Šta je novo?

Fractal Design Define XL R2 Black Pearl

sakiboj

Slavan
Učlanjen(a)
27.10.2008
Poruke
974
Poena
320
Poz, ima li iko ovo kuciste i kako se pokazalo? Ja imam bluberry bc-g52 (kanta) e a sada sam se malo castio i nadogradio i uzeo ovu msi r9 290 i ona je u idle-u u ovom mom kantonjeru 40 stepeni a hardovi budu i do 54. Jel bi mi kupovina ovog kucista smanjila malo temperature?

Fractal Design Define XL R2 Black Pearl
 
Imam ja, sigurno će ti biti manje temperature nego u starom.
A ako dokupiš još neki ventilator (dolazi sa 3 komada) ima da bude super.
 
Hvala, sutra stize pa jedva cekam da prebacim skalameriju :)
 
Videćeš kakva je to mrcina :d
Ima skoro 17kg prazno :)
 
Heh moram da uzimam karavana da ga doteram :)
 
Ma kuciste je super, videces tek uzivo kako to izgleda :) Pisao sam na drugoj temi da sam imao malo problema oko montaze napajanja, ali resio sam problem.
Drzim ventove na 7V, posto se na 12V cuje protok vazduha.

Imam par noctua ventilatora, sta mislite jesu bolji od ovih sto dolaze uz kuciste?
 
Pa zavisi koji modeli su u pitanju... Ali verovatno da jesu bolji, ipak je to noctua :)
 
Hah taj jedan noctua skuplji nego ovaj moj sadasnji bluberry kantonjer
 
Ja ponekad imam problema sa USB portovima na ovom kucistu. Nece svi uredjaji da rade na njima. Konkretno: USB3 externi HDD, nestabilan mi je i jedan USB koji glumi primopredajnik za drugi uredjaj, telefon...
Jesam li jedini?
 
sakiboj, nije ti dugo trebalo od postavljanja pitanja do naručivanja :p
 
A znam, morao sam da bi mi stiglo danas. Pogledao specifikacije na sajtu i narucio.
 
Ja imam R4 i vrhunsko je kucice. Verujem da R2 ne zaostaje mnogo. :)
 
Po kvalitetu posto je R4 bolji od R2 po vise parametara koliko je meni poznato (protok vazduha, velicina prostora u kucistu posto je sire itd..) tako da pretpostavljam da R2 ne zaostaje (ako uopste i zaostaje) po nekom od tih parametara. Ne treba se odmah uhvatiti za jednu napisanu rec i uvrediti se zbog iste u zelji da se nastavi polemika i prepucavanja ako ti je to uopste bio cilj. Ako gresim evo da se izvinim da se neko ne bi uvredio. I ja imam R4 obicno a ne XL. To mi je promaklo komentarisuci na temu. Sad tek skapirah.
 
Pobrkao si ti nešto :)
R2 XL je "velika" verzija R4.
Bilo bi logično da se zove R4 XL, ali eto...
Tako da su potpuno ista kućišta, samo što je ovo malo veće.
 
Poslednja izmena:
Pa poludeo sam. Odem da ga pokupim, donesem ga kuci na cetvrti sprat, izvadim iz kutije i sokiram. Ovaj prednji deo kao na slici, pretpostavljam da on ima zabice i da se laganim potezima skida. Na ovom kucistu koje sam ja dobio to je bilo odvaljeno, sve zabice polomljene i ostale u kucistu i prednji deo jednostavno ne moze da se namesti. Ja uopste ne znam kako neko moze da mi posalje polomljenu stvar i da se pravi lud, vratio sam i stici ce novo u ponedeljak ali otvaram na licu mesta odmah jer vise nemam poverenja.

Ja sada stvarno ne znam ali ajde vi koji imate to kuciste, recite mi kako se skida cela ta prednja ploca? Kazem, na ovom sto sam dobio sve te zabice ili plastika koja ulazi u rupe je polomljena i ostala u kucistu dok se vidi prednjem panelu polomljeno. I nekako je bilo jako zategnuto sa kablovima. Nisam slikao jer sam zurio da vratim krastavac.

3a842875-b045-4255-812d-e6f4cf628b90.jpg
 
Misliš na vratanca ili na celu prednju stranu?
 
Na celu prednju stranu. Cela prednja strana je odvaljena bila. Ona plastika sto upada u rupe na kucistu kada se skine je ostala u rupama dok prednja strana slobodno landara i samo je kablovi drzali.
 
Poslednja izmena:
Evo slika donje strane, samo se povuče i skida se prednji deo. Pogledaj neki review na YouTube-u pa ćeš videti kako to ide.

uploadfromtaptalk1401395001779.jpg
 
E taj prednji deo kod ovog sto meni poslali uopste nije mogao da se tako zatvori jer je ta plastika koja je na prednjem delu i ulazi u rupe na kuciste potpuno polomljena bila. Evo na ovom mom krsu od kucista da pokazem. Na ovu plastiku mislim, sva je bila na onom sto mi poslali polomljena i prednji deo nikako nisi mogao da namestis. Kada sam skinuo stiropor on je samo visio i eto vratio sam ga i narucili drugo za ponedeljak. Sad ti meni reci ta plastika treba biti cela na prednjem delu i ulazi u rupe na kucistu i to je to?

DSCN0426.JPG
 
Evo ovako ta plastika izgleda (što ide u rupe :D)
uploadfromtaptalk1401396926275.jpg
 
To to, to je kod ovoga sto mi poslali i koga sam teglio na 4 sprat, sve polomljeno. Sve su ostale u rupama u kucistu. Ja ne znam kako su uspeli tako nesto da mi posalju ili im je ispalo pa se nadali da nije nista.
 
Eto, svašta se dešava...
Valjda će sa drugim biti sve u redu :)
 
Nadam se, otvaram ga na licino mesto :) Znaci samo povucem odozdo i ono se skida prednja strana?
 
Da tako je.
Ali kad budeš u prodavnici neka radnik tamo to uradi, da ne daj Bože opet ne bude problema
 
Da da, hvala ti puno. Zadnji put uzimam u radnji na ww, obicna banda
 
Nema na čemu.
I javi ovde kad uzmeš drugo kućište :)
 
Što uopšte sam tegljiš kućište, zar firma nema besplatnu isporuku? Ovo je dosta teško da se cimaš, pogotovo kad su te zeznuli.
 
Nazad
Vrh Dno