Šta je novo?

Uber app

Ne znam zašto je ta ili bilo koja druga nagrada bitna? Milsim, ja sam pročitao više dela pisaca koji nisu dobili Nobelovu nagradu, nego onih koji jesu.

Drugo, ne znam kakve veze imaju industrijski kapitalisti (WTF???) sa tim. Ovo je polje kojim svako može da se bavi i kojim se mnogi i bave. Ako ti smeta što IBM istražuje tu oblast, počni i ti. Ako su MS i Linux uspeli da ih izbace iz OS posla, Intel, AMD i ARM poprilično da ih udare u CPU arhitekturi, Intel, TSMC i Samsung u proizvodnji, pa zašto ne bi i iconoclast u AI-u
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Je l' moguće da ja iz Srbije podesim Uber app i dodam način plaćanja da bih je posle koristio kada dođem u državu gde zapravo postoji Uber?
 
Naravno. Tj. da se ogradim, ja sam to uradio na vise telefona ranije, zadnji put tokom maja :)
Znaci ako nisu nesto menjali, moze. Ali moze se desiti da neces moci da iskoristis onaj promo kod za prvu voznju!

Nisam znao inace da je Yandex deo Ubera, tj. da je Uber vlasnik dela Yandexa :)
 
Ali kako?

Kada odem na add payment method samo mi otvori prazan beli ekran, ne kapiram u čemu je fora.
 
Probaj da stavis adresu negde u Londonu ili NjuJorju za voznju, pa omda add payment.
Ja sam podesio.iz Srb ove godine nalog.
 
Uspeo sam da dodam Erste Visa karticu, fora je bila što mora da se upali GPS inače kad pokušaš da dodaš način plaćanja izbaci samo blank screen.

Karticu Telenor Banke mi je verovatno odbio pošto nemam ništa na njoj, videću svakako da je dodam kao backup.

Nego je l' se Uber ni na koji način ne vezuje za br. telefona?
Pitam zato što čim sletim hoću da kupim i ubacim neku prepaid karticu za net da ne plaćam net u roamingu...
 
Poslednja izmena:
Koliko se secam ne vezuje se. Ali cini mi se da ima gde da se upise broj (to je da se cujes nekad sa vozacem, mada je manja sansa da ce on tebe zvati, nego ti njega ;)). Ako je EU u EU ili lokalna kartica u pitanju, kosta kao lokalni poziv.

Na TB kartici, koliko se secam, treba samo 1dinar ili tako nesto sitno :) Mada mi je za mnoge autorizacije proslo i bez ikakve sume. Debitne kartice mogu da se ispitaju da li postoje i kada nemaju novac. A to je sve sto aplikacije rade pri dodavanju kartice.

Yandex npr. tako radi, ali kada trazis voznju, cim stigne vozilo on skine 170din, i ako ne moze, kaze da se prekine voznja (vozacu kaze, pretpostavljam, nisam probao). I onda naplacuje po 150-350 din kako voznja tece.. kazu mi taksisti odmah im javi da prekinu voznju, ako ne moze da se naplati dalje (na njima je da li zele da prihvate kes za ostatak voznje, a posto nista ne placaju Yandexu za voznje sada, ni Yandexa ne zanima nesto ;))
 
Koliko se secam ne vezuje se. Ali cini mi se da ima gde da se upise broj (to je da se cujes nekad sa vozacem, mada je manja sansa da ce on tebe zvati, nego ti njega ;)). Ako je EU u EU ili lokalna kartica u pitanju, kosta kao lokalni poziv.

Na TB kartici, koliko se secam, treba samo 1dinar ili tako nesto sitno :) Mada mi je za mnoge autorizacije proslo i bez ikakve sume. Debitne kartice mogu da se ispitaju da li postoje i kada nemaju novac. A to je sve sto aplikacije rade pri dodavanju kartice.

Yandex npr. tako radi, ali kada trazis voznju, cim stigne vozilo on skine 170din, i ako ne moze, kaze da se prekine voznja (vozacu kaze, pretpostavljam, nisam probao). I onda naplacuje po 150-350 din kako voznja tece.. kazu mi taksisti odmah im javi da prekinu voznju, ako ne moze da se naplati dalje (na njima je da li zele da prihvate kes za ostatak voznje, a posto nista ne placaju Yandexu za voznje sada, ni Yandexa ne zanima nesto ;))
"Payment is charged after your ride is complete" pise u yandex app.

Da li je to netacna informacija?Screenshot_20181007-131146_YandexTaxi.jpeg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zavisi kako gledas... pre kraja voznje naplacuju delove voznje (za ~1000din voznju sam imao 6 naplata, prva voznja!)
Ali tehnicki, to su sve autorizacije, tek se kasnije stvarno naplate :p (rezervisano vs. naplaceno - ali to su samo tehnikalije, u praksi, novac ti je nedostupan cim prodje deo voznje)

Ne znam da li se ovo menja kasnije, taksisti mi kazu da je stalno tako.


Zna li neko da li i dalje vazi onaj promo 30% na prve tri voznje u Yandexu? Default tarifa kod njih mi je nesto skuplja od Pinka i nasih taksista (imam trojicu koje koristim u firmi vec skoro 10 godina, kad god moze).
 
BBC Panorama je napravila kracu reportazu o Deliveroo/Uber Eats i slicnim (donesi.com) servisima.

Iako je prvi deo vezan za samu hranu, techie part se direktno primenjuje i na Uber i slicne servise.
A prva dva dela imaju direktne paralele u tim servisima.

CBC Canada je napravio reportazu o oba tipa u Kanadi, ali ipak je BBC Panorama neki reper ;)

Uber - Disruptor business :)
 
Da li je neko koristio Uber for Business? Da li dobija iste cene prevoza kao za običan Uber?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno