Šta je novo?

VR - Oculus Rift

Ljudi nisam hteo da otvaram novu temu pa pisem ovde, trebao bi mi oculus rift pa posto nemam kesa za dk2 koja kako vidim ideod 450e pa na vise, razmisljao sam da kupim dk1 , pa me interesuje me gde bi to mogao naci u srbiji? Ili mozda neko na forumu ima pa prodaje? Oce da pozajmi/iznajmi. Ko god da ina neke informacije da mi prosledi? Hvala
 
Pravis igrice ili za zezanje? Ako ovo drugo onda bolje sacekaj jos 2-3 meseca. Ne bih ti sada ni dk2 preporucio, a dk1 je tek proslost. Nema ni positional tracking, bolje uzmi gear vr ako ti je bas toliko hitno, nema ni on pt ali bar ima bolju rezoluciju. Mada uskoro izlazi i consumer gear vr.

Sem toga sto dk1 ima losiju rezoluciju, ima i losiji refresh rate koliko znam tako da ce ti biti muka cesce nego sa dk2. Ako nadjes za dz da isprobas ili za neku malu lovu da iznajmis onda ok.
 
Poslednja izmena:
Pravis igrice ili za zezanje? Ako ovo drugo onda bolje sacekaj jos 2-3 meseca. Ne bih ti sada ni dk2 preporucio, a dk1 je tek proslost. Nema ni positional tracking, bolje uzmi gear vr ako ti je bas toliko hitno, nema ni on pt ali bar ima bolju rezoluciju. Mada uskoro izlazi i consumer gear vr.

Sem toga sto dk1 ima losiju rezoluciju, ima i losiji refresh rate koliko znam tako da ce ti biti muka cesce nego sa dk2. Ako nadjes za dz da isprobas ili za neku malu lovu da iznajmis onda ok.
Nesto sam se raspitivao, kazu da trenutno dk1 podrzava mnogo vise igrica bego dk2, planira se snimati nesto za yt.. probati par stvari snimiti pa prodati.
 
Problem sa tim yt snimcima je sto i nisu bas zanimljivi za gledanje, nebo i zemlja kada koristis rift i gledas snimak na monitoru. Ja cekam consumer verziju da izadje pa da krene zezanje. Razmisljao sam o dk2, ali mi se nije isplatilo za par meseci zezanja, te ovo radi, te nece, a ovde ne bih imao kome da prodam, a da ne izgubim vise od pola para. Van ljudi prodaju dk2 kao od sale za cenu cak i vecu nego sto su platili.
U decembru izlazi Vive, bar su tako rekli i bice dosta testova. Verujem da vec u januaru izlazi i Rift, sve je vec spremno, testirali pogone za proizvodnju... Sem toga Vive developer model je dosta slican sa krajnjom verzijom i ljudi su odusevljeni, kazu dosta bolje od dk2 tako da ce i kranji Rift da bude slican tj strava.
 
600 amerikanosa za ovo planinarenje. bez pdv-a i šipmenta:


Oculus Rift
Includes: headset, sensor, Oculus Remote, cables, Xbox One Controller, EVE: Valkyrie, and Lucky's Tale
*Expected Ship Date: May 2016. Limit 1 per Customer
Qty: 1
$599.00
This price does not include tax and shipping.
Subtotal: $599.00
 
sa slanjem i porezom dodje na 680$
nego da li salju i u Srbiju?
 
:)))))

sa slanjem i porezom... ne znam. kapiram da nama neće naplaćivati porez, ali zato slanje neće biti jeftinije od 100$

na to nalepi 20 posto pdv-a i 10% carine, što će sigurno da nas oderu i to ti je dodatnih 210 dolara. odokativno oko 900 usd do nas.
 
Racunali su, u Evropi kosta 750e sa porezom i slanjem, 699e Rift i slanje koliko jos bude, skoro 750. Ako uporedimo sa cenom Gear vr koji kosta 100$, a kod nas 120e, onda bi Rift kod nas u prodavnicama trebalo da kosta ne vise od 700e. Amerima je 550e i kukaju kako im skupo. Bas su razmazeni sto se tice tehnike, kod njih izgleda retko sta kosta vise od 400-500e po komponenti, stalno neki popusti, sklope komp za 800e koji kod nas kosta 1400.

Vec su preorderi stigli do juna. Prvima koji su se prijavili salju od 28 Marta. Malo sam se razocarao, em nas nisu stavili na listu, samo 20 zemalja (kao prosirice kasnije, a i koj ce mi vrag kada je vec sve popunjeno do juna, jula, sacekacu onda da stigne u prodavnice ili neki sverc na kp), em jos im treba pola godine da nastancuju dovoljno Riftova, a vec je odavno pocela proizvodnja.
Taman se ponadam da izlazi za mesec, dva kad ono ovi me opet vrate na cekanje od 8-9 meseci, kao letos.

Jel moze moderator da promeni naslov teme u Oculus Rift ili Virtuelna realnost, kako vec, mozda neko odavde uzme i Vive koji izlazi isto negde u aprilu, ako opet ne lazu.
 
