Šta je novo?

Uber app

Klasican balkanski demagog i "pateticar" si ti prijatelju ;)

Sutra da vam dodje taj isti "zli kapitalista", stavi vas u najnovija kola, obuce vas u "gospodska" odela i da vam fiksnu platu od 1000e plus baksis... druge pesme biste svi od reda pevali (kao uostalom i svi "levicari sa tastature/dokazani borci za ideale" u drzavi Srbiji ;)). Ovako klasika...

https://youtu.be/W3EHN8Z7Lz4

Iz inata do smrti!!! Smrt kapitalizmu sloboda neradu ;)
 
Iskreno, ne bih znao kada će zaživeti Uber u Srbiji.
Što se mene tiče pitanje je vremena kada, a ne da li će zaživeti.
Možda grešim, možda ne.
U svakom slučaju bude li Uber raširen koristiću ga, isto kao što trenutno koristim usluge i "legalnih" i "divljih" taksista.




Vec sam rekao da u Srbiju uber ne moze uci i zagospodariti a da ulicama ne teku potoci krvi. I njihove i nase i pandurske, mozda nazalost i neduznih civila. Upoznali smo se i verujem da si umeo da me osacujes te da znas da bih ja bio jedna od prvih zrtava ...jer bez obzira na svoje godine i dalje sam romantik koji nece trepnuti ginuci za ideal. Dakle kod stvarnog sukoba sa uberovcima mene vise nema a verujem da je moja opcija pobedila.
Ja razumem da si zainteresovana strana.
Razumem i da te pisanje na forumu počesto ponese.
Ali realni život je realni život a ne mrčenje tastature.

Hoću da kažem, jedno je biti salonski revolucionar.
A nešto je drugo biti čovek koji neće trepnuti ginući za (svoj) ideal.
Drugačije rečeno marxista, decenijama već živiš u Srbiji, ali si u isto vreme istinski romantik koji nece trepnuti ginuci za ideal?
Kako to?

1. Da si to što pišeš da jesi bio bi odavno mrtav.
2. Ili tvoji ideali i nisu baš tako brojni, a ni romantične prirode.
Pa se u stvari svode na neromantični "ideal" "ja sam taksista, i ugrožen sam izvesnom pojavom Ubera u Srbiji".


Smešno mi je salonsko revolucionarstvo i prenemaganje ove vrste i ovog intenziteta.
Nemam ništa protiv toga da se zalažeš za svoju egzistenciju, da me ne shvatiš pogrešno.


Klasican balkanski demagog i "pateticar" si ti prijatelju ;)

Sutra da vam dodje taj isti "zli kapitalista", stavi vas u najnovija kola, obuce vas u "gospodska" odela i da vam fiksnu platu od 1000e plus baksis... druge pesme biste svi od reda pevali (kao uostalom i svi "levicari sa tastature/dokazani borci za ideale" u drzavi Srbiji ;)). Ovako klasika...

https://youtu.be/W3EHN8Z7Lz4

Iz inata do smrti!!! Smrt kapitalizmu sloboda neradu ;)

Upravo tako.
 
Kada bi se hipotetički, omogućilo plaćanje između građana Srbije sa par klikova na mobilnom, da li bi @marxista pristao da izbaci taksimetar i osloni se na ono što izračuna mobilna aplikacija (predložena putanja i cena)?
Da li bi izbacio radio stanicu i koristio aplikaciju koja ga obaveštava o klijentima?
Ne mora to da bude Uber, možda neka druga domaća aplikacija i servis?

Aplikacija i server zamenjuju dispečerski centar i nemaš obavezu plaćanja članarine.

Da se vratim na poreze... Poreski sistem je u Srbiji naopak, nelogičan i kao takav predstavlja kočnicu u razvoju.
Da je normalan, svako ko hoće da radi može da ima olakšice pri kupovini osnovnog sredstva za rad. Web dizajner ili programer koji kupi računar za freelance posao ili taksista koji kupuje vozilo za taksiranje...isto je to. Treba sprovesti izjednačavanje pravnih i fizičkih lica u očima poreznika.

Da li znate da u Srbiji ne postoji ništa slično Amazonu, gde možete kupiti el. knjige i platiti odmah preko sajta. Može da se napravi, ali bi ta firma bila u npr. Hrvatskoj ili Mađarskoj pa onda kupovina preko PayPala... I ta firma bi plaćala poreze u toj drugoj zemlji.

Zato kad sledeći put izađeš na ulicu i blokiraš grad, traži promenu poreskog sistema, a ne ograničavanje i regulaciju usluge. Put novca koji je u državnim rukama i u rukama lokalnih organa vlasti nema nikakvu kontrolu i završava u pogrešnim rukama. Ako plaćam registraciju vozila i razne takse, zašto su ulice prepune rupa?

Hoću da kažem, razvoj tehnologije omogućava razvoj novih servisa. Nije to bauk koji će sve vas oterati u prosjake.
 
Hipotetička situacija za drugara Marxistu - Uber je recimo stigao u Srbiju, igrom slučaja postao popularniji od standardnog taksija, a ti si umesto regularnog taksiste postao Uber vozač. Šta si konkretno izgubio u tom slučaju?
izgubio je to sto ce umesto sadasnjih 10.000 taksista pojaviti 30.000 uber taksista, i sto ce zarada vozaca otici drasticno dole a akcije Ubera katastrofalno gore.

Prakticno ce Uber (5 programera + investitori) pokupiti kajmak sa celog jednog trzista, sa cele planete. (tj. vec se desilo)

Mada ovo nije nista novo ili drugacije kada su u pitanju "nove tehnologije"; isto je uradio i npr. PayPal: doeno nize cene ali isto tako sav novac se slio na jedno mesto, u neciji dzep. Jedna od dobrih primera demokratizacije starih artefakta pomocu nove tehnologije je npr. BitCoin (...mada ideja i nije tako nova, postoji jos iz 60tih godina) ... i ne mogu da se setim vise nijednog primera :d



EDIT:
problem je sto sve nove ideje, u kapitalistickom sistemu, generalno na duze staze prave sve vise i vise haosa. Npr. sta se desilo sa zdravstvenim osiguranjem poslednjih nekoliko godina u americi?

Osiguravajuce kuce tradicionalno na bazi statistike prave polise koje nude kupcima (npr. kod nas obavezno osiguranje za auto je manje ukoliko nisi imao udes poslednjih 5 godina jer osiguravajuca kuca veruje da nisi rizican pa ti nudi i nizu cenu osiguranja - prosta logika).

Sta se desava poslednjih nekoliko godina: digitalizacijom nasih zivota moguce je pomocu gomile podataka koju ostavljamo za sobom i pomocu dobrih algoritama, umesto "nije imao udes poslednjih 5 godina" uraditi mnogo precizniju, i sto je jos bitnije, INDIVIDUALNU procenu rizika svake osobe ponaosob a to za posledicu ima da vam osiguravajuca kuca prodaje zdravstveno osiguranje koje vama NAJMANJE treba (tj. koje ce NJIMA doneti najvecu zaradu, sto je jelte, sasvim normalno jer je to cilj svake privatne kompanije, pa i svake osobe u ovom sistemu. Upravo to se i vidi iz cele ove rasprave za i protiv Ubera - i protivnici i pristalice Ubera samo zele sto vise da zarade (odnosno ustede u slucaju korisnika taxi usluga) za sebe).

Uber radi istu stvar koju su uradile osiguravajuce kuce u americi zahvaljujuci digitalizaciji nasih zivota.
 
Poslednja izmena:
Ne mora uber da dođe u Srbiju ili Beograd, dovoljno je da neko otvori DOO, kupi 50 automobila i zaposli vozače koji će koristiti mobilnu aplikaciju. 50 automobila to je kao 100 novih taxista, tj. vozilo je u radu 24h i takvih par firmi može da napravi jako veliku konkurenciju. U Subotici postoji nekoliko firmi koje imaju od par vozila do par desetina vozila. Mislim da ti je u tom slučaju vozilo osnovno sredstvo pa samim tim možeš imati olakšice, e ali onda porez nije paušal, pa to ne odgovara, treba voditi putni nalog, knjigovođa, završni računi.......... ma ko će nam ugoditi.
 
Aplikacija i server zamenjuju dispečerski centar i nemaš obavezu plaćanja članarine.
nemaš obavezu plaćanja članarine ali zato imas obavezu placanja procenta od svake voznje :D

Zato kad sledeći put izađeš na ulicu i blokiraš grad, traži promenu poreskog sistema, a ne ograničavanje i regulaciju usluge. Put novca koji je u državnim rukama i u rukama lokalnih organa vlasti nema nikakvu kontrolu i završava u pogrešnim rukama.
ovo nisam razumeo?!
koja je alternativa?
da novac od poreza zavrsi u rukama privatnih lica / korporacija?

Hoću da kažem, razvoj tehnologije omogućava razvoj novih servisa. Nije to bauk koji će sve vas oterati u prosjake.
po dosadasnjem trendu postoji realna opasnost da hoce jer sliva novac svih nas u nekoliko dzepova.
btw u tom slucaju ces lako dobiti kartel koji si toliko puta spominjao.
 
Poslednja izmena:
Ali marksista pricha kao tipicni BG taksista. Cim nije po njegovom odma krv ce da leti blokade batinanje pa i neduznih. E zato mrzim Bg taxi!!! Jer ste nasilnici 80% vas, sada si pokazao da si i ti u tih 80%.
 
Ja ne znam sto zalite taksiste...isto se desilo...trafikama, malim samoposlugama, prodavnicama pc delova.....Dosao veliki i pojeo male....Hteli smo kapitalozam, glasali smo....Meni nikako nije jasno zasto su taksisti povlascjenini za njih ne vaze pravila? Neko se boji taksista u drzavi? Privilegovaninsu kao navijacke grupe svi se boje da ih ne uvrede.
 
Ali marksista pricha kao tipicni BG taksista. Cim nije po njegovom odma krv ce da leti blokade batinanje pa i neduznih. E zato mrzim Bg taxi!!! Jer ste nasilnici 80% vas, sada si pokazao da si i ti u tih 80%.

veruj mi: nije! :) marksista je u 1% najboljih ljudi koje sam upoznao.

da si coveka licno upoznao znao bih da je to tacno. stvarno je problem sto na osnovu pisanja ne mozes nikako da znas ko je kakav covek.

Ja ne znam sto zalite taksiste...isto se desilo...trafikama, malim samoposlugama, prodavnicama pc delova.....Dosao veliki i pojeo male....Hteli smo kapitalozam, glasali smo....
tu si u pravu...
osim sto nikada nismo imali glasanje: da li zelite kapitalizam ili ...? (ni ne znam sta bi bilo drugo :D)
 
Poslednja izmena:
Klasican balkanski demagog i "pateticar" si ti...
U pravu si i necu ni pokusati da te ospirim!
Takodje cu izneti tvrdnju o tebi koju ces ti morati ili da prihvatis ili da uz dokaz osporis...
Evo tvrdnje: ti si covek prosecne ili ispodprosecne inteligencije!
Evo jos jedne na ime patkometrije: moj IQ je od tvoga veci za najmanje 50%!

...ako hoces dokazuj suprotno a ako neces prihvati moju tvrdnju onako kako sam ja prihvatio tvoju. ...ako kojim slucajem dokazes suprotno onda ja prihvatam obavezu da odradim taj isti test i ako moj IQ i dalje ne bude visi od tvog za 50% prihvatam da svaki svoj post zapocinjem sa "ja sam magarac, ja sam magarac..."

Sa prvom tvojom tvrdnjom sam se slozio ali sa onom "prijatelju" ne mogu da se slozim nikako. Ne trazi da ti objasnjavam zasto je to nemoguca misija jer ipak bih trebao da budem fin i da ne izgovaram sve one vulgarnosti koje su mi prostrujale mislima na to "prijatelju" iz tvog pera.
Sutra da vam dodje taj isti "zli kapitalista", stavi vas u najnovija kola, obuce vas u "gospodska" odela i da vam fiksnu platu od 1000e plus baksis... druge pesme biste svi od reda pevali (kao uostalom i svi "levicari sa tastature/dokazani borci za ideale" u drzavi Srbiji ;)). Ovako klasika...
Ovo je ordinarna laz osobe sumnjivog morala.
...a ovo je jedino pametno i dobro sto si ikada postovao na ovaj forum! Koliko li sam se samo puta uz tu fenomenalnu stvar napio kao stoka. Skoro sve fenomenalno i dobro u nasoj muzici je iz periioda socijalistickog samoupravljanja - je li to slucajno sta mislis?

...spominjao si voznju u taxijima tristacima a oni su sinonim za GSP taxi ...ja imam 50 godina a kada su ti GSP tristaci bili aktuelni bio sam klinac ...iz ovoga (pod uslovom da govoris istinu) izlazi da si stariji od mene ...interesuje me onda da li si bio sposoban za sluzenje JNA i da li si odsluzio vojni rok? Odgovor na ovo pitanje je jako vazan jer ako si sluzio vojni rok u SFRJ onda si njoj dao i zakletvu ...ako si joj dao zakletvu a ona je bila SOCIJALISTICKA onda si ti krivokletnik i osoba slabog i loseg karaktera obzirom da danas pevas sasvim drugu pesmu.

Ovo bi bio i krunski dokaz o tvom niskom IQ, jer ako si ziveo u takvoj zemlji a danas po njoj pljujes to samo moze znaciti da sibintelektualno uskracen!

Drugo je ova mladez koja za bolje od ovog kapitalizma kakav danas imamo nazalost i ne zna. Njima se moze prastati na neiskustvo ...ali matore drtine poput nas dvojice nemaju pravo na taj luksuz - mi smo ili glupi ili ludi ili bezobrazni ako bismo afirmativno govorili o kapitalizmu.

...a ti to radis na svakoj temi na kojoj pises ...zapitas li se ikada sta to onda nije u redu s tobom?
Zasto mladez zadajas gluposcu i lazima?
Zasto mene vredjas tvrdeci da bihbse kapitalisti prodao za 1.000 eura?
Na osnovu kojih argumenata tvrdis da ja nisam dovoljno strpljiv da docekam trenutak u kome cemo kapitalisticku bagru nogama u dupe oterati tamo gde im je i mesto - u pakao?
Zato sto sam privatnik?
Jbt, pa u vreme SFRJ je u Srbiji bilo vise uspesnih privatnih preduzetnika nego sto ih je sad nekoliko puta!
Socijalizam je znao za meru i nikada nije potpuno ugasio privatnu inicijativu - a sta radite vi mamlazi jedni, razbucaste sve sto je socijalizam stvorio ni iz cega i to sve uradiste za interes tudjina. Sram vas bilo!


Eto, predlozi staffu da se prema svemu ovome sto sam pisao odnosi kao prema salonskom revolucionarizmu i jalovom internet levicarenju ...i svakako im napomeni da ja to ne mislim ozbiljno, da sam se samo dovatio tastature i zezam se ;)

...ako ti poveruju moj post ce preziveti a ako ti ne poveruju onda su ti i oni pokazali da si ordinarna ostrascena lazovcina, te da ja ozbiljno mislim sve sto kazem u vezi leve ideje. ;)
 
veruj mi: nije! :) marksista je u 1% najboljih ljudi koje sam upoznao.

da si coveka licno upoznao znao bih da je to tacno. stvarno je problem sto na osnovu pisanja ne mozes nikako da znas ko je kakav covek.
Ovo je forum, računa se samo ono što se napiše, uopšte nije bitno kakav je on kao čovek privatno ako će pisati nebuloze.
 
Pa sta ti vise oces? Jesi li nepismen? ...lepo napises da se racuna samo ono sto se napise a negiras da sam ok?
...ajmo lepo polako, laganini... Citaj bre sta je kovacm napisao! :D ...jel lepo PISE da sam ja do jaja? [emoji14]

...pa te onda opet pitam - pa sta oces, jel vidis da lepo PISE?
:d
 
Hipotetička situacija za drugara Marxistu - Uber je recimo stigao u Srbiju, igrom slučaja postao popularniji od standardnog taksija, a ti si umesto regularnog taksiste postao Uber vozač. Šta si konkretno izgubio u tom slučaju?

