Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

E sad ako si ti stvarno to za šta se predstavljaš a u mojim "očima" si ispao kao neko ko ima interes da navuče ljude da kupe baš određenu stvar u sred solidne ponude i drugih onda ti ja duguujem izvunjenje ili si ti nesvesno postao deo tog spina.

Ne znam probotzora lično ali ga se sećam iz teme o Prestigio-u 5097 koji smo obojica naručili u pretprodaji. I ovaj put slično - prvi dan i Tesla je njegov. :) Znači nije bot nego early adopter koji pada na value-for-money i ne vidim u tome ništa loše. Mene je ovaj put spaslo samo to što se tablet odmah rasprodao a onda me firma poslala na put. Pusti čoveka da piše svoja iskustva, tome forum i služi. A ako su pozitivna za tako jeftin tablet - pa, utoliko bolje.
 
To je ok, to će svako da podrži.
Ono što neće biti podržano jeste sledeće:
"Dođe" uređaj iz kine, uz to još i srpski, kreću informacije po forumima još pre nego što ga ima u maloprodaji kako je čudo neviđeno, još se zove Tesla!
Prijateljski saveti kako odmah u Ponedeljak da se ode u kupovinu jer će samo mala količina od inače male količine koja je uvezena da bude po "promo" ceni (i sve to od VIP korisnika ovde).
... gldeam sad fudbal ...
ali sve to zajedno se zove "spinovanje" i naravno da će svaki takav "trgovac" da proba i takve stvari ako ga ništa ili malo koštaju.
E sad ako si ti stvarno to za šta se predstavljaš a u mojim "očima" si ispao kao neko ko ima interes da navuče ljude da kupe baš određenu stvar u sred solidne ponude i drugih onda ti ja duguujem izvunjenje ili si ti nesvesno postao deo tog spina.

samo sam hteo ljudima sto pre da pokazem kakav je tablet,kad sam ga vec kupio maltene prvi
da me nije odusevio,verovatno i ne bih trcao da ga pokazem toliko :/
nisam deo nicijih namera i planova i cudno mi je sto sam mozda ostavio takav utisak
po klipovima koje sam uradio se moze videti da su oni amaterski,snimani kamerom od asus memo pad hd7,jer nemam bolju,da sam sve snimio u svojoj kuci i da nisam imao niciju podrsku i pomoc i cak nisam nikoga reklamirao niti pricao nesto,a svi descriptioni su mi na engleskom

nigde nisam vikao "kupite u komtrejdu" ili da su oni specijalno dobra firma...kupio sam kod njih samo zato sto sam procitao da je ovo "njihov" tablet i jer daju one greb kartice sa popustom,na kojima nisam imao srece i izvukao samo 3% mada je i to nesto
to mi je bila prva kupovina kod njih,obicno kupujem u raznim radnjama koje su mi blize
 
Ne znam probotzora lično ali ga se sećam iz teme o Prestigio-u 5097 koji smo obojica naručili u pretprodaji. I ovaj put slično - prvi dan i Tesla je njegov. :) Znači nije bot nego early adopter koji pada na value-for-money i ne vidim u tome ništa loše. Mene je ovaj put spaslo samo to što se tablet odmah rasprodao a onda me firma poslala na put. Pusti čoveka da piše svoja iskustva, tome forum i služi. A ako su pozitivna za tako jeftin tablet - pa, utoliko bolje.

tacno tako :D taj prestigio je tada isto bio nesto posebno,ali vrlo kratko nazalost,a da ne govorim da je kostao 20k dinara u pretprodaji
imao je metalno kuciste,kvalitetnu izradu,isto lepo pakovanje sa koznom torbom,ali je imao taj bedni single core procesor zbog koga sam ga na kraju prodao
sluzio me je godinu dana,cuvao sam ga kao i svaki uredjaj i prodao bukvalno novog sa full opremom,ali za duplo nizu cenu od njegove finalne cene u maloprodaji,jer je koliko god dobro izgledao ipak to polovan uredjaj sa karakteristikama koje nisu savremene...ali te pare su sacekale neko vreme i tesla je usao u pricu :D
 
Ja sam tu u prvom redu da pljujem domace "biznismene", ima milion stvari zasto ih treba pljuvat, ali mi vi niste jasni, ovaj tablet po ovj ceni NIJE razlog za pljuvanje, EOD!
Nema se sta vise reci, jedino ako dignu cenu i ne ponude update onda imate pravo da ih napadate....!
 
Sto niko iz comtrade-a ne kaze koju o planovima za buducnost, hoce li biti update-a ili nece ? To bi im bila najbolja reklama, imaju valjda nekoga sa megatrenda ko radi marketing ?
 
eto jos jedan predrasud, nialo vazno nije da li je neko zavrsio ili nije faks a jos manje da li je to ubogi megatrend ili takodje ubog drzavni gde se streba sve ono sto ne treba... (ja masu programera znam koji nisu videli prag faksa a bolji su od 98% izvikanih bot-va etf-a!)
ja licno verujem da comtrade jos istrazuje trziste, nikom se ne isplati da ulozi u R&D ako ne pokrije "deo" trzista kod nas i u okolini... mislim da veoma brzo moraju da ponude nove modele i update ako zele da budu ispred ostalih... jer samo je pitanje dana kad ce se pojaviti jeftiniji tablet sa boljim karakteristikama
 
megatrend nije fakultet vec univerzitet
znaci megatrend se moze porediti sa beogradskim univerzitetom,univerzitetom u novim sadu itd...
a fakulteti na njemu sa fakultetima na tim univerzitetima
ekipa megatrenda je osvojila trece mesto na evropskom takmicenju u marketingu ove zime,tako da ne bih rekao da su losi
ali molim vas ne pokrecite nepotrebne rasprave u temi za ovaj tablet...
 
megatrend nije fakultet vec univerzitet
znaci megatrend se moze porediti sa beogradskim univerzitetom,univerzitetom u novim sadu itd...
a fakulteti na njemu sa fakultetima na tim univerzitetima
ekipa megatrenda je osvojila trece mesto na evropskom takmicenju u marketingu ove zime,tako da ne bih rekao da su losi
ali molim vas ne pokrecite nepotrebne rasprave u temi za ovaj tablet...


Sad će da te optuže da si Mićin čovek i da reklamiraš Megatrend :p
 
Ne razumem stav "po ovoj ceni najbolji". To moze da traje mesec do dva dok ga sa trona best buy ne skine drugi kinez po jos boljoj ceni. Cenim da je ovo sledeca zte grand x tema xD
 
Geografski gledano kina je izmedju Beograda i Tokija tako da je defakto nas proizvod!

Svaka cast za drvenu pozadinu. Izgleda super, verujem da bi mnogi platili za tako nesto a bas eto i domace radinosti i vestine na delu :)

Inace tablet ustvari izgleda super i cenovno je bas best buy. Samo kada bi dobio 4.4 i dalje update u buducnosti to bi bilo super i uzimao bi odmah :)

megatrend nije fakultet vec univerzitet
znaci megatrend se moze porediti sa beogradskim univerzitetom,univerzitetom u novim sadu itd...
a fakulteti na njemu sa fakultetima na tim univerzitetima
ekipa megatrenda je osvojila trece mesto na evropskom takmicenju u marketingu ove zime,tako da ne bih rekao da su losi
ali molim vas ne pokrecite nepotrebne rasprave u temi za ovaj tablet...

ja bi pre rekao da su evropljani jadni zbog toga

ajde sto su upropastili svoj skolski sistem sa bolonjom nego su i nas "ukanalili" za dugi niz godina
 
Poslednja izmena:
Pročitah jutros test na Bench-u, pa me zanima jedna stvar....i dalje ostaje nejasno koliko je ovo srpski tablet. Na oko mi se, generalno, dopada i na testu se pokazao jako lepo, ne želim da pokrećem neke teorije zavere, baš naprotv, dopada mi se ideja domaćeg tableta, ali eto, zanima me... Možda sam nešto i propustio (mada pratim temu od početka, ali opet...), ali u testu se kaže kako je Comtrade dizajnirao i razvio tablet, a samo je proizvodnja u Kini (logično), a onda nalazimo na netu u prodaji taj isti tablet kao generički tablet za evropsko tržište...? Zašto bi Comtrade (ili bilo ko drugi) ulagao u razvoj uređaja, a onda dao kinezima da ga prodaju na kilo....
Pa eto, ako sam nešto propustio, ispravite me... :)
 
Ajde neko iz komtrejda da kaze kada ovaj tablet dobija 4.4 pa cu i ja da kazem kada cu da dam pare za teslu :D
 
prica je ili da je to kineski tablet koji je comtrade kupio,prepakovao malo,prilagodio,uvezao i dao servis i garanciju
ili da je to stvarno razvio comtrade (sto je malo verovatno) a da su kinezi zadrzali pravo da ga i sami prave kao noname uredjaj.....kao ona prica pc dos i ms dos

inace neko gore je rekao da su evropljani jadni
opet se pokrece prica o tome da su nase institucije lose i svi pljuju megatrend univerzitet...ja sam samo rekao kakav tip ustanove je on
znam ljude koji su isli na ta takmicenja pa zato znam da su bili treci,dok drzavni ekonomski fakultet nije uradio nista
ja recimo studiram i drzavni i privatni fakultet,na oba imam prosek preko 9 tako da nemam koga da branim
 
Opet ima u win-u, emiju itd..cena je nepromenjena
 
Pročitah jutros test na Bench-u, pa me zanima jedna stvar....i dalje ostaje nejasno koliko je ovo srpski tablet. Na oko mi se, generalno, dopada i na testu se pokazao jako lepo, ne želim da pokrećem neke teorije zavere, baš naprotv, dopada mi se ideja domaćeg tableta, ali eto, zanima me...


Ma to ti je isto kao sa JMC sijalicama i OmniTEL telefonima - kineski proizvod sa imenom domaće firme. Priče o domaćem R&D i dizajnu su suviše lepe da bi bile istinite :trust:
 
prica je ili da je to kineski tablet koji je comtrade kupio,prepakovao malo,prilagodio,uvezao i dao servis i garanciju
ili da je to stvarno razvio comtrade (sto je malo verovatno) a da su kinezi zadrzali pravo da ga i sami prave kao noname uredjaj.....kao ona prica pc dos i ms dos

inace neko gore je rekao da su evropljani jadni
opet se pokrece prica o tome da su nase institucije lose i svi pljuju megatrend univerzitet...ja sam samo rekao kakav tip ustanove je on
znam ljude koji su isli na ta takmicenja pa zato znam da su bili treci,dok drzavni ekonomski fakultet nije uradio nista
ja recimo studiram i drzavni i privatni fakultet,na oba imam prosek preko 9 tako da nemam koga da branim

pa normalno kada su unakazili obrazovni sistem sa sve bolonjom kao slag na tortu
 
ne znam za druge zemlje,ali je kod nas knkretno obrazovni sistem jako los
na drzavnim ustanovama pogotovo i mnogo mi je zao zbog toga
ja na drzavnom fakultetu nisam mogao da upisem drugu godinu jer nisam overio semestar,zbog toga sto su profesori 2 puta ispalili nasu grupu,zato sam i upisao privatni dok cekam i prijatno se iznenadio kako sve funkcionise,a boga mi i kakvi profesori predaju i koja je beda u stvari na drzavnom fakultetu :(

slazem se inace da je bolonja losa...to je ono promovisanje jedna godina u londonu,jedna u berlinu,jedna u rimu sve se vazi,sve se prenosi...pa nije studija potovanje i skupljanje bodova pobogu -.-

ali opet odlazimo off topic
 
@pro koji si iGo instalirao na tablet ?
 
ајде људи више приче о таблету. Које су му веће мане?
 
ne bas tako dobar zvuckik mu je najveca mana koju sam primetio

@miki igo primo 9.6.22....
 
Ovo su maloprodajne (retail) cene.
Šta misliš koliki rabat je CT mogao da dobije za više hiljada naručenih komada (wholesale)?
;)
 
Da, ali opet ima bolje cijene od ovih maloprodaja iako nije iz Kine nego iz drzave koja je hiljade i hiljade km udaljena.
 
nek dobiju koliku zaradu hoce,mi smo taj tablet dobili jeftinije nego sto je u zemlji odakle potice
to je za nas plus

btw bice posle video o tome kako se tablet preko otg snalazi sa razlicitim vidovima eksterne memorije
 
Nazad
Vrh Dno