Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

^ Čudi me da si Nike stavio ispred Reebok ili Converse patika. Kod mene su se one odlično pokazale, i po pitanju udobnosti i po pitanju kvaliteta. Duboke patike pogotovu.
 
A mene cudi da ste oboica stavili Nike, Reebok i Converse stavili ispres Asics patika. Takodje tu je New Balance.

Nego sta mislite o patikama sa sledeceg linka http://www.aliexpress.com/store/1199524? Ne zelim da sirimo pricu po pitanju ukusa i da li su lepe ili nisu. Interesuje me sta mislite valjaju li cemu? Ako su kao sa slika, meni deluju jako dobro.
 
Zavisi za sta ti treba. O airmax zaista nemam sta da kazem, nisu ni za sta. Freerun je odlicna lagana patika gde imas odlican grip sa podlogom mada nije za "offroad" trcanje zbog svoje osetljivosti.
 
Od patika za outdoor trcanje preporuka za: Nike Vomero 8, EliteZoom i Pegasus 29/30 a za stazu Saucony Kinvara 4. Nemojte stedeti na obuci, ja sam to kasno naucio. :)
Sportdirect je realno pukao sa izborom u poslednje 2 godine.

OK, ako je SD pukao, preko kog site-a onda kupovati?
Moj izbor je pao na Nike LunarGlide 5 jer vidim da ima dobru cenu na SD (mada bih uzeo i Mizuno WaveRider kada bih nasao na akciji) posto bi mi trebalo za trcanje na asfaltu.
 
Nike:
http://www.6pm.com/nike-men-sneakers-athletic-shoes~1 (nazalost ne salju za Srbiju)

Adidas:
http://www.6pm.com/adidas-originals-men-shoes/CK_XAVIBAVoC0gbAAQLiAgQYAQoL.zso (takodje ne salju)

Ovaj sajt je jako popluaran preko bare,tacnije u Americi,kada sam bio narucio sam par patika adidasovih , najnovije Superstar 2.0 u januaru su kostale 35$ , kupio dva para. http://www.6pm.com/adidas-originals-superstar-clr-black-electricity-black

Skechers sam uzeo jedan par za 30$ onako neke malo sire,za sport da imam,tacnije teretana i trcanje na traci, vrhunske! Kvalitet odlican,nista nije ni poderano i izgubljeno a svaki dan sam skoro radio u njima, prozracne su,tacnije kod dela gde su prsti je neki materrijal koji propusta vazduh i stopalo se hladi i luftira i zaista nikad probleme nisam imao
 
^ Čudi me da si Nike stavio ispred Reebok ili Converse patika. Kod mene su se one odlično pokazale, i po pitanju udobnosti i po pitanju kvaliteta. Duboke patike pogotovu.

Imao i jedne i druge, za mene ipak ova 2 vode po navedenom, naravno na bazi modela koje sam imao.
 
Koliko ja vidim,najbolje je u Americi uzeti,isto kako sam i ja uzimao,isplati se,sve imaju,sta hoces,a i nize su cene...Ali treba imati nekog tamo ili nekog ko ce to poslati.. Posto kod nas ne salju nista..
 
Koja je najjeftinija moguća poštarina iz USA, sve i da imam tamo nekoga?
I kako ide sa carinom? Isto kao za SportsDirect, nema carine do 50€?
 
Zavisi od mase/dimenzija, ali ne racunaj jeftinije od nekih 30$.
Ako se ne varam, ovo je najjeftinija opcija iz USA: http://ircalc.usps.gov/
Da li nasa carina racuna postarinu u iznos za carinjenje, tj. ako narucim sa SportsDirect robu u vrednosti 38€ a postarina izadje 12€ (ukupno 50€), da li je to za njih probilo onaj limit carinjenja?
 
Poslednja izmena:
Zavisi od mase/dimenzija, ali ne racunaj jeftinije od nekih 30$.
Ako se ne varam, ovo je najjeftinija opcija iz USA: http://ircalc.usps.gov/
Da li nasa carina racuna postarinu u iznos za carinjenje, tj. ako narucim sa SportsDirect robu u vrednosti 38€ a postarina izadje 12€ (ukupno 50€), da li je to za njih probilo onaj limit carinjenja?

Ne postoji odgovor na tvoje pitanje.
 
U slučaju SD-a: ne računa.
Korpa može da bude 49,99€ i da se ne carini, samo je najjeftinija poštarina trenutno 21,xx€.

Sad se nešto igram sa korpom na SD i piše poštarina 17.99€? International Air Service. Je l' se misli na DHL ili na običan airmail? Sumnjivo mi pošto kažeš da je najjeftinija preko 21.
 
Pozdrav nogatim kolegama, kod mene je duzina gazista 31-31.5cm i imam jako siroko stopalo. To zavisno od prozivodjaca doje nas broj 46-49.
Za vikend sam obisao par prodavnica da vidim sta mogu da kupim od udobnih sportskih patika, koje mogu da nosim svaki dan i u kojima mogu i da potrcim, rezultat tragedija.

Da ne racunam najnovije modele adidasa i najka koji kostaju dobrano preko 100-150 evra, sve ostalo ili nema broja ili su neki specificni modeli koji nisu za svakodnevnu upotrebu.

Pre 2 godine sam u USA u prodavnici kupio jedne poluduboke najke sa nekim ludim feder djonom i jedne noname patike sa drschol djonom/uloskom, izasle me ukupno 80usd oba para fenomenalnih patika, sa odlicnim djonovima i udobnoscu. Za tako nesto kod nas treba da platim 3-4x vise.

Pa bih da kupim preko neta po prvi put patike. Preoprucujete li neku prodavnicu ? Ovo sto se prodaje na aliex, valja li to cemu ?
 
Pozdrav nogatim kolegama, kod mene je duzina gazista 31-31.5cm i imam jako siroko stopalo. To zavisno od prozivodjaca doje nas broj 46-49.
Za vikend sam obisao par prodavnica da vidim sta mogu da kupim od udobnih sportskih patika, koje mogu da nosim svaki dan i u kojima mogu i da potrcim, rezultat tragedija.

Da ne racunam najnovije modele adidasa i najka koji kostaju dobrano preko 100-150 evra, sve ostalo ili nema broja ili su neki specificni modeli koji nisu za svakodnevnu upotrebu.

Pre 2 godine sam u USA u prodavnici kupio jedne poluduboke najke sa nekim ludim feder djonom i jedne noname patike sa drschol djonom/uloskom, izasle me ukupno 80usd oba para fenomenalnih patika, sa odlicnim djonovima i udobnoscu. Za tako nesto kod nas treba da platim 3-4x vise.

Pa bih da kupim preko neta po prvi put patike. Preoprucujete li neku prodavnicu ? Ovo sto se prodaje na aliex, valja li to cemu ?

Uzmi neke Nike sa Lunarlon djonom, imas u Djaku na popustima.
 
Lunarlon nikako ne ide za siroko stopalo.
 
Pozdrav nogatim kolegama, kod mene je duzina gazista 31-31.5cm i imam jako siroko stopalo. To zavisno od prozivodjaca doje nas broj 46-49.
Za vikend sam obisao par prodavnica da vidim sta mogu da kupim od udobnih sportskih patika, koje mogu da nosim svaki dan i u kojima mogu i da potrcim, rezultat tragedija.


Da ne racunam najnovije modele adidasa i najka koji kostaju dobrano preko 100-150 evra, sve ostalo ili nema broja ili su neki specificni modeli koji nisu za svakodnevnu upotrebu.

Pre 2 godine sam u USA u prodavnici kupio jedne poluduboke najke sa nekim ludim feder djonom i jedne noname patike sa drschol djonom/uloskom, izasle me ukupno 80usd oba para fenomenalnih patika, sa odlicnim djonovima i udobnoscu. Za tako nesto kod nas treba da platim 3-4x vise.

Pa bih da kupim preko neta po prvi put patike. Preoprucujete li neku prodavnicu ? Ovo sto se prodaje na aliex, valja li to cemu ?

Dobrodosao u klub...poslednju jesen, sam bacio 2 para, reebok i nike, nosena u zbiru 16 godina, zajedno, mislivsi da cu nove kupiti ocas posla!
E, tak pocinje moj hod po mukama! I bukvalno cak...Modele od 10-15.000 nisam ni gledao, tako da tu ne znam kakva je situacija, al pretpostavljam da je ista.
Da skratim epilog je sledeci:
Za nas sa SIROKOM STOPALIMA, I VISOKIM RISEVIMA, nema nade vise! Moracemo krojiti patike izgleda!
Jedina 2 modela, koja koliko toliko zadovoljavaju su

https://www.google.rs/search?q=adid...AeTnywPKn4LoDg&ved=0CBkQsAQ&biw=1920&bih=1087
i
http://www.skatesusa.com/converse-shoes-tremont-oxblackwhite-7407

I one imaju mane, al u odnosu na ostale, izdrzljivo, koliko ti ovi modeli zavrsavaju posao, nemam pojma, al cak i kad pogledas djonove odozdo za sve modele, neverovatno su uzi nego pre 10-15-20 godina!
Znam kako ti je, ako je za utehu....
 
Ima peraja u Intersportu :d

Mislim da imam visok ris i sire stopalo. Kupio sam ove (sl1, sl2) u Nsportu i dobre su, tj. siroke su.
E sad, ja nosim 44.5. Ne znam da li veci brojevi se dovoljno sire sa duzinom...
 
Neki predlog patika za siroko stopalo ?

Imam slican problem, visok ris, sire stopalo, izdeformisane ligamente :) Trcim oko 40km i prepesacim jos 30km nedeljno. Trazim uglavnom udobne i izdrzljive patike (mislim na djon) za offroad trcanje. Menjam ih na godinu dana. Ja bih ti preporucio Nike Pegasus 29 ili 30+, Nike Vomero bilo koje. Trenutno imam ove al nisu bas za vrucine.

hupysema.jpg


Btw
Obavezno uzimaj za pola broja vece, ako planiras da cesce trcis u njima.
 
Poslednja izmena:
Malo da osvezim temu :) jel kupovao neko mozda u sportdepot.rs puma patike?I ako jeste da li su made in china ili made in vietnam?
 
Da li je neko nosio za duze distance Reebok Floatride koje su sada 13000?Dvoumim se da li da ih kupim.Izgledaju brutalno i djon je izuzetno mekan i patike su ultra lake.Te ili Hoka Clifton 5 cene 16000 koje su nekako predebelog djona ili Nike Epic React cene 15400.Saveti?Boost ne bih.Da ubacim stari model Reebok Zpump 2.0.One su sada 6000.
 
Model patika biraš prema svom načinu gaženja, tj. pronaciji (Gugluj ovaj termin). U skladu s time uzimas neutralne (plivajuće), umereno ili izraženo motion control. Ne piše na patikama, ali ima sajtovi posvecenih tome, koji klasifikuju modele.

Najgore je da kupiš skupe patike i otkrijes da te leđa bole, recimo. Ako si iz BG, to možeš besplatno da testiraš u Run&See radnji u Uzun Mirkovoj. :)
 
Run and more

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko nosio za duze distance Reebok Floatride koje su sada 13000?Dvoumim se da li da ih kupim.Izgledaju brutalno i djon je izuzetno mekan i patike su ultra lake.Te ili Hoka Clifton 5 cene 16000 koje su nekako predebelog djona ili Nike Epic React cene 15400.Saveti?Boost ne bih.Da ubacim stari model Reebok Zpump 2.0.One su sada 6000.
Ja imam Floatride, kupio ih 2016. posle 2 i po godine nošenja izgledju kao da su stare 10. Jesu udobne ali su već druge godine počele da se raspadaju, sada ih koristim samo kada idem na pijac. Mislim da ne vrede tih para.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Trazim zelene i/ili zute starke medjutim kod nas nema. Jel porucivao neko od preko? Nasao sam na nekom sajtu za 50$, ali ko zna da li je to prevara ili ne.
 
Niko nema informaciju? :(
Nasao sam zute, ali nemaju 45 nego 44.5
 
Nazad
Vrh Dno