Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Jel' neko merio trajanje baterije(video, citanje, surf, igrice scenario)?
 
Jel' neko merio trajanje baterije(video, citanje, surf, igrice scenario)?

Priblizno...

3 sata YT videa
30 minuta igranja Dead Trigger 2
1 sat surfa
2 sata instaliranja, brisanja i isprobavanja aplikacija

Baterija je otisla sa 100 na 15%. Osvetljenje na max 60% vremena, wi-fi on all day long, od jutra do mraka, bez gasenja / samo stand by. :)

Najviše me zanima da li može sa ubačenim usb 3g modemom i sim karticom (ovo je neko već reko da radi) da sharuje internet preko wifi tetheringa?

Ne bih znao. Mozda probotzor moze da napise nesto konkretnije.
 
Poslednja izmena:
Jel si odabrao i Tesla tablet ili nešto drugo? Da li ih ima mts na stanju?
Da Tesla tablet sam odabrao... Direktno sa sajta sam narucio... Ako imas vec onaj nalog moj telekom nije komplikovano. Jedino sto se tesla tablet nalazi pod opcijom Tablet/racunar na 3 mesecne rate... odnosno samo tamo moze da se on odabere... naravno ne stoje dodatni troskovi kao za ostale tablete. A ima i huawei jos uvek da se odabere tamo, tako da pretpostavljam da i njega ima na stanju...
 
Zanima me kako radi iGo na ovom tabletu i moze li se instalirati ? Dal je tablet rootovan (cuo sam da iGo trazi root da bi se mogao instalirati, ako gresim ubite me :D)
 
Kakvo je stanje sa naručivanje u ww-u?
 
Priblizno...

3 sata YT videa
30 minuta igranja Dead Trigger 2
1 sat surfa
2 sata instaliranja, brisanja i isprobavanja aplikacija

Baterija je otisla sa 100 na 15%. Osvetljenje na max 60% vremena, wi-fi on all day long, od jutra do mraka, bez gasenja / samo stand by. :)

Pa to je približno 7 - 8 sati nije uopšte loše
 
Igo primo ne traži root.
 
U petak naruceno, rekli da ce danas najkasnije stici...danas kazu da imaju problema sa narudzbinama ne vezano za artikal.
Mislim da je nestasica Tesle u pitanju, vestacka ili ne?
Oni uvek imaju problema sa tim. Totalno su neodgovorni što se tiče porudžbina i tako to.
 
evo kako rade ps1,psp i nds emulatori
ps1 radi odlicno,na nds zvuk ima neke bagove,a psp zavisi od igre
video se jos obradjuje,bice live uskoro,moram na faks pa zato kacim sad
http://youtu.be/rAf7sa_jRS8
 
Bravo za testove !
 
potrudio sam se da pokrijem razlicite stvari
ne znam sta bih vise probao,pa ako neko ima neku sugestiju bilo bi dobro

ako sam bio koristan nekom,moze da subscribuje ako zeli,posto cu se truditi da radim jos korisnih videa
 
Svaka čast za testove. Kako radi Chrome pri otvaranju nekih "težih" sajtova? Ima li bilo kakvog laga i belog ekrana pri brzom skrolovanju, pri zumiranju i slično?
 
Ni jedan posebno, na primer Blic, Redmondpie, ali naravno verzije za desktop.
Koliko ti otprilike traje baterija? Može li da izdrži barem 6 sati gledanja videa?
 
ne znam bas za 6 sati videa,ali drzi otprilike 7 sati raznorznih aktivnosti
 
Ja preko Telekoma uz ADSL NET10 + 3 x 2333.00 poručio ACER Iconia A1-830-25601G01nsw http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176&id=1886
a sada vidim u ponudi Teslu sa novijim Atom procesorom koji radi na 2Ghz pa razmišljam da li sam pogrešio obzirom da se ovde ništa ne doplaćuje. Ima li neko iskustva sa ACER Iconia A1-830-25601G01nsw?
Da li je Iconia kvalitetnija u odnosu na Teslu ako zanemarimo slabiji procesor, odnosno da li mi se isplati da plaćam 3 rate za Acer ako nema razlike u kvalitetu ekrana, zvuka i sl.
 
Ne znaš možda da li je ostao negde u Nišu neki komad? Vidim na sajtu tehnomsa je 12790. Mora sutra da vidim da li ima.

Ja od subote idem po radnjama i danas sam napokon kupio .......:p
Samo mogu da se zahvalim dobavljacu sto je omogucio da dobijemo odlican tablet za malu svotu novca . Utisak je :) .
 
Aj gukni na pm gde. :) Ja poručio sa winwin sajta ali to mi i nije neka siguracija.
 
Naleteo sam u winwinu na teslu i malo sam ga isprobao. Svidja mi se kako radi, brz i dobro reaguje.
Dizajn OK, malo mi se nije svidela završna obrada, jer se po aluminijumskoj ivici vide sitne ogrebotine.
Druga stvar koja mi se nije svidela je prilično slaba osvetljenost ekrana na najjačem podešavanju.
Ove dve zamerke su potpuno anulirane cenom koja je sjajna.
Jedino što bih voleo da neko napiše je zvuk. Mislim da sam pročitao da se neko žalio da ima šuma i da je dosta slab, pa ako neko može da napiše malo više o tome. bilo bi super.
 
Ali ne zvuk na zvucniku, to znamo da je uzas. Nego preko nekih kvalitetnijih slusalica, bubice ili hifi, samo da saznamo kakav je ovaj tablet za slusanje muzike.
 
Dizajn OK, malo mi se nije svidela završna obrada, jer se po aluminijumskoj ivici vide sitne ogrebotine.
Druga stvar koja mi se nije svidela je prilično slaba osvetljenost ekrana na najjačem podešavanju.

Ivice su plasticne, a izgrebana je folija koja je zalepljena preko njih, a koju sam tek sinoc primetio samo zato sto je pocela da se odlepljuje. :)

Slazem se u vezi osvetljenosti ekrana. Ipak, ovo mi po malo smeta samo tokom gledanja videa, narocito u mracnijim scenama.
 
Ivice su plasticne, a izgrebana je folija koja je zalepljena preko njih, a koju sam tek sinoc primetio samo zato sto je pocela da se odlepljuje. :)

Ili zato što sam ti ja skrenuo pažnju da postoji folija? :D

Juče sam u WW prodavnici pogledao tablet na brzinu i ono što mi se nije dopalo je kvalitet izrade kućišta tableta. Leđa su izrađena od plastike koja deluje gumirano, a preko toga je "Tesla" logo odštampan i to vrlo loše. Normalnom upotrebom mislim da će nestati za 2-3 meseca. Isto važi i za oznake ulaza i izlaza na tabletu. Mislio sam da će to biti ugravirano, ali nije.
Deo oko microUSB i 3.5mm konektora deluje nedovršeno. Uzeli su dizajn od Xperia Z tableta, a ovde su izostavili lajsnu.
Tasteri za uključivanje i kontrolu zvuka su izuzetno mali, tvrdi i teško se napipavaju. Zato su stavili tastere za kontrolu zvuka i u navigacionom baru, kako bi nadomestili ovaj nedostatak.
Poklopac za microSD karticu je tanak i prilično lošeg kvaliteta. Ako se ne pazi, ostaće u ruci nekom prilikom. To je možda i neizbežno kada se plastika bude ispostila za neko vreme.
Displej jeste IPS, ali lošiji. Kao što su već neki rekli, osvetljenje je slabije, a i uglovi vidljivosti su malo čudni. Rezolucija od 1024x768 na ovoj dijagonali je... Pa, mogla bi biti veća, jer je ovako prikaz zrnast. Boje su ok. Odnos stranica mi se izuzetno dopada, jer je zgodan za sve namene (čitanje knjiga, surf, igranje igara).
U radu je brz i tu stvarno nemam zamerki. Intelov SoC zajedno sa čistim Androidom radi odlično i to je najveća prednost ovog tableta.
Iako ima mana u izradi, u ovom cenovnom rangu mislim da je odličan izbor. Ali ukoliko povećaju cenu, kao što je nagovešteno, neće biti više privlačan za razmatranje, jer će biti blizu novom Asus Memo Pad 7 ME176 koji je bolji u svakom pogledu.
 
Ili zato što sam ti ja skrenuo pažnju da postoji folija? :D

Juče sam u WW prodavnici pogledao tablet na brzinu i ono što mi se nije dopalo je kvalitet izrade kućišta tableta. Leđa su izrađena od plastike koja deluje gumirano, a preko toga je "Tesla" logo odštampan i to vrlo loše. Normalnom upotrebom mislim da će nestati za 2-3 meseca. Isto važi i za oznake ulaza i izlaza na tabletu. Mislio sam da će to biti ugravirano, ali nije.
Deo oko microUSB i 3.5mm konektora deluje nedovršeno. Uzeli su dizajn od Xperia Z tableta, a ovde su izostavili lajsnu.
Tasteri za uključivanje i kontrolu zvuka su izuzetno mali, tvrdi i teško se napipavaju. Zato su stavili tastere za kontrolu zvuka i u navigacionom baru, kako bi nadomestili ovaj nedostatak.
Poklopac za microSD karticu je tanak i prilično lošeg kvaliteta. Ako se ne pazi, ostaće u ruci nekom prilikom. To je možda i neizbežno kada se plastika bude ispostila za neko vreme.
Displej jeste IPS, ali lošiji. Kao što su već neki rekli, osvetljenje je slabije, a i uglovi vidljivosti su malo čudni. Rezolucija od 1024x768 na ovoj dijagonali je... Pa, mogla bi biti veća, jer je ovako prikaz zrnast. Boje su ok. Odnos stranica mi se izuzetno dopada, jer je zgodan za sve namene (čitanje knjiga, surf, igranje igara).
U radu je brz i tu stvarno nemam zamerki. Intelov SoC zajedno sa čistim Androidom radi odlično i to je najveća prednost ovog tableta.
Iako ima mana u izradi, u ovom cenovnom rangu mislim da je odličan izbor. Ali ukoliko povećaju cenu, kao što je nagovešteno, neće biti više privlačan za razmatranje, jer će biti blizu novom Asus Memo Pad 7 ME176 koji je bolji u svakom pogledu.

Znam da si mi rekao, ali sam bio ubedjen da kod mene nije bilo te folije, jer se uopste nije primecivala...sve dok nije pocela da se odlepljuje. :)

Na sta tacno mislis kada kazes da ti se nije dopao kvalitet izrade kucista? Na lose odstampan tesla logo i krs poklopcic za slot? :D Meni je konstrukcija tableta za klasu iznad svega u toj cenovnoj kategoriji sto sam drzao u ruci (ukljucujuci i prilicno skuplji Asus Memo 7), a narocito mi se dopada ta mat gumirana plastika na ledjima. Tablet upakovan kao cigla - nista se ne pomera i ne krcka osim poklopca za slot. :)

Mislim da zaboravljas da je ovo tablet od 8 inca koji (trenutno) kosta 13000, a ti mu kao zamerku nalazis nedostatak lajsni koje ima Sony cudo od 700-800 evra. Komsija, budimo realni. ;)

Novi Memo 7 ce biti barem 6-7 hiljada skuplji, a u pitanju je tablet od 7 inca koji i pored boljeg ekrana i vise rezolucije nece biti udoban za surf i citanje kao Tesla (barem ne meni). Naravno, konzumiranje multimedije je potpuno druga prica i kome je to priorite bolje i da ne razmatra osmicu, odnosno 4:3 ratio.

Super je to sto si izneo sve nedostatke koji su realni, ali ova poredjenja sa tabletima iz druge cenovne / "namenske" klase nemaju mnogo smisla i mogu pokolebati one koji su planirali da kupe ovaj sjajan tablet. :)
 
Poslednja izmena:
tesla tablet je bar dva puta kvalitetnije izradjen od starog memo pad hd 7 koji imam i koji skripi kao da ga je pravilo dete na tehnickom posle godinu dana koriscenja :(
 
Nazad
Vrh Dno