Šta je novo?

Rainbow Six Siege

tako sam ja rekao na prvom free weekendu i ostao da odigram jos 350+ sati do sada..

btw, free weekend nece bit bas dobar preview zbog kolicine novajlija i svakakve populacije u igri :) Uglavnom ce novajlije biti preterano gazeni da ce im se zgaditi igra, sve zbog vertikalne krive ucenja.

Takodje ne bi preporucio da igrate sami, ovo je full teamplay igra razlicita od bilo cega sto se igrali pre. Naravno, takodje su i druge kompetitivne igre timski bazirane ali kad u counteru na pocetku izginu dva lika, ostala tri ne moraju preterano menjati taktiku. ovde (samo jedan primer radi,) ako poginu tacher ili termit u startu, moras full pristup da promenis.. Svaka partija je gotovo unikatna.
 
Kul za free weekend, ali i dalje nikako da se igra spusti ispod 30-ak dolara... inace, ko ne voli i koga vise smara kompetitivni multiplayer, tu je i odlican terrorist hunt mod o kome je vec vise puta pisano u ovoj temi.
 
Matora tema malo, u svakom slucaju ako neko jos ovo igra ili oce da igra neka me pm. Kupio juce, ucim mape sada i generalno mehaniku i gameplay sa klasama, mada koliko se moze bez season pass-a :) Lepo bi bilo ako ima bar nekog za neko pucanje.
 
Igramo drug i ja često, ima i ljudi sa foruma još. Season Pass ti ne znači ništa, samo ti je malo teže da otključaš nove operatere i to je to. Isti nik na uplay kao i ovde.
 
Pa da kontao.. A kazem volim grind malo da nemam sve na tanjiru :) Dodao te ako si ti ovaj sa pandom :)
 
E, ovo je snimano sa shadowplay.. Snima 60fps, a igra je isla oko 110-140fps. (imao sam i5 750 @3.4GHz na ovom snimku)
sad imam i7 2600k @4.5, FPS u igri ide od 165-220, (uz shadowplay koji grebuje u 60fps)

Video obradjujem sa Vegasom, 1080p/60fps/ bps: 20.000,00 min - 24.000,00 max/
 
E, ovo je snimano sa shadowplay.. Snima 60fps, a igra je isla oko 110-140fps. (imao sam i5 750 @3.4GHz na ovom snimku)
sad imam i7 2600k @4.5, FPS u igri ide od 165-220, (uz shadowplay koji grebuje u 60fps)

Video obradjujem sa Vegasom, 1080p/60fps/ bps: 20.000,00 min - 24.000,00 max/

Kod mene do 70-110fps bez snimanja, ali sve na MAX podesavanja uzima svih 4GB VRAM.

 
Mene zeza kad snimam Rainbow, igra radi normalno, ali snimak secka. Prikazuje 1 frejm, a zvuk ide normalno, pa onda pusti par sekundi snimka i opet zakuje na jedan frejm, a zvuk ide, pa onda malo secka, pa normalno, pa stane, dok je zvuk sve vreme normalan. CS, Overwatch, GTA, sve normalno radi. Zna li neko šta bi mogao biti problem? Plays.tv koristim
 
Mene zeza kad snimam Rainbow, igra radi normalno, ali snimak secka. Prikazuje 1 frejm, a zvuk ide normalno, pa onda pusti par sekundi snimka i opet zakuje na jedan frejm, a zvuk ide, pa onda malo secka, pa normalno, pa stane, dok je zvuk sve vreme normalan. CS, Overwatch, GTA, sve normalno radi. Zna li neko šta bi mogao biti problem? Plays.tv koristim
Koja graficka/processor?
Ako si na windows 10 imas odlican alat za snimanje Game DVR.
Moze da snima isto u 60fps uz minimalne gubitke u performansama.
Inace Rainbow skida prilicno fps, negde 20-25...ostale igre 5-10fps max.
 
Poslednja izmena:
Da, Win 10 je, R9 380x, i5 4460. Sama igra radi dobro tokom snimanja, nemam ja tu žalbe, nego je snimak kasnije užasan, kao što sam opisao gore. Ja normalno igram i posle hoću da pogledam snimak, kad ono međutim. Sad sam probao i OBS, za nijansu bolje rade snimci, dok ne gubim FPS, ali opet nije dobro.
 
Probao sam sad i sa Afterburnerom na Dying Light i on se najbolje pokazao, što se snimka tiče. Malo secka, ali opet radi nešto, jedino što se primeti pad FPS-a, dok kod plays.tv ne osetim. Samo ovde da skontam koja podešavanja da stavim.
Može li MSI da snimi "unazad" nekoliko minuta? Tipa kao highlight, da ne bih snimao sve vreme "aktivno", nago samo stisnem neki hotkey i on snimi poslednji minut, na primer.
 
Win+alt+G za snimanje, predhodno idi u xbox app na koloni Game DVR ukljuci da
ti snima u pozadini, izaberi koliko minuta, kvalitet, fps...
 
E hvala, našao sam rešenje. Koristim to za snimanje, Captures folder prebacio u isti folder gde snima i plays.tv, tako da imam opciju editovanja i kačenja klipova direktno odatle, što mi odgovara. Probao sam i Dying Light i fino radi. Nije savršeno, ali je daleko bolje od svega drugog.
 
Sto vise gledam vise mi se igra, a igra mi stoji na uplay-u i eto sad popila neki update. Jednostavno ne mogu solo, previse *****a i nedostaje mi komunikacija.. A opet kad ne igram solo ne mogu ni da naucim puno fora, to sto po pohvatam od streamova kad naletim :(
 
2 je malo, minimum 5mb...i ja imam 2mb.

3mbita je ok realno, vise od 2500 za bitrate je totalno bespotrebno dok nemas partnerstvo. Stavis 2200bitrate30fps-a, eventualno 45 ako hoces da bude malo vise podmazano ali naravno vise pikselastije, i ostatak je ok za igru i dobar ping ako koristis obican OBS a ne Studio jer nisu tu jos stavili tu opciju "minimize network impact", da podeli konekciju za stream i za ingame ping :)
 
3mbita je ok realno, vise od 2500 za bitrate je totalno bespotrebno dok nemas partnerstvo. Stavis 2200bitrate30fps-a, eventualno 45 ako hoces da bude malo vise podmazano ali naravno vise pikselastije, i ostatak je ok za igru i dobar ping ako koristis obican OBS a ne Studio jer nisu tu jos stavili tu opciju "minimize network impact", da podeli konekciju za stream i za ingame ping :)
U HD rezoluciji?
 
Nazad
Vrh Dno