Šta je novo?

Novi ASUS Memo Pad 7 (ME176), 64-bitni Android tablet

ASUS Srbija

Zvanični perdstavnik
Vendor
Učlanjen(a)
14.03.2011
Poruke
645
Poena
169
Kod distributera je stigao novi ASUS Memo Pad 7 (ME176). Najveci novitet je 64-bitni Intel Atom Z3745 Quad Core procesor sa impresivnim performansama. U Antutu benchmarku daje rezultat od cak 33.090 poena, sto je TRI PUTA vise od rezultata koji postize stari Memo Pad HD 7 (ME173X).

memopad.png

Osnovne karakteristike:
Display - 7" IPS LED Backlight WXGA (1280x800)
CPU - Intel Atom Z3745 Quad-Core, 1.86 GHz
Operating System - Android 4.4
Memory - 1GB
Storage - 8GB/16GB eMMC
Wireless Data Network - WLAN802.11 b/g/n
Bluetooth V4.0
Support Miracast
Battery - 9 hours battery life , 15Wh Li-polymer Battery
Navigation - GPS & GLONASS
Color - Black, White, Red, Blue, Yellow
Weight - 295 g

Cena - 19.990 dinara.

Ako se ne varam, ovo je prvi 64-bitni Android tablet u prodaji.

Zvanicna stranica ASUS Memo Pad 7.
 
Poslednja izmena:
Specifikacije su odlične. Da li će i cena biti u rangu sa prethodnikom (HD7 ME173x)?
 
Sve razumem i lepe su specifikacije, ali 1GB RAM ??? Koliko bi poskupelo proizvodnju da su stavili 2GB - možda 3-4$?
 
Poslednja izmena:
Cena je za verziju od 8 ili 16GB? I da li će biti još neke razlike između modela, osim u kapacitetu memorije?
 
Da, bilo bi bolje da ima 2 GB RAM-a, da ima FHD ekran, da ima... ali ovo je tablet koji kosta 19.990 dinara.

Ne, FHD ekran bi značajno poskupeo izradu i uticao na cenu. Dodatnih GB RAM-a ne bi uticao na cenu više od par %, makar što se tiče BOM-a.

Al dobro, ostatak je ok, cena je pristojna.

Ako se ne varam, ovo je prvi 64-bitni Android tablet u prodaji.
[/URL].

Ako se ne varam, ovo je prvi Android tablet sa 64bit procesorom u prodaji. Android (OS) na njemu je i dalje 32bit :)
 
Poslednja izmena:
Ni ovaj nema OTG i HDMI support? Slazem se da je ipak 1gb RAM-a mozda malo.
 
Kada da ocekujemo 8cu kod nas i za koje novce?
 
Kakav je zvuk preko slusalica na ovom konkretno modelu ? Kakav se audio chip krije ispod haube ?
 
Evo rezultata Quadrant testa;
ME176CX - 18.678 (CPU Score 69.128)
Za poredjenje, evo i rezultata za stariji model:
ME173X - 3.939 (CPU Score - 9.158).

U prevodu, u ovom testu je novi Memo Pad 7 brzi od starog vise od 4 puta, a ako se gleda samo CPU brzi je neverovatnih 7,5 puta!!!
Probacu da odradim i test baterije (gledanje filma).
 
Koliko vidim po specifikacijama, model sa 8" ce biti ekstra. FullHD ekran, 2GB rama, 299g tezak i 7mm debeo, lep dizajn, sve najbolje moguce. Sedmica ce biti tablet za mase, a osmica je full, pa za svaki dzep po nesto.
 
A mozes li postovati rezultate za grafiku (2d i 3d)? Bas me zanima koliko je intel bolji.
Evo rezultata koje sam ja dobio na ME176C:
Quadrant - 18.678 (CPU-69.128; 2D-500; 3D-2454)
3D Mark IceStorm - 9850

Rezultati za ME173X (nisam imao sve pa sam nasao na netu i uzeo one koji se poklapaju sa onim rezultatima koje imam)
Quadrant - 3.939 (CPU Score - 9.158; 2D-231; 3D-2286)
3D Mark IceStorm - 3181

Koliko vidim po specifikacijama, model sa 8" ce biti ekstra. FullHD ekran, 2GB rama, 299g tezak i 7mm debeo, lep dizajn, sve najbolje moguce. Sedmica ce biti tablet za mase, a osmica je full, pa za svaki dzep po nesto.
Da ne bude zabune, imacemo dva 8" modela. Prvi je Memo Pad 8 ME181C i on ce biti skoro isti kao ME176C, samo sa vecim ekranom. Drugi je ME581CL i on ce biti zver u svakom pogledu :)
 
Koja cena ce biti za tu zver ?
 
eh da sam sacekao god dana za kupovinu tableta, ionako mi prvi hd7 bio interesantan prvih mesec dana i od tad skuplja prasinu...a ovaj novi bas deluje primamljivo :) nadam se da ce poraditi na kvalitetu izrade, i da ce slabija 8ica imati prihvatljivu cenu :) kad bi ih telekom ponudio uz adsl, bilo bi super, taman da mi skuplaju prasinu u paru xD
 
E, a zamisli da sačekaš 5 ili 10 godina.:D I novi bi ti bio interesantan mesec dana.:)
 
Nazad
Vrh Dno