Šta je novo?

Rainbow Six Siege

R6 mi je jedna od najboljih kupovina ikada, jedinstvena, nema slične igre, ja se zaljubio. CSGO je druga priča, CS je CS, ali sada ne mogu ni da ga upalim više, pokušavao sam 2-3 puta u poslednje dve godine i nema šanse, smorim se posle 7 rundi. Najjači je osećao kad si štitonoša i sateraš nekoga u ćoše i gledaš ga kako se muči.
 
Jel vredi ovo uzimati ovako kasno? Smorio me cs i bf više, probao bih r6. Uzeo bih ovaj starter Edition, jel ima neke razlike u odnosu na standard, neka bolja oružija premium mape i sl.?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Nema nikakve razlike, sve ti je dostupno, samo što ćeš morati da grinduješ da bi otključao sve operatore, tj dobiješ 6 komada na početku, a ostale otključavaš, dok je u standard sad sve otključano, osim DLC operatora. DLC operatori koštaju 25 000 "para" koje se dobijaju igranjem igre.
 
Aha ok, hvala na objašnjenju.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
bice nekih razlika u cenama tih operatera uskoro..

za sada starter edition ima 4 operatera u startu otvorena, a ostale otkljucavas za 12500 renown poena sto je nedelju dve aktivnog igranja, a DLC operateri su 25k

Uskoro ce valjda starter edition imati 6 u startu a bice jefitnije valjda otkljucavati osnovne operatere.

Standard edicija ce imati sve osnovne opetarere otkljucane u startu, a ove iz DLCova ces otvarati kao i do sada.(valjda)

Generalno, starter edition nije bas dobra opcija, bolje je ici na standard.
 
Sad je kasno, već sam uzeo juče. Igrao par sati. Nije loše, svidja se. Matchmarking je dobar, celu noć me bacao sa nekim nobovima koji ni slušalice ne koriste. [emoji16]
Brzo se uči nije teško, samo mape da se nauče i to je to.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
A reci mi, ovaj hd textrure pack, da instaliram to ili?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ja ne bih, malo bolje izgleda, ali zato ti pečevi svi budu ogromni. Ako imaš brz net, ništa ti ne fali.
 
Nekoliko ranked partija:

1353f76c2091df840d81ec185b278c89.jpg


011c470435b555b2e041cf3800fb7174.jpg


e122f2343dd5229192a34808afc83857.jpg


0133a105f9a44c86a46b81727b4c0684.jpg


996abf655605bb809105b2e2a1b908ae.jpg

To je u kombinaciji sa: Mute, Ash i Jager. Ponekad Smoke i Thacker. Sakupilo se oko 30 sati. Mislim da je dosta manje gameplay dok je ostalo stajala igra upaljena u pozadini, trazio operatere itd.

Ide dosta bolje nego na pocetku. Ranked partije su dosta ozbiljnije od casual. Velika mi je zamjerka sto igra ne dodaje igraca izmedju partija kada neko izadje pa je nerjetko 5v3. I u ranked ima bolidan. Nekih cudnih likova i teamkillinga ali nije cesto. Takodjer sam primjetio da dosta igraca sa višim rangom jednostavno trci pred nišan. Ako sam stao na prozor i pucam, valjda nije dobra ideja da stanes pred mene i viris sta se desava. U jednoj partiji sam cak dva svoja skino zbog toga.

Ima dosta i AFK igraca. Imam osjecaj da trollaju. Recimo lik je bio 3 runde AFK i izadje. Ili je bio kick. I onda se vratio i opet je bio afk. A nick mu je bio: SMURFFF. Sto se gameplaya tice. Igra ne objašnjava mnogo toga. Sve ti je nekako ostavljeno na milost da sam ucis. Mozda sam preskocio ali nisam nigdje procitao da te Lion nece spotati sa dronom ako stojis ili ako su na MUTE jammeru. Kontam ovaj wallhack je OP. Poslije pogledao Lion video i skontao da ne spota stacionarne igrace. I ako i u ranked partijama vidim svoje kako hodaju kada skenira i kontam, ocito ne znaju. Nakon 20+ sati sam skontao da se spota sa X kada vozam dron i da se X drzi da se spotaju suparnicki. Mozda je bila neka misija da je nisam igrao ali kako sam spomenuo, nije jasno naglaseno. I ima onda dosta stvari oko gadgeta. Baš se moraju pogledati youtube recenzije nekog operatera da se zna tacn kako se koriste gadgeti.

Opet kazem, mozda je do mene pa sam dosta toga preskocio ali sto se svega ostalog tice, vrhunska igra. 15€ definitivno najbolje iskoristeno. Ne pamtim kada sam kupio igru da sam ovoliko od nje dobio. Ovaj starter jeste farmanje ali sa Ash ofanzivom i Mute + Jager defanzivom, mislim da ce me poprilicno zadovoljiti na duze staze. Ne osjecam se da sam u deficitu u poredjenju sa drugim igracima.

Mislim da je neko spomenuo da mu je glavna fora u napadu napadati prozor gdje je objektiv. Sada to radim i definitivno je najzabavnije. Pogotovo kada je na spratu i kada sam na konopcu. Razvalim prozor i polako, "chipping" i protivnike i njihovu opremu malo po malo dok moji ulaze sa drugih strana. A volim tada i nositi "difuzor". Spustim ga ispod prozora, izadjem opet vani i cuvam ga ako neko naleti mada u tom trenutku moji ociste vecinu tima. Ima opet i likova koji predugo cekaju da postave difuzor i ako nema nikoga u sobi pa se iskomplikuje. Valjda ocekuje da TDM rijesi partiju sto se meni ne svidja.

Overall, definitivno nema boljeg FPS-a za ove pare.
 
Tek od Gold 2 bar kreću nešto bolji igrači koji ne izleću na nišan i ne prave neke gluposti. Do Plat 3 je gejmplej koliko toliko normalan, čim kročim na Platinu 2, to je samoubistvo jer su tu svi dobri igrači, youtube masteri koji koriste sve moguće ciganluke da te ubiju, pa treba baš puno koncentracije i prestaje da bude igranje iz zabave, već se igra "ozbiljno". Što se tiče toga da visiš na prozoru, ja to najviše volim, ali kad to rade protiv mene jer ih tad najlakše ubijem :d Inače na nižim rankovima često izlaze iz partije čim umru, svaki put na početku sezone imam par poraza jer lik umre u prvoj rundi i izađe samo ili pobije pola tima u sledećoj rundi i dobije ban.
 
@Glenn

tip:

dok traje lion scan, mozes raditi sledece:
crouch,
prone,
postavljati opremu na pod,
pomerati nisan 20ak stepeni levo desno, i pucati u rim radujusu.

Ukoliko igras mute-a, ostaviš jedan jammer za sebe, i kad krene onaj info da ce scan da usledi, postavis jammer ispod nogu i onda imas neki radijus full kretanja od metar i po od jammera da te lion ne vidi.
a ako imas neki dobar plan mozes postaviti i jammere u nizu na svakih par metara da imas liniju kretanja
 
Thx ali sam to poslije skontao. Prvo pogledao video o Lionu a onda i sam pofatao par caka. Nekada pozicioniram jammere samo zbog njega. A nekada se namjerno otkrijem pa kada zavrsi skeniranje onda se relociram pa ih navucem itd. Samo mi je prvi put bilo WTF. Šta se desava. Kako je ovako OP operater zalutao u igru.

Isto i za vibraciju telefona. Nisam znao da ona ženska, kako se vec zove, aktivira hack. Ili da MUTE jammeri blokiraju njezino hakerianje.
 
Moje iskustvo s ranked u ovoj sezoni je bilo OK, ljudi koriste chat, znaju šta rade...to je bilo prvih 10 mečeva i počeo sam rangiranje sa Gold 2.
Onda sam nastavio da igram, i tu je sve otišlo dođavola, igrači koji igraju gore od casual, mikrofon ne znaju čemu služi itd, pao na Silver 2...........
U međuvremenu sam se vratio na Gold 3, ali su igrači u MM užas trenutno.

Ovaj PvE mi izrazito ide na nerve, traćenje resursa umesto nove mape, da me to zanima igrao bi Black Ops Zombie mod.
 
Ja sam i dalje tezi noob. Ne gledam mnogo ranking vec da naucim igru. Pogotovo sto je vecina igraca ispred mene par godina. Tesko je. Nakon cesual sam startao ranked od silver II ali sam brzo pao u bronzu i tu se vrtim. Nekako meni ide ok ali sto se pobjeda tice, tesko moji timovi pobjedjuju.

Mislim da je malo nefer ako dobro odigram a ne dobijem pobjedu pa me obori u nizi rang. Trebali bi mislim uzeti sve u obzir. I povjede i XP.
 
Poslednja izmena:
To se dešava i dešavaće se na početku svake sezone, užasno je. Koliko mi se puta dešava da imam 15+ killova u partiji, pa izgubim. To se najčešće dešava kad sezona tek počne jer ćeš gotovo sigurno prvo dobiti rank koji je niži od onog koji bi trebalo da dobiješ. Ja ponekad odigram neki kežual u toku dana, pa me možeš dodati da odigramo koju: SympathyChan je nick na uplay
 
Ja kontao neki cloaking gadget.. lol. Desilo mi se na pocetku par puta. @Sympathy Chan odigramo koju kada budem vise s vremenom. Sada jako ranim. Oko 3h i tada nekad u jutro prvo odigram nesto uz kafu a poslije mi računar bude zauzet zbog rendanja.
 
878042dcd0ccf8bd4f0e049db6c3d24f.jpg


..jer mu nisam dao Ash. Naravno, ubio me prvom prilikom. Komjuniti je manje-više identican COD-u. Ljudi teamkillaju za svaku sitnicu.
 
Zavisi ti to od ranka, kasnije su mnogo bolji likovi. Do pre godinu dana, godinu i po, skoro niko nije bio toxic, čak ni kad sam bio level 20, svi su bili kul, u poslednje vreme se nakotilo svakojakih.
 
Ne smeta mi ono chat i potpucavanja i ako tako spamanju komunikaciju, vec sabotiranje tima. I primjetio sam da se svaki put desi kada je 2 ili vise igraca u vezi. Vidis po nikcovima da su isti "klan" i svaki put se tada desi teamkilling ili unistavanje gadgeta.

Ali je rank odron pa ima i toga sto kazes.

By the way, jucer serveri nisu radili cijeli dan. Evo sad opet down. Je li nesto rade ili ? http://downdetector.com/status/rainbow-six

EDIT: Update 1,2GB
 
Poslednja izmena:
Juče bio neki maintenence 9 sati, ne znam sta je bilo. Inače samo igraj dok se ne izvežbaš I onda beži što pre sa niskih rankova. Početak sezone je najteži I tu uvek očekuj niži rank i onda penjanje ka gore i tu može biti zeznutih partija u prvih 10 dana jer će I oni najbolji dobiti iste te rankove I biti protiv tebe, a tebi zapadnu jako loši igrači.
Samo treba pobeći odatle i posle je super, mislim da ne niko nije ubio namerno, mada ima i do toga jer se nikad ne svađam sa konjima i skoro uvek im dam operatora. Osim kad traže Hibanu, a vidim da su loši i da nam je Hibana potrebna.
 
Ja nemam puno operatera za izbor ali ako neko kaze Ash pls odmah dam. Vec je partija bila pocela. A i ovo se cesto desava..

8cdd5df68631fa18c540cf0c6924cce3.jpg


Jucer igrali na Chalet i u odbrani 3 lika razvalise garažna vrata gdje je objektiv. U napadu pokusali razvaliti garazna vrata koja su bila armirana i "naelektrisana". hahah

EDIT: Upravo me timski headshatovao dok sam postavljao zidnu zaštitu. Zapocet cu ja novi profil.
 
Poslednja izmena:
Ništa novo. Primer ova sezona, od prvih 20 partija, 2-3 su bile sa 2+ izlazaka iz tima posle jedne ili dve runde, još jedno 5 je bilo gde izađe samo jedan. I to se uvek desi jer izgubimo prvu rundu, ali opet pobedim na kraju jer su protiv mene niži rankovi. Samo se treba izboriti na početku, a tebi je još teže jer sad ima duplo više igrača nego što je bilo kad sam ja počinjao i 10x više toxic igrača.
 
Ja sam operatera jednom ustupio, i lik je potpuno zeznuo stvar. Tako da ne ustupam više.
 
Nije da me nervira vec ako ostanes u takvom timu, mozes izgubiti pola sata. A glupo mi izaci i opet cekati 15min. Jedino mi nije jasno zasto ostatak igraca nije saglasan za kick. Maloprije nas je jedan raznjeo sa c4. Ubio sebe, dva lika iz tima i meni skino 60%. Tokom defence pripreme. Kaze da je slucajno. Mozda je noob. Dobili smo mec. Ali ovi bolidi sto su iskompleksirani, su vec druga prica.

Iga kao igra je uzivancija gubio ili dobijao samo rijetko igram i kada se takvi trollovi pojave, samo izgubim vrijeme.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno