Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Ne vidim cemu toliko o tome da li je ili nije domace.
Pa telenor telefoni ciji su? Telenorovi ili kinez koji je u saradnji izradio telefon i nalepljen telenor brend.
Prodavani su kod nas i krypton mp3 i mp4 plejeri, a takodje je radjeno negde gde je radna snaga jeftinija, samo mi dodamo brend.Skroman mp3 skromna bila i cena.
Mi tehniku, znanje a ni ljude da naprave tablet nemamo niti hoce ovde da prave, niti nasi ljudi zele da rade za male pare(cinjenica), a i da se prave ne bi cena bila 13000, a onda bi pricali vidi bre hardver kako je jadan, ko ce na ovako nesto da da 30000..Kinezi imaju, celom svetu rade.
Nase ime, ostalo u saranji s kinezom...ne vidim problem u tome.A cena je sasvim korektna, za sada.
 
Vratih se iz radionice... :)
 

Prilozi

  • WP_20140621_001.jpg
    WP_20140621_001.jpg
    598.4 KB · Pregleda: 1,127
  • WP_20140621_003.jpg
    WP_20140621_003.jpg
    557.6 KB · Pregleda: 1,773
  • WP_20140621_006.jpg
    WP_20140621_006.jpg
    591.6 KB · Pregleda: 509
  • WP_20140621_007.jpg
    WP_20140621_007.jpg
    558.6 KB · Pregleda: 407
  • WP_20140621_017.jpg
    WP_20140621_017.jpg
    649.3 KB · Pregleda: 481
Naravno da ovo nije tablet koji je proizvod nase pameti, niti je proizveden ovde. Morate biti jako glupi da bi ste u to verovali. Da, ovo je samo jos jedan kineski masovno proizvedeni uredjaj sa novim lepim logotipom koji pokusava da se plasira pod vrlo zvucnim imenom, koje na ovim prostorima izaziva ponos, rodoljublje i sl. Svi to odlicno znamo, kao sto znamo ko je Vesa, cime se Comtrade bavi i kako to sve funkcionise. Stoga, ne moramo da pricamo o tome vise, ovaj tablet nema veze sa nasom drzavom, nema veze sa nasim ljudima, napravio ga je neki Hung You Lin 10 000 km odavde, jedino sto je proizvod domace pameti (ili gluposti) je naziv brenda i pokusaj udaranja na ponos.

Ono sto je bitno je da je ovaj kinez jeftin, deluje kao ok kupovina za te pare, ali ono sto mene najvise zanima je software update - da li ce ga biti i kada i kako? Verovati Comtrade-u i njegovim botovima u ovoj temi je nesto na sta se covek ne moze osloniti, a ja verujem da oni to nisu u stanju da ponude pa ce korisnici verovatno biti ostavljeni sami sebi. Dakle, kako do KitKata, ko ce da obezbedi apdejte? Zasto bih dao 150 EUR za uredjaj koji je vec softverski sahranjen?
 
Poslednja izmena:
ok onda slobodno bacite sve vase uredjaje jer su kineski i prave se u kini -.-

Zašto? Kupili smo ih kao kineske jer smo znali šta kupujemo, a ne nešto što je kao srpsko, ali cvrc... mućak i prevara. Biće srpsko kad se BILO ŠTA od elektornike ili projektovalo ili proizvelo u Srbiji.

uvezli su tablet,prilagodili ga za nase trziste,dali ti malu cenu i punu servisnu podrsku i 2 god garancije i ljudi i dalje pljuju....pa stvarno nema smisla....vi narucite taj kinez sa interneta za 150$ bez garancije i cekajte ga 60 dana da stigne onda

Prilagodili - jel se tako zove instalacija domaćih aplikacija sa Google play storea i lepljenje imena našeg slavnog naučnika na ovog Kineza? Realno, trebalo bi se pobuniti protiv ovakve zloupotrebe Teslinog imena.
Cena - cena je realna za ovaj tablet. I preko interneta je kada se preračuna u dinare oko 10.000 dinara, ali čemu to?
Puna servisna podrška - tako je i za sve ostale tablete koji se legalno prodaju u Srbiji
2 godine garancije- zakonska obaveza. Apple recimo daje jednu godinu, ali u Srbiji firme koje prodaju njihove proizvode moraju da daju dve.

Znaš u čemu je problem? Problem je u lažnom predstavljanju da je nešto SRPSKO, a realno nije ništa srpsko u tom tabletu sem onih aplikacija koje su napravili naši ljudi još odavno, nevezano za ovaj tablet, a ovi iz Comtrade-a instalirali. Po ovom kriterijumu je sve gde lupiš našu zastavu srpsko.

Evo ti još jednom srpski telefon, nosi ime po sjajnom SRPSKOM doktoru.

tUe4zq1.png


Možete i Comtrade logo da lupite na njega. Biće srpskiji.
 
Poslednja izmena:
jovyland jel ovo samo print ili je pozadina sa ugraviranim slovima
i ako je sa ugraviranim gde moze da se kupi i kako
 
Po toj logici, kupovina svega sem Nexus familije uopšte nema smisla - ako hoćeš update. 2-3 update po životnom veku uređaja je mnogo i za mainstream proizvođače. Još ako te ne zakači neki bitniji update već se npr vučeš sve vreme na JB ko ja sa Asus transformer - džaba ti sve.
 
jovyland jel ovo samo print ili je pozadina sa ugraviranim slovima
i ako je sa ugraviranim gde moze da se kupi i kako

Ne, u pitanju je pravo drvo sa ugraviranim detaljima. Na zalost, ne moze da se kupi.
 
jovyland jel ovo samo print ili je pozadina sa ugraviranim slovima
i ako je sa ugraviranim gde moze da se kupi i kako

Jovy izradjuje ove maske, izuzetnog su kvaliteta, njegovih ruku delo :) Decko radi za sve tipove mobilnih uredjaja.
 
Po toj logici, kupovina svega sem Nexus familije uopšte nema smisla - ako hoćeš update. 2-3 update po životnom veku uređaja je mnogo i za mainstream proizvođače. Još ako te ne zakači neki bitniji update već se npr vučeš sve vreme na JB ko ja sa Asus transformer - džaba ti sve.

Prava je logika. Jedino Nexus dobija redovne nove verzije Androida. HTC, čak i ako je poznata marka, mnoge proizvode ne ažurira redovno ili uopšte. To je po meni generalni problem sa Androidom.
 
Po toj logici, kupovina svega sem Nexus familije uopšte nema smisla - ako hoćeš update. 2-3 update po životnom veku uređaja je mnogo i za mainstream proizvođače. Još ako te ne zakači neki bitniji update već se npr vučeš sve vreme na JB ko ja sa Asus transformer - džaba ti sve.

Update je rak rana vecine proizvodjaca, ako se izuzme Nexus linija. Ali onda isticanje "podrske i garancije" kao bitne prednosti zbog koje bi se neko odlucio da kupi ovaj proizvod i nema, jer svi ostali proizvodjaci to vec nude ;)

Sa druge strane, garantovano postoji nacin das e izvrsi azuriranje softvera, samo ne kroz Comtrade kanale koji sigurno i ne postoje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene nikako da proradi d3go, konstanto javlja -Da bi ste gledali programe, privremeno ili trajno iskljucite rutovanje, sve zivo sam probao i nisam uspeo. Dali je neko uspeo uopste? Ako jeste jel moze neko objasnjenje kako?
Inace tablet cesto ima ''lazne dodire'' i problem sa drajverom za win 7, Sve ostalo je OK, koliko para -toliko muzike.
 
lepljenje imena našeg slavnog naučnika na ovog Kineza? Realno, trebalo bi se pobuniti protiv ovakve zloupotrebe Teslinog imena.

Znaš u čemu je problem? Problem je u lažnom predstavljanju da je nešto SRPSKO

Tesla Motors, je americka kompanija i koristi to ime u cast Nikole Tesle.Da li je i to zloupotreba?Nije, coveku koji je osnovao kompaniju svaka cast.Iskoristio je ime na najbolji moguci nacin i odao pocast jednom od najvecih naucnika na svetu.
Prvi motor koji su izradili uradili su po nacrtu Nikole Tesle.Da li je to nekome ovde palo na pamet da uradi? Ne...ali umemo da se busamo kako je Tesla nas.
Postao je brend, elektricni auto Tesla je sada svetski poznat i postao je revolucija u auto industriji.Da su se Srbi pitali, barem 200 godina bi se klali oko imena, od automobila i kompanije ne bi bilo nista, ali bi se mi i dalje busali praznih dzepova kako je Tesla "nas".
E tako sad i za ovaj tablet mi odlucili malo da to ime iskoristimo, ali ne, ne valja sto je kinez, ne valja sto je komtrejd, ne valja ovo, ne valja ono...cudan smo narod, a izgleda nismo ni dostojni jednog Tesle.
 
Hvala Corvus! :)

Razmisljao sam da li da povecam / podebljam Tesla logo, ali sam na kraju ostavio default dimenzije. Jedino sam malo promenio volume simbole...ovi su mi nekako lepsi od fabrickih. :)
 
Hvala Corvus! :)

Razmisljao sam da li da povecam / podebljam Tesla logo, ali sam na kraju ostavio default dimenzije. Jedino sam malo promenio volume simbole...ovi su mi nekako lepsi od fabrickih. :)

Uvek. Ti znaš da sam ja hteo odavno da postavim tvoje odlične radove. ;)

Možda bi mogao oba - i da povećaš i malo podebljaš. Tada bi baš došao do izražaja.
 
Da, da. :)

Siguran sam da bi logo izgledao bolje da je veci, ali sam se odlucio da se drzim originalnog dizajna / stampe...naravno, koliko je to bilo moguce. Samo sam simbole malo povecao kako bi bili upadljiviji.
 
Ljudi ga pljuju sa razlogom. Naziv Tesla je skrnavljenje lika i dela Nikole Tesle. Predstavljati ovaj tablet kao srpski proizvod je tragicno i smesno. Cinjenica je da su prevaranti iz Comtrade-a uvezli odredjenu kolicinu kineskih tableta i nalepeli samo ime. Niko jos ne pljuje karakteristike tableta, vreme ce pokazati da li on valja ili ne, pljuje se Comtradeov jadan i patetican marketinski pristup. Toliko.
 
Poslednja izmena:
@jovy: Objasnio si, jel postoji sansa da radis takve stvari po narudzbini? Rado bih svoj novi telefon "udrvenio" ako je moguce :D
 
I meni se mnogo svidja. Bas me zanima kako radis ovo i da li je komplikovano. Sitni detalji su odlicno uradjeni.
 
Valjalo bi otvoriti novu temu "Jovylandov tablet" posto ga je vise customizovao od ComTrade-a :)
 
Ja na ovaj tablet gledam kao dobar tablet za te pare ma kako se on zvao.
 
Manje price o politici, vise price o samom uredjaju. Apsolvirali smo vec da je ovo samo jos jedan kineski no-name tablet sa pogresnim imenom.
 
Zašto? Kupili smo ih kao kineske jer smo znali šta kupujemo, a ne nešto što je kao srpsko, ali cvrc... mućak i prevara. Biće srpsko kad se BILO ŠTA od elektornike ili projektovalo ili proizvelo u Srbiji.



Prilagodili - jel se tako zove instalacija domaćih aplikacija sa Google play storea i lepljenje imena našeg slavnog naučnika na ovog Kineza? Realno, trebalo bi se pobuniti protiv ovakve zloupotrebe Teslinog imena.
Cena - cena je realna za ovaj tablet. I preko interneta je kada se preračuna u dinare oko 10.000 dinara, ali čemu to?
Puna servisna podrška - tako je i za sve ostale tablete koji se legalno prodaju u Srbiji
2 godine garancije- zakonska obaveza. Apple recimo daje jednu godinu, ali u Srbiji firme koje prodaju njihove proizvode moraju da daju dve.

Znaš u čemu je problem? Problem je u lažnom predstavljanju da je nešto SRPSKO, a realno nije ništa srpsko u tom tabletu sem onih aplikacija koje su napravili naši ljudi još odavno, nevezano za ovaj tablet, a ovi iz Comtrade-a instalirali. Po ovom kriterijumu je sve gde lupiš našu zastavu srpsko.

Evo ti još jednom srpski telefon, nosi ime po sjajnom SRPSKOM doktoru.

tUe4zq1.png


Možete i Comtrade logo da lupite na njega. Biće srpskiji.


ne rekao sam da bacite vase eplove,asuse i ostale uredjaje jer su sve goli kinezi
od sad epl zovem foxcon

da prolagodil su ovaj tablet,dobili smo tablet sa stock androidom bez bloatwera sa tastaturom na latinici i cirilici,sa korisnickim uputstvom na srpskom i sa servisom,podrskom i garancijom i to za manje pare nego da ga kupis iz kine za 150$ pa platis postarinu,pa cekas 60 dana dostavu i nemas servis i podrsku,a sve ti je plus na kineskom...

svaki uredjaj se pravi u kini i po tvojoj logici je sve to kinesko djubre -.- ovaj tablet je izuzetan u svakom smislu i da ga je izbacio bilo koji od poznatijih proizvodjaca imali biste samo reci hvale...ali ne da ga je sam napravio,vec da je bukvalno kupio isti ovaj uredjaj i nalepio ime samsung ili sony....ne bi bilo kraja hvali takvog uredjaja...ali posto se svi stide svoje zemlje kakva god bila i pokusaja da se probijemo na jos nekom polju,nikad nista ni ne uradimo....pa kako ocekujete da se pocne? da neko dodje i otvori fabriku u sred srbije koja pravi iskljucivo srpske proizvode proizvedene sto posto u srbiji?! to niko ne radi....i ne znam zasto vam para oci sto kazu srpski tablet....svi znamo o cemu se radi,problem je samo sto neki ljudi imaju potrebu da isteruju neku pravdu koja niti postoji niti je bitna,jer se zna na sta se misli....

koliko god da je comtrade uradio,dovoljno je uradio....doneli su izuzetan uredjaj za male pare i to je sasvim dovoljno
pored tesle,asus memo pad hd7 koji imam izgleda kao kineska igracka (osim ekrana koji je bolji) ,koja je ruzno dizajnirana,ima nekvalitetnu plastiku i skripi na svaki dodir a skuplji je 4000 dinara od tesle
 
btw jovyland koliko bi kostala ta drvena pozadina ako pocnes da pravis to za siru upotrebu?
 
I ja hocu drvenariju
 
Objavili su i odgovorili. Miloš, jel?

Ne. Ne bih ovako nepismen post poslao niti bih se dvoumio sta je Tesla bio po nacionalnosti. :) Ja sam poslao link pa mozda zbog toga nisu. Vidim da ga nemaju vise na stanju. Dobio sam info od jedne nishke radnje da ih nema nigde i da je sledeca isporuka u julu i da ce cena tu biti ista tj. 12.990.
 
Ja sam danas šetao i pitao za drugara koga ovaj tablet zanima, bilo je još par primeraka u Te***maniji, rekli su ima da ga imaju u radnji u BG-u, Studentski trg i u nekoj radnji u NS-u.
 
Nazad
Vrh Dno