Poslednja izmena:
Da, trebalo bi promeniti naslov teme ili napraviti novu.
 
Ok, tema je sada ozvanicena za Oculus:p , pa cemo je koristiti ubuduce za sve sto je vezano za isti, posto je DK2 vec odavno dostupan, a uskoro ce i consumer verzija. Kada zvanicno izadje ViVe, bice i tema o njemu u ovom pdf-u.
Za podforum VR na benchu, trebace da se izbori trziste:D Za pocetak cemo najverovatnije sticky, ali o tom potom...
 
Poslednja izmena:
30 Oculus Rift launch titles revealed - each with a "comfort" level

jpg



Bas dobro sto su ubacili ovaj Comfort level, da bi se znalo koje su igre prijatnije za igranje, a koje su intezivne.
 

Prilozi

  • 145813487862.jpg
    145813487862.jpg
    426 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Odlicno, nisam video ovu tabelu sa comfot level. Ima igrica od kojih mi se slosi i na gear vr. Treba vremena dok se naviknes na takve igrice, obicno gde mozes slobodno da se kreces.
Konacno je tema dobila pravo ime.
 
Dobar spisak igara za početak.
pCARS je sigurno odličan sa Rift ali treba i aždaja od kompa.
 
Potvrdjeno da Rift stize 28. ovog meseca kod prvih korisnika. Plus sto izlaze sve one nove igrice, a bice i nekih za gear vr sto je dobro. Za tri dana bicemo preplavljeni utiscima tih srecnika :p
 
Nesto je zamrla tema, izgleda da je ljudima vise zanimljiv HTC Vive :)
 

Prilozi

  • 20160617_103501.jpg
    20160617_103501.jpg
    965.6 KB · Pregleda: 212
HTC Vive nema ni svoju temu na pravom mestu, tj ovde, uredjaj je izasao, zasto je i dalje na onoj temi gde se najavljuju novi uredjaji i tehnologije, ne znam.
Pisalo bi se ovde mnogo vise, kad bi neko zapravo imao love za VR :)
 
Imao sam prilike da isprobam cari Oculus Rifta nekad prosle godine na sajmu zaposljavanja na elektronskom, bez slusalica, u pitanju je bila voznja na rolerkosteru, imao sam osecaj kao da se stvarno vozim, sa slusalicama ko zna kako bi bilo, mozda bi me strefila i srcka na onim velikim padovima :D
 
Gledao cene novih grafa na kp pa iz zezanja ukucam i oculus rift. Jedan lik prodaje za 600e sto mu je skoro nabavna cena u usa. Kaze isproban samo, radi, ali nema dobru graficku pa prodaje.
Kako li je samo nabavio, kapiram neko narucivanje od gasterbajtera, ali zasto li bi ga uopste i kupovao ako nema ni gtx970. Ne verujem da mu nesto fali, valjda bi aktivirao garanciju. Sem ako nije uzeto od nekog preprodavca...

A tema je zamrla jer nema uredjaja u prodavnicama, a kod nas ne moze ni da se naruci. Mada mnogi koji su porucili na samom pocetku jos uvek cekaju. Jeste ovo skupo, ali naslo bi se par desetina kod nas. Koliko samo ljudi ima najnovije telefone i grafe koje kostaju koliko i sam rift. Tamo negde na prolece mozda i dodje do nas, taman sa onim palicama.
 
meni taj njegov oglas zvuči kao da će za koji sekund od nekle da ispadnu patuljci i probudi se snežana. i još "javljajte mi se ovde, na kp".

hm... ne znam čime bih ga sve testirao pre nego što ga platim, ali siguran sam da bih ga testirao satima.
 
VR je ****** bez "prostora" to sedish i drndash je .....NO NO.....Problem je samo da dodje, napolju nije problem nabaviti...ali nasa carina je chudo....misle da si narucio vanzemaljca :)
 
nisam baš najbolje razumeo šta si hteo da kažeš?

kako drugačije da vozim svog fer de lance-a ako ne sedeći za svojim warthogom?
 
Moze samo ko ima rodjake vani pa da mu oni posalju busom najbolje. Tu carinici i ne gledaju vec svako da po 10e kao u ko to tamo peva. Problem je ako mu nesto fali ili se kasnije pokvari. Mora da se salje jer tesko da neko u Evropi zna da popravlja. Zato ja i ne razmisljam o narucivanju niti ovako neke po oglasima. Jedino kada krene sverc od Madjara. Izlaze i sve bolje igre i ostalo, padaju cene tako da sa ovim nema zurbe.
Jedino bi bilo dobro da neka igraonica nabavi cv1. Nisam skoro zvao galaktiku da ih pitam jel su nabavili.
 
bio sam pre manje od nedelju dana i nisu.

btw, mogao bih da se opkladim da bi majstor raša popravio bez greške bilo koju od tih naprava, samo da mu doturimo replacement delove :)
 
Imam na prodaju oculus rift dk2,koriscen.Pa ako nekog zanima neka se javi,posalje pp :)
 
Nazad
Vrh Dno