»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 110 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 1640

Tema: Tesla tablet 7.85

Newcomer Avatar korisnika crni87
        Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        22
        Svaka čast za testove. Kako radi Chrome pri otvaranju nekih "težih" sajtova? Ima li bilo kakvog laga i belog ekrana pri brzom skrolovanju, pri zumiranju i slično?

Member Avatar korisnika probotzor
        Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      3. Moja mašina
        • LAP: MacBook Pro 13 2015
        • INET: Kablovska
      4. napisi mi na koje sajtove mislis pa cu probati

Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        22
        Ni jedan posebno, na primer Blic, Redmondpie, ali naravno verzije za desktop.
        Koliko ti otprilike traje baterija? Može li da izdrži barem 6 sati gledanja videa?

Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      7. Moja mašina
      8. ne znam bas za 6 sati videa,ali drzi otprilike 7 sati raznorznih aktivnosti

Na forumu od
        Sep 2012
        Poruka
        22
        Ok, hvala ti.

Newcomer
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        17
        Ja preko Telekoma uz ADSL NET10 + 3 x 2333.00 poručio ACER Iconia A1-830-25601G01nsw http://www.open.telekom.rs/home/Cont...id=176&id=1886
        a sada vidim u ponudi Teslu sa novijim Atom procesorom koji radi na 2Ghz pa razmišljam da li sam pogrešio obzirom da se ovde ništa ne doplaćuje. Ima li neko iskustva sa ACER Iconia A1-830-25601G01nsw?
        Da li je Iconia kvalitetnija u odnosu na Teslu ako zanemarimo slabiji procesor, odnosno da li mi se isplati da plaćam 3 rate za Acer ako nema razlike u kvalitetu ekrana, zvuka i sl.

Member Avatar korisnika dobrivoje
        Na forumu od
        Jul 2011
        Poruka
        778
      12. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 3600, Raidmax Cobra 120
        • MoBo: GIGABYTE B450 AORUS M
        • RAM: GeIL EVO X 2x 8GB
        • VGA: Sapphire RX 470 Nitro+
        • MON: Samsung 27" PLS FreeSync
        • HDD: Biostar 480GB + WD 500GB
        • OPT: LiteOn iHAS122 DVD+R
        • Case: MS Cyclops IV, FSP SP500-A
        • SND: Genius HF160
        • Ostalo: ms imperator 2, ms ilussion, topy + krpica za higijenu monitora.
      13. Citat Citiram korisnika: Darkko Pogledaj poruku
        Ne znaš možda da li je ostao negde u Nišu neki komad? Vidim na sajtu tehnomsa je 12790. Mora sutra da vidim da li ima.
        Ja od subote idem po radnjama i danas sam napokon kupio .......
        Samo mogu da se zahvalim dobavljacu sto je omogucio da dobijemo odlican tablet za malu svotu novca . Utisak je .

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        923
        Aj gukni na pm gde. Ja poručio sa winwin sajta ali to mi i nije neka siguracija.

Newcomers
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        3
        Da li je neko resio NTFS?

Newcomer
        Na forumu od
        Jan 2012
        Poruka
        23
      17. Moja mašina
        • CPU: i5 2320 Intel stock cooler
        • MoBo: GA Z77X-UD3
        • RAM: 8 GB Kingston HyperX Blu 1600 MHz (2x4GB)
        • VGA: Intel HD 2000
        • MON: Samsung SyncMaster2220LM
        • HDD: SSD Samsung 830 64 GB, Samsung F3 1TB, Hitachi 500 GB
        • OPT: Samsung SH224-BB
        • Case: Xigmatec Asgard + Thermaltake TR2 420W
        • Ostalo: Logitech Ultrax Premium Keyboard + Logitech G3 Mouse
      18. Naleteo sam u winwinu na teslu i malo sam ga isprobao. Svidja mi se kako radi, brz i dobro reaguje.
        Dizajn OK, malo mi se nije svidela završna obrada, jer se po aluminijumskoj ivici vide sitne ogrebotine.
        Druga stvar koja mi se nije svidela je prilično slaba osvetljenost ekrana na najjačem podešavanju.
        Ove dve zamerke su potpuno anulirane cenom koja je sjajna.
        Jedino što bih voleo da neko napiše je zvuk. Mislim da sam pročitao da se neko žalio da ima šuma i da je dosta slab, pa ako neko može da napiše malo više o tome. bilo bi super.

Banned
        Na forumu od
        Sep 2011
        Poruka
        4.103
        Ali ne zvuk na zvucniku, to znamo da je uzas. Nego preko nekih kvalitetnijih slusalica, bubice ili hifi, samo da saznamo kakav je ovaj tablet za slusanje muzike.

VIP member Avatar korisnika Jovyland
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        6.251
      21. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600 @ 3.7 GHz / CM Hyper 212 Plus
        • MoBo: MSI B350M Mortar Arctic
        • RAM: CORSAIR 16GB Vengeance LED DDR4 3000MHz CL15
        • VGA: Inno3D GeForce GTX 1060 6GB @~∞
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: Samsung 840 EVO 120 GB, Samsung F3 1 TB, Samsung F4 2 TB
        • Case: MS Industrial SPECTRUM powered by Seasonic M12II EVO 520W
        • SND: Logitech Z-4 Black
        • LAP: Fujitsu LifeBook S904
        • TV: Sony KDL-40W605B
        • Ostalo: MS Wireless Optical Desktop 2000 + CM Alcor
      22. Citat Citiram korisnika: I6or Pogledaj poruku
        Dizajn OK, malo mi se nije svidela završna obrada, jer se po aluminijumskoj ivici vide sitne ogrebotine.
        Druga stvar koja mi se nije svidela je prilično slaba osvetljenost ekrana na najjačem podešavanju.
        Ivice su plasticne, a izgrebana je folija koja je zalepljena preko njih, a koju sam tek sinoc primetio samo zato sto je pocela da se odlepljuje.

Slazem se u vezi osvetljenosti ekrana. Ipak, ovo mi po malo smeta samo tokom gledanja videa, narocito u mracnijim scenama.

Moderator Avatar korisnika Corvus Corax
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        9.758
      24. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-2500K 3.3GHz + CM Hyper 212 EVO
        • MoBo: ASUS Maximus IV Gene-Z Gen3
        • RAM: Patriot G2 1600MHz 4x4GB
        • VGA: XFX Radeon RX580 GTS XXX Edition 8GB GDDR5
        • MON: LG 29WK500-P 29" UltraWide 2K
        • HDD: SSD Patriot Blast 240GB SATA3 + HDD WD Green 1TB SATA2
        • OPT: Sony Optiarc DVD-RW AD-7240S
        • Case: Thermaltake Element S + OCZ ModXStream 600W
        • LAP: Dell Inspiron 7559 MS Signature Edition
        • TV: Skyworth 49E3200 49" FHD
        • Ostalo: Mionix Naos QG, PS4 Pro + PSVR, NAS (GA-E350N WIN8 + 4GB RAM + Raidmax 300W + WD 3TB+4TB)
      25. Citat Citiram korisnika: Jovyland Pogledaj poruku
        Ivice su plasticne, a izgrebana je folija koja je zalepljena preko njih, a koju sam tek sinoc primetio samo zato sto je pocela da se odlepljuje.
        Ili zato što sam ti ja skrenuo pažnju da postoji folija?

Juče sam u WW prodavnici pogledao tablet na brzinu i ono što mi se nije dopalo je kvalitet izrade kućišta tableta. Leđa su izrađena od plastike koja deluje gumirano, a preko toga je "Tesla" logo odštampan i to vrlo loše. Normalnom upotrebom mislim da će nestati za 2-3 meseca. Isto važi i za oznake ulaza i izlaza na tabletu. Mislio sam da će to biti ugravirano, ali nije.
        Deo oko microUSB i 3.5mm konektora deluje nedovršeno. Uzeli su dizajn od Xperia Z tableta, a ovde su izostavili lajsnu.
        Tasteri za uključivanje i kontrolu zvuka su izuzetno mali, tvrdi i teško se napipavaju. Zato su stavili tastere za kontrolu zvuka i u navigacionom baru, kako bi nadomestili ovaj nedostatak.
        Poklopac za microSD karticu je tanak i prilično lošeg kvaliteta. Ako se ne pazi, ostaće u ruci nekom prilikom. To je možda i neizbežno kada se plastika bude ispostila za neko vreme.
        Displej jeste IPS, ali lošiji. Kao što su već neki rekli, osvetljenje je slabije, a i uglovi vidljivosti su malo čudni. Rezolucija od 1024x768 na ovoj dijagonali je... Pa, mogla bi biti veća, jer je ovako prikaz zrnast. Boje su ok. Odnos stranica mi se izuzetno dopada, jer je zgodan za sve namene (čitanje knjiga, surf, igranje igara).
        U radu je brz i tu stvarno nemam zamerki. Intelov SoC zajedno sa čistim Androidom radi odlično i to je najveća prednost ovog tableta.
        Iako ima mana u izradi, u ovom cenovnom rangu mislim da je odličan izbor. Ali ukoliko povećaju cenu, kao što je nagovešteno, neće biti više privlačan za razmatranje, jer će biti blizu novom Asus Memo Pad 7 ME176 koji je bolji u svakom pogledu.
        -. . ...- . .-. -- --- .-. . .-.-.-

VIP member Avatar korisnika Jovyland
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        6.251
      27. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 1600 @ 3.7 GHz / CM Hyper 212 Plus
        • MoBo: MSI B350M Mortar Arctic
        • RAM: CORSAIR 16GB Vengeance LED DDR4 3000MHz CL15
        • VGA: Inno3D GeForce GTX 1060 6GB @~∞
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: Samsung 840 EVO 120 GB, Samsung F3 1 TB, Samsung F4 2 TB
        • Case: MS Industrial SPECTRUM powered by Seasonic M12II EVO 520W
        • SND: Logitech Z-4 Black
        • LAP: Fujitsu LifeBook S904
        • TV: Sony KDL-40W605B
        • Ostalo: MS Wireless Optical Desktop 2000 + CM Alcor
      28. Citat Citiram korisnika: Corvus Corax Pogledaj poruku
        Ili zato što sam ti ja skrenuo pažnju da postoji folija?

Juče sam u WW prodavnici pogledao tablet na brzinu i ono što mi se nije dopalo je kvalitet izrade kućišta tableta. Leđa su izrađena od plastike koja deluje gumirano, a preko toga je "Tesla" logo odštampan i to vrlo loše. Normalnom upotrebom mislim da će nestati za 2-3 meseca. Isto važi i za oznake ulaza i izlaza na tabletu. Mislio sam da će to biti ugravirano, ali nije.
        Deo oko microUSB i 3.5mm konektora deluje nedovršeno. Uzeli su dizajn od Xperia Z tableta, a ovde su izostavili lajsnu.
        Tasteri za uključivanje i kontrolu zvuka su izuzetno mali, tvrdi i teško se napipavaju. Zato su stavili tastere za kontrolu zvuka i u navigacionom baru, kako bi nadomestili ovaj nedostatak.
        Poklopac za microSD karticu je tanak i prilično lošeg kvaliteta. Ako se ne pazi, ostaće u ruci nekom prilikom. To je možda i neizbežno kada se plastika bude ispostila za neko vreme.
        Displej jeste IPS, ali lošiji. Kao što su već neki rekli, osvetljenje je slabije, a i uglovi vidljivosti su malo čudni. Rezolucija od 1024x768 na ovoj dijagonali je... Pa, mogla bi biti veća, jer je ovako prikaz zrnast. Boje su ok. Odnos stranica mi se izuzetno dopada, jer je zgodan za sve namene (čitanje knjiga, surf, igranje igara).
        U radu je brz i tu stvarno nemam zamerki. Intelov SoC zajedno sa čistim Androidom radi odlično i to je najveća prednost ovog tableta.
        Iako ima mana u izradi, u ovom cenovnom rangu mislim da je odličan izbor. Ali ukoliko povećaju cenu, kao što je nagovešteno, neće biti više privlačan za razmatranje, jer će biti blizu novom Asus Memo Pad 7 ME176 koji je bolji u svakom pogledu.
        Znam da si mi rekao, ali sam bio ubedjen da kod mene nije bilo te folije, jer se uopste nije primecivala...sve dok nije pocela da se odlepljuje.

Na sta tacno mislis kada kazes da ti se nije dopao kvalitet izrade kucista? Na lose odstampan tesla logo i krs poklopcic za slot? Meni je konstrukcija tableta za klasu iznad svega u toj cenovnoj kategoriji sto sam drzao u ruci (ukljucujuci i prilicno skuplji Asus Memo 7), a narocito mi se dopada ta mat gumirana plastika na ledjima. Tablet upakovan kao cigla - nista se ne pomera i ne krcka osim poklopca za slot.

Mislim da zaboravljas da je ovo tablet od 8 inca koji (trenutno) kosta 13000, a ti mu kao zamerku nalazis nedostatak lajsni koje ima Sony cudo od 700-800 evra. Komsija, budimo realni.

Novi Memo 7 ce biti barem 6-7 hiljada skuplji, a u pitanju je tablet od 7 inca koji i pored boljeg ekrana i vise rezolucije nece biti udoban za surf i citanje kao Tesla (barem ne meni). Naravno, konzumiranje multimedije je potpuno druga prica i kome je to priorite bolje i da ne razmatra osmicu, odnosno 4:3 ratio.

Super je to sto si izneo sve nedostatke koji su realni, ali ova poredjenja sa tabletima iz druge cenovne / "namenske" klase nemaju mnogo smisla i mogu pokolebati one koji su planirali da kupe ovaj sjajan tablet.
        Menjao Jovyland : 19.06.2014. u 10:21

Na forumu od
        Apr 2012
        Poruka
        4.130
      30. Moja mašina
      31. tesla tablet je bar dva puta kvalitetnije izradjen od starog memo pad hd 7 koji imam i koji skripi kao da ga je pravilo dete na tehnickom posle godinu dana koriscenja

Strana 10 od 110 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •