Šta je novo?

Rainbow Six Siege

Meni se dešavalo da promašim dugme i umesto reinforce zid, ja bacim impact nade i razvalim sebi i još jednom svom pola helta, al za C4 moraš dva puta stisnuti dugme. A u ranked nema kick više.
 
bice nekih razlika u cenama tih operatera uskoro..

za sada starter edition ima 4 operatera u startu otvorena, a ostale otkljucavas za 12500 renown poena sto je nedelju dve aktivnog igranja, a DLC operateri su 25k

Uskoro ce valjda starter edition imati 6 u startu a bice jefitnije valjda otkljucavati osnovne operatere.

Standard edicija ce imati sve osnovne opetarere otkljucane u startu, a ove iz DLCova ces otvarati kao i do sada.(valjda)

Generalno, starter edition nije bas dobra opcija, bolje je ici na standard.


Buy Tom Clancy's Rainbow Six Siege - Standard Edition
SPECIAL PROMOTION! Offer ends 26 March

-25%39,99€
29,99

Add to Cart
Buy Tom Clancy's Rainbow Six Siege - Advanced Edition
SPECIAL PROMOTION! Offer ends 26 March

-40%49,99€
29,99€

:trust:

Obzirom da sam skoro digao ruke i od bf1, i generalno bf serijala, bas sam razmisljao koji fps da uzmem... Najradije bih Insurgency Sandstorm, ali njega nema jos i pitanje je kad ce, Squad je jos uvek u early a., pa sada citam vase komentare i dolazim u iskusenje za Siege Advanced edition?
 
Poslednja izmena:
BF1 i ovo su dva razlicita sveta totalno, ali ako ti se svidjaju hardcore igre poput Insurgency i Squad, (koji su opet razliciti od Siege-a) racunam da ce ti se i Siege dopasti.

Ono sto sigurno u startu mozes ocekivati je da ces prvih par nedelja da jedes svoju dzigericu, dok ne pocnes povezivati neke stvari,.. Igra bas ima vertikalnu krivu ucenja. Ali naravno, cim ovladas malo situacijom, nagrada (u smislu licnog zadovoljstva) je velika kad resis neki clutch sa max adrenalinom i doneses pobedu timu.
 
Igra je preteska, barem meni.
Ne sumnjam da pruza vrhunsku zabavu, ali da bi to te zabave dosao, treba proci mnogo, mnogo vremena.
Malopre odigrao 3 partije, i iskreno, nemam pojma, ni gde sam, ni sta radim.
Ne poznajem mape, pa mi je najlakse da cekam u cosku, ali to nije to.
 
Upališ custom game I pičiš po mapi dok ne naučiš :d Ja bih to radio ali me mrzi, pa sam učio na teži način
 
Ma gledam konstantno, trudim se, ali nije lako.
Malopre sam igrao sa likovima, koji zanju isto kioliko i ja, znaci pojma nemaju.
Krenuli svi, jedan za drugim i na kraju svi izasli napolju, odakle smi i dosli.:D
 
bem li ga, kad odigras neku partiju gde si se dobro snasao a ljudi iz ekipe vidis da komuniciraju i igraju timski, dodaj i u friend listu, pa posle gledaj da se squad-ujes sa njima i igras ipak organizovanije na taj nacin

ja ti mogu dati dva community discorda gde mozes naci ljude koji igraju svaki dan pa probaj.. igraci su sa ovih prostora bivse juge
 
Poslednja izmena:
Pa tu i dolazimo do problema mozda i najvećeg.
Onemogućen sam, da koristim voice chat, pa sam ko guska u magli.
Ali, probacu još malo, mozda krene.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Koje si FPS prije igrao ?
 
SIMS ?
 
Haha, rekao si fps.
BF, naravno.
Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ja sam jako davno igrao CS 1.6, nesto malo ARMA-u a godinama BF. I poprilicno sam brzo ušao u štos. Pisao sma u tome u prošlim postovima. Ako ne znam mapu, orjentišem se gdje cu se kretati po objektivu. Ni sada ne znam dobro mape ali nerjetko znam biti MVP.

f4bd0ff4d02a2eecc2360a5f1341142c.jpg


I dalje smatram da sam veliki noob i imam osjecaj da su svi u mecu bolji od mene.. mozda ne kao ovi panjevi koji pucaju u garazna "armirana" vrata:

4fbc43b312b0dc40dd04ea437e1837f5.jpg


Ali ako igras FPS igre, trebao bi brzo savladati mehaniku. Ima dosta stvari oko gadgeta i operatera koje trebas nauciti i igra mnogo ne pomaze oko objašnjavanja. Pisao sam o tome ali me cudi da si toliko dezorjentisan.
 
Mislim, nije da sam skroz beskoristan, bio sam i MVP malopre.
Ali, cim naidje neko, ko tacno zna gde i sta, gotov sam.
Odmah provalim igraca koji je usao u stos i pocetnika, koji je tu negde, kao ja.
Mislim, da je poznavanje mapa presudno, barem u pocetku.
Dzaba meni sve, kada ne znam ko odakle moze da doje, gde da se provuce, gde da stitim...
 
Poslednja izmena:
Jesi li zavrsio PVE misije ?
 
Jesam, sada sam ih igrao ponovo, posto sam prvo put igrao, pre par meseci, pa sam zaboravio sta i kako.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 


Malo mog napucavanja uz prigodnu muzičku podlogu

Početnicima bih preporučio da nađu nekoga da igraju jer dosta je teško kada si sam a pogotovo na početku.









I dalje smatram da sam veliki noob i imam osjecaj da su svi u mecu bolji od mene.. mozda ne kao ovi panjevi koji pucaju u garazna "armirana" vrata:

4fbc43b312b0dc40dd04ea437e1837f5.jpg


Uvek bacam C4 sa prozora iznad graže u 70% slučajeva ubijem barem jednog. Pogotovo ako su neki početnici i ne očekuju to.
 
Poslednja izmena:
I, koliko je trajalo ucenenje?
Jel si igrao solo, ili si imao tim?

Recimo da sam posle mesec dana pohvatao sve mape bar one delove u okolini svakog objektiva, a kasnije sam već sve mape znao napamet. Ono što sam se trudio da pohvatam je gde su stepenice sve za gore i za dole i gde su hatchevi. Na napadu sam ulazio bilo gde i kretao se ka objektivu, a na odbrani sam igrao speed 2 najviše i kretao se oko soba gde je objektiv, mao kroz hodnike i druge prostorije i na odbrani se najlakše nauči. Recimo da ćeš za 3 meseca znati sve mape ili skoro sve mape 85%
 
Koga preporucujete, za odbranu, a da mnogo ne ostetim tim?
Mislim, da nema dobar gedzet, koji ne znam u potpunosti da iskoristim, i samim tim štetim timu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Mozes zapoceti kao Mute. Ja sam tako. Imam Jagera i Smoke ali opet igram sa Mute.

Gadget mu je jammer koji postavljas na pod i ispred vrata na pocetku da ne prodju dronovi. Jak okorisno. Poslije se ti jammeri koriste da blokiraju gadgete protivnika. Mozes ih premjestiti. Ako na njemu stojis ne mogu te uhakovati.

I drugi mu je "gadget" C4. Samo pazi kako ga bacaš. Putanja je retardirana. Opcenito je fizika u igri dosta losa pa ce ti trebati vremena da procjenis gdje bacas C4. Ali kada se naviknes, dosta korisna stvar. C4 ne stavljaj na prolaze gdje bi mozda neko mogao proci vec bacaj na protivnika, recimo kroz prozor. Ili ako bacas u prostoriji pazi da ne ubijes nekoga od svojih ili da ne razvalis timske gadgete.

Sa napadom igraj kao Ash. Njezin gadget je da razvalis prepreke. Bilo one metalne na podu sto su mobilne ili ove: https://i.ytimg.com/vi/ay85GW4shu0/maxresdefault.jpg

Ne razvaljuj granatama drvene blokate ako bas ne moras jer se one mogu lako razvaliti bilo cime.
 
Zadnjih 4,5 partija sam u vrhu, ili prvi, ili drugi.
Tako da ide nabolje.
Za odbranu koristim Smoke-a , ali mi nesto ne leži, mislim, kada bacim onu gasnu bombu, kao da nema dejstvo na protivnike.
Za napad koristim onog sa maljem onim, ne mogu sada da se setim kako se zove.
Malopre sam imao problem, da ubijem lika, koji nosi štit, jednostavno nisam mogao da ga ubijem.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Pucaš mu u ramena ili noge. Ili sacekas da udje u sobu gdje ti je timski. Neko ce ga od vas dvojice moci ubiti. Ja na njega bacam C4. Samo prebaci preko njega. Ne ispred štita.
 
Ako štitonoše udarite melee, onda ih, da kažem stunujete i imaš prostor od 2-3 sekunde da mu radiš šta hoćeš. Jedino Montagne kad izduži štit ne može, njemu ne možete ništa, osim Smoke, C4 ili sa leđa ili da čekate da spusti štit.
 
Šta je sa "avion" mapom? Ne dolazi vise nikako.
 
Ni na casual? Sa ranked je odavno uklonjena, kao i još 10 mapa, ali je nisu dirali na Casual, bar nisam pročitao ništa.
 
Nisam znao da je sa ranked uklonjena. Ne igram Casual.

Zasto su uklonili deset mapa sa ranked ?
 
Hoće da map pool bude kao za profi turnire iz nekog razloga, jedu govna, onda viču kako ostale mape nisu balansirane, a moja procena je da ne mogu ili neće da daju mogućnost biranja mapa, pa onda uklonili oni đuture pola. Pre je taj sistem postojao, ali nije radio, šta god da staviš, opet dođe random.
 
Kontam da uzmem Blackbearda. Imam Ash i Thatchera. Da uzmem Liona ili nekoga drugo ?

I ko od odbrane ima najbolje oružje ? Da mi je u odbrani onu Thatcherovu ..jel ono L85A2, ufff..
 
Nazad
Vrh Dno