Šta je novo?

[PS4] Bloodborne (Project Beast), by From Software

Nisu obavezne, ali se može dobiti dobar loot, posebno u depth 5 random dungeonima, ali to nije baš tako jednostavno. Chalice Dungeoni se ne skaliraju sa ng+, nego su uvek isti i možeš da ga ukloniš sa altara kad ga pređeš i da postaviš novi. Ne znam šta je glavni spomenik, pa ne mogu da ti odgovorim. Tu ćeš se teleportovati nakon nekog bossa, nisam siguran kog, valjda Spider, pa će vrata biti otvorena.

Inače, nakon određenog bossa, dobićeš item i dođeš ponovo tu, pustiš da te to zgrabi i tako počinješ dlc.
 
Nisu obavezne, ali se može dobiti dobar loot, posebno u depth 5 random dungeonima, ali to nije baš tako jednostavno. Chalice Dungeoni se ne skaliraju sa ng+, nego su uvek isti i možeš da ga ukloniš sa altara kad ga pređeš i da postaviš novi. Ne znam šta je glavni spomenik, pa ne mogu da ti odgovorim. Tu ćeš se teleportovati nakon nekog bossa, nisam siguran kog, valjda Spider, pa će vrata biti otvorena.

Inače, nakon određenog bossa, dobićeš item i dođeš ponovo tu, pustiš da te to zgrabi i tako počinješ dlc.

Pod glavnim spomenikom mislio sam na Yharnam Headstone.

Takodje, nabavio sam onaj gatling gun, medjutim jako je slab, ne znam zasto, trebao bi biti jedan od jacih puca, ako ne i najjaci? Imam samo 8-9 bloodtinge, jel mozda u tome problem?
 
Nikad nisam koristio puce, osim da blokiram udarac, pa onda da zadam kritikal bossu kome mogu. A ostali spomenici pored tog su isti kao i taj, samo za druge zone.
 
A topče?
 
Cim sam pobedio Vicar Ameliu, krenuo sam da igram DLC, medjutim ne znam da li sam ja los igrac, ili je to pretesko, kao da sam sa tezine normal presao na hard/veteran? I pored toga, bio sam uporan i dosao do Ludwig the Accursed, odradim prvi deo, medjutim kod drugog kad pocne da me **** sa onim macem, nema mi spasa! Sta da radim, da ga ostavim za kasnije kada se jos vise nabudzim? Trenutno sam oko 100-tog levela, ludwig's holy blade mi je 7+
 
Level 100 posle Amelie? Ja u NG+ pred kraj tek prešao level 100 :d Ako si tako visok level, ne bi trebalo da te zeza previše. DLC i jeste teži od osnovne igre, posebno taj prvi deo, dok ne pređeš tog bossa, bar je meni bio jer sam prvi put igrao u NG+ jer sam, ******, propustio, zaboravio da automatski kreće NG+ posle poslednjeg bossa.
 
Level 100 posle Amelie? Ja u NG+ pred kraj tek prešao level 100 :d Ako si tako visok level, ne bi trebalo da te zeza previše. DLC i jeste teži od osnovne igre, posebno taj prvi deo, dok ne pređeš tog bossa, bar je meni bio jer sam prvi put igrao u NG+ jer sam, ******, propustio, zaboravio da automatski kreće NG+ posle poslednjeg bossa.

Da, mozda sam i prerano poceo da budzim, nasao neki deo gde u jednom potezu skupis 20.000, pa mi se osladilo.
 
Greota bi bilo ovo ne odigrati bar jednom sa likom koji se zove Solomon :-devil-:
 
Za *mjau**mjau**mjau**mjau*na jako ona zabranjena šuma. Bauljam već drugi dan, fenjera nigde, a čini mi se da sam počeo da se vrtim u krug.. skinuo sam i mapu, ali ne pomaže. Do sad ubedljivo naj *mjau**mjau**mjau**mjau*nija šuma u igrama.

Inače brutalna igra. Po meni brutalnija i od DKS1.. a i izgleda *mjau**mjau**mjau**mjau*no dobro.
 
Poslednja izmena:
Neznam šta znači to *mjau**mjau**mjau**mjau*,and at this point too afraid to ask.
 
To su ti čiste *mjau**mjau**mjau**mjau*ne emocije izazvane oduševljenjem:d
 
Au kralju, ožive ti temu posle godinu dana :) Inače numera kida. Silazi lagano niz kičmu :-devil-:
 
Ja sam prvi put izašao iz te deonice samo zbog te muzike. Nije mi bilo dobro :D

Na latinskom pevaju, može prevod da se nađe.
 
Poslednja izmena:
u from software igrama, odmah po instalaciji, music volume stavljam na 1.
potpuno me dekoncentriše, pogotovo kod bos fajtova.

to naravno, nikako ne znači da je muzika nekvalitetna. pre će biti da je isuviše imerzivna.
 
Ja sam kod jednog bosa u DLCu skroz smanjio ton, ne zbog muzike nego zbog njegove vriske.
Po ačivmentima izgleda da slabo ljudi napreduju kroz igru. Za ove kasnije bosove, kao i za bosove u DLCu, ačivmenti ne prelaze 20%. Tu su između 15 i 20%.

Ludwig, the Holy Blade samo 12.9%
 
Poslednja izmena:
Saosecam, mada nisam kod svih smanjivao ton. Kod vicar amelie, ludwiga, blood starved beast i cleric beast jesam, i to najvise zbog tih visokih tonova u muzici i njihove vriske mi je bas bas smetalo.

Kod Mergo's Wet Nurse sam bio iznenadjen koliko je sve tiho, ne secam se ni da je Rom imao neku upecatljivu muziku
 
Meni je kod Roma oba puta bila ubagovana muzika. Kao ploča da preskače.
 
'Insmutom' iz DLCa sam razočaran. Preteraše sa poređenjem, čak i samo za referencu je slabo.
 
Ono selo na moru u DLCu. Neko je pričao da je bilo inspirisano Insmutom iz Lavkraftove priče Senka nad Insmutom, ali je po meni slabo to ispalo.
 
Aha, Fishing Hamlet. Nisam jos citao nista od Lovkrafta, morao bih to promeniti ovih dana. To mi je mozda najslabija oblast bila
 
Što se tiče referenci na Lavkrafta igra ih je puna, mada je i tu Grim Dawn bolje odradio posao... pogotovo onaj deo oko Vorden Krigove laboratorije.
Sama priča u Bladbornu (drevni bogovi, žetve u krvi, Mesec..) meni više vuče na Popol Vuh, mitologiju Maja i Asteka.
Najbolja igra inspirisana Lavkraftom mi i dalje ostaje Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth.
 
kao što čiča žodorovski kaže, ideje pripadaju univerzalnom umu, ideje bića i predela koji postoje.

interpretacija takvih bića koje pripadaju duhovnom svetu, je sama po sebi dostupna svakom ko sa tim svetom duhovno komunicira.

pa i sam ktulhu mitos nije delo jednog, već dosta pisaca ( e sad, što se oni drže određenih kopirajtovanih imena kao kanona, je već druga i gluplja priča... )

Bladborn je jedno od najboljih lovkroftovskih dela.
 
Ako nekog zanima ova paralela sa Popol Vuh postoji gomila informacija na internetu. Veza se nalazi u majanskoj mitologiji podzemlja, hunters moon, Blood Moon, ćerki Skupljača krvi i njenoj trudnoći.. veliki deo Bladborna je o tome.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno