Šta je novo?

Rainbow Six Siege

Ljudi kakav je prosecan gain/lose po partiji rankeda u mmr? Ja sam konacno skupio muda da se placujem posle samo 2 meseca igre, eto *mjau**mjau**mjau* zavrsio sam u silver 3, odigrao prvu partiju posle placementa vs silver ljudi, pobedili i to nisam ja nista spec odigrao, dobio +105lp il mmr kako se vec zove u rainbow, i skocio pravo u silver 2, suprotni tim je imao 3 unrankeda i 2 silvera, moj tim tri silvera, 1 gold 1 bronze.
U cemu je fora zasto tolki gain? jel to kao prvih par partija posle placementa daje vise kako bi dodatno adjustovao rank il sta? nikad nisam video u ranked igri da 1 partija skace celu diviziju.
 
Kako budes igrao, svaku partiju ces dobijati sve manje. Zaboravio sam kako igram casual ali ce spasti to na 9-10 poena po partiji. Oduzimanje poena ce biti nesto vec od dodavanja. Recimo -12 i +9.
 
Evo, jos 1 partija i eto me u Silver 1, ako pobedim sledecu bicu gold... Malo cudno, pogotovo sta ako te uhvati los streak? za par partija eto te dole i posle smanji gain po partiji i 5x vece muke climb odraditi.
Meni ovi igraci uopste nisu nista bolji od mene, imaju sigurno vece iskustvo, mozda po koji bolje nisanjenje, ali taktika nista zero. Dok sam radio placement igrao sam sa gold 2 igracima *mjau**mjau**mjau* ne znam da li oni nisu gde pripadaju itd al likovi su bili nebo i zemlja za mene, ne po nisanjenju nego 10001 trik i fore koje znaju i konstantna komunikacija za sve.. kako su partije prolazile tako sam padao nize i tako niko ne prica, eventualno kazu good job il slicno al to nije team communitaction... Kako ti ljudi sede tu posle 3 god igre ja ne znam. Ne smem da zamislim sta je onda u copperu...
 
Poslednja izmena:
Vlada atmosfera cutanja u siegeu. Prvih 100 partija se cimas da se respricas sa ljudima, posle oguglas i naviknes da igras u tisini :D
Ja sad samo cepam solo i ponasam se ko da sam sam u timu. Ne ocekujem nikakvu pomoc od saigraca i gledam da doprinesem sto vise timu.
E sad ako ti je diamond cilj ovo nece ici.
 
Pa ja ne znam jel meni bila slucajnost da prve 4 ranked partije dok me je guralo sa visokim gold svi su sve pricali apsolutno, i kad vide da sam nobara i kad kazem, bili su veoma fini svi, pomagali mi govorili sta da radim itd. Sad u silveru opet niko nista ne govori, zero taktike. Oni u visokom goldu su bili drasticno bolji od mene sto se poznavanja igre, trikova, taktika, pristupa itd radi, nisanjenje manje vise. Silver je tu, nije mi nikakav chalange nit rade ista sto ne kapiram posle 65 sati u multiplayeru.

Doduse kad sam attacker ide mi dosta losije protiv golda, ne znam kako da pristupim, koga god da uzmem ne uspem da koristim njegov utility dobro il uopste, pokusao sam sa thatcherom kog u casualu nikad video nisam, pokusao sam sa termitom, sa buck sam imao jos neke rezultate sa busenjem podova, pravljenjem pritiska da moraju da paze i gore dok ih moji napadaju sa strana. Mada na kraju najcesce spadnem na to da uzmem ashe i idem na "gunning" umesto nekog utilty sto me malo nervira.
Dok kad igram defense osecam se ko kod kuce, stvarno mi mnogo vise odgovara, dosta uspevam da kontrolisem point sa leasion il echo, sa kojima u vecini slucajeva uspem da odbranim ako moj ceo team ne zasere u roku od 1min. Nekad uzmem jaggera on mi je tako eto safe pick ako ima mnogo ulaznih pointa.

Ne ne planiram nigde da jurim, voleo bih samo da se climbujem tamo gde mi je cheledzing, za sad mislim da bi to bio negde ~gold 3 na euw, taman da nisam beskoristan a opet da ima sta da naucim od tih ljudi, pa polako, al ne nisam ja kalibar za "top" igrace ili diamond, niti se opterecujem time, zelim samo da bude chalange i fun.



