Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Ima "review" u Telegrafu:

http://www.telegraf.rs/hi-tech/1110890-stigao-je-tesla-novi-tablet-od-sutra-u-prodaji-foto

Po ceni od 13K izgleda vrlo privlačno, 7,85" IPS (doduše 1024x768), 2GHz dual core Atom (mada prethodne generacije) i 1GB RAM, ima GPS i SD card slot i 16GB flasha, Android 4.2, WiFi b/g/n, BT 4.0.

Nigde ne piše koliko mu traje baterija. Takođe, ili fotograf Telegrafa nema pojma da slika, ili ovaj IPS ima malo sumljive uglove, pošto na većini slika crna deluje jako isprano.

Čekam da Gizmo napravi review :)

Deluje previše dobro za ove pare.
 
Poslednja izmena:
И ја се изненадих. Зато и питам.
 
Za te pare ima Prestigio Quantum 7.85'' PMP5785 već neko vreme. Specifikacije skoro iste, osim CPU/GPU dela, baterije i kamere.

Tesla:
Intel Atom Z2580 Processor
PowerVR SGX 544 MP2
2mp front, 5mp rear
3750mah

Prestigio:
1.6 Ghz Quad Core ARM Cortex A9 Rockchips RK3188
Quad-core Mali 400
0.3mp front, 2mp rear
4700mah

Sad, šta je bolje (CPU/GPU deo)... ne'am pojma. Neko od vas sigurno zna. :)
 
Poslednja izmena:
intel je ipak 5 koplja iznad tog Rockchip DJUBRESTINE... znam jer trosi ko lokomotiva zastarelo djubre
 
Za te pare ima Prestigio Quantum 7.85'' PMP5785 već neko vreme. Specifikacije skoro iste, osim CPU/GPU dela, baterije i kamere.

Tesla:
Intel Atom Z2580 Processor
PowerVR SGX 544 MP2
2mp front, 5mp rear
3750mah

Prestigio:
1.6 Ghz Quad Core ARM Cortex A9 Rockchips RK3188
Quad-core Mali 400
0.3mp front, 2mp rear
4700mah

Sad, šta je bolje (CPU/GPU deo)... ne'am pojma. Neko od vas sigurno zna. :)

Tesla ima bluetooth i gps, nekom je to vrlo bitno.
 
Rockchip je uvek imao problema sa standby potrošnjom, srče kao blesav :)

Mada je za Android TV gde je potrošnja nebitna jako zahvalan i jeftin.

Ali slažem se da je lepo videti intel u jeftinim tabletima, trebalo bi da ima pristojne performanse.
 
Skroman tablet, al jedino bih ga uzeo iz rodoljubnih pobuda.
 
На тест сереграфа ако се то тест може назвати саме речи хвале ниједна мана хахха. Шоу тест.
 
Uglavnom nevolim domace proizvode (made in PRC i ostale jer smo dno dna po svemu) ali ovo izgleda kao odlicna kupovina, bar dok je promocija.........
pogotovo ako je tacno da je tablet dobro uklopljen (ok plastika) sto i jeste najvaznije za isti + intel... jednom recju bolje od svog ostalog smeca sa krs chipovima

Prvo mi je na kuriru izgledao ocaj, posle kad sam video HD slike istog promenio sam misljenje... e sad jos neko obajektivan samo da ga uzme u sake na 3 minute is sve ce znati
 
Poslednja izmena:
Леп је дизајн и добра цена. Привлачно изгледа. Само да постоји неки бољи тест. Ваљда ће неко са Бенча да одради комплетан тест.
 
Da, da, već smo ga uzeli u razmatranje. Biće.
 
То Гизмо:) то се цени:).
 
Ovde se izgeda zaboravlja ono ja ko važno podrška zajednice a u ovom slzčaju to je nula
 
Srpski proizvod? Osim imena ostatak je verovatno kinesko smece koje su uvezli na kilo. Mada dobar je marketing, "srpski tablet" je verovatno smislio neko sa megableje. Da crknes od smeha.
 
Srpski proizvod? Osim imena ostatak je verovatno kinesko smece koje su uvezli na kilo. Mada dobar je marketing, "srpski tablet" je verovatno smislio neko sa megableje. Da crknes od smeha.

Pa nije da će biti jedini domaći brend made in PRC, a ni 2.0 GHz Dual Core nije za bacanje ;)
 
Ovde se izgeda zaboravlja ono ja ko važno podrška zajednice a u ovom slzčaju to je nula

Ne bih se slozio u potpunosti sa tvojim misljenjem. To vazi za IT entuzijaste koji su u ogromnoj manjini i u svetu, a kamoli kod nas. Ljudi danas ne pitaju da li ima podrsku zajednice, vec koliko to sokocalo kosta?
 
Tu si u pravu. Ala nažalost kad kreni prvi problem ili kad poželi iole neku nadgradnju onda ide ono e da sam znao
 
Ja sam prvi koji bi napljuvao domace mafijase, ali pljuvanje proizvoda bez konkretnih zamerki ili iskustava kako to radi je smesno :)
To sto je PRC ne znaci ionako nista, kad se pazi od koga se uzima mozes dobiti i proizvod slican kvalitetu Apple-a bez ikakvih problema
 
Izgleda da cu imati prilike da ovaj tablet malko probam/testiram. Danas sam kumu preporucio(i narucili smo) ovaj tablet da kupi, posto je njegov uslov bio da je sto jeftiniji, a dobar. To je ono sto svi mi ovde znamo, da jeftino i kvalitetno bas ne ide ruku pod ruku, ali kad se novaca nema, a hoce da se bude u toku(sto nije lose). Daj sta das...

@Kritika, jeste to kad krenu problemi, onda kukaju i pravac u servis...nemaju ljudi pojma ni koju verziju Androida imaju na svojim telefonima/tabletima, a kamoli da znaju da uopste postoji nadogradnja, custom romovi... mnogi ne znaju ni koji OS imaju na svojim uredjajima...
 
Poslednja izmena:
Ајде Маринко па јави и ја га разматрам за супругу.
 
@Thierry Henry, javicu naravno i napisati kratke utiske posle nadam se jednodnevnog koriscenja( kum ga kupuje sinu, a znas kako su deca nestrpljiva) :) Do srede bi trebao da stigne.

PS: a kako ga ti mislis nabaviti tamo u Kanadi? Kad je to proizvod samo za nase trziste...ako sam dobro informisan?
 
Poslednja izmena:
Долазим ускоро. Поз.
 
Cena je i dalje odlicna dok traje promocija, jer se vidi i da je cena kod kineza 100-120$ kad narucih sleper istih...

Samo ostaje pitanje kvaliteta finish izrade, i koliko su ovi nasi nesposobni da ponude FW update, mada posto je intel (kompatibilnost sa os bi trebala da je i fabricki perfektna) nema tu neke pameti
 
Zasto se Vesi Prevari dozvoljava da koristi Teslino ime na nekom raspalom generickom tabletu koji je uvezao iz Kine? Ovo nije rodoljublje, vec ismevanje Nikole Tesle.
 
Zasto se Vesi Prevari dozvoljava da koristi Teslino ime na nekom raspalom generickom tabletu koji je uvezao iz Kine? Ovo nije rodoljublje, vec ismevanje Nikole Tesle.

Ja pitao kineze jel moze da im nalepe Ipad 4, kazu moze :p
 
na papiru su mu karakteristike vise nego dobre za te pare
sa slika izgleda dobro
probacu ga kad stigne u radnje i ako mi se ucini ok,kupujem sigurno
pogotovo sto u comtrade ima onaj greb popust jos na cenu
 
kad moze i kusi i repati sto ne bi mogao i vesa prevara? :)

salu na stranu,stvarno bi bar mi morali malo da povedemo racuna o koriscenju njegovog lika i dela,neka peticija da se napravi,bas su zadnje vreme uzjahali.meni nije krivo da se sporadicno negde i dalje nesto nazove njemu u cast,cisto da klinci i klinceze ne zaborave,ali kao u svemu moraju se znati neke granice.ono ako je vec tehnologija bar da je kating edz i inovativno.
 
Nazad
Vrh Dno