Šta je novo?

Novi ASUS Memo Pad 7 (ME176), 64-bitni Android tablet

Cena ? Hoce li skoro u Gigatronu da se pojavi (zgodno mi kod njih zbog 300 dana odlozenog) ?
 
Moze li se rootovati ovaj model ?
 
Kupio sam danas
 
Utisci su jako pozitivni. Jedino sam se smorio sto na kit katu nema flash player.
 
Па званично флеш плејера немаш од 4.0 :)
 
Tad sam i prestao da koristim android :)
 
skini rucno flash player i radice preko dolphin browsera
 
Odakle da skinem? Zvuk je solidan,jak i nema puno distorzije. Ima dosta niskih :)
 
kucas na google flash player apk
nesto slicno imas da skines razne verzije
 
Daj neku koja radi 100 %
 
ja se ne secam tacno koju sam skinuo :/
sve rade,samo su u ponudi novije ili starije verzije
 
Kod distributera je stigao novi ASUS Memo Pad 7 (ME176). Najveci novitet je 64-bitni Intel Atom Z3745 Quad Core procesor sa impresivnim performansama. U Antutu benchmarku daje rezultat od cak 33.090 poena, sto je TRI PUTA vise od rezultata koji postize stari Memo Pad HD 7 (ME173X).

Pogledajte prilog 143819

Osnovne karakteristike:
Display - 7" IPS LED Backlight WXGA (1280x800)
CPU - Intel Atom Z3745 Quad-Core, 1.86 GHz
Operating System - Android 4.4
Memory - 1GB
Storage - 8GB/16GB eMMC
Wireless Data Network - WLAN802.11 b/g/n
Bluetooth V4.0
Support Miracast
Battery - 9 hours battery life , 15Wh Li-polymer Battery
Navigation - GPS & GLONASS
Color - Black, White, Red, Blue, Yellow
Weight - 295 g

Cena - 19.990 dinara.

Ako se ne varam, ovo je prvi 64-bitni Android tablet u prodaji.

Zvanicna stranica ASUS Memo Pad 7.

Koje malverzacije sa specifikacijama kamere! Svuda pise da je prednja 2mpix i zadnja 5. A u stvari nije tako, prednja je 0.3 a zadnja 2Mpix, u prevodu totalno neupotrebljiva i sta ako je neko kupio tablet bas zbog toga sto mu treba za Skype ?!

http://www.asus.com/Tablets/ASUS_MeMO_Pad_7_ME176C/specifications/
http://www.gsmarena.com/asus_memo_pad_7_me176c-6412.php

Ja sam se vodio po ovome nisam gledao detaljno sta pise na Gigatronovom sajtu... a tamo stoji realnost kao i kad se pokrene kamera. Da li ja sada mogu da vratim ovo sta vi mislite?
http://www.gigatronshop.com/tablet_pc/asus_memo_pad_7_white_-_me176cx-1b033a-36313

Ovo su izgleda neki specijalni modeli sa osakacenom kamerom za nase trziste!
 
Poslednja izmena:
Hm. I oznaka se razlikuje. U prvom postu ove teme stoji link do ME176C, njegove specifikacije su i navedene, a kod nas se izgleda prodaje ME176CX model sa slabijim kamerama.

Asus Srbija, gde je nastala zabuna? Jel će stizati ME176C na naše tržište?
 
Video sam to tek danas da postoji 2 verzije, fora je sto nigde neces vise naci tu verziju sa CX samo kod nas...
Da se razumemo tablet nije uopste promasaj ali ne mozete ovako da podvaljujete ljudima neke žnj modele specijalno za nase drziste dok u eu onaj sa redovnim kamerama kosta 168e (u Italiji) a kod nas ova bofla za 173. Ajde da je malo losija kamera ali ovo bas NEUPOTREBLJIVA kamera.
procesor je barem zverka i nesto pozitivno, ili su i ovde napeglali rezultate stvarno pitanje je...
8agura4u.jpg
 
Poslednja izmena:
jel quad ili dual core procesor? na netu svuda nalazim quad,u gigatronovom newsletteru pise dual
 
Po AnTuTu rezultatu bih rekao da je u pitanju Quad-core.
 
Da krenemo od kraja. Greska je u Gigatron newsleteru, ME176 ima Quad Core processor i to odlican Quad Core.
Postoje dva modela, ME176C i ME176CX. Razlika je samo u kameri i eventualno prostoru za skladistenje podataka (mogu biti sa 8 i 16 GB). ME176C ima 2 i 5 MP, a ME176CX ima 0,3 i 2 MP. Nasi distributeri su odlucili da uvezu ME176CX sa 16 GB. Za sada niko kod nas nije narucio ME176C. Na sajtu prodavca lepo pise koje su kamere. Ukoliko niste zadovoljni, obratite se u radnju gde ste ga kupili.
 
Interesantno da kada se na www.asus.com ukuca u search ME176CX ne dobije se ništa, nema tog modela, nema specifikacije, ništa, tamo jednostavno ne postoji. Postoji jedino C varijanta.

Nevezano za propust na sajtu, jako lepo što naši distibuteri "misle" na naš džep i uvek uvoze samo najjadnije moguće modele. Al' dobro, kakva država, takvo i ostalo. Za ovo drugo, nije kritika na račun Asus-a nego konstatacija žalosnog stanja u zemlji.
 
Poslednja izmena:
Pa nema ga uopste nije zaveden a ja treba da pazim da ne predvidim... inace ovaj model kosta 149$ u svetu sto dodje nekih 116e a kod se prodaje za 173e, mogu se slikati sada, pokusacu otici ali tesko da cu uspeti resiti nesto ipak je gigatron u pitanju.
 
Ideja distributera je jasna, uvezi ME176CX, prodaj po ceni ME176C, ko će da primeti jedno slovo u oznaci.
 
Tako nekako.
 
Polako ljudi. Prvo, uvezli su model sa 16GB, a ne sa 8 GB, tako da nije istina da su uvezli naslabiji model. Drugo, model ME176CX se prodaje i u SAD, sto se lako moze videti na amazon.com. Znaci padaju u vodu (po ko zna koji put) teorije zavere kako se prave losiji modeli samo za nase trziste. Trece, cena od 149 USD nije tamo negde u svetu, vec u SAD, a o tamosnjim cenama i uslovima pod kojima se uredjaji prodaju (garancija) smo vec vise puta pricali. Ako pogledate amazon.de, videcete da sa obicne kupce (koji nisu u Amazon Prime paketu) model ME176C kosta od 197 do 220 EUR. Znaci kod nas je ME176CX oko 173 EUR, a u Nemackoj model ME176C sa nesto boljim kamerama skoro 200 EUR. Ne verujem da bi puno ljudi ovde platilo 3000 dinara vise samo za malo bolje kamere na tabletu. Mislim da su se tom logikom vodili i distributeri.
 
Polako ljudi. Prvo, uvezli su model sa 16GB, a ne sa 8 GB, tako da nije istina da su uvezli naslabiji model. Drugo, model ME176CX se prodaje i u SAD, sto se lako moze videti na amazon.com. Znaci padaju u vodu (po ko zna koji put) teorije zavere kako se prave losiji modeli samo za nase trziste. Trece, cena od 149 USD nije tamo negde u svetu, vec u SAD, a o tamosnjim cenama i uslovima pod kojima se uredjaji prodaju (garancija) smo vec vise puta pricali. Ako pogledate amazon.de, videcete da sa obicne kupce (koji nisu u Amazon Prime paketu) model ME176C kosta od 197 do 220 EUR. Znaci kod nas je ME176CX oko 173 EUR, a u Nemackoj model ME176C sa nesto boljim kamerama skoro 200 EUR. Ne verujem da bi puno ljudi ovde platilo 3000 dinara vise samo za malo bolje kamere na tabletu. Mislim da su se tom logikom vodili i distributeri.

Pa ne kupujes tablet svaki dan. Verujem da bi vecina dodala te 3000 za bolju kameru.
 
Nazad
Vrh Dno