Šta je novo?

Uber app

Ako će Uber doneti smanjenje previsokih cena za taksi usluge, u Beogradu konkretno, apsolutno podržavam. Nema opravdanja da taksi u BG bude toliko skuplji od taksija u NS, KG, NI, PA itd.
Ako će se izfiltrirati neljubazni i bezobrazni vozači koji vozi ljude putem ocena za vozača, takođe podržavam.
 
Sramotno je da staffer... Jadna li vam majka... Slinavci jedni... Hocete krv? Onda nastavite da kenjate. ...i nemojte sutra, posle svega, da perete ruke ...da niste znali ili da niste mislili bas tako... Zbog ove vase propagande u buducnosti se moze desiti da lete glave pa se uzmite upamet dok je jos vreme i BRISITE OVU TEMU! ... a losi su oni koji VI SLINAVCI propagirate... ... Drznice jedan kako te samo nije sramota!... Sram te bilo!

...i, ako ces posteno, imao sam puno pravo da ti na uvrede uzvratim uvredama. Ti si poceo da govoris pezorativno o taksistima i ti si spominjao "sumanuto" i "...dovoljno mozga" a ja sam ti samo vratio kako si zasluzio
...a ako ces neposteno onda ces me svejedno obrisati i ucutkati. No, nece me to iznenaditi, ne bi vam bilo ni prvi ni poslednji put. ;)

Sramotno, slinavci, krv, lete glave, slinavci, držniče, sramota, sram... Nema šta, argumentovano.
 
@yooyo

Napomena: Nemam nikakve veze sa taksi udruzenjima i taksistima, niti bilo kod od moje blize dalje rodbine itd. radi u taksiju.

U prethodnih godinu dana Uber je u medijima uvek prezentovan u losem svetlu, i to sa dobrim razlogom. Kompanija ciji su office-i raid-ovani od strane policije na 2 lokacije u svetu (Juzna koreja i sada Francuska), svesna prljava borba protiv konkurencije, pa cak i svesno krsenje zakona u pojedinim slucajevima itd. Cak sam na vise mesta procitao da je Uber menadzment u najbolju ruku grozan (u pogledu medjuljudskih odnosa), da u velikom broju slucajeva ima jako los stav o vozacima itd.

http://www.theverge.com/2014/8/26/6067663/this-is-ubers-playbook-for-sabotaging-lyft

http://www.businessinsider.com/south-korea-charges-uber-ceo-travis-kalanick-2015-3

http://indianexpress.com/topic/delhi-uber-rape-case/

https://www.bostonglobe.com/metro/2...ng-customer/KYnOQczKFqggfbnri2FpGL/story.html

Uber taksisti ne moraju da imaju nikakvu obuku, nikakvo osiguranje, i najvaznije ne moraju da placaju nikakve namete drzavi, dok npr. konkurencija to mora da izvrsi. Najslikovitiji primer je sledeci: ti imas firmu i moras drzavi da placas sve postojece i nepostojece poreze i namete (klasicna taksi udruzenja), a onda dodjem npr. ja kao tvoj konkurent vrsim isti posao ali ne placam nista drzavi, sve ostaje meni. Cena moje usluge ce prvenstveno biti neuporedivo niza od tvoje, ukoliko izjednacim moju cenu sa tvojom kvalitet moje usluge ce logicno biti neuporedivo bolji itd. Stavi sebe u tu inferiornu situaciju, pa ce ti apsolutno biti jasno zasto je i taj Uber najuren iz Francuske, a u Nemackoj je banovan itd. I da imaj u vidu da taksisti u Nemackoj ne voze Dacia, Renault, Fiat, nego najcesce luksuzne automobile gde npr. Mercedes daje popust za taksiste (mislim da je E klasa u pitanju). Uber je super ideja, i ja vidim da cak i kod nas taksisti sve vise koriste neke tablete neka cudesa sa nekim taxi aplikacijama putem kojih mozes naruciti taxi,...

http://www.theverge.com/2015/6/26/8...st-interviews-uberpop-taxi-drivers/in/7157734

I evo jos jednog linka koji pokazuje da je yellow taxi cak i jeftiniji nego Uber (big data):

http://qz.com/363759/data-proves-that-often-a-yellow-taxi-is-a-better-deal-than-an-uber/

PS. Zasto svi posmatrate Uber kroz primer Beograda, gde taksi ne treba preporuciti ni najvecem neprijatelju. U Grckoj rodjak vec ~10 godina svake godine, od Soluna do hotela udaljenog ~100+ km stalno putuje taksijem, i ceh ga ispadne oko stotinjak evrica. Po ceni taksi usluga u Beogradu, taj ceh bi bio oko 1k evra.

PSS. Marxista je bio malo vise sarkastican?
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno to da mi treba minimum 1000 dinara u džepu da bih u Beogradu negde krenuo taksijem. Samim tim, koristim ga samo onda kada baš moram i nemam kud.

A da je taksi mnogo jeftiniji i prilagođen standardu građana, češće bi se ljudi vozili taksijem i imali bi daleko veći prihod.

Kako ih samo ne smori da po ceo dan bleje na taksi stanicama bez dinara.
 
@gile23:
Netačno. Svi prilivi na racun uber vozača ulazi u njegove godišnje prihode i biva oporezovan shodno tome. Svejedno da li uberujes ili prodajes na ebayu ili dizajniras web sajtove na freelance portalima.. Isto je.
Uber je freelance taksiranje.
Slažem se da je menadžment Ubera los po ljude i to treba da omogući da se razije jos vise slicnih servisa.
 
Zašto da ih smori kada taksista u Beogradu za 4 sata efektivnog rada uzme iste pare kao i taksista u Novom Sadu za minimum 8-9 sati istog tog rada? Troškovi su isti i kod jednog i kod drugog, da se podsetimo.
Bolje da bleji na taksi stanici nego da vozi.

Disclaimer: Nisam taksista, povremeno (nevoljno) koristim taksi u Beogradu, vrlo rado u ostalim gradovima u Srbiji.
 
@gile23:
Netačno. Svi prilivi na racun uber vozača ulazi u njegove godišnje prihode i biva oporezovan shodno tome. Svejedno da li uberujes ili prodajes na ebayu ili dizajniras web sajtove na freelance portalima.. Isto je.
Uber je freelance taksiranje.
Slažem se da je menadžment Ubera los po ljude i to treba da omogući da se razije jos vise slicnih servisa.

Iskreno i meni je taj prvi deo bio malo sumnjiv, a nisam mogao da nadjem vise podataka na internetu, Hvala na informaciji u svakom slucaju. Ali opet ostaje cinjenica da ne moraju da plate xxx k dolara za ove medaljone (kako se vec zove). Sa nekog mog stanovista, nekom individualcu sa dobrim automobilom Uber je super stvar, ako hoces uvece da se provozas po gradu, aktiviras Uber, zaradis $$$, upoznas neke ljude, svi srecni i zadovoljni.
 
Kod nas elektronsko plaćanje između građana Srbije ne postoji i to je jedan od razloga za nepostojanje lokalnih uberolikih servisa.
 
Mozes naxi preko Twittera da dozoves, ali nije to to.
 
Uber je glupost, podrzavam old school taksiste na kvaku i radio vezu :happy:
 
Poslednja izmena:
Taksisti, zao mi je, ali vas sistem rada je zastareo i nije dovoljno funkcionalan.
nije zastareo sistem rada taksista vec sistem organizovanja 7 milijardi ljudi na planeti.

ja ne kazem da je bilo sta u vezi UBera u redu vec da su promene neminovne a imacemo ih sve vise i vise i varijanta da se zadrzi status quo ne postoji. Svasta ce morati da se menja.

ali nikako nije ni resenje:
Pa ako treba, onda eto vam konkurencija pa izvolite poslovati po zakonima trzista.
jer to sto Uber radi vise nema veza sa konkurencijom u klasicnom smislu te reci.
Uber je kompletno nov nacin razmisljanja i ne moze da se uklopi u postojeci sistem. Za pocetak, osim sto preskace nacionalne licence/dozvole, takodje direktno izvlaci "PDV" iz zemalja i prebacuje vrednost u novcu u USA.


... i ne postoji tržišna utakmica koja bi gurala kvalitet usluge i smanjla cenu.
i ovakav sistem razmisljanja, tj organizovanja drustva, je takodje zastareo. Kao sto si sam rekao, "došao je programer koji je napravio sistem i dokazao da je tvoj način rada zastareo, da moze bolje i jeftinije za", trebalo bi da bude: ZA SVE. Ovo sto su napravili sa Uberom moze da se primeni na mnoge druge sfere zivota;
sistem gde imas trziste koje treba da pokaze sta ljudima treba a sta ne, i da nas sve djutere orgnizuje je bilo ok pre 200 godina. Danas mozemo mnogo bolje.
 
Poslednja izmena:
Pazi.. ovo ide ka totalnom liberalizmu, pitanje je samo koliko su pojedine nacije sposobne da prihvate to.
 
Pitanje je i da li treba da se prihvati.
 
Pazi.. ovo ide ka totalnom liberalizmu, pitanje je samo koliko su pojedine nacije sposobne da prihvate to.

ja sam siguran da asimetriju niko nije spreman da prihvati (ne stranu da li je sposoban) a Uber upravo to prouzrokuje sada.
 
Ne samo Uber, vec i Bitcoin koji je prakticno ponisitio potrebu za postojanjem granica, poreza, itd.
 
@gile23:
Netačno. Svi prilivi na racun uber vozača ulazi u njegove godišnje prihode i biva oporezovan shodno tome. Svejedno da li uberujes ili prodajes na ebayu ili dizajniras web sajtove na freelance portalima.. Isto je.
Uber je freelance taksiranje.
Slažem se da je menadžment Ubera los po ljude i to treba da omogući da se razije jos vise slicnih servisa.

Pa nije baš tako, ako nisi paušalno oporezovan, ako nemaš doo ili nisi preduzetnik nego si freelancer na svaku uplatu treba da platiš porez+PIO+zdravstveno pa je to oko 50% od uplate. Godišnji prihod je nešto drugo, ako pređeš određeni iznos na godišnjem nivou plaćaš dodatni porez.
 
Tako to funkcionise u Srbiji. U drugim zemljama treba da platis PIO i zdravssltveno po ugovoru, a ne po procentu od zarade. TO sto su kod nas porezi i doprinosi vezani procentom za visinu primanja je zaostavstina iz doba socijalizma. Takav sistem ne radi i treba ga menjati.
Ja placam 7x vece zdravstveno i PIO i od nekog na minimalcu, a ni ja ni taj sa minimalcem ne dobijamo adekvatnu uslugu u bolnici.
U totalno liberalnim drustvima, PIO i zdr. osiguranje nisu obavezni, u delimicno liberalnim drustvima PIO i zdr. osiguranje su obavezni, ali su u rukama privatnih osiguravajucih kuca. U socijalistickim drustvima, PIO i zdr. osiguranje je pod kontrolom drzave.
Sredina je najbolja.. obavezno PIO i zdr. osiguranje, a novac se skuplja u fondove koji te pare ne smeju da pronevere. Konkretno za PIO, .. nema rizicnih poslova, ulaze se u infrastrukturu, te fondove kontrolisu revizorske kuce.
Zdr. osiguranje funkcionise tako sto osiguravajuce kuce imaju ugovore sa klinikama, pa ako ti treba doktor ides u odgvarajucu kliniku. U zavisnosti od paketa koje kupis, imas odgovarajuce usluge na raspolaganju.

Da ne idem dalje u offtopic. Poreski sistem kao i nacin naplate obaveznog PIO i zdr. oiguranja je najveca kocnica napretka saveznervisa i usluga u Srbiji. Nijedan uberoliki servis ne moze da funkcionise legalno i komercijalno.
Moj predlog je:
1. Na svaku novcanu transakciju placa se porez drzavi u visini PDV-a
2. PIO i Zdr. osiguranje je obavezno, ali ne samo drzavnim, vec po izboru (moze i drzavnim i privatnim ili mesano). Bitno je da gradjanin ima ugovor o osiguranju.
3. Sve pare koje se zarade idu u godisnji prihod koji se progresivno oporezuje ako je presao neku granicu. Postoje i odbitci kojima bi se smanjio ovaj porez (deca, oprema, ...)

Radis koliko hoces, gde hoces, nebitno. Unapred znas koliko mesecno minimalno treba da zaradis da bi servisirao porez i ugovore za PIO i zdr. Sve preko ti ostaje u dzepu.

Sadasnja situacija u Srbiji je da koliko god tvoj rad vredi, od 8 sati provedenih na poslu 3 radis za drzavu 5 za sebe.
 
Da, ja i jesam napisao kako to funkcioniše u Srbiji, e sad kako bi trebalo ili kako bi dobro bilo .....
 
Ne samo Uber, vec i Bitcoin koji je prakticno ponisitio potrebu za postojanjem granica, poreza, itd.

slazem se. Smart contracts mogu da zamene mnoge zastarele mehanizme koje danas koristimo. I ne treba mnogo: za Uber je trabalo 5 ljudi.

potreba za porezima i dalje postoji ali kapiram sta si hteo da kazes.
(inace ja licno, danas ne bih dao ni paru na porez (da mogu) iz prostog razloga jer ne znam kako se te pare trose! - svejedno je da li sam te pare bacio u wc solju ili dao drzavi kroz placanje poreza (bilo koji oblik nameta; ukljucujuci i buducu "TV pretplatu" za "javni servis")).


ono sto sam rekao za asimetriju: ako dve strane treba da posluju a jedna strana ima vise informacija od druge uvek ces zavrsiti sa drustvom kakvo danas imamo: 40% proizvedene hrane se svakog dana baci a 30.000 ljudi umre od gladi (btw nemerljivo vise nego u svim teroristickim napadima zajedno).

bitcoin je super jer ista pravila vaze za sve.

Sarkastičan?

Uber mu je konkurencija, a zna se kako se u srbiji dočekuje konkurencija.

i ne hvatajte se za to koliko je Uber "dobar" jer je doneo "konkurenciju" na trziste taxi usluge.

sutra ce neka druga stvar mozda bas vas posao da minira.
npr. iStockPhoto je doneo da danas tesko moze da se naplati 100e za fotografiju iz licne, bogate, arhive jednog fotografa. Sada postoji jedna velika arhiva svih fotografa.

problem sa svim ovim servisima je sto i dalje funkcionisu u kapitalistickom sistemu gde kapital diktira sve i na kraju ce taj servis da isisa i poslednji $ iz najsire moguce populacije koja nesto proizvodi, stvara, pruza usluge i taj poslednji $ prelije tamo gde je vec kapital.

odlican primer je npr. "google translate" (mada i ostali funkcionisu na istom principu) koji radi tako sto uzima sve postojece prevode na internetu i na bazi, pre svega, statistike moze da prevede tekst koji mu date. Dakle da nema postojecih prevoda koji su ljudi uradili, google translate ne bi mogao da radi. Desava se to da Google izvlaci vrednost iz necijeg rada i truda, da za to ne placa nista, samo zato sto je u poziciji kapitaliste tj. da ima dovoljno jaku infrastrukturu da moze to da radi i da na kraju samo za sebe (tj. njegove investitore) pribavi korist (sve u krajnjem cilju: prodaje reklama).
 
Poslednja izmena:
Dozvola za taksi u Parizu košta 100 hiljada evra. Naravno, tu je i tušta i tma kontrola, ispita, provera, legalnog poslovanja. Ti ljudi imaju potpuno pravo da se bune. Ne može država da štiti nefer konkurenciju, a ako bi poslušala savete neoliberalnih genija kojima je rešenje za sve na ovom svetu da se smanje i/ili eliminišu porezi (?) guess what - no revenue. Tako se nabudži 16 triliona (SŠA), 2 triliona (Germanija) i tako dalje. Samo, ne prihoda - nego duga. Bugger.

Još jednom da ponovim, najbogatija i najegalitarnija društva (obratiti pažnju - društva, ne nužno i države, jer bogatstvo države može da dolazi sa nekih potpuno sumanutih strana, poput prirodnih resursa ili vojne nadmoći i kontrole nad svetskom trgovinom) su uglavnom u samom vrhu po visini poreza koji se plaćaju. I oni dobro znaju zašto to plaćaju. Niko nama nije kriv što smo uništili državu, pa se ložimo na paljevine svake šuše koja je pročitala dve knjige nekog elementarnog kursa ekonomije sa koka kolom kao uzorom u reprezentativnim praktičnim primerima...

Bolji primer od Pariza je dozvola za taksiranje u Londonu. Ispit je toliko vraški težak jer se u glavi mora memorisati svaka ulica u Londonu i naći najkraći mogući put na date zadatke, bez upotrebe bilo kakve tehnologije. Plus je sam ispit skup, a o licenciranju i taksama da ne pričam.

Ja bi uvek radije da me vozi neko ko je prošao kroz sve te muke da bi uopšte mogao da se bavi tim poslom, nego neka suša koja obavlja samo zato što je u posedu dozvole, kao što je slučaj sa uberom. Isto kao što bih želeo da me leči lekar koji je završio ozbiljan fakultet, a ne na nekoj privatnoj "akreditovanoj" benzinskoj pumpi na autoputu za nigde.
 
Poslednja izmena:
Ja bi uvek radije da me vozi neko ko je prošao kroz sve te muke da bi uopšte mogao da se bavi tim poslom, nego neka suša koja obavlja samo zato što je u posedu dozvole, kao što je slučaj sa uberom. Isto kao što bih želeo da me leči lekar koji je završio ozbiljan fakultet, a ne na nekoj privatnoj "akreditovanoj" benzinskoj pumpi na autoputu za nigde.

Ovo se zove radikalno poređenje :D

Da nije neko probao CAR:GO? Koliko cujem, nas je proizvod.

Nisam još probao, nikako da se ukaže prilika. Na osnovu Fare Estimate opcije na aplikaciji, izgleda značajno jeftiniji od običnog taksija. I čini mi se da nemaju 1 i 2 tarifu
 
Filipenko liberali traze vece poreze a kapitalisti ukidanje i "pusti da trziste odluci" ideologiju.
 
On je napisao neoliberali, što nikako nije isto što i (klasični) liberalizam na koji ti verovatno misliš?
 
Pa benzin je jeftiniji u NS, jeftinija je i registracija po ccm, manje su takse za uvoz automobila, jeftinije su putarine, ma pesma...

A sad ozbiljno, marxista, ne možeš tako da se obraćaš bilo kome, bez obzira što se ne slažeš sa stavovima. Jednostavno ne može, sledeće vređanje tipa "slinavci" i slično će ti doneti samo kaznene bodove i brisanje posta. Ako želiš da ovde kažeš šta misliš, poštuj sagovornike.
Slazem se. I ne bih se tako obracao @yooyo da je i on pokazao elementarno postovanje prema profesiji o kojoj govori.
Takodje se ni ostatku staffa i vlasniku foruma ne bih obracao onako kako sam se obracao kada bi se oni pridrzavali i postovali zakone svoje zemlje.

Svejedno osecam potrebu da se izvinim @yooyo jer sam i mislio a i uverio se da nije los covek a ni staffer. Yooyo izvini! :)

Ono sto se ne menja jeste moj stav da ste vi u staffu a i sam vlasnik ipak ljudi sa dvostrukim arsinima jer afirmativno govorite o aplikaciji i pojavi u drustvu koja je po Srpskim zakonima protivzakonita a negativno i represivno o pojavi krsenja "autorskih prava".
Konsekvence za privrednu kriminalnu radnju koju vi ovde propagirate su iste kao i za sve druge "divljake" i s vremena na vreme ste mogli da procitate kako su organi vlasti zaplenili taj i taj broj vozila od "divljaka" jer su ucestvovala u privrednom prekrsaju. Te zaplene su trajne i podrazumevana je i visoka materijalna kazna za prekrsitelje. Jedina karta na koju igraju "divljaci" jeste lenjost organa reda zbog cega poneki od "divljaka" uspevaju da kraduckaju mesecima pre nego sto na kraju ipak puknu.

Evo, samo probe radi, ja cu na ovoj temi ponuditi krekovane verzije skupih programa i fejk OEM licence za windows ...vrlo jeftino, znatno jeftinije nego sto ih nudi LEGALNI vlasnik autorskih prava ...jer pobogu, vazna je niza cena a ne legitimnost i legalnost poslovanja ;)

Dakle ljudi javljajte se na PM, cijena prava sitnica. ;)

...a evo vlasniku sajta i staffu uplacujem 20% ostvarenog prometa na ime koriscenja njihove marketinske usluge. POSTENO! :D:D ...isto kao sto verovatno radi i kreator odnosno vlasnik ubera.


Da! Sarkastican sam jer to mi jedino ostaje u sukobu sa tolikim odsustvom zdravog razuma i sposobnosti shvatanja da NIKADA JEFTINO NE MOZE BITI DOBRO!!!
...sto ne kupujete najjeftinije cigare ...ili pica ...ili odecu ...ili tehnicke uredjaje ...ili "umetnicke" slike ...ili ...ma dajte ljudi uozbiljite se bre vise :D ...cuj jeftino a dobro ...eno vam bre busplus ako ocete jeftino :D
 
Poslednja izmena:
Pa ko hoce moze da kupi jeftino. I cigare i pice i odecu i uredjaje. Ali taxi ne moze. Ja bih, recimo, rado koristio jeftini taxi prevoz, a doktora bih vrlo rado platio skuplje.
 
I dobro. I sam kazes da ne mozes da koristis jeftin taxi prevoz sto onda znaci da ces koristiti busplus ili svoja kola ili ces ici peske ili... kako god, izbor imas isto kao i sa doktorom. Vazno je samo da ne krsis zakon jer u suprotnom si kriminalac. ;)
 
Nazad
Vrh Dno