Zaboravi na trenutak pitanje zakona ili stav da ne treba bilo koja individua sa autom da prevozi ljude, šta bi bila negativna strana u tome da postojeći iskusni taksista pređe na Uber način poslovanja? Takođe, da li smatraš da postoji možda neka pozitivna stvar da legalni taksista odluči da postane Uber vozač? Još jedna stvar, da li misliš da bi kao Uber vozač zarađivao manje ili viša novca na mesečnom nivou u odnosu na standardno taksiranje?

Ponovio bih da pričamo hipotetički, upoznat sam sa tvojim stavom o Uberu, ali hteo bih da malo teorišemo i pogledamo na celu stvar iz potpuno drugačijeg ugla.

Nema potrebe za hipotetičkom pričom. Stvari su vrlo konkretne, na primeru pariskog ili londonskog taksija. Jel postoje neki propisi, pravila, sertifikati i dozvole koje su propisane za grupu zaposlenih A koji se bave nekom delatnošću? Postoje. Kako onda može da dođe grupa zaposlenih B koji se bave istom delatnošću, a da im odjednom ništa od navedenog ne treba? Zato što oni koriste aplikaciju™? Mda, mrmot i čokolada.

Sve u svemu, država treba da stane iza svojih pravila. Ili neka slobodno ide divlje taksiranje za svakoga. Kao da je problem. Samo što se francuska, skandinavska i slične ekonomije ne baziraju na "daj da zayebemo ovde i zavrnemo tamo, pa će nam ostati više" pilićarenju. Plaćaju ljudi visoke izdatke, znaju zašto ih plaćaju i spremni su da to brane vrlo aktivno. Ja im čestitam na tome.
 
Poslednja izmena:
Posto su kolege vise nego tolerantne iako su cak i oni bili vredjani na ovom topicu bez ikakvog povoda, ja necu biti.
Svaka sledeca uvreda/pretnja ce biti sankcionisana po pravilima.

Hvala.
 
Pa sta ti vise oces? Jesi li nepismen? ...lepo napises da se racuna samo ono sto se napise a negiras da sam ok?
...ajmo lepo polako, laganini... Citaj bre sta je kovacm napisao! :D ...jel lepo PISE da sam ja do jaja? [emoji14]

...pa te onda opet pitam - pa sta oces, jel vidis da lepo PISE?
:d
Sve ok, verujem ti da si ok u privatnom životu.

Ovde na forumu to ne znači ništa, računa se ono što pišeš.
A ako konstantno vređaš druge, pišeš nebuloze, flejmuješ i slično, to te jednostavno diskvalifikuje.
 
Ali marksista pricha kao tipicni BG taksista. Cim nije po njegovom odma krv ce da leti blokade batinanje pa i neduznih. E zato mrzim Bg taxi!!! Jer ste nasilnici 80% vas, sada si pokazao da si i ti u tih 80%.
Koliko cesto se vozis taksijem po BG na mesecnom/godisnjem nivou ???
 
...
Vec sam rekao da u Srbiju uber ne moze uci i zagospodariti a da ulicama ne teku potoci krvi. I njihove i nase i pandurske, mozda nazalost i neduznih civila. Upoznali smo se i verujem da si umeo da me osacujes te da znas da bih ja bio jedna od prvih zrtava ...jer bez obzira na svoje godine i dalje sam romantik koji nece trepnuti ginuci za ideal. Dakle kod stvarnog sukoba sa uberovcima mene vise nema a verujem da je moja opcija pobedila.....

Plaćaju ljudi visoke izdatke, znaju zašto ih plaćaju i spremni su da to brane vrlo aktivno. Ja im čestitam na tome.

Ovo je obična diskusija o aplikaciji, a toliko ste uspenili da bi zaštitili moje pravo građanina da plaćam skupu, kartelizovanu i lošu uslugu. Umesto toga, bolje bi taksistima bilo da energiju utroše na modernizaciju poslovanja. Ne vidim ništa loše u legalnoj konkurenciji, niti u tome što će neko ostati bez posla. U Moskvi od centra do Šeremetjevo aerodroma (30km, 1h vožnje ako nema baš velike gužve) taksista koga naručim preko telefona me vozi za 25 evra. Taksisti obično nisu Rusi već stranci, što znači da je to jedan od najniže plaćenih poslova. O kvalitetu javnog prevoza neću ni da govorim.
 
Problem u ovoj diskusiji je sto su ljudi pre svega neobjektivni. Vecina samo gleda kako im je super sto mogu da ustede 1000din mesecno i ta ih mogucnost pistpuno zaslepljuje tera na izmisljanje raznih besmislenih opravdanja i onemugucava bilo kakvu pravu diskusiju.
Uber je na toliko nivoa pogresan i nelegalan da je to verujem svima jasno, samo je pitanje ko svoje licne benefiti stavlja ispred objektivnosti, pa ubedjuje druge a dobrim delom i sebe kako je to super, dobro i cool.

Znaci svi koji rade kao taksisti su ludi, sve drzave se lude jer su decenijama regulisale taxi delatnost, to su radili cisto iz dosade. Sad treba pustiti divljanu, pa je posle eventualno regulisati pa za 10god od Ubera regulacijom konvergirati na sadasnji taxi...
Ne znam zasto se zaustaviti na Uberu, dopustiti i da ko god hoce pred svojom kucom prodaje hranu, meso, pice, eventualno da se prednarudzbine primaju SMS-om kako bi to mogli nazvati tehnickom revolucijom... da svako moze da otvori aerodrom da leti, polece i slece kako zeli, da svako moze po zelji da otvori ambulantu, operise po zelji... Cirkus, osvestite se, malo realnosti i 2 min realnog razmisljanja nije na odmet...
 
Koliko cesto se vozis taksijem po BG na mesecnom/godisnjem nivou ???

5-10 vozhnji nedeljno
tema je uber, ali nije tema uber:)
meni je fenomen kakva je razlika u taksi isluzi na 50km vazdusnom linijom

Ljubaznost, vozila, nacin voznje, udruzenja, primena naprednih tehnologija....
Ko da su BG klijenti ovce za shishanje ..dobro shto nas tamo ne voze zapregom ili traktorom...a taksi narucujemo telegramom..
 
Poslednja izmena:
Hoću da kažem, jedno je biti salonski revolucionar.
A nešto je drugo biti čovek koji neće trepnuti ginući za (svoj) ideal.
Drugačije rečeno marxista, decenijama već živiš u Srbiji, ali si u isto vreme istinski romantik koji nece trepnuti ginuci za ideal?
Kako to?

1. Da si to što pišeš da jesi bio bi odavno mrtav.
2. Ili tvoji ideali i nisu baš tako brojni, a ni romantične prirode.
Pa se u stvari svode na neromantični "ideal" "ja sam taksista, i ugrožen sam izvesnom pojavom Ubera u Srbiji".

poolmaker ili ima visok IQ ili je kriticko razmisljanje usavrsio. Verujem da je prvo u pitanju posto nase obrazovne institucije bas ne razvijaju ovo drugo :) Ljudi sa visokim IQ-om su prirodni kriticki mislioci, a mi ostala sirotinja moramo da vezbamo :d

trenutak u kome cemo kapitalisticku bagru nogama u dupe oterati tamo gde im je i mesto - u pakao?

Zanimljivo je da marksista kapitaliste uporedjuje sa djavolima a pritom on licno nosi (nosio je) pentagram na celenki :)

Ja kada odem u novi sad, ostavim auto i svugde idem taksijem, jer je cena pristoljna.
Na primer kada idem do kancelarije, da je cena kao u ns, isao bi SVAKI dan taksijem do tamo i nazad umesto kolima. I generalno bi se mnogo vise vozio taksijem nego sada.

Tako da sa smanjenem cene i liberizacijem trzista, obim posla ce se povecati.

Novi Sad je oduvek bio srpska Atina. Ali ne razumem zasto se dobra resenja ne plagiraju? Na primer zasto Beograd ne plagira NS?

Kad smo kod plagijata, ovima sto kukaju na monopole, podseticu na primer Iphone-a. Kad je Stiv Dzobs doneo Iphone on je postao zli monopolista. Postojanje zlog monopoliste (tacnije njegovog extraprofita) nateralo je citavu plejadu aktera da ga kopiraju. Kopiranje je erodiralu poziciju zlog monopoliste. Danas svi umesto zastarelih nokija imamo smartphone-ove.

Dakle kada Uber dovoljno dugo postoji, kada ga rent seeker-i (citaj taksi udruzenja) ne uniste, javljaju se konkurenti, i kraj tog procesa je taksi usluga trajno poboljsana poput mobilnog telefona i smartphone-a.

Vidimo da taksisti u borbi za goli opstanak ugrozavaju napredak celokupnog drustva, te ljudsku sebicnost ne moze neki marksizam ili socijalizam da izbrise.
 
Poslednja izmena:
Problem u ovoj diskusiji je sto su ljudi pre svega neobjektivni. Vecina samo gleda kako im je super sto mogu da ustede 1000din mesecno i ta ih mogucnost pistpuno zaslepljuje tera na izmisljanje raznih besmislenih opravdanja i onemugucava bilo kakvu pravu diskusiju.
Uber je na toliko nivoa pogresan i nelegalan da je to verujem svima jasno, samo je pitanje ko svoje licne benefiti stavlja ispred objektivnosti, pa ubedjuje druge a dobrim delom i sebe kako je to super, dobro i cool.

Znaci svi koji rade kao taksisti su ludi, sve drzave se lude jer su decenijama regulisale taxi delatnost, to su radili cisto iz dosade. Sad treba pustiti divljanu, pa je posle eventualno regulisati pa za 10god od Ubera regulacijom konvergirati na sadasnji taxi...
Ne znam zasto se zaustaviti na Uberu, dopustiti i da ko god hoce pred svojom kucom prodaje hranu, meso, pice, eventualno da se prednarudzbine primaju SMS-om kako bi to mogli nazvati tehnickom revolucijom... da svako moze da otvori aerodrom da leti, polece i slece kako zeli, da svako moze po zelji da otvori ambulantu, operise po zelji... Cirkus, osvestite se, malo realnosti i 2 min realnog razmisljanja nije na odmet...

Koliko znam svako može da otvori mesaru ako želi, samo treba da ispuni određene uslove. Broj mesara i cena mesa nisu ograničeni. Nije zabranjen ni damping cena. Mnoge su se zatvorile zbog konkurencije. Sve moraju da ispunjavaju stroge higijenske i sanitarne uslove za šta postoje brojne inspekcije. E sad ti meni reci zašto gradovi ograničavaju broj taksista i propisuju minimalnu cenu?
 
+1 za lazu.
i zasto imaju minimalnu/odredjenu cenu?
 
Vozis se 10 puta nedeljno taksijem po beogradu i po tvojoj "proceni" 80% su nasilnici !!!

ja ne bih nikad dao svom detetu da se u BG vozi taksijem. A ti misli sta sam time hteo da kazem, posto ne zelim bodove.
 
Naravno da je to problem, ali problem koji treba resiti a ne pustiti drugu grupu da radi sta hoce, a jednu regulisati, bitno je da ista pravila vaze za sve. Ovde je dobrim delom i razlika u kom je ko stadijumu, nimalo me ne bi iznenadilo da se za godinu dana organizuju udruzenja uberasa, koji ce isto tako da traze dozvole za to ko sme da vozi uber, da se ogranice brojevi i sl... To je samo sjasi Kurta da uzjase Murta.
 
Svi vole monopol:)
 
da svako moze po zelji da otvori ambulantu, operise po zelji... Cirkus, osvestite se, malo realnosti i 2 min realnog razmisljanja nije na odmet...

Uspeo si da uporedis vozaca automobila i hirurga. Treba to regulisati na isti nacin?
 
Ne znash da taksi vozac ide 5 godina na fakultet da nauci da vozi? onda specijalizira 2 godine Beograd:)
 
Nazad
Vrh Dno