloniti
 
Ja ih Nesto I Nemam, 2 pretrazivaca, 2 markets + play store, I uglavnom uobicajene app, nista name kineskom.
Antutu 30300 I 28500 za betu.
Instaliran he vroot 1.2, verovatno such njega korisili.
 
Poslednja izmena:
Meni fon stigo jutros mislim mom rodjenom bratu.Narucujem jedan za mene uskoro.Telefon je mnogo lepsi uzivo nego sto izgleda na slikama i klipovima.Izrada je ok po meni dosta dobra za tu cenu.Jos samo posle da vidim onaj drajver za komp da bi ubacio neku pesmu i neki filmic.

Nego kinezi oznacili kao gift i stavili cenu na 18$ (nisam im nista napomenuo za to samo narucio fon) ali to naravno nije proslo carina i pdv izasli 3300.Kada budem porucivao za mene reci cu mu da stave 70 ili 80 $ mislim da cu bolje proci.

Silikonska futrola i folija dosli uz telefon.Samo sto im nisam rekao da urade root svidja mi se ovaj coolui samo je 2-3 widgetsa na kineskom sve ostalo na engleskom.Sve sto je potrebno je instalirano samo sam skype ubacio.
 
Carinili su svima istog dana i meni je carina slicna a napisali 60$ ne pali vise to
 
Stigao i meni. Nisam ga baš nešto ozbiljnije testirao ali izgleda ok. Ali onda je usledilo neprijatno iznenađenje - nema žiroskop? Nije da se bez toga ne može ali naručio sam i google cardboard.
Ili je možda kod mene problem?
 
sta ti je ziroskop?

Pa služi da telefon zna "gde je" tj kako ga pomeraš kroz prostor.
Skype map ne radi kako treba bez njega i npr. u Google maps ne možeš da koristiš Street view Samo okretanjem telefona. To nije bitno, ali hteo sam malo da probam virtual reality korišćenjem Google cardboarda.

I kako vam radi gps? Ja nisam oduševljen.
 
Poslednja izmena:
Pa služi da telefon zna "gde je" tj kako ga pomeraš kroz prostor.
Skype map ne radi kako treba bez njega i npr. u Google maps ne možeš da koristiš Street view Samo okretanjem telefona. To nije bitno, ali hteo sam malo da probam virtual reality korišćenjem Google cardboarda.

I kako vam radi gps? Ja nisam oduševljen.

gps sam probao i napolju uhvati poziciju bukvalno za 3 s,a nisam jos probao kroz navigaciju poso se jos razmisljam koji rom da stavim a da na njemu je sve ok.Ako neko zna neka podeli
 
A šta fali ovom romu sa kojim je došao ?
 
Meni gps u stvari ne radi uopšte. Uhvatio je bio fix ali na kratko i sada ne može da pronađe nijedan satelit.
A imam problem i da ga rutujem. Video sam ono na modaco forumu ali ne mogu da instaliram drajvere. Ima li neka fora? Da se poveže sa kompom bez baterije ili tako nešto.
 
Ja se mucim da povezem komp i telefon odnosno kada instaliram drajver nema nikakvog programa niti novog prozora sa folderima gde bi mogao da ubacim fajlove.
 
Rutovao i stavio twrp. Sad da ubacim neki drugi rom i da budem siguran da gps ne radi pa da vidim šta da radim.
 
Ja se mucim da povezem komp i telefon odnosno kada instaliram drajver nema nikakvog programa niti novog prozora sa folderima gde bi mogao da ubacim fajlove.

Usb debugging uključi i stavi kineski coolpad driver od oko 15MB ili PDAnet odavde
(odaberi others)
 
Coolicool i imaš neki bon (proguglaj malo) pa dođe oko 157 usd.
 
Nazad
Vrh Dno