Šta je novo?

DX

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,572
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Narucio sam neku bateriju preko DX-a 27.05.2014, dobio sam i tracking broj, ali jos ga nema u bazi. Narudzbina je jos u Full Shipment, nije prosla Confirm Receipt i tako od 29.05. Na izvodu banke transakcija je na cekanji od 27.05.. Da li sam nesto propustio da uradim, da potvrdim nadudzbinu? Koliko treba da prodje od narucivanja pa do da posalju paket, ne mislim na vreme putovanja paketa.
Kada se narucuje vise paketa sa recimo DX, da li svaki stize posebno ili zajedno u jednoj kutiji?
 
kada kliknes confirm receipt to znaci da ti je stigla I ako to greskom kliknes nemas pravo zalbe, zar nije bilo lakse da nam das broj a pracenje? Imas jos nesto u vidu, desava se cesto da onaj broj koji si u mailu dobio poniste ili se posiljka vrati ne krene pa posalju opet pa se broj promeni, zato broj uvek gledaj u my orders pa pod shipment, jer onaj stari moze tamo biti precrtan.
 
140527001067706877 5/27/2014 11:54 PM USD$ 25.85 Full Shipment Available Actions Confirm Receipt

RX248152561CH
 
Nekad im pakovanlje i slanje ide i po par dana 3-5 . Sačekaj još malo , meni je uvek sve stiglo .
 
pa to je tek pre par dana, sta dizes paniku, moze tek posle nedelju dana da se desi da kod ne bude vidljiv tj prepoznatljiv..
 
E pa to me zanima, nije da sam dizao paniku nego sam mislio da ce ako sam dobio kod za pracenje bar pisati da ga pakuju. Pre par dana sam dobio prvi paket ali se ne secam posle koliko dana je bio vidljiv, a i pare su na cekanju u banci.
confirm receipt kliknem tek kada paket stigne da bi znali da je stigao.
 
Poslednja izmena:
ne ide to tako detaljno u trackingu, nece da pise da li je carinik oprao ruke posle paketa :) tu su samo kljucne promene, usao u sistem, izasao, odlazi iz zemlje, I kad stigne u srbiju opet...
 
Ja sam sa DX-a cekao paket od 16.04 do 15.05 kada je stigao kod nas u posti, paket mi je na kucnu adresu stigao tek 22.05.
Prvi tracking broj koji sam dobio nije se nigde pokazivao na trackerima, drugi kada sam dobio je vec bilo naznake da je paket krenuo iz Hong Konga.
 
kada kliknes confirm receipt to znaci da ti je stigla I ako to greskom kliknes nemas pravo zalbe, zar nije bilo lakse da nam das broj a pracenje? Imas jos nesto u vidu, desava se cesto da onaj broj koji si u mailu dobio poniste ili se posiljka vrati ne krene pa posalju opet pa se broj promeni, zato broj uvek gledaj u my orders pa pod shipment, jer onaj stari moze tamo biti precrtan.
Kod dx-a imas pravo zalbe i nakon potvrde da si primio posiljku .
 
Meni je bio prvi put da nesto odatle narucujem, izgleda da oni tako funkcionisu.
 
Obratite pažnju i na eBay ... Znaju biti dosta jeftiniji od DX , a praktično isti prodavci se pojavljuju . Isto je free shippment , pošto im svejedno da li šalju u ameriku ili ovde , samo tamo žele da ostave bolji utisak . DX je najskuplji kolko sam primetio , ali i najpouzdaniji od svih Kineskih .
 
Kako na DX da stupim u kontakt sa prodavcem, ne vidim tu opciju, na ALI postoji ta opcija? Dobio sam kod za precenje koji jos uvek ne funkcionise. Evo vec ce tri nedelje.
 
obratie paznju da je u pitnaju baterija, ja koliko se secam, bilo je problema sa slanjem baterija preko posta...
 
ako mogu da je posalju onda mogu da je posalju i paket putuje normalno. pa nece je nositi kao tnt. duzina putovanja ne bi trebalo da zavisi od sadrzaja.

ono sto je moguce je da salju drugim sistemima, a da to ne navode. kazu da je avio posta, a posalju brodom. ne tvrdim, ali me ne bi iznenadilo.


inace, imam i ja jednu bateriju koju jos uvek cekam. poslata u isto vreme kada i facina baterija.
 
Danas sam dobio jedan paket, kako sam se samo istripovao.
Narucio sam bateriju i futrolu za bateriju jednom porudzbinom od istog prodavca. Oni si to poslali odvojeno sto sam pretpostavio da moze da bude tako. Izlazim danas, otvaram sanduce i vidim paketic, reko super, stigao. Opipavam ono mekano, pomislih u sebi ili su ga ukrali na carini ili su poslali prazan paket. Posle skapiram da je prvo stigla futrola. kuci kad sam stigao sam se i uverio da je futrola.
Sad vidim da po vremenu slanja i pakovanja da je prvo poslata baterija pa sutradan futrola, a prvo stigla futrola, sta ocekivati, da li se to cesto desava?
 
dx nije isto sto i aliexpress. na dx nema prodavaca, oni su jedan veliki prodavac.
 
Danas sam dobio odgovor od Dx

"Dear Customer,
Sorry to hear that your package was on the way sent back to us by security failure.
For this order, we can arrange a refund.
Always here for you."

Da li to znaci da ne salju baterije, kako se inace salju baterije?
 
Danas sam dobio odgovor od Dx

"Dear Customer,
Sorry to hear that your package was on the way sent back to us by security failure.
For this order, we can arrange a refund.
Always here for you."

Da li to znaci da ne salju baterije, kako se inace salju baterije?


Biće da ne mogu da se šalju avionom zbog opasnosti od požara, a sumnjam da šalju drugačije.
 
Nazad
Vrh Dno