Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

QQ ovi se jos raspravljaju oko Tesle i Kineza. Mila majko :D Sto da rade korisnici 99% tehnike koja je kineska, sto da rade korisnici Apple, HP, Dell, IBM kojeg su kupili Kinezi... Pustite pricu Muja Dajkova, Jevrosimovic se sjetio i svaka mu cast, nadam se da ce brend zazivjeti, to je dobro i za Sbiju i za promociju Tesle i podsjecanje na nekadasnju srpsku nauku i inteligenciju.
 
Da bi "brand" zaziveo, mora veoma agresivno da nastavi, novi modeli, win8, konstantan update OS za iste da se razdvoji od jake konkurencije... (win8 8inc tableti su vec tu od 100$/100e iza vratiju...) itd, tu nema nimalo mesta cekanju ili povecavanju cene
 
ne rekao sam da bacite vase eplove,asuse i ostale uredjaje jer su sve goli kinezi
od sad epl zovem foxcon

da prolagodil su ovaj tablet,dobili smo tablet sa stock androidom bez bloatwera sa tastaturom na latinici i cirilici,sa korisnickim uputstvom na srpskom i sa servisom,podrskom i garancijom i to za manje pare nego da ga kupis iz kine za 150$ pa platis postarinu,pa cekas 60 dana dostavu i nemas servis i podrsku,a sve ti je plus na kineskom...

svaki uredjaj se pravi u kini i po tvojoj logici je sve to kinesko djubre -.- ovaj tablet je izuzetan u svakom smislu i da ga je izbacio bilo koji od poznatijih proizvodjaca imali biste samo reci hvale...ali ne da ga je sam napravio,vec da je bukvalno kupio isti ovaj uredjaj i nalepio ime samsung ili sony....ne bi bilo kraja hvali takvog uredjaja...ali posto se svi stide svoje zemlje kakva god bila i pokusaja da se probijemo na jos nekom polju,nikad nista ni ne uradimo....pa kako ocekujete da se pocne? da neko dodje i otvori fabriku u sred srbije koja pravi iskljucivo srpske proizvode proizvedene sto posto u srbiji?! to niko ne radi....i ne znam zasto vam para oci sto kazu srpski tablet....svi znamo o cemu se radi,problem je samo sto neki ljudi imaju potrebu da isteruju neku pravdu koja niti postoji niti je bitna,jer se zna na sta se misli....

koliko god da je comtrade uradio,dovoljno je uradio....doneli su izuzetan uredjaj za male pare i to je sasvim dovoljno
pored tesle,asus memo pad hd7 koji imam izgleda kao kineska igracka (osim ekrana koji je bolji) ,koja je ruzno dizajnirana,ima nekvalitetnu plastiku i skripi na svaki dodir a skuplji je 4000 dinara od tesle

Vi iz Comtrade-a prodajete muda za bubrege. Ako dovoljno ponoviš sve te gluposti koje si rekao sada, počećeš da veruješ da je to stvarno tako.

Najgore što možete da radite sada za PR firme je da pokusavate da se ponašate kao SNS botovi. Degutantno je, vređa inteligenciju. Zbog ovog sada u životu ništa neću kupiti kod vas, ali ću drage volje kupiti kinesku robu koja je deklarisana kao takva, a ne kao srpska.

Prevaranti jedni.
 
Što si toliko nervozan u nedelju ujutru???
 
Vi iz Comtrade-a prodajete muda za bubrege. Ako dovoljno ponoviš sve te gluposti koje si rekao sada, počećeš da veruješ da je to stvarno tako.

Najgore što možete da radite sada za PR firme je da pokusavate da se ponašate kao SNS botovi. Degutantno je, vređa inteligenciju. Zbog ovog sada u životu ništa neću kupiti kod vas, ali ću drage volje kupiti kinesku robu koja je deklarisana kao takva, a ne kao srpska.

Prevaranti jedni.

niti sam iz komtrejda,niti radim za nekog,niti sam u stranci

ovaj tablet je prva stvar koju sam ikad kupio u komtrejdu,jer ih nesto nisam voleo i pokazao se odlicno i drago mi je da su ga doneli
to sto vama para usi da ga neko zove srpskim proizvodom je iskljucivo vas problem i zadrzite ga za sebe....svi znamo o cemu se radi pa ne kenjamo i ne degradiramo
slobodno otvori fabriku u srbiji i pravi iskljucivo srpske proizvode od iskljucivo srpskih komponenti i postani prva firma u svetu koja to radi,kupicu tvoj uredjaj sigurno

do tada nosite vase foxcon kineze i ostalo smece

ne znam kakav kompleks puca ovoliki broj ljudi da mora da pljuje na svaki pokusaj ove zemlje ili neke nase firme....niko vas ne tera da kupite bilo sta,niti da gledate to sto se prodaje...slobodno idite i kupite neki uredjaj na robovlasnicki ugovor kod nekog od operatera za bezobrazno veliku sumu novca,jer su ti uredjaji brandname i "ne prave se u kini"

i u ostalom sta dolazite na temu o ovom tabletu ako vam se ne svidja tablet?
isti onaj tip ljudi koji lajkuju stranicu mcdonalds na fejsu pa pricaju kako im je hrana otrov
 
Poslednja izmena:
Qq, al ste zapenili da l je kinez ili domaći. :)
Da li nego može da mi preporučio neku futrolu za tablet . Verujem da odgovara i neka univerzalna za 8 inča. Da li je bolje igrati igrice preko nekog kontrolera . Vidim ima nekih na dx.com . Bluetooth ili otg povezivanje?
 
Poslednja izmena:
za bluetooth nisam siguran jos,ja sam koristio ranije onaj sixaxis controller,ali ta aplikacija zahteva root pa ne mogu jos na ovom tabletu da je koristim
trebalo bi da odgovara bilo koja na preklop za 8 inca sa dx
 
po meni ovo je srpski proizvod, koliko i blueberry, isto tako ih neko uveze, brenduje i prodaje... onda nikako nije prvi. ruzno je sto se autor reviewa nije udostojio da odgovori.
gledao sam ga i bio primljen jedno vreme, al ipak ciljamo nesto od 10tak inca...
 
neko je rekao da je probao sa telenor modemom i da radi
danas sam isao kod druga da probam sa osnovnim vip modemom i tablet ga vidi,ali trazi neku dodatnu konfiguraciju koju nisam znao da namestim,posto nije moj modem,a i nismo imali korisnicko uputstvo
 
Jovy izradjuje ove maske, izuzetnog su kvaliteta, njegovih ruku delo :) Decko radi za sve tipove mobilnih uredjaja.
Kakva reklama, jel ovo dozvoljeno? :p
Jos uvek nisam krenuo, ali hvala za reklamu. :) Coming soon!

Jovy, kazi mi samo koliko ti je tanka ta (jel sperploca?) i kako stoji sa zagrevanjem? Npr i pitanje kako bi ako bi kasnije hteo da skinem to, da li bi imalo posledice po ledja tableta?

Inace good job ;)
 
Jovy, kazi mi samo koliko ti je tanka ta (jel sperploca?) i kako stoji sa zagrevanjem? Npr i pitanje kako bi ako bi kasnije hteo da skinem to, da li bi imalo posledice po ledja tableta?

Bolje da ti odgovorim ja kao tester i korisnik ( :D ). U pitanju je tanak furnir. Precizno izrađen i sa odličnom završnom obradom. Ne utiče na zagrevanje uređaja ili, bolje rečeno, neprimetna je razlika u temperaturi. Kada skineš ne ostaju nikakvi tragovi na samom uređaju.
 
Čime je furnir zalepljen za leđa, nekim lepkom pretpostavljam?
 
Verovatno dvokomponentni epoksi.
Hm... Al onda vise nema odvajanja od ledja.
 
Poslednja izmena:
U pitanju je samolepljiv furnir, koji se lepi poput nalepnice. Skines foliju i zalepis. :)
 
Verovatno dvokomponentni epoksi.

Hahaha :D

Čime je furnir zalepljen za leđa, nekim lepkom pretpostavljam?

3M

1z1wpae.jpg
 
Kad smo već ušli u ot, da pitam. Jel lepo prijanja I na leđa zakrivljena po obe ose?
 
Trenutno eksperimentisem za zakrivljenim povrsinama...rezultati su obecavajuci. :)
 
Ja placam ne pitam za cenu, cim krene prodaja
 
Vi onda naplatite Mikiju 2 komada ali prodajte mu samo jedan a drugi posaljite meni.
 
niti sam iz komtrejda,niti radim za nekog,niti sam u stranci

Samo da konstatujem: teško za poverovati ali "papir" trpi svašta...

ovaj tablet je prva stvar koju sam ikad kupio u komtrejdu,jer ih nesto nisam voleo i pokazao se odlicno i drago mi je da su ga doneli

:d

slobodno otvori fabriku u srbiji i pravi iskljucivo srpske proizvode od iskljucivo srpskih komponenti i postani prva firma u svetu koja to radi,kupicu tvoj uredjaj sigurno

Kad bude počeo sa Dinkićem da ide na Kop' onda možda i uradi nešto tako. Do tada mora da se preživi nekako i da traži način kako da se ubaci da igra basket sa pomenutima dok ga snimaju kamere B92...

do tada nosite vase foxcon kineze i ostalo smece

Izvini molim te gos'n "Intel Inside". :D

ne znam kakav kompleks puca ovoliki broj ljudi da mora da pljuje na svaki pokusaj ove zemlje ili neke nase firme...

Firme odavno nisu naše, pravac na Wikipediu da se malo edukuješ oko onoga što ti čini RL život takvim kakav jeste trenutno - http://sr.wikipedia.org/wiki/Капитализам

i u ostalom sta dolazite na temu o ovom tabletu ako vam se ne svidja tablet?

http://sh.wikipedia.org/wiki/Istina

isti onaj tip ljudi koji lajkuju stranicu mcdonalds na fejsu pa pricaju kako im je hrana otrov

http://sr.wikipedia.org/wiki/Предрасуде
 
Gde vi odoste...

U marketing?

EDIT:
Pozivanje na domaće firme van "Market" dela foruma se smatra reklamom, a reklama se na Benchmarku placa. "Šta da kupim" podforumi treba da odgovore na pitanje "šta da kupim?", a ne "koju firmu bih da reklamiram?".

A KalibMonitoraNS može da "kači" i ovo pravilo:

Pošto se reklama plaća, očigledno nije dozvoljeno koristiti ime firme, link ka komercijalnim sajtovima, telefone i slično u potpisu, kao naziv svog pseudonima ili na neki drugi istaknuti način. Ako već želite da istaknete da ste zaposleni u nekoj firmi, ostavite slobodno link ka sajtu firme u svom profilu u polju Homepage. Ako ste se već registrovali ne znajući za ova pravila, kontaktirajte administratore i promenićete to zajedno sa njima.
 
Poslednja izmena:
nasao covek da se pravi pametan i da spamuje temu -.-

inace kada si toliko pametan i nadmen,ne znam kako ti je tesko za poverovati da jedan student nije iz komtrejda i nema veze sa njima :O

i ja mogu da kacim linkove ka vikipediji i da pricam ljudima "kako je i sta je",ali nisam tako sitna dusa kao ti...kupio sam ovaj tablet na rizik prvi dan kada je izasao,istestirao ga za sve ljude ovde i pokazao sve njegove vrline i mane i onda dodje neko da mi prebacuje,citira i pokusava da me ismeje? klasika -.-

rekao sam da je aple foxcon smece zato sto se i ovde prica da je ovaj tablet kinesko smece...ali naravno uvek je najlakse vaditi iz konteksta i pokusavati da se ispadne smeker -.-
pa sta ako je iz kine? sve je iz kine i nikom nista...imam asus memo pad hd7 koji u odnosu na ovaj tablet izgleda i odaje osecaj igracke,a kosta 4000din vise i dolazi od poznatog prozivodjaca

mentalitet ovog naroda je da samo pljuje po svemu sto mu se pruzi...svi mislite da ste najbolji,najpametniji i da ste videli sve i svasta...niko vas ne tera da ulazite u ovu temu,a kamoli komentarisete


i niko nikad nije rekao da je ovaj tablet proizveden u srbiji,niti da su ga napravili srbi tako da ne znam stvarno sta se bunite -.- ako vama smeta recenica nekog levog novinara da je ovaj tablet srpski,to je odlika vasih unutrasnih nesuglasica i zadrzite ih za sebe...sve je jasno kao dan...
komtrejd je uvezao ovaj tablet,prilagodio ga,prepakovao i pruzio servis i garanciju,jel to nesto lose?

da su doneli los uredjaj,ne bi bilo nikom nista,jer svi ocekujete samo najgore od ove zemlje...ali sad kad su doneli vrhunski uredjaj za male pare to odma mora da ne valja

a predrasude za koje si okacio link su sve one stvari zbog kojih nekolicina ljudi pljuje i degradira ovaj uredjaj
 
Poslednja izmena:
Linkovi ka Wikipediji su tu da ti ukažu kako izgleda tvoj stav iz "III lica". OK, priznajem, nije moje da utičem na tvoje stavove (samim tim i ponašanje) ali ne mogu ni da ćutim kao šut pored rogatog a i imam neku moralnu obavezu da ne dozvolim napadnost i agresivnost makar ovde na forumu.
Pametan i nisam nešto samo sam iskusan pa prepoznajem svašta. Izvinjavam se i ako sam ispao nadmen na neki način, ne mogu svaki put baš kao budistički monah da prilazim svakome.
O mentalitetu naroda ne bih da sudim jer sam i sam deo njega a ti čim to radiš to znači da se ne identifikuješ sa njime pa tako ne bih ni oko toga ulazio u dalje razgovore pored svega to je i debeo offtopic kao i sve ovo do sada.

Mada bih voleo da znam kako sa sigurnošću možeš da tvrdiš da "niko nikad nije rekao da je ovaj tablet proizveden u srbiji", kao i "recenica nekog levog novinara da je ovaj tablet srpski", kao neko ko je taj tablet kupio na "rizik" i "sasvim slučajno" sa previše informaicja raspolažeš... ;)

komtrejd je uvezao ovaj tablet,prilagodio ga,prepakovao i pruzio servis i garanciju,jel to nesto lose?

To je stvar biznisa, sasvim legitimna stvar u kapitalizmu, problem je oko obmane a veruj mi i ako si student a mi nismo (više), i ako smo deo naroda sa kojim se ne identifikuješ zbog našeg mentaliteta, nismo toliko plitki da ne prepoznamo "niske udarce" na inteligenciju i prljave trikove u marketingu. Džabe se trudiš da izvrneš nešto za šta postoje dokazi samo par strana unazad u ovoj temi.
Ovo kinesko jeftino "čudo" je predstavljeno kao srpski proizvod i to nije prvi put, taj isti prevarant je lično pričao na Pink TV i u žutoj štampi istu priču kada je pokrenuo prodaju gotovih konfiguracija. Već je prepoznatljiv šablon. ;)

da su doneli los uredjaj,ne bi bilo nikom nista,jer svi ocekujete samo najgore od ove zemlje...ali sad kad su doneli vrhunski uredjaj za male pare to odma mora da ne valja

http://vukajlija.com/kontradiktornost

Što se tiče degradacije, nemam zbog čega to da radim kao što nemam potrebe ni da ga dižem u nebesa samo zato što sam ga kupio.
 
kupio sam ovaj tablet prvi dan kada je izasao,imam fiskalni isecak za to i garanciju
sa informacijama raspolazem upravo zbog toga...nemam informacije o tome kako se zovu ljudi koji su zavrsili ceo taj ugovor niti za koliko novca i pod kojim uslovima
ono sto ja imam su iskustva posle koriscenja ovog tableta i nista vise

student sam,a takve niko ne zeli na poslu,jer nemaju radno iskustvo i kvalifikacije -.-
ne identifikujem se sa delom naroda koji vecito pljuje i degradira nesto bez da se upoznao sa tim necim
a tablet jesam kupio na rizik,jer sam imao novca za njega od prodaje na kupujemprodajem -.-

umesto da ljudi uzivaju u ovom proizvodu i onome sto donosi za nisku sumu novca,ovde se lece kompleksi i sujeta i razglaba o tome ko ima prava na ime i da li je tablet srpski...ja sve vreme pokusavam da skrenem ljude sa toga predstavljajuci im dobre strane svega toga,a ne da ih ubedim da je taj i taj dobar i da je njegova firma dobra...
gomila vas zna neka imena i ja bih sad mogao da napadam kako ste vi u dilu sa nekim -.- ali nisam teoreticar zavere i ne mislim da tako nebitne figure kao sto sam i ja izmedju ostalog mogu da budu u dilu sa bilo kim

ja sam prosecan korisnik,koji je ovaj proizvod kupio odmah,istestirao ga i podelio snimke sa svima vama i kome je muka da se na ovoj temi razglabaju nepotrebne price koje bilo koga sa malo mozga ne interesuju...uradili su sta su uradili i to su uradili dobro i ne treba da se pljuje po tome...kome se ne svidja nek naruci ovaj tablet iz kine za 150$ na kineskom sa gomilom bloatware i nek jos doplati postarinu i ceka 60 dana dostavu i nema podrsku i servis...samo vise prestanite da pricate o tome da li je proizvod srpski ili nije

neko ce doci u ovu temu sa namerom da se informise o ovom tabletu,a videce prepirke nekih dokonih ljudi koji isteruju ne znam ciju pravdu
 
Slazem se sa @SuperStarr u vezi svega osim potezanja pravila o reklamiranju. Koliko vidim na sajtu Benchmarka Comtrade je partner.

Sta mislim o nazivu/reklami sam vec rekao. Nazalost u ovom drustvenom uredjenju u lakvom danas zivimo to je neminovno. Problem nastaje kada mi forumasi reklamiramo neki proizvod vise nego sto zasluzuje pa ljudi na osnovu forumske preporuke kupuju a to je nekoj firmi dzabni marketing. Meni dodje da bacim peglu svaki put kada vidim naslov teme koju sam otvorio. Dobar je to tablet ali ne zasluzuje opis koji sam mu nadenuo niti pohvale koje je dobio u temi dok jos pocela prodaja po Srbiji.
 
neko ce doci u ovu temu sa namerom da se informise o ovom tabletu,a videce prepirke nekih dokonih ljudi koji isteruju ne znam ciju pravdu

To je ok, to će svako da podrži.
Ono što neće biti podržano jeste sledeće:
"Dođe" uređaj iz kine, uz to još i srpski, kreću informacije po forumima još pre nego što ga ima u maloprodaji kako je čudo neviđeno, još se zove Tesla!
Prijateljski saveti kako odmah u Ponedeljak da se ode u kupovinu jer će samo mala količina od inače male količine koja je uvezena da bude po "promo" ceni (i sve to od VIP korisnika ovde).
... gldeam sad fudbal ...
ali sve to zajedno se zove "spinovanje" i naravno da će svaki takav "trgovac" da proba i takve stvari ako ga ništa ili malo koštaju.
E sad ako si ti stvarno to za šta se predstavljaš a u mojim "očima" si ispao kao neko ko ima interes da navuče ljude da kupe baš određenu stvar u sred solidne ponude i drugih onda ti ja duguujem izvunjenje ili si ti nesvesno postao deo tog spina.
 
Nazad
Vrh Dno