Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Zuba1970

Znamenit
Učlanjen(a)
08.12.2011
Poruke
2,579
Poena
1,465
Moja oprema  
Mobilni telefon
iPhone 13 Mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Isplatili se preko grane kupovati starke? One koje mene intesresuju su ovde 7K dinara. One klasicne jednobojne.
 
Poslednja izmena:
sve zavisi po kojoj nabavnoj ceni nađeš tj. koliko te ukupno izađe nabavka. Naša carina je naravno uvek lutrija a znaš kako uglavnom bude sa lutrijom: house always wins...
 
U čemu je razlika između Converse i Lee Cooper?
 
Nešto malo lošiji kvalitet. Ali 6e naspram 50,60 koliko su starke kod nas nije malo
Ortak ima ove plave i kaže da su mu Ok.
Ceo život fura starke
 
Nisam ni znao za njih. Jesu li brojevi isti kao i kod starki?

Zaista ne znam.
Ja ih nikad nisam nosio, sada mi je zapala za oko cena. Elem, imam strica koji ih isto kao markov drugar nosi "ceo život" i dobro se sećam kada sam ranije išao sa njim između ostalog da kupi starke :), cene su bile smešne u odnosu na ovo što sada vidim u SportVision-u i ostalim "distributerima" u ovoj zemlji, ja sam ko u pao sa marsa kad vidim cifru od 6k-7k Din za takve patike...
Što se tiče veličina, pogledaj po komentarima za svaki model ponaosob, dosta su korektni utisci kupaca, ja se uglavnom po tome navodim kada kupujem na SportsDirect sajtu.
 
Poslednja izmena:
Preskupe su, kod nas posebno. Al' krastavac kad se kaže starke misli se na converse all star. Ostale su ipak na neki način kopije. Desi se ponekad da se pojavi neki model na sniženju za oko 3000 što je prihvatljivo. Inače kad smo kod precenjenih patika i vans u officeshoes ima paprene cene. Dok su se prodavale u madnessu imali su pristupačne cene, ovo sad biju po uši. :D
 
Ima neka stranica sto mi iskace po fb za starke vijetnamke. E sad posto ja nisam nikad nosio nit znam da li su original samo da kazem da je kao neko snizenje na 3200 sa 6400, tako nesto cini mi se. Mada kontam da su neke kopije, pa tu ima dobre zarade. Jer ako su toliko u svetu, onda bi tesko neko zaradio sada sa tom akcijom od 3200 da su original. Ne reklamiram nikoga, samo da napomenem da sam vidjao to.
 

Ja uzeo svojevremeno Lee Cooper sa SD, i po mom mišljenju - krš. Jedna je ok a druga nekako nije simetrična, rupice na jednoj strani "beže" u odnosu na drugu. Onda, onaj deo na jeziku što drži pertlu na obe odmah pukao, dobro to se da ušiti ali ipak... Bile su na nekoj akciji, moguće da su uvaljivali te sa felerom. Da sam ih video pre kupovine ne bih ih ni lud kupio.
 
Preskupe su, kod nas posebno. Al' krastavac kad se kaže starke misli se na converse all star.

Starke su preskupe i napolju, malo manje u USA, ali u Italiji usi otpadaju (npr ja sam platio crne duboke 55e ovde, tamo su bile 70e i slicno).
Kopija ima jako puno, cak mislim da se i kod nas po radnjama nadju nekad kopije, da se do primetiti po materijalu djona itd. Na fb su sigurno sve kopije kao i nike :)

Ja ih koristim za teretanu, za cucanj i DL konkretno, a napolju ne mogu da hodam u njima, jer su mi preuske i preniske... I converse je skontao da su preskupe, tj namerno su im nabili cenu, pa su onda izbacili OneStar modele, na kojima jos vise stede, a prodaju ih tipa 20$ jeftinije... znaci pljacka totalna..

Mislim da ih proizvodnja istih ne kosta vise od 2$ tamo u nekom bangladesu...
 
U čemu je razlika između Converse i Lee Cooper?

Nosio sam i jedne i druge. Osim velike razlike u ceni, i kavalitet je na strani Converse (naravno ne 10 puta koliko su skuplje :)) Dobar balans cena kvalitet je British Knights. To je definitivno moja preporuka, za sada. Volim da nosim starke i isprobavam razne brendove ;)

Da li neko može da mi da porđenje po kvalitetu patika Nike - Ribok i Karrimor. Zapravo da mi kaže nešto više o Karrimor patikama (kalup, kvalitet ...)
 
Starke su preskupe i napolju, malo manje u USA, ali u Italiji usi otpadaju (npr ja sam platio crne duboke 55e ovde, tamo su bile 70e i slicno).
Kopija ima jako puno, cak mislim da se i kod nas po radnjama nadju nekad kopije, da se do primetiti po materijalu djona itd. Na fb su sigurno sve kopije kao i nike :)

Ja ih koristim za teretanu, za cucanj i DL konkretno, a napolju ne mogu da hodam u njima, jer su mi preuske i preniske... I converse je skontao da su preskupe, tj namerno su im nabili cenu, pa su onda izbacili OneStar modele, na kojima jos vise stede, a prodaju ih tipa 20$ jeftinije... znaci pljacka totalna..

Mislim da ih proizvodnja istih ne kosta vise od 2$ tamo u nekom bangladesu...
Najzad neko da kaze (samo) za sta su dobre starke :)
 
Zapravo da mi kaže nešto više o Karrimor patikama (kalup, kvalitet ...)

Uglavnom su od sintetike. Skaj i plastika (mreža), retko tekstil.
Udobne su jer imaju i dobre đonove, uglavnom.
Kratko traju u odnosu na Nike mada i moje Free Run su kratko trajale jer us od plastične mrežice.
Ja takve patike ne volim, "spali" mi se stopalo u njima, ko da su mi noge u najlon kesama u sred leta tako da ih izbegavam.

Sestra je probala Karrimor, njoj odgovaraju a meni se recimo ništa ne sviđaju. Ali ovako sa neutralne strane gledano, vredi razlika u ceni jer sam mišljenja da sa Nike ništa bolje ne dobijaš osim razlike u đonu i ako Karrimor nije uopšte loš što se đona tiče, čak naprotiv.

IDEJA: da ne spamujemo ovu temu, da tvorimo temu o patikama? :)
 
Poslednja izmena:
Nije losa ideja.
 
Evo nova tema o patikama. Pošto je i ovako prilično offtopic za ovaj forum (+ imamo temu o SportsDirect-u), trudite se da je vezujete za iskustva sa naručenim patikama preko PP, SpostrDirecta... Idejama kako da se naruče... Izbegavajte stanje (ponudu) u Srbiji i politiku uopšte.
Izbegavajte priče o FB dilerima, to će sigurno biti brisano i kažnjavano ako se proceni da ima potrebe.

:wave:
 
Od patika za outdoor trcanje preporuka za: Nike Vomero 8, EliteZoom i Pegasus 29/30 a za stazu Saucony Kinvara 4. Nemojte stedeti na obuci, ja sam to kasno naucio. :)
Sportdirect je realno pukao sa izborom u poslednje 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Hvala za otvaranje teme u moje ime. :d
 
Od patika za outdoor trcanje preporuka za: Nike Vomero 8, EliteZoom i Pegasus 29/30 a za stazu Saucony Kinvara 4. Nemojte stedeti na obuci, ja sam to kasno naucio. :)
Sportdirect je realno pukao sa izborom u poslednje 2 godine.

Znas kada ces u Srbiji naci Saucony, takodje po netu vidim svi hvale Brooks tike za trcanje.
 
Poslednja izmena:
Zato smo i ovde...
http://www.sportsshoes.com/
Salju u Srbiju, samo je shipping 15e. Ako imas nekog u EU, HR ili BiH preko 40e je free delivery.
 
Najzad neko da kaze (samo) za sta su dobre starke :)

S obzirom da im je đon ravan kao daska starke su jedino dobre za spuštanje svoda stopala i nabijanje bolova u nogama, pošto za drugo nisu.
A deci bih zabranio da ih nose, pošto će sa njima sigurno imati ravna stopala.
 
Napisao sam gore koja im je jedina namena po meni :)

a jeste videli one sto dodju prljave pa su jos 20e skuplje :)
 
Ne znam kako radiš čučanj i mrtvo u njima. Meni i za čučanj i za mrtvo treba široka i stabilna patika.
 
Napisao sam gore koja im je jedina namena po meni :)

a jeste videli one sto dodju prljave pa su jos 20e skuplje :)

E ja pre nekoliko godina kupio u avanguardiji (je l' postoji taj butik još) duboke special edition sa izvezenim autogramom Kurta Kobejna :D koje su bile fabrički uprljane. Što je najbolje mislim da sam ih platio da l' beše 1900 da l' 2300. Tako nešto, baš jeftino.
 
Merrell Rant su po meni bolje od "starki". Bile su na akciji u intersportu za 3,500 i kupio sam odmah 2 komada.

Sto se tice ravnog djona patika, skrenuo bih paznju - ako nekog zanima - na knjigu Born to Run . Deo knjige bavi se pricom kako je udobnim djononovima Nike unistio karijere mnogih sportista. Posledica je ono sto se zove barefoot running.
 
Sto se tice ravnog djona patika, skrenuo bih paznju - ako nekog zanima - na knjigu Born to Run . Deo knjige bavi se pricom kako je udobnim djononovima Nike unistio karijere mnogih sportista. Posledica je ono sto se zove barefoot running.

Kad sam pomenuo ravan đon nisam mislio na prednost kojekakvih vazdušnih đonova, već na tvrd anatomski uložak u patici koji čuva svod stopala od spuštanja, koje se mnogo brže dešava ukoliko se nosi obuća koja je ravna.
 
I dalje imam Kronos patike kupljene pre 7-8 godina. Neznam koji je model ali su meni i dalje udobne i dobre su za setnju. Da mogu da se vratim u proslost kupio bih jos bar jedan par takvih patika :). A sto se tice ovih tabela velicina patika to je razlog sto se ustrucavam da kupujem nesto sto prvo nisam probao kod nas , da utvrdim gradivo kad je velicina u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Nema patika koje nisam imao (od poznatijih), ali na kraju se svodi na sledece, kvalitet izrade trajnost, materijali, neprikosnoven Adidas, udobnost Nike (running serija pre svega), najbolje imati bar po 1 par od oba brenda zavisno od sporta.

Jeftine patike su cista glupost, posebno sto i pomenuta 2 mozete jeftino da pazarite, naravno uz akcije popuste ili preko neta :)
 
Nazad
Vrh Dno