Šta je novo?

Srbija-Grčka - koji set mapa

blue

Čuven
Učlanjen(a)
12.03.2002
Poruke
2,889
Poena
785
Moja oprema  
Laptop
HP 250 G7
Tablet
Realme Pad
Mobilni telefon
Huawei P30 Pro 6/128
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Platforma Android program IGO

E sad, koji set mapa. Čuo sam da je Navteq (Here) dosta poboljšao samu Srbiju, pa da li da stavim Navteq set ili da idem na stari Serbia Contrast-Greece Epsilon?
 
Poslednja izmena:
Imaš celu temu o Android navigacijama i mapama, pitaj tamo.
 
Ja već dve godine na IGO koristim samo Navtek mape do Grčke.I nikad nisam imao problema.
 
Skinuo Navteq 2013.Q4 i probaću ih danas. Da vidim kako je moje mesto pokriveno za početak.
 
Za put Srbija-Grčka komplet Here (Ntq) je jedini spojen na granicama kako treba tako da to logičan izbor. Za putovanje po Srbiji, mislm da je i dalje bolja Contrast mapa, pogotovo po manjim mestima.
 
Neznam bas za srbiju da li je jos uvek najbolji contrast,jwr na vwrziji koju ja imam npr nema nove petlje na pancevackom mostu,a na navteq je ima ?
 
To je tačno, ali ako kreneš po manjim mestim pogotovo po Srbiji nema dosta kućnih brojeva, u tom smislu je Contrast tačnija. Vojvodina je i u NTQ dosta dobra.
 
Kuma kreće večeras za Gr a ja sam joj na tablet ubacio Here mape. Napravio rutu i deluje mi sasvim ok za sada. Ja idem u Avgustu na more, tako da će mi kumče do tada preneti utiske.
 
Zavisi gde ide u Grčku, ali do Soluna nikakva navigacija nije ni potrebna, jer je sve autoput. Obilaznicu oko Soluna retko koja navigacija "zna" da uračuna. Ako se, na primer, ide ka Keramotiju zbog trajekta za Tasos, bolje je uputstvo koje nudi Alvirović od bilo koje navigacije.
 
Zavisi gde ide u Grčku, ali do Soluna nikakva navigacija nije ni potrebna, jer je sve autoput. Obilaznicu oko Soluna retko koja navigacija "zna" da uračuna. Ako se, na primer, ide ka Keramotiju zbog trajekta za Tasos, bolje je uputstvo koje nudi Alvirović od bilo koje navigacije.

"Da da kako da ne", pusticu ja njega na telefonu i gledati gde on objasnjava da se ide, a onih mali milion grka sto jure ko ludi okolo ce da se svi sklone i sacekaju da ja/mi prodjemo ...
Pravicemo svi papirice sa uputstvima gde i kud da skrenemo, na ovoj tabli ili na onoj (koju je vetar u medjuvremenu otkinuo a niko vratio na mesto), mozda i vidimo na vreme onu tablu sto je zarasla u korov visok 2m, mozda...

Navigacija "je zakon" ljudi, a ako i pogresi (ili mi pogresimo) olaksace mnogo povratak na pravi put...
 
Ja sam prošle godine sa iGo navigacijom išao na Tasos preko bugarske. Mislim da je bila kombinacija navteq+contrast, i odvela me je pravo do trajekta, a posle mi je na samom ostrvu mnogo značila u pronalaženju plaža. Takodje pošto su bili radovi na auto putu kroz bugarsku, kad su nas preusmerili na neke obilaznice, da nije bilo navigacije, ne znam gde bismo stigli...
Ove godine idem u Jerisos i bez navigacije ne krećem...
 
Poslednja izmena:
Slažem se ja da čovek ne treba 100% da se osloni na navigaciju, ali ona ipak znatno olakšava snalaženje. U BG-u se snalazim odlično ali od kako imam navigaciju, imam dodatni osećaj sigurnosti.

Inače, kupio sam skoro Reno Megana i ima ugrađenu navigaciju. U trenutku kupovine nisu postojale mape za istočnu evropu za Tom Tom-a. Posle mesec dana igrom slučaja saznam da su izbačene i to odlične mape istočne evrope gde je i srbija pokrivena sa 90%. Instaliram, sve radi u fullu. Ali, nekako mi je IGO više prirastao srcu. A već sam koristio IGO pri odlasku u Grčku, tako da ove godine ide i Tom Tom i Igo. Čisto da uporedim.
 
Ja sam uporedjivao malkice jednom trazeci nesto u BG (koji je inace valiki k'o 1/2 CG , a po broju ljudi k'o 4 CG) iGO i VW fabricku... obe u 1'' najavljuju skretanja, iGO lepsi isareniji, detaljniji, bolje se bira odgovarajuci POI, parkinzi narocito i trzni centri... Nikud na put bez navigacije neke ne idem, gde ne znam tacno kuda idem ...
 
Nisam imao nikakvih problema koristeci Igo navigaciju na relaziji Beograd-Sarti-Atos.
 
Ja sam prošle godine sa iGo navigacijom išao na Tasos preko bugarske. Mislim da je bila kombinacija navteq+contrast, i odvela me je pravo do trajekta, a posle mi je na samom ostrvu mnogo značila u pronalaženju plaža. Takodje pošto su bili radovi na auto putu kroz bugarsku, kad su nas preusmerili na neke obilaznice, da nije bilo navigacije, ne znam gde bismo stigli...
Ove godine idem u Jerisos i bez navigacije ne krećem...

Posto planiram po 5. put ka Tasosu, ali nisam se nikad usudio preko Bugarske, koliko je brze?
 
Oko 30km kraće, ali možeš da naletiš na devijacije zbog radova i na pojedine deonice koje su sa veoma lošim putem. Takođ, ulazak u Bugarsku može da se pretvori u pakao zbog Turaka koji tuda putuju na odmor.
Moj predlog - idi preko Makedonije, odmori kod Belova :) i uživaj u Grčkom auto-putu do Keramotija. Mislim da još uvek ne naplaćuju putarinu.
 
Imas varijantu kroz Makedoniju preko granicnog prelaza Dojran. Put kroz MK od auto-puta do Dojrana nije bog zna kakav, ali ta sekcija nije ni dugacka. Kroz GR, od granice do auto-puta Egnatia Odos (za Tasos) put je OK. Taman se ukljucujes iza Soluna, pa zaobilazis deo guzve. Mana ove varijante je sto je granicni prelaz mali, pa ako ime vise od nekoliko vozila mozes da potrosis i pola sata na cekanju.

Pozdrav
 
A gugl mi kaze da je to mesto u Bugarskoj, pa se razmisljam da li troluje ili sta :D
 
Ти рече да си ишао на Тасос. И рече да ниси ишао кроз Бугарску.
Онда мора да си прошао поред Белов 113, који је, гле чуда, на 113 километара испред Скопља.
Тик изнад Вардара, у хладу ораха са - што рече колега - одличним ћевапима.
Трол? Тешко.
 
Samo da potvrdim, juče sam stigao na Halkidiki i putarina kroz Grčku se ne plaća
 
Pa do Halkidikija i nema auto puta. Plaćaju se i Egnatia odos i auto put ka Atini.
 
^Upravo tako. Sem dela obilaznice oko Soluna, do Halkidikija nema puta koji bi mogao da se naplati.

Koga interesuje detaljnije (ne znam koliko su azurne informacije): http://www.tolls.eu/greece

Pozdrav
 
Ти рече да си ишао на Тасос. И рече да ниси ишао кроз Бугарску.
Онда мора да си прошао поред Белов 113, који је, гле чуда, на 113 километара испред Скопља.
Тик изнад Вардара, у хладу ораха са - што рече колега - одличним ћевапима.
Трол? Тешко.

Bez uvrede, zato sam i stavio smajlija.
Ne gledam restorane sa strane puta, obicno ni ne stajem ngde osim na pumpu pred MK granicom i onda do kraja bez pauze..
Svakako cu imati na umu taj restoran ovaj put.
 
Нисам се увредио.
:)
Рекох да разјасним ако се нисмо добро разумели.
;)
Мени је Белов омиљена станица на путу за Грчку.
А и Тасос ми (нам) је у лепој успомени.
 
Nazad
Vrh Dno