Šta je novo?

VR - Oculus Rift

Zlatann

Slavan
Učlanjen(a)
30.08.2007
Poruke
928
Poena
319
Nisam uspeo da nadjem nesto o ovome pa sam postavio temu ovde. Naime jako me zanima ovo cudo koje jos nije izaslo , dk2 sa 1080p rez ekrana i mnosto poboljsanja u odnosu na dk1. Za sad u Americi idu preorderi za 350dolara , navodno u avgustu pocinju isporuke . Jel neko ima kakvih spoznaja kada ce biti dostupan u Evropi i po kojoj ceni? Sta mislite o Oculusu u globalu ?
 
Svi DK2 modeli se salju po spisku preordera, ma odakle je narudzbina dosla. Shipment do zapadne evrope je $50, do nas je $100 [tako su rekli za DK1 koji sam hteo naruciti ali sam odustao kad sam video cene]. Na tih $450 treba onda dodati i nasu random carinu. Prva finalized consumer verzija Ocukusa nece skoro, bice tamo negde tokom 2015, mozda i krajem godine, nadam se onda nizim cenama. Imace provereno 1440p ekran i verovatno podrsku za 90hz screen refresh.


VR ce se definitivno odomaciti, pogotovo sada kada OculusVR ima para, kada je Samsung usao u ozbiljnu kooperaciju sa njima [progurace OculusVR Mobile SDK na android], a Sony sprema svoje profi VR resenje za PS4.
 
Imam jednog prijatelja koji ce krajem avgusta doci za Srbiju pa ne znam kakva ce biti procedura da mi donese ako ih pocnu prodavati do tad? Ne znam koliko je taj dk2 zavrsen i spreman za normalno koriscenje , ovo moras da potvrdis pre kupovine : I understand this hardware is intended for developers and it is not a consumer product.
 
Poslednja izmena:
Mozes ga koristiti za sta god oces, ne moras biti developer.

A da li ce uspeti da ga uzme tokom avgutsta US ako do sada nije bacio preorder..... esko. Vec ima ogroman broj narudzbina i skoro sigurno nece sve biti shipped tokom jula/avgusta.
 
Na korak sam da ga uzmem ali sam nacuo neke vesti da DK i 1 i 2 nece imati podrsku za igre kad se pojavi zvanicna zavrsna verzija . Malo mi je to cudno, jel neko zna nesto o tome?
 
Meni je stigao DK2 juce. DK znaci Developer Kit, stoga, uglavnom sluzi ljudima koji eksperimentisu i prave kontent za oculus kad izadje sa krajnjim proizvodom. Probao sam pre neki dan i project morpheus i sve se to dosta zakuvava. Ne bi me cudilo da ta finalna verzija bude mnogo vise ispeglana, i da je jednostavno stvar liability-a, tipa, igranje igrice koja je spremna za finalni, izaziva povracanje na dk1 i dk2. Ali isto tako koliko je tesko tako nesto hakovati i naterati da radi?
 
[video]http://southpark.cc.com/full-episodes/s18e07-grounded-vindaloop#source=57baee9c-b611-4260-958b-05315479a7fc:c6cbd5e3-7eae-4cc3-94b7-119c8d412f99&position=7&sort=!airdate[/video]
 
Sinoc probao dk2 mogu vam reci da sam odusevljen ako je ovakvo iskustvo sa Developer uredjajem kakvo ce tek biti sa finalnim proizvodom!
 
Jaooj, ja umirem od želje da probam, ali nemam gde u bg-u...
 
Od negde krajem oktobra imam pristup i koristim povremeno oculus dk 2. Prvo da pomenem neke nuspojave koje se pojavljuju posle nekog vremena koriscenja, moze da se javi osecaj mucnine, nekima odmah posle par minuta, nekima posle pola h, nekima i posle duzeg vremena. To je verovatno posledica sto telo ne moze da razazna osecaje koje prima i postaje zbunjeno, a i slika koja je na par cm od ociju ne pomaze bas :D Drugo, slika je ok, nije savrsena, vidi se malo mreza pixela, kao kad pridjete blizu nekom monitoru pa vidite pixele, ali to postaje zanemraljivo kada pocnete da igrate nesto. Ja sam najvise igrao stvari koje pokrece Unreal 4 i izgleda odlicno, ali je veoma zahtevno za kompjuter. Fps treba da bude 75 da ne bi bilo tearinga i seckanja, sto povlaci da treba da se ima mnogo jaka konfiguracija i da igra bude optimizovana za takav vid igranja. Sve u svemu, ima tu jos dosta da se radi i poboljsa, ali na dobrom je putu, cak i sad postoji verzija koja je bolja po pitanju kvaliteta slike i optimizacije, tako da ostaje da se ceka finalna verzija. Sam osecaj dok se igra nesto je odlican i kao sto bi rekli, immersion je veoma dobar. Eto, toliko od mene, za sada.
 
Oculus Rift will be shipping to consumers in Q1 2016, with pre-orders later this year," the team wrote.
Over next week, Oculus will provide more information regarding the technical specs as well as the unannounced games made with the Rift in mind. They also tease that "E3 is just around the corner," so it's quite likely the device will be on the showroom floor in some form or fashion.

:banana:
 
lepo :) još da smislim kako (gde) da mi stigne taj preorder i objasnio sam :D
 
Pa nije ni puno ako pogledamo da danas svaki bolji telefon, i pc komponenta kosta preko 400e.
 
a e ste videli oculus touch :))))) novi dometi ergonomije i blesavog dizajna
 
jasno je od starta da će biti prezahtevno. potrebno je u real time-u renderovati slike za dva monitora današnjih rezolucija, a slika je i dalje zrnasta (čitaj: to je tek prelazno rešenje, potrebno je zapravo renderovati slike za dva ultrahd monitora istovremeno). možda se baš zato i razvlači? i kako da ne bude preskupo? igraćemo se na najnovijoj tehnologiji, na najnadr*anijim mašinama - to nikad nije bilo jeftino.
 
pa, tako nekako i ja gledam na celu priču.
 
Slažem se, sve u skladu sa kućnim budžetom. Za potpuno VR iskustvo je potrebno oko 210° horizontalno i oko 130° vertikalno, tako da Oculus Rift sa svojih 100° u suštini predstavlja poluproizvod.
 
Nema veze, bice i toga... bitno je da se konacno krenulo u VR pravcu, pa cemo dostici cudo za par godina ;)
 
Isprobao ovaj u Delta City-ju, meni je i ovo odlicna stvar. Jeste mi se malo smucilo i drzalo me jedno par sati, ali nadam se da je stvar u navici. Bice zeznuto ljudima sa dioptrijom i aksisom, trebace mi specijalna sociva koja godisnje kostaju oko 250e, skoro kao Okulus Rift.
 
Kolko kosta sat vremena koriscenja?
Idem bas da probam da vidim dal cu imati mucninu.
Jel DK2 verzija?
 
Pasivne simulacije su 300din i traje mozda 5min, aktivne simulacije su 500, traje 15min. Skupo je sad da se razigras, ali je ok da se proba. Ne znam tacno dal je dk2, vidi pa javi, ali mislim da nije jer ovaj rece da dk2 ima mesta za naocare... u svakom slucaju bices prezadovoljan.
 
Poslednja izmena:
meni se čini da je baš dk2. 15 min je 500 din. skupo, ali vredi da se proba. preporučujem elite: dangerous naravno.
 
jel ima nesto lagano od simulacija za prvi put... da nisu neke extremne voznje i letenje, vec tipa samo da prosetam negde, zagledam i tako to?
 
Nazad
Vrh Dno