Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Jesi video cene kod nas?:)
 
Jesam, manje više su iste. Kvalitet je upitan.
 
Provera kvaliteta ti nije problem, ako ih mozes licno proveriti.
Ako si ikad drzao u rukama Salomon, odmah ces uvideti ima li razlike.
Inace su na Amazonu oko 90-95 e modeli koji su kod nas oko 16k (ovako na brzaka sto sam video).

TuturuTu on 6X
 
Mi obuću kupujemo isključivo online i ukratko da napišem.
Moj savet, za jeftiniju sportsku obuću, drži se krštenih, da ne kažem, proverenih brendova. Adidas, nike i reebok, ostalo je za izbegavanje uglavnom
Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk


Asics su kvalitetnije i udobnije od navedenih, barem iz mog iskustva, a nosio sam i nosim i Nike i Adidas i Reebok.

Nego imam drugo pitanje - kakve su po kvalitetu Li Ning? Na Aliju su cene baš dobre i naručio bih neke košarkaške, pa me zanima kako su se pokazale onima koji su ih kupili. Petpostavljam da su dobre, teško da bi loš proizvođač mogao da priušti Vejda i MekKoluma u marketingu.

I zanima me kakvi su im kalupi u poređenju sa Najkijem, tj. da li je 45 il bilo koji drugi broj isti kod oba proizvođača.
 
Provera kvaliteta ti nije problem, ako ih mozes licno proveriti.
Ako si ikad drzao u rukama Salomon, odmah ces uvideti ima li razlike.
Inace su na Amazonu oko 90-95 e modeli koji su kod nas oko 16k (ovako na brzaka sto sam video).
Tako nesto je bilo i kad je komsija uzimao neke Solomon zbog preporuke ortopeda; jos i Amazon nije najjeftinija opcija uglavnom, ali za Solomon treba juriti mnogo vise nego za Adidas/Nike iz mog iskustva.
 
Bitno je da uzme negde gde je copy free.
U pravu si za ortopediju, kod njih je bitno da bas "legnu", npr meni su trebale 43-1/3 velicine.

TuturuTu on 6X
 
Prvi put ću uzeti Salomon pa zato pitam. 10-20 eur nije neka razlika vredna dalje diskusije.
 
Ja sam uzeo u Americi Salomon i brojevi su kao kod Adidas patike .
Evo slika ako treba zbog poredjenja brojeva .
7b9e58d4488c23afb75ee9de02a0cccb.jpg


Послато са TA-1053 уз помоћ Тапатока
 
Pitanje za one koji "divno savijaju prste" :)
Ima li patika koje su mnogo izdrzljivije na delu pri vrhu postiju? To je recimo deo patike koji se najvise savija za iskorak i slicno. Ja cesto tokom hoda bas savijam taj deo, i on prvi strada pred bacanja patika.

^za hod/trcanje patike.
 
Ja sam 2014-te kupio Diadora patike i nikad udobnije patike nisam imao. Bacio sam ih pre neki dan, ali ja ih nisam koristio za trcanje/teretanu. Platio sam ih nesto manje od 4k na snizenju. Ako ti je blizu imas njihovu radnju u TC Stadion.
Ne mogu da nadjem sliku mog modela, a ovaj je slican samo druge boje.

OUTSOLE:
- Blown Flexoft Rubber in the front area. Special Duratech 5000 wearproof compound in the heel area.
ad08fd97faef3c6b4772b5fd9fc49b3e.jpg
 
Pitanje za one koji "divno savijaju prste" :)
Ima li patika koje su mnogo izdrzljivije na delu pri vrhu postiju? To je