Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

na njemu pise da podrzava usb modeme preko otg
ne znam konkretno za taj model da li podrzava
 
Radije cu kupiti kineza na koji pise TESLA, nego kineza na koji pise APPLE, LENOVO, HP... Manje vise sve je isto, CPU, RAM, HDD, ekran... sve se to pakuje i prepakuje, nista ne proizvode ni ove strane kompanije nego sve braca Kinezi. Ako je COMTRADE sposoban da od TESLE napravi dobar brend i marketing, svaka im cast, nacin vise da se cuje o Tesli i Srbiji, jos da su pametni i da sa njim dolazi i par aplikacija kao tipa biografija i zivot tesle, njegova otkrica i sl, dakle da bude bas kompletna app o njemu i neka dobra app o Srbiji, top. Svaki marketing je dobar. Ja ovo govorim kao treca strana, tj neko iz CG :D
 
Braca kinezi cekicaju bar to znaju, sve ostalo prejektuje, osmislja i dizajnira itd vec neko drugi... ali mi ni to ne znamo ;)
 
na njemu pise da podrzava usb modeme preko otg
ne znam konkretno za taj model da li podrzava

Na žalost to nisam stigao da probam, a hteo sam i imam kod sebe Telenor 3G modem, jedino da pokušam da se dočepam nekog komada u ponedeljak i da probam.

Čekajte, je l' tablet mora da ima podršku za 3G (ili šta već), da bi se koristio externi modem, ili USB modem može da radi na bilo kom tabletu sa USB OTG priključkom? Mene je neko informisao da Android uređaji ne mogu da koriste ove modeme.
 
Moze ako su obaceni driveri za modeme u kernel, ako nisi mora da se ubaci drugi...

Mada ja i dalje en kontam likove koji se ko zabunjeni zabunili za isto, i SIM slot, masa trazi ko muve na g...
 
Moze ako su obaceni driveri za modeme u kernel, ako nisi mora da se ubaci drugi...

Mada ja i dalje en kontam likove koji se ko zabunjeni zabunili za isto, i SIM slot, masa trazi ko muve na g...

fl51ee5add.jpg
 
Jel mogu negde u podešavanjima da mu se ukinu oni screenshot i vol+/- virtuelni dugmići u dnu ekrana? Totalno je redundantno i mislim da bi me nerviralo. Inače, tablet deluje vrlo zanimljivo. Iščekujem iskustva iz prve ruke...
 
kupio sam tablet i mogu da kazem da sam zadovoljan
pre toga sam imao prestigio 5097 i asus memo pad hd7 (koji jos imam)
ovaj tesla je jako lepo dizajniran i kvalitet izrade je bolji nego na asusovom memo padu,dizajn podseca na neki sonijev tablet
jako je tanak i lagan i ts radi dobro
na antutu testu je dobio malo jace od 22000 dok mi memo pad dobija oko 14000
u radu nema stvarno nikakvih problema,koristim ga sa stock launcherom
android je stock,dolazi sa 3 unapred instalirane srpske aplikacije koje mogu da se brisu
od 16 gb prostora je dostupno 12 za skladistenje podataka
nisam ga jos probao sa nekim igricama,pa o tome ne mogu da pricam
mislim da je odlicna kupovina,pogotovo za ovaj novac
 
Išao sam danas sa klincima do DC i Ušća da nešto kupimo i usput svratili do CT-a u oba tržna centra, čisto da vidim kako izgleda tablet i da ga isprobam.

U obe radnje su mi rekli da su rasprodali tablet još u prepodnevnoj smeni, nekolik odesetina komada i da ga trenutno nemaju.

Očigledno ako je cena niska, niko i ne sačeka da vidi kakvo je to što kupuje :)
 
ja sam ga prvo isprobao u radnji,dali su mi :)
posle sam se vratio tek da ga kupim
 
Više se isplati naručiti ga iz PRC-a nego dati Vesi pare
 
nije kod kineza nista znacajno jeftinije,a nema garanciju i ceka se 45 dana
 
nije kod kineza nista znacajno jeftinije,a nema garanciju i ceka se 45 dana

Jeste jefinije ako se dogovoris sa kinezom da ces kupiti vise od 100 000 komada... a cena je verovatno i zastarila... ali ako sto kazu treba dati garanciju i sve ostalo, itd.. nije to bas tako jednostavno... uvesti da prodje carinu, platiti transport cekat 45 dana da stigne
 
onaj covek je pricao da se vise isplati pojedinacnom coveku,a tesko da ce pojedinacan covek da uvozi 100k komada

tablet je predobar za ove pare,ne postoji bolja kupovina u tom cenovnom rangu
koristim ga jedan dan i veoma sam zadovoljan za sad,mada mi ne bi smetalo da ima vecu rezoluciju i da je zbog toga malo skuplji
 
Juce je tablet stigao u maloprodaju i svi su rasprodati. Na par mesta ga nisu vise imali. Uspeo sam da uzmem poslednji u GT prodavnici. Vrlo sam zadovoljan. Jedina stvar koja kvari utisak je los zvucnik. Mozda je do mog primerka. Danas nisam uspeo da nadjem ni jedan da mogu da uporedim. Zvucnik drci ponekad i susti cak i kad je utisan. Naravno ne uvek. Cak i na slusalicama se cuje zujanje. Molio bih da neko ko ga ima , da mi potvrdi dal je do primerka ili do same serije.
 
Ne verujem koja kolicina nepostovanja i nipodastavanja Kineza u jednom threadu :(
 
Ne verujem koja kolicina nepostovanja i nipodastavanja Kineza u jednom threadu :(

Neznam jel potrebno da ih neko ceni, kradu tudje i kopiraju, mada ameri im sve daju sve na dlanu jer imaju njihovu radnu snagu...
imas masu ne licenciranih prizvoda koju su jednostavno iskopirali, tako ti sutra krenes da pravis neku glupost i t bude uspesno na trzistu i nakon mesec dana kinez ima identicnu kopiju sve ukradeno do dizajna do software-a po 50% nizoj ceni, bas me interesuje kako bi se osecao, a posto su kao vele sila nemozes im nista :d
 
Poslednja izmena:
... i nakon mesec dana kinez ima identicnu kopiju sve ukradeno do dizajna do software-a po 50% nizoj ceni, ....

To već prerasta u filozofski problem. Jer se postavlja pitanje kako su oni za tako kratko vreme platili sve troškove (što je često opravdanje za visoke cene, slušali i ovde na forumu od nekih uvoznika) ali i ostvarili proizvodnju i zaradu sa upola manjom cenom. Ispada da je cena "originalnog" proizvoda mnogo viša od realne
 
sutra cu verovatno snimiti i kako na tabletu rade igrice,filmovi itd... pa kacim video
 
to upravo testiram,juce nisam mogao jer je dosao skoro prazan
jutros sam krenuo od 100 posto baterije,igrao sam real racing 3,downloadovao svasta,,mao yt,citao forum,gledao kako rade filmovi i pogledao epizodu serije preko xbmc i ima oko 75 posto baterije,sve to pri maksimalnom osvetljenju
 
To već prerasta u filozofski problem. Jer se postavlja pitanje kako su oni za tako kratko vreme platili sve troškove (što je često opravdanje za visoke cene, slušali i ovde na forumu od nekih uvoznika) ali i ostvarili proizvodnju i zaradu sa upola manjom cenom. Ispada da je cena "originalnog" proizvoda mnogo viša od realne

Pa i nije, uglavnom nemas garanciju, podrsku, servis....... kinez za potrebe R&D utorosi blizu 0$.... ne kazem da apple ne dere itd, ali kinez to sto proda to i dobijes i nista vise... sutra sve daq pocrkava bilo bi a sta nas briga
 
Nemoj molim te samo o srpskoj podršci garanciji i sličnim stvarima. Dovoljno je samo da pogledaš ovde teme na forumi i iskustva ljudi.

Pričamo o nekom ko zna kakvom kvalitetu a sve se svodi da se zapravo radi u sitim fabrikama

Sad se priseti onog čuvenog iz filma Armagedon:

Lev Andropov: It's stuck, yes?

Watts: Back off! You don't know the components!

Lev Andropov: [annoyed] Components. American components, Russian Components, ALL MADE IN TAIWAN!
 
Mislio sam globalno... jedini razlog zasto je ovaj tablet iole kvalitetan je zapad, ma kako se to nekom svidjalo ili ne...
Kineska poslovnost je nula isto kao i srpska...... kineska sreca je ta sto saradjuju sa tim istim prokletim zapadom :d

Inace sto se tice podrske za ovaj tablet, za sad je nevidimo osim lepog sajta, Comtrade itekako moze ponuditi odlucnu podrsku jer ona za tablet uopste nije komplikovana, treba ti jedino 2-3 developera koji se pomalo razumeju u android... e sad da li ce se to desit, nemam pojma
Verovatno zavisi od obima prodaje
 
Nazad
Vrh Dno