Inace usput eto, razmisljam se kog attackera sledeeceg da uzmem, veoma sam zadovoljan sa svojim pool-om defendera i kako rade i kako mi idu, dok ni jedan od 21? attackera nekako ne vidim tako, ako ima cool utility ne svidja mi se oruzije, ako ima cool oruzije ne svidja mi se utility...
Mislim eto pokusavam sad da uvrstim thatchera u pool attackera, minimalno iskustva imam sa njim, cepam ashe al ona mi je bukvalno no brain just run and gun fragger operater, Termit, Buck kome apsolutno mrzim kick na prvom metku, al gledam da uspem da pridjem zeljenoj destinaciji bez konflikta na vecu daljinu kako bi kompenzovao za taj smrdljivi kick. Twitch volim njeno oruzije, meltuje ali slabo mi ide sa dronom, uvek cak i u sred sibanja mojih sa defenderima neko ga spazi dok pokusavam da skenjam nesto od elektronike, tako da mi i ona nekako meh. Voleo bih da naucim da igram montija al tek kad budem na lvl na kom igraci umeju da iskoriste cinjenicu da imaju montija u timu, a ne da stojim pola sata markujem gde je ko odvlacim paznju a moji ne jbu 2% to.
Sad gledam ceo pool attackera i posto apsolutno prezirem semi auto ooruzija, u neki izbor sad mi padaju Zofia i Maverick, sad znam da je Zofia vise fragger i onda opet nekako sta znam... A za mavericka mi se svidja ideja busenja rupa itd al znam da je situacionalan, da nekad ne moze ni da pridje na miru da busi itd... Ne znam koga bih kupio a da ima solidno oruzije i utility
 
Poslednja izmena:
Koliko imas sati u R6?

Attackeri kao i defenderi zavise od gameplay stila. Ako uzmes nekog attackera moras se prilagoditi njegovim mogucnostima. Recimo Thatcher treba da ocisti objektiv sobu, eventualno stvari oko sobe, od gadgeta. Ne mozes sa njim solirati ili gadjati sa krova kao recimo Glaz.

Sa Jagerom ni pod razno razno izvirivati kroz prozor jer ima veliku glavu. Vecinom sjedis na objektivu. Zofia je allrounder i jedan od najboljih operatera. Hibana je isto odlican allrounder i ako ne igram sa Nomad, uzimam nju radi probijanaj zidova. Taktike otvaranja zidova su sa njom odlicne. Probijes u visini glave da mozes izviriti a ne da cijelo tijelo prodje pa je manja šansa da te neko skine nego kada razvalis rupu da se moze uci. Ako otvoris 3 rupe ne znaju gdje ces izviriti pa dovoljno imas vremena da prvi oborsi protivnika.

Nomad je zbog svojih zamki odlicna. Postavis mine na ulaze da te ne mogu iznenaditi i kao i sa Lesionom, kada je aktivira, znas odakle dolazi. Nomad je inace kryptonite za dosadnu Clash. Mozes uzeti i Liona ako nisi siguran kako pomoci timu. Negov gadget uvijek dobro dodje.
 
Poslednja izmena:
U postu iznad sam napisao da imam 65h u R6 multiplayer aspektu, posto ne racunam terrorist hunt warmp ups i situations.
Hibana mi ne dolazi u obzir jer ne volim semi auto puske.
Nomad nerfuju uskoro, Lion dobija rework. Za njih bih pre sacekao da vidim kakvi ce biti posle promena.
Mozda bih uzeo Zofiu, znam da je dobar operater svakako, ionako bih je uzeo kad tad, jedino to sto se neckam nekako me vise privlaci Maverick sa M4 full auto, znam da mu je bolja semi puska ali jednostavno ne volim semi auto.

Jasno je meni sta treba da radim sa kojim operaterom, stvar je u tome sto u visokom goldu nisam uspevao da budem uspesan sa time sta treba da izvedem, u silveru npr nemam problem jer veoma je lako prici reinforsed zidu i razneti ga sa termitom, ili poubacivati emp sa thatcherom itd.
U visokom goldu su veoma takticki igrali i branili svoje objektive na dosta bolji nacin, apsolutno nisam mogao da prilazim objektivu slobodno da kacim termit breach, a i kada jesam oni bi culi pa pucali u isti il kacili bandit trap dok gori fitilj, cesto sam i ja ginuo u procesu. Sa thatcherom sa kojim kazem ranije nisam igrao jer ga apsolutno nikada nisam video u casual, nekako sam ga zanemario bio sve dok nisam video kolko emp moze da bude zajeban, odma sam ga uzeo jer boze mooj kolko je tesko baciti emp granatu na objektiv ulaz itd.. Sem sto sam video da nikad skoro nista ne raznesem sa emp, znaci nemam dovoljno iskustva i znanja za taj visoki gold.
 
Inace danas od 14h za nasu vremensku zonu krece 50% vise kredita event od "28h"
 
Hibana ima full auto type-89.
 
Kakvi ste vi sa PC-a sve neki solisti:) Pa udružite se ljudi igrajte zajedno. Ja bih odavno prestao da igram da moram sam. Kada igraš sam to ti je lutrija nekad naletiš na normane saigrače. MMR se smanjuje postepeno. Da bi ti spao na 9-10 moraš da odigraš baš mnogo mečeva. Evo ja sam ove sezone odigrao 99 mečeva i za poraz ili pobedu gubim ili dobijam oko 40 poena
r6 mmr.jpg
 
Real life. Da sam srednjoskolac bila bi druga prica. Odigra se kada moze i u koja se doba ima free vremena. Pogotovo sto su mi racunari zauzeti rendanjem. Back in my days, nije se spavalo na LAN okupljanjima. Hehe..
 
Boze nisam znao da Hibana ima full auto AR, mozda sam negde pomesao sa dokkaebi jer su me oba operatera privlacila itd pa sam vremenom odustao al najvise zbog semi auto. Sad cu da pogledam kakva je ta puskica od Hibane, rpm dmg recoil itd pa da vidim onda nju sigurno uzimam kao prvu sledecu!

OK video sam dmg itd, kakav je recoil kod te puske? jel vertikalan, horizontalan, kolko jak? *mjau**mjau**mjau* to me nervira sto ne mogu da probam pusku il operatera pa kupim, nego moram na slepo, a recoil da procenim kakav je dok gledam druge ljude kako rade review itd mi je glupost jer neki smatraju da neke puske imaju bruka recoil a meni su super, i vice versa. U principu mi smeta vise horizontali recoil nego vertikalni, preferiram stabilan i umereniji patern penjanja vs naglog kicka ko kod bucka, gde puska prvi metak digne za 2 glave pa onda nastavi umerenijim tempom, mada iskreno jak je njegov recoil uvek.
 
Poslednja izmena:
Nebitno, predhodni post, uzeo sam hibanu, ok nije bas savrsen recoil baca malo random al ok video sam i gore. Hvala za Otvaranje ociju za hibanu totalno sam bio ubedjen da je semi fire
 
Šta uradiše od liona. Nije moj prvio pick, volim više druge gadgete ali su ljudi platili da ga imaju i sad je beskoristan. Mogli su ga izbaciti iz igre.

Nomad je izgleda preživjela. Izbacili su samo claymore. Ovo navlacenje da se kupuju novi OP operateri da bi ih poslije degradirali na nivo neupotrebljivosti da bi se opet novi kupovali, je sramotno. Direktno iz knjige free 2 play igara. Ovo nema veze sa balansiranjem.

Sreca operateri sa kojima igram "lete ispod radara" ..ali dokle.
 
Zato ja licno nikad ne gledam nove operatere, znam da im sledi tweakovanje na ovu il onu stranu svakako. Mada slazem se znam osecaj kad uzmes nesto i potpuno promene, iskreno trebali bi da nude opciju refund u tom slucaju, sem sto niko to ne radi, bole ih uvo, oces neces ne moras...
Ja sam npr neke od operatera uzeo odma posle nerfa, kao Leasion, uzeo sam ga odma posle nerfa, znam da ce echo dobiti neku vrstu nerfa uskoro al *mjau**mjau**mjau*...
Tesi me to sto uvek imam druge oepratere koji mi se svidjaju, pa ako neki padne dole, presaltam na drugog, mada znam to nije resenje... vise adaptacija.

Inace Hibana mi je sad novi main attacker, odjebao sam ashe, mrzim ashe utility ima samo dobru pusku na koju ne moze acog tako da ko je sisa...
Furam Thatchera dosta kad treba timu, il kad nisam za moj licni stil a to je da idem odvojeno od drugih kao flanker npr, mada ja bih pre to nazvao lone wolf, da znam timska igra ali pomazem timu time sto pokusavam da mind fuckujem defendere time sto pravim rupe svuda na gomilama mesta da vise ne znaju gde da gledaju kad ce neko da izviri. Dobro mi ide ta taktika za sada.

Mislim evo primer koji nije bas realistican al malo metaforicki... Recimo vecina defendera sedi na secure area u potpuno zabarakidiranoj prostoriji il dve. Ja iskoristim sva 3 breach charge na sta god moze + barem 2 breacha od hibane, gledam da to ne bude sa iste strane odakle moji dolaze, gledam da im pravim pritisak da moraju da paze ne 1 nego 3-4 strane, pod 3-4 strane mislim i na iznad, cesto ako mapa nema dovoljno strana mogucih za busenje sa strana odem iznad pa tu otvaram rupe na razlicitim mestima i ofc ne sedim na njima kao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, ostavljam ih prazne, proverim da li sam safe, da li mi neki roamer dolazi itd onda polako krenem da peakujem i anglujem rupe, dok za to vreme moji obicno prave pritisak na bar jednoj strani dole.

Isti princip koristim sa Buckom, nikad skoro ne idem na isti lvl gde je objective, uvek sam ako moze iznad il ako ne ispod, busim rupe i ostavljam ih sve izozenijim dok moji nezavisno vec guraju druge strane... Kazem meni za sad to super funkcionise i smatram da imam OK ulogu u timu, + na to naravno skidam dosta ljudi i cistim spratove od potencijalnih roamera, iskreno to ucini da obicno ostanem poslednji ziv, da previse cesto ostane sve na meni ako ostalima podje po zlu, al opet sam u vecini slucajeva korisniji od njih.
 
Poslednja izmena:
Pokušaj ipak da igras timski. Cak i kada nisi u komunikaciji. Idi sa jednim operaterom u napadu. Razumjecete se u dosta situacija bez komunikacije. Moras praitti i koje operatere drugi koriste. Ako neko uzme Thermitea onda ti obavezno Thatchera. I pratis ga. Tamo gdje bude postavljao "exploziv", ocistiš mu zid od gadgeta. Ako je neko štitonoša, ides iza njega. On cisti put i brani te a ti "preko" njega pokusavas da obors nekoga. Cuvas mu i ledja. Nomad treba da prati postavljanje defusera. Kada je postavljen, montiraš calmore da kickuje odbrambene da se uzme na vremenu. Postavis jedna claymore pored defuzora, pa na ulaz u prostoriju itd itd.

Neki operateri moraju sjediti na objektivu jer ako stradaju na pocetku, nemaju poslije koristi. Konkretno Lesion. Sto je duze živ, to više "spajkova" ima. Ja licno mogu s njim solirati na odredjenoj teritoriji jer dugo igram s njim pa sam se uhodao. Jucer sam uzeo Ace sa drugog sprata kroz rupu u podu. Oborio sam tri operatera koji su bili ispod mene i dva koja su dosla po mene. Ali je bolje da se Lesion cuva od duela u samome startu da ne pogine sa dva-tri bacena spajka.

Calv je recimo dizajnirana za soliranje. To joj je uloga. Vidio sam da ljudi sa njom sjede na objektivu sto nema smisla. Jager kada postavi svoj odbrambeni mehanizam, koristan je i kada zagine ali je los za soliranje i izvirivanje zbog velike glave. Mira je isto stacionara mada moze i neko drugi koristiti njene prozore a da ona solira. Itd. Ali pokusaj da budes timski igrac. Ako nista, pomognes kada je neko nokautiran.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam iskljucivo na attack operatere gore, za defence sve zavisi koga pickujem, dosta igram Lesiona i onda gledam da sto duze prezivim kako bi sto vise zakrcio put sa iglama, sa Echom takodje ne trcim okolo, ustekam se negde i kontrolisem prilaske pointu, onda kada procenim da mogu da iskoristim trenutak istrcim i skinem nekoga, u suprotnom pratim dronovima i maltretiram.
Sa Cav naravno nikada ne ostajem na objective, nekad ako vidim da nema sta ni za reinforce ni za toliko ne ostanem kako me nebi snimili dronovima i ocekivali, sa njom idem radim svoje preparacije murder holes, otvaranje podova sprat iznad al ne iznad samog objectiva ofc.
Sa doktorom npr volim da spawn peakujem sa ACOG, previse ljudi padne na to, a i sto primim dmg ja ga ishealujem.
Sve zavisi od utility koji donose timu tako ih igram manje vise, ofc na relativno pocetnickom nivou.

Sto se attackera tice, pricao sam ranije kako imam problem da odaberem sebi operatera koji mi se svidja, monti mi je cool ali ljudi sa kojima igram ne umeju da igraju uz montija niti da iskoriste prilike koje imaju sa njim u timu.
Ash sam mainovao ali od kad sam uzeo Hibanu naterao sam se da igram sa ACOG scope jer jednostavno mora, nerfujem samog sebe bez, skapirao sam sta je bio najveci problem, premali FOV koji se izrazi drasticno sa ACOG skopom u CQB. Navikao sam se na ACOG i kazem sad mainujem za attack Hibanu sem ako je neko vec nije uzeo, ili ako timu ne fali neki drugi utility, u kom slucaju igram termita ili thatchera. Ash vise ne igram jer po meni licno ono sto ona donosi za tim imam bolje sa Hibanom. Ako je ipak neko uzeo Hibanu a ne treba nam Thatcher il Termit, onda uzimam Bucka.

E sad, ja sam oduvek imao problem da pratim druge, ne zato sto smatram da grese kuda idu il slicno, zato sto sam jako los A soldier, oduvek mi vise ide THE Soldier role, jednostavno previse se prepustam komandama drugih ako idem sa njima, pratim ih i u smrt ako treba, generalno ne samo u Rainbow, u svim igrama oduvek sam imao taj problem da ako igram zajedno sa timom previse, pustim njih da razmisljaju za mene i onda se mnogo gore performujem.
Da znam zvuci kao lako samo prekini da se tolko oslanjas na druge itd, donosi svoje odluke bez obzira na komande drugih itd, pokusao mnogo puta, nikad uspeo nisam da smanjim to. Dugo sam u PUBG dok god je ortak vodio tim imao problema jer ako kaze desno a desno je provalija ja idem pa.... previse brzo reagujem na "komande" i pratim ih previse bukvalno, dok svoj mozak stavljam na neki pasivni follow mode. Kako smo zamenili da ja vodim i odlucjem sta cemo, gde kuda kako itd nisam vise imao taj problem.

Nije da ja ne komuniciram u rankedu, sve sto je bitno prenosim itd, ali jednsotavno ne idem zajedno sa ostalima, a ni ne smatram da je dobra ideja da 5 idu zajedno, kazem vise fokusiram taj anti roamer, solo flanker stil kad sam attacker jer mi to vise odgovara.
 
Poslednja izmena:
Nisam igrao neko vrijeme, maloprije probam kad:

https://www.gamewatcher.com/news/rainbow-six-siege-error-code-2-0x0000d00a

Uspio uci u dvijhe partije i odustao.

image.png
 
Poceo malo opet igrati da se maknem od BF5 gofneta. Jedna 3v5... mislim da smo samo u prvoj rundi imali 4 osobe.

image.png


image.png


Never give up :D Ali su i dalje najgori igraci na EUW. Ne mozes partije sastaviti, ovako izlaze. Srozao sam rank totalno. Ne znam zasto igraju ranked. USE je odlican ali je ipak lag prevelik.
 
Hehe dobar. Ja se drzim Thacher, Hibane, Jagera i Mute-a. Nemam ni malo volje probati nove operatere. Mislim da su gadgeti "goofy". Ne smetaju mi, neka eksperimentisu. Sumnjam da ce imati dobrih ideja za 100 operatera ali su meni, kao i vecini, stari operateri korisniji. I dalje su Mirra, Doc, Thacher, Jager, Mute, Smoke, Thermite itd.. must. Najpopularniji su i ak osu najstariji.

Onaj sa štitovima i Nokk su pravo beskorisni. Ja kada vidim Nokk u timu, hoce mi nesto biti.
 
Novi operateri i gadgeti. Novi dizajn Theme Parka:



Mislim da starta na test serveru trečeg decembra.
 
8€ na epicui steamu. Ko ne kupi perma ban :D
 
Okvirno septembar 2021:
  • Year 6 Season 3: Operators from Croatia along with three slightly reworked maps.
 
Dali da kupi standardna ili deluxe verzija?
Vrijedi li deluxe nepune 2e vise?
 
Vredi, 16 odmah otključanih operatora za 2 eura više.
 
Jedva ukljucih igru prvi put iz neznam kog puta, samo je bio black screen pa odmah izbaci.
Pa mi je bio zamucen meni i fps je bio 17, bez obzira dali su opcije na ultra ili low.
U opcijama sam stavio sa 59fps na 60, to je popravilo fps na 23.
Pa sam izbacio iz kabla ovaj drugi monitor koji je povezan.
Onda sam usao u nvidia control panel i sve na yes i evo konacno igra radi u 60fps.
S tim da kad je startam, treba dosta dok se ne ukljuci i udje u meni.
Tacno izgubih volju za njom.
 
Nazad
Vrh Dno