Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Kupih tablet. Ovo je definitivno best buy. Kvalitet izrade je dve klase ispred cenovne kategorije kojoj pripada. Malo je brljavio posle prvog ukljucivanja (reagovao je na pomeranje ruke uz desnu ivicu ekrana), ali nakon restarta sve radi savrseno. Wi-fi radi odlicno, zahtevne sajtove otvara brzo i jedino ima malo seckanja pri brzom skrolovanju (sto je nekim cudom izrazenije u google play store-u nego u chrome-u). Ekran je IPS, ok je i nista vise, ali tekst izgleda iznenadjujuce dobro na ovoj rezoluciji. Donja desna strana uredjaja se malo zagreva, ali to je jedva primetno. Kamera je smejurija, a ni zvucnik nije daleko od toga. :)

Pustio sam dva raw 1080p trejlera sa http://www.gamersyde.com/ i sve tece glatko. Steta sto je zvuk katastrofalno los.
 
Poslednja izmena:
A zvuk preko slusalica ? Kako renderuje full desktop sajtove poput verge-a ?

I gde si ga kupio, moze li adresa ?
 
napravio sam kratak video u kome pokazujem kako radi real racing 3,citanje pdf materijala,gledanje filmova,otvaranje stranica na internetu i gledanje videa na yt
uploadujem ga upravo
sve materijale sam pustao sa flasha koji ima micro usb i direktno je uboden u tablet
 
A zvuk preko slusalica ? Kako renderuje full desktop sajtove poput verge-a ?

I gde si ga kupio, moze li adresa ?

Sa The Verge i masivnijim sajtove se nosi odlicno. Jedino se sadrzaj povremeno ne renderuje u realnom vremenu, pa se moze desiti da 5 do 10 sekundi gledas u praznu stranu (ovo zavisi od brzine konekcije), a onda u trenutku prikaze oko 90% sadrzaja. Posle toga sve radi glatko - pinch to zoom, scrolling,... Kvalitet zvuka preko slusalica je potpuno druga prica.

Inace, tablet sam kupio u jednoj radnji u Nisu na 50 koraka od mog stana. :) Dobili su samo 2 komada i oba su prodata.
 
^ Au, kakav light bleed na tvom primerku (landscape mod) na desnoj strani.

Koliko ima memorije za aplikacije? Da li je svih ~12GB dostupno ili postoji posebna particija?
 
Poslednja izmena:
dostupno je svih 12 gb

light bleed se ne vidi u opste tog ugla kada se direktno gleda u tablet
ne znam kako,evo bas sad gledam
vidi se sa strane samo kada se gleda,a sa leve ga nema uzivo
kada se osvetljenje smanji,nema ga ni sa desne

kazem ja da mu je ekran najslabija tacka,mada meni stvarno ne smeta toliko,a za light bleed nisam ni znao pre gledanja snimka koji sam snimio,posto ga nisam primetio uzivo,jer ne koristim tablet na maksimalnom osvetljenju :/
 
Isao sam u subotu rekli su da nije stigao , isao sam danas rekli su da je prodat . Stare babe kazu za takve ljude LAZOVI.
 
Ostao sam dužan za 3G modem, probao i radi, i telenor-ov huawei i mts-ov neki tplink.

 
odlicno :D
ja sam probao flash da direktno ubodem u tablet i to radi
sutra pravim video kako rade mis i tastatura

jel si ti zadovoljan tabletom?
 
Izgleda da je Tesla u svim radnjama rasprodat. A mislim da je fora da u prodavnicama stave po par komada, to sve plane i nastane jurnjava za tabletom, i onda kad dodje velika isporuka dignu cijenu za jedno 20eur i svi mi koji smo se zapalili kupimo glavom bez obzira :D
 
bilo u rodicu u NS neki dan...

zena kaze da nam je premali (ona ima note2, pa tvrdi da ovo nije nikakav dobitak), a bas sam ga sacovao da ima sin na cemu crtane da gleda...
 
Izgleda da je Tesla u svim radnjama rasprodat. A mislim da je fora da u prodavnicama stave po par komada, to sve plane i nastane jurnjava za tabletom, i onda kad dodje velika isporuka dignu cijenu za jedno 20eur i svi mi koji smo se zapalili kupimo glavom bez obzira :D

Moguce ali atkvom politikom prodat ce 5000 istih dok ih neko bolji ne sustigne...
 
Ja se ne bih zurio sa kupovinom s obzirom da ga daju u Telekomu uz ADSL paket sto znaci da ce biti jos 20-30e jeftiniji nego u prodavnici kad krenu ljudi da ih prodaju sto znaci da ce Tesla da bude best buy i to za 80e.
 
Ostao sam dužan za 3G modem, probao i radi, i telenor-ov huawei i mts-ov neki tplink.

Jeste prilično nezgrapno rešenje, ali bitno je da internet šljaka kad zatreba. Sad još samo da naprave Tesla 2 sa SIM karticom, pa Tesla 3 sa dodatnim OTG priključcima, kako bi se izbegle kombinacije sa slike :d

FPRWPPAHOHYCRGA.MEDIUM.jpg
 
Bas za Teslu cisto sumnjam...
 
Ja se ne bih zurio sa kupovinom s obzirom da ga daju u Telekomu uz ADSL paket sto znaci da ce biti jos 20-30e jeftiniji nego u prodavnici kad krenu ljudi da ih prodaju sto znaci da ce Tesla da bude best buy i to za 80e.

Auuuu, pazi stvarno, za 1 din uz paket 10mbit na 2 godine, mesečno 1.5k.
To se stvarno isplati...
 
To ti kazem, meni zao sto imam ugovor sa Orionom vec inace bih sutra potpisao kod Telekoma i uzeo tablet... Da mogu da raskinem ugovor bez penala odmah bi to uradio ovako moram da se nadam cudu :)
 
Ne mogu da se nacudim sta sam dobio za 13.000 dinara. :)
 
Ja nisam vezan nigde trenutno, možda i razmislim. Jel daje telekom wifi ruter i koji?
Ja sam se danas prijavio, valjda ce ove nedelje doneti sve pa cu javiti. Mislim da daju neki od Huawei ruter/modema koji svi imaju ugradjen wifi modul...
 
Što, daj jos neki utisak...?

Vec sam izneo neke utiske, a ti reci ako te zanima nesto konkretno. Vanila Android, sve radi glatko, pristojan 8" ekran (ok, 7.85"), odlican kvalitet izrade,... Kao sto rekoh, jedina zamerka vredna pomena je kvalitet zvuka sa zvucnika.

Ono sto sam danas primetio je da neke aplikacije nisu kompatibilne sa ovim SoC-om ili cime vec...u proseku svaka 6.-7. koju sam pokusao da instalilram sa play store-a (Amazon mi trenutno pada na pamet). Isto vazi i za igre.

Ne znaš možda da li je ostao negde u Nišu neki komad?

Stvarno ne znam. Ovo su mesta na kojima je moguce kupiti tablet...

http://teslatablet.com/#gde-kupiti

edit: Da spomenem i neke sitne nedostatke...

Volume / power dugmici su previse plitki i mali, a USB kabl koji ide u adapter / punjac je dugacak samo 70-ak cm - sitnice koje vas nece odvratiti od kupovine. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno