Šta je novo?

Besplatno otkljucavanje telefona sa mreze

Pozdrav,
Da li je moguce otkljucati dongle Zte mf193 koji sam uzeo od Telenora a hteo bih da ga koristim za GlobalTel koji koristi Vip- ov internet?
Unapred zahvalan ;)
 
Moj drugar je juče dobio dual SIM službeni telefon Alcatel Onetouch 1052D u svojoj firmi a na osnovu ugovora koji već dugo ima njegova firma sa Telekom Srbija za veliki broj službenih brojeva i službenih telefona . Na poziciji SIM1 u mobilnom telefonu koristi službeni broj (provaider MTS 064) . Na poziciji SIM2 hteo je da koristi svoj privatni VIP broj međutim nije u mogućnosti jer je telefon kodiran samo na MTS mrežu .
Da li je MTS tj. njihov biznis agent u obavezi da na zahtev dostavi firmi mog drugara Input code da bi se telefon koristio i na poziciji SIM2 tj. sa SIM karticom drugog provajdera ili nije ?
 
Poslednja izmena:
Baš čudna stvar. Kiliko znam mts je prestao da zakljucava telefone...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja znam da je pre sim 2 slot bio odključan.. Nisam još čuo da je nekome zaključan?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Moj drugar je juče dobio dual SIM službeni telefon Alcatel Onetouch 1052D u svojoj firmi a na osnovu ugovora koji već dugo ima njegova firma sa Telekom Srbija za veliki broj službenih brojeva i službenih telefona . Na poziciji SIM1 u mobilnom telefonu koristi službeni broj (provaider MTS 064) . Na poziciji SIM2 hteo je da koristi svoj privatni VIP broj međutim nije u mogućnosti jer je telefon kodiran samo na MTS mrežu .
Da li je MTS tj. njihov biznis agent u obavezi da na zahtev dostavi firmi mog drugara Input code da bi se telefon koristio i na poziciji SIM2 tj. sa SIM karticom drugog provajdera ili nije ?

Samo da javim da je danas drugaru u toku dana na mail od strane biznis agenta m:ts-a prosleđen "input code" za službeni telefon Alcatel Onetouch 1052D i da je završio posao .
 
Imam USB net MTS Huawei model E3372 / SW 22.315.01.01.532 / HW CL2E3372HM

IMEI: 869907028923312

Zeleo bih ako moze da se otkljuca i za ostale mreze da mogu da koristim VIP ili Telenor na primer ?


Hvala ,
:)
 
IMEI: 869907028923312
Probaj sa ovim kodom
10047812
 
Da li moze kod za odkodiranje
Sony xperia Xa f3111
IMEI 358125078318006
Kodiran na telenor mrezu?
Hvala.

Послато са E2353 уз помоћ Тапатока
 
Sony Xperia Xa f3111
Imei 358125078318006
Sl 1302-2205
Kodiran na telenor mrezu.
Da li moze da se odkodira?

Послато са E2353 уз помоћ Тапатока
 
Ako neko moze da mi pomogne. Stara Xperia M zaključana na Telenor mrezu, trazi mi mrežni kod. Da li neko zna koji je uopšte to kod, imam kod za otkljucavanje, ali taj mrežni nznm koji je, niti gde da trazim?


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To bi trebalo da bude kod koji imas...osam cifara...probaj da ukucas sa karticom druge mreze, ali nemoj pokusavati vise od par puta, da ne "ispucas" counter.
 
Nije taj kod, kod za otkljucavanje ima 16 cifara koji mi je poslat

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sad sam proverio, za sony su sesnaestocifreni kodovi...
Ako taj koji si dobio nije dobar kad ga ukucas, onda posalji ponovo zahtev operateru.
Za svaki slucaj iz dialera kucaj *#*#7378423#*#*, service info/sim lock/network treba da bude neki broj ako je telefon zakljucan.
 
Probao sam i sa vip i sa mts karticom i nisam uspeo da otkljucam sa ovim kodom. U poslovnici mi je receno da prvo treba da ukucam mrezni kod od mtsa(ako je mts kartica unutra ) pa tek onda će mi izbaciti opciju da otkljucam telefon. Ne deluje mi nesto logicno, znam za pin i puk kod,tako da nznm koji je taj mrežni.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koliko ja znam, mrezni kod je NCK ili network code, samo na nasem jeziku...
To je kod za otkljucavanje, taj koji si i dobio i koji ocigledno nije ispravan...
Imas i dosta tutorijala na netu, i ni jedan ne pokazuje da se dva koda ukucavaju...
 
Ok hvala. Pitao sam ih šta ukoliko je neispravan kod, oni se i u mejlu ogradjuju da kod je dobijen od proizvođača i da može biti neispravan i u tom slučaju sam snosim troškove otkljucavanja uredjaja. Katastrofa [emoji35]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stvarno katastrofa, pogotovo sto kodovi za Sony i nisu bas medju jeftinijima...
Jesi proverio u servisnom meniju da ti nije ispucan counter? Nekad zbog toga zna da ne prolazi kod...
 
Mozes li mi reci kako to da pogledam?Znaci ukoliko je previše puta unesen pogrešan kod, ne gine servis? Pa da, vidim za Sony kidaju, znam da sam davno za Alcatel za 500din otkljucao. Hvala puno ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Napisao sam ti par postova iznad...kucas onaj kod iz dialera...
Ne sme nula da bude u network redu...
 
Da, stoji nula sad...Moguce da sam danas više puta kucao taj kod što su mi dali...Bzvz.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mislim da ces ipak morati da ga nosis u servis...
Postoji mogucnost da mozda bas taj model moze na boxu da se dekodira, preko kabla...u tom slucaju mozda bude za nijansu jeftinije...
Zvrcni nekoliko servisa, raspitaj se oko cena...
 
Evo informacije od pre pola sata...
Zvao sam VIP korisnicki, telefoni LG van ugovora-prosle 2 godine, izdiktirao IMEI i odma mi dali 16-ocifreni kod za otkljucavanje. Jedan sam otkljucao iz prve, drugi nisam probao, koristim ga sa VIP brojem. Rekli su da za neke telefone salju fabrici pa se ceka par dana kod, LG se odma dobija.
Kazu da vise ne zakljucavaju telefone, e sad od kad...
 
Da da, vip ne zaključava telefone već neko vreme..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Жена има исто Ел-Џи из ВИП-а,2 године стар и није закључан.
 
Lg leon uzet 2016 otkljucan.
Mts alcatel pixi zakljucan 1 slot otkljucan za 1$
Lumia 630 mts simfree oba slota
S7560 mts otkljucan
Ovo je za telefone koje sam koristio u zadnjih par godina

Послато са LG-H340n уз помоћ Тапатока
 
Lg leon uzet 2016 otkljucan
Да,баш тај.Кориснички каже од 2015. не закључавају.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pozdrav, imam jedno noob pitanje. Kupio prije 3 dana huawei p10 preko mtel BiH. Pretpostavljam da je telefon zaključan na tu mrežu? Pošto se može koristiti kao dual sim, da li su oba slota zaključana, ili samo jedan? Unaprijed hvala na odgovoru.
 
Nazad
Vrh Dno