Šta je novo?

3ds max konfiguracija i7 4930k

runjici

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2006
Poruke
66
Poena
309
Treba da sastavim kolegi konfu za max e sad on zeli i7 4930k budzet je oko 1200 eura
Trebaju mi preporuke za plocu a interesuje me isplativost ove konfe s obzirom ulozeno I dobiveno
 
Pogledaj teme po forumu, u poslednjih 2-3 meseca je bilo nekoliko sa istim pitanjem.

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?318620-Potrebna-preporuka-konfe-za-3d-rendering

Isplativost je -1200eur ili +100000000 eur, zavisi koliko koleza planira da zaradjuje sa masinom. ;)
Ali ako stavis na papir da je i7 4930K 55000rsd, a i7 4770K 33000rsd i da je razlika do 30% za 4930K, nekako se ta sirova snaga gubi u cenovnoj razlici.

pogotovo mi je problematican sledeci rezultat:
http://www.c4dcafe.com/ipb/Benchmarks/cinebench.html?sort_col=field_57&sort_order=desc&per_page=25
Kod:
CPU          GHz          Cores     Threads 	          GPU           OS    32/64bit  CPU (Single)  CPU (Multi)    GPU Score 	
i7-4930K     3.40          6          12          GeForce GTX 780      Win 8 	64         133           954           101.2
i7-4770k     3.50          4          8           GeForce GTX 780      Win 7 	64         155           803            99.6

Ako covek kupuje alat i znaci mu tih 20-30% onda nema razmisljanja, ako je spreman za kompromis 4770K je sasvim ok kombinacija.
 
Poslednja izmena:
Milan je u pravu - razlika u brzini procesora postoji, ali je 4930K jednostavno preskup za to sto daje... Bolje je uzeti jos jednu "klot" masinu za razliku u parama cisto da renderuje dok radis za osnovnim kompom (tako ja radim, naprimer). Za komforan rad je isto preporucljivo imati sto vise memorije, 16GB bi (opet, moje mislenje) trenutno bio minimum, a optimalno bi bilo 32GB.

Moze da se ustedi na grafickoj posto 3ds max nije preterano zahtevan tu (osim ako se ne koristi neki GPU render kao sto je iray).
 
Pozdrav ljudi. Ne znam gde da postavim pitanje. Treba mi za 3ds max i AutoCAD Architecture.
Evo ga link: https://easyupload.io/9k71fp

Ovo su specifikacije racunara.
Mislim da na maticnoj nemam slobodnog mesta za dodatni RAM. Ili imam?
Ne razumem se, blago receno, u poboljsavanje nekih performansi koje bi meni trebalo da sluze za te programe Nesto citao po forumu, nesto mi je jasno, ali gubim se u mnostvu informacija. Pa ovde trazim samilost.

Imam problem da mi 3ds Max stalno zablokira. I onda nije humano raditi tako kad ga palim vise puta.
Koji su vasi saveti za poboljsavanje hardvera (ako mogu RAM da prikacim na ovo sto imam, imam para) ili optimizacije hardvera?

Imam licencu studentsku, ali kao da je od toga neka vajda, kad sam poslao milione onih crash dumpova, tj. errora - ovima iz AutoCAD-a... ne odgovaraju uopste.

Jedino da prikacim ovde mozda crash dump - kada zablokira u bilo kojoj mogucoj situaciji, pa ako neko razume zasto? Da li je do softvera ili do hardvera? Mada, i meni je otprilike jasno da mi treba mnogo vise RAM memorije kako bi to funkcionisalo bolje, ali ne znam koliko?

Ili su mene slagali, ali kad sam kupovao komp... davno. Bila je prica, ne secam se sad tacno, da sam imao 8gb rama, ali da Windows10 moze da iskoristi samo 4gb rama. Ili Windows7 koji sam imao pre toga.
Da menjam operativni sistem mozda? Treba mi komp ili optimizacija kompa ili poboljsanje za rad u tim programima komforno, a da mi ne secka i ne prekida?
Ili da radim sa starijim verzijama, 2018 ili 2016? Koje bi bile mane rada u njima, jer sad imam 2020?
Koliko sam skontao, sve je na istu foru, i mnogi ljudi rade u starijim softverima, ima par nedostataka u odnosu na najnovije, ali sta vi savetujete, kakvo misljenje imate?

Ili je problem do softvera, ali nije verovatno.

Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno