Šta je novo?

Novi ASUS Memo Pad 7 (ME176), 64-bitni Android tablet

Na prednju sam prvenstveno i mislio. Ja bih svakako dodao, iako i prednju koristim jednom u 100 godina.
 
Ja koristim obe kamere na tabletu, to mi je i bio razlog za prelazak sa N7 2012 na N7 2013, pritom ih ne koristim za slikanje, nego baš za skype.

Ali u ovom slučaju kupcima nije ni ostavljeno da bira da li bi dao više ili ne, nije distributer uvezao recimo 90% CX modela i 10% C modela. Ne, uvezi sve isto, svi u isti koš, pa ...

Što se tiče odnosa cena USA/EU/RS, kada je prošle godine krenuo sa prodajom N7 2013, kod nas je cena bila identična kao u USA, čak smo ga i dobili par dana pre USA, s tim da je kod nas bila dvogodišnja garancija - i njega je proizvodio ASUS. Meni je to bilo prijatno iznenađenje, ali se nisam bunio kada sam ga kupio :) Dakle, nije da baš ne može da se parira USA cenama, sve zavisi od toga koliki profit zaračunaju proizvođač i distributeri. Jeste da je PDV skočio 12%, ali opet nije opravdanje za toliku razliku.

Od 116€ do 173€ je ogromna razlika, 50% za isti proizvod.
 
Poslednja izmena:
Meni kamera ne treba. Mogli su da tablet ponude samo sa jednom, prednjom i da je jos koju crvenu jeftiniji, ne bih se zalio. Juce sam ga ceo dan cackao, kombinovano surf, igrice i sredjivanje sistema, osvetljenje 75 % i baterija izdrzala negde oko 6 i kusur sati (do 15 % sam je cedio). Ja zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
Baterija se cini ok, tu negde oko 6-7 sati moze da izgura. Zanimljiv je ovaj asusov UI podseca dosta na stock, ali ima dosta gluposti naguranih kojih se ne moze rešiti. Najveca mana je ovih 1gb Rama(osim kamera naravno na to se vise ne vracam) , tako da na multitasking zaboravite, ovako u normalnom radu nisam primetio da nesto laguje, izgleda da se intel ozbiljno nameracio da se ukljuci i na trziste android tableta. Mnogi prizeljkuju intela u nexus8 videcemo sta ce biti od toga :)
 
Kako vam se cini ova asus tastatura ?
 
Kucaj na yt ovaj model pa baci pogled. Mrzi me da se mlatim sa ss-ovima
 
Dal je neko uspeo da potera novi iGo na ovom tabletu ?
 
Modovi, stavite mu x 5 na post counter, da sto pre dodje do 20k i da zavrsimo ovu spam agoniju koju nam servira gosn. Talijan.
 
Moze neko da preporuci auto vakuum holder za ovaj tablet ? Ima li nesto pouzdano, kvalitetno ?
 
Provericu kad budem kuci.

Jos jednom, koji nosac bi preporucili da se kaci na vetrobransko staklo ? Treba mi da zakacim tablet dok vozim, zbog navigacije.
 
Ima li ovaj novi Asus podršku za OTG?
 
Ima
 
Pozz ljudi imam ovaj tab i zanima me da li se i vama greje kad igrate igre ili radjte nesto zahtevno?
 
Greje se neznatno. Napominjem da mu je maska uvek izlozena vazduhu, nikad ne lezi na ledjima dok se eksploatise. Ako ga umotas u cebe verujem da ce da skoci temperatura.
 
Greje se neznatno. Napominjem da mu je maska uvek izlozena vazduhu, nikad ne lezi na ledjima dok se eksploatise. Ako ga umotas u cebe verujem da ce da skoci temperatura.

Meni se uzari tokom igre, baterija sa nekih sat i po igre padne na 50% da ga reklamiram?
 
Kada stiže na kraju i koja će mu biti cena? Ima li šanse u narednih nedelju dana?
ME181C uredjaji su trenutno na carini i bice u prodaji ovih dana. Ocekivana cena je 27.990 dinara (za razliku od ME176CX, ME181C ima kamere od 2 i 5 MP).
 
Poslednja izmena:
Ha jooj i to je sva razlika? Ja vec nmg da pohvatam sve ove modele, umesto da sklope jedan redovan kako valja oni po 10 slicnih modela nzm kakva je to korist. Inace ja sam mog vratio i uzecu Nexus 7 :)
 
Ista rezolucija kao i na onom znaci dpi ispod 190... Slabo je to jako za tu cenu 1gb Rama... Bolji je ovaj bez kamera :D
 
Mnogima ce znaciti sto (izmedju ostalog) dobijaju i procesor izuzetnih performansi sa 64-bitnim arhitekturom. Mislim da za taj novac na nasem trzistu nijedan drugi 8" tablet ne moze da mu konkurise po pitanju performansi.

Koliko bi baterija grebala da traje sa igranjem igrica? Na memopadu 176c
 
Pitanje za Asus Srbija.

Tablet iz naslova koji posedujem ima original punjac koji isporucuje 1.35 A. Ja u kolima imam auto punjac koji sam koristio za Samsung telefon, sa klasicnim microUSB konektorom i koji po specifikaciji ima struju punjenja 1A. Dal bi tabletu stetilo ukoliko bih ga u toku koriscenja kao navigacioni uredjaj punio preko tog auto punjaca ? kapiram da bi se sporije punio zbog slabije struje punjenja u odnosu na originalni kucni punjac koji stize sa njim u pakovanju, ali dilema je sledeca: dal bi se ostetila baterija ili tablet koriscenjem slabijeg auto punjaca /// ?
 
oštetio bi se punjač :d
 
Pitanje za Asus Srbija.

Tablet iz naslova koji posedujem ima original punjac koji isporucuje 1.35 A. Ja u kolima imam auto punjac koji sam koristio za Samsung telefon, sa klasicnim microUSB konektorom i koji po specifikaciji ima struju punjenja 1A. Dal bi tabletu stetilo ukoliko bih ga u toku koriscenja kao navigacioni uredjaj punio preko tog auto punjaca ? kapiram da bi se sporije punio zbog slabije struje punjenja u odnosu na originalni kucni punjac koji stize sa njim u pakovanju, ali dilema je sledeca: dal bi se ostetila baterija ili tablet koriscenjem slabijeg auto punjaca /// ?
Ne.
 
Sta ne ?
 
xaxa pa si pitao "da li bi se ostetila baterija ili tablet?" i covek ti odgovorio "ne" :d ne vidim sta je tu nejasno... verovatno ce ga duze puniti, a primetio sam da i duzina kabla utice na brzinu punjenja, tj uzeo sam usb > micro usb za punjenje od 1.5m jer je fabricki prekratak, puni ga 3x duze, mozda je los konkretan kabl a mozda i stvarno utice duzina kabla, ne bi me cudilo...
 
Nazad
Vrh Dno