Šta je novo?

Pomoc oko popravke bubica (zamena 3.5mm jack-a)

Dzekson

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
13.04.2013
Poruke
1,435
Poena
99
Pomoc molim vas


otisao 3.5mm jack na odredjenim slusalicama koje su mi najbolje legle do sad.

u zici se nalazi

zelena (levi zvucnik)
crvena (desni zvucnik)
bakarna (ground)
plava (??? )

na drugom jack-u koji sam otvorio ima samo tri, bez plave.

Kada zalemim u ovoj kombinaciji

crvena-crvena
zelena-zelena
bakarna-bakarna
plava bez konekcije

ne cuje se jedan od zvucnika (nisam obratio paznju dal je L ili R)

kada zalemim u ovoj kombinaciji:

crvena-crvena
zelena-zelena
bakarna + plava - bakarna (pod pretpostavkom da su i plava i bakarna ground)

cuju se obe, stim sto je L ispod 20% jacine, jedva se cuje


ima li ko ideju sta je plava i u kojoj kombinaciji lemim da bi se obe slusalice cule normalno ?

hvala svima u napred
 
a zasto ne ispitas sta je sta na konekotru?

znam da nije tako lako ako nemas instrument ali ima nacina.

dakle pipnes vrh i pronadjes koja je to zica. ring, zica, sleeve, zica. vidis da li su dve u kratkom spoju i koje i onda isto tako vezes.


inace, moja preptostavka bi bila da je plava zapravo zajednicki ground, a bakarna shirm. kavez za kabl.
a mozda si i u pravu. mozda svaka slusalica ima odvojeni ground i to su plava i bakarna, ali nisi lepo zalemio.
kako si skidao lak sa zica?
 
skidao sam brener-upaljacem, ostane gola zica, spali se enemel. uspevao vise puta tako. Imam instrument sto je najgore ali odlucio da se pokvari pre par nedelja. Mislis da probam:

crvena-crvena
zelena-zelena
plava-bakarna
bakarna slobodna

? ne kosta me nista ionako sam spalio prste od nervoze sto ni ne znam koliko su mi bitne dok se ne pokvare. Ako ni ovone bude radilo, pokusacu ponovo ovu moju kombinaciju sa bakarna+plava - bakarna ali da lepse zalemim.

Koju ti metodu koristis za skidanje laka ?
 
Znas kako ja to radim - nabodem konektor u mobilni i spajam zice dok ne dobijem stereo zvuk, zatim preko nekog balansa proverim da li je leva levo i to je to. Posle toga samo zalemim i vozi misko.

Samo malo zapali/istopi kabl i noktima povuci taj deo koji hoces da skines dok je vruce. Obicno su zice previse tanke za secice ili tako nesto...

E da i pozeljno je da koristis neki kvalitetniji konektor od onog standardnog od crne plastike [ ~45 din ] ako su vrednije slusalice, imas u Silkenu vrh konektor za 300 din.
 
Poslednja izmena:
za lak i ja koristim upaljac. mozda je bolji aceton, ali nisam radio tako. jedino ne treba dugo da gori. samo pecnem. posle toga pasta i kalajisanje.

sto se konektora tice, tu preferiram da skinem sa drugih slusalica. svi kupovni su glomazni jer su predvidjeni za rasklapanje.
 
Batalio sam posao. Slusalice su brendirane, ali color code se ne slaze nisacim normalnim. Kazem to zbog cinjenice da sam nervozan zbog svega odlucio da premostim samo bubice na gotov ceo kabl (Bakar + L na levu, Bakar plus R na desnu) sto MORA da radi, i u trenutku presecana kabla sam skapirao da na izlazu za zvucnike pred same bubice, on ima normalne boje:

red, green , bakar

dok ovo na samom kraju kod audio jack-a od 3.5mm nema nikakvog smisla. kako se one vode i racvaju i zasto negde na pola puta nestaje plava, ne zelim da znam vise :) Ovako radi, umesto da prelemim 3.5 mm jack, prelemio sam bubice.
 
postoji instrument i za te misterije :D
 
Nazad
Vrh Dno