Šta je novo?

i5 2500k + msi z77a-g43 oc

D0rc0l

Cenjen
Učlanjen(a)
01.01.2014
Poruke
61
Poena
159
Da li moze da se izvuce nekih 4.5ghz sa ovom plocom?
 
Imam tu plojku gaming verziju i guram bez problema 3770k na 4.5ghz. Probao cisto radi sporta na 4.8ghz i opet radilo bez problema.
 
Oko 1.18-1.20v ali to nema veze, to treba ti da nadjes koliko je potrebno tvom procu za 4.5ghz, svaki primerak je za sebe. I naravno da ti je proc dobro ohladjen, gledas da temp budu uvek ispod 70-75C.
 
Ja imam istu konfiguraciju. Možeš bez problema i više od 4.5 ali pazi na temperaturu naponske jer zna u primeu da ide i preko 80 stepeni. Nekome bi to smetalo, ali mene nije toliko briga jer sam je uzeo baš odavno i za male pare. Do 4.8 je prolazio prime bez problema, na 5.1 butuje ali popije bsod čim se optereti makar i malo. U suštini, za te pare nije loša ploca.
 
Ljudi. ja dodam +0.06 napona i pise mi 1.36v? .. kako ovo da ispravim?
 
1.304 4.5ghz prime za sad 55c posle 5min. Pustim jedno 2-3 sata?
 
12 sati. Inace, prosek za tvoj cpu ako se dobro secam za 4.5GHz, je bas oko 1.3V
 
Od 2 do sada vrti test. I sve je ok.

Temp 62c max.

Koliko volt. da probam 5.0ghz, pa da dodjem barem do nekih 4.7/4.8?
 
Gledaj i temperaturu naponske, skini hwinfo i gledaj tmpin1, čini mi se. Na 96-97 stepeni se matična sama gasi.
 
4.7 SA 1.36V. CPU Temp ide do 69 u prime95, u igrama oko 60 max. TMPIN1 49C, da li je to mnogo ?
 
4.7 SA 1.36V. CPU Temp ide do 69 u prime95, u igrama oko 60 max. TMPIN1 49C, da li je to mnogo ?

Ako ti ne prodje 12h prajma, nije stabilno. Inace, ako prodje, imas dobar primerak. Dok god ne prodje 80C nemas brige. Inace, 98C im he treshold, ali ipak, drzi ga nize. Ja sam gasio testove ako stigne na 85.
 
Jedno pitanje ?

Da li da uzmem uz ovaj komplet.

KHX24C11T3K2/8X HyperX Beast 8GB (2 x 4GB) ili bolje HyperX Blu 8GB 1x8gb na 1600mhz?
 
Jedno pitanje ?

Da li da uzmem uz ovaj komplet.

KHX24C11T3K2/8X HyperX Beast 8GB (2 x 4GB) ili bolje HyperX Blu 8GB 1x8gb na 1600mhz?
Pa, ako ne planiras da uzmes jos 8GB, onda uzmi 2x4, a ako hoces da uzmes jos 8, onda uzmi jedan stap od 8gb a kasnije jos jedan. :)
 
'Ajde da se nadovežem, da ne otvaram novu temu... Isti procesor, ista ploča i kod mene. Pročitao sijaset uputstava na netu, krenuo da klokujem i već na množiocu 36 (testiran sa prime95) temperature otišle u majčinu (preko 85 stepeni). Pretpostavljam da je problem prašina ili da jednostavno termalna pasta nije dobro naneta kada je menjan fabrički kuler. Do sada proc nisam klokovao, pa zbog toga verovatno nisam ni imao većih ispada sa njim koje bi primetio. Vidim da ljudi 'ladne vode izvlače 4,1 do 4,2 GHz, skoro sa stock naponom. I još jedan iritantan detalj vezan za ovu ploču, a mislim da je d0rc0l već napomenuo: napon se ne može zadati striktno, već su opcije Auto, +0.00V, +0.02V, +0.04V, ..., +0.16V. Možda OK jedino iz perspektive da neko ko nije nimalo upućen u proceduru ne digne napon odma' na 2V.

Inače, moj kuler je Cooler Master Hyper T4. Cenim da bi trebao da izvuče stvar kako treba, jer se po netu uglavnom spominje Cooler Master Hyper 212 EVO sa procesorom i5-2500K, tj. da naležu jedno na drugo kao dupe na nošu. A tu su negde po performansama, valjda... :S:
 
'Ajde da se nadovežem, da ne otvaram novu temu... Isti procesor, ista ploča i kod mene. Pročitao sijaset uputstava na netu, krenuo da klokujem i već na množiocu 36 (testiran sa prime95) temperature otišle u majčinu (preko 85 stepeni). Pretpostavljam da je problem prašina ili da jednostavno termalna pasta nije dobro naneta kada je menjan fabrički kuler. Do sada proc nisam klokovao, pa zbog toga verovatno nisam ni imao većih ispada sa njim koje bi primetio. Vidim da ljudi 'ladne vode izvlače 4,1 do 4,2 GHz, skoro sa stock naponom. I još jedan iritantan detalj vezan za ovu ploču, a mislim da je d0rc0l već napomenuo: napon se ne može zadati striktno, već su opcije Auto, +0.00V, +0.02V, +0.04V, ..., +0.16V. Možda OK jedino iz perspektive da neko ko nije nimalo upućen u proceduru ne digne napon odma' na 2V.

Inače, moj kuler je Cooler Master Hyper T4. Cenim da bi trebao da izvuče stvar kako treba, jer se po netu uglavnom spominje Cooler Master Hyper 212 EVO sa procesorom i5-2500K, tj. da naležu jedno na drugo kao dupe na nošu. A tu su negde po performansama, valjda... :S:

To je najobicniji budzet cooler kao i 212 EVO. Oni imaju odlican odnos cena i performanse, ali daleko od toga da su jaki cooleri. Svakako bi trebalo da moze da se izvuce do max 4.5ghz. Mnozioc nema veze sa temperaturom, samo voltaza ima.
Bez da nam kazes voltazu koja je, ne mozemo ti reci da li je mozda previse paste ili nekvalitetna itd.
 
Pa gde "striktnije" od koraka od 20mV- 0.02V, 0.04V..., jedino da su ostavili da sam upises.:D
Ako je los primerak nece pomoci ni vodeno...
 
Rezultati 15-minutnog stresiranja sa prime95:

hwinfo.jpg

Temperatura ode preko 70 stepeni, i to sa fabričkim podešavanjima... Da stavim na 3,7GHz, mogao bi kafu da pristavim.
 
Stavi 1.25V vcore i probaj da li je stabilno na 4ghz, ako jeste idi na 4.1, 4.2. Kao sto vec rekoh clock veze nema sa temperaturom, samo kolicina napona. Sa 1.192 na 1.25 nece biti velikih promena, mozda 6-7 stepeni. U svakom slucaju nista ti nikad nece opteretiti proc kao sinteticki testovi, tako da te bas briga. Dok god tokom prime-a ne prelazi 90-95 sve je u redu. U realnom radu nece videti 70 stepeni nikad.

P.S. te voltaze gore sto ti meri su malo.. cudne u najmanju ruku, nesto tu ne valja.
Takodje gledajuci vcore, tebi je stavljen adaptive izgleda, s obzirom da napon varira sa 1.192 do 1.328V (sto je i razlog visoke temperature)
 
Poslednja izmena:
P.S. te voltaze gore sto ti meri su malo.. cudne u najmanju ruku, nesto tu ne valja.
Takodje gledajuci vcore, tebi je stavljen adaptive izgleda, s obzirom da napon varira sa 1.192 do 1.328V (sto je i razlog visoke temperature)

Da, vcore je na auto, a napomenuh već da ima korake +0.02V, +0.04V itd. Pretpostavljam da u tom slučaju ide stock voltage plus ta vrednost, tj. da je onda drži fiksnom. Ili bi bar trebalo?
 
Sudeci po hwmonitoru to nije uopste tako vec pici i do 1.328V. Jedino ako ti pise tamo auto + 0.128 offset.
Mada meni tvoje hwmonitor voltaze deluju krajnje nerealno da budem iskren. 22V na 12V grani itd...
 
Nazad
Vrh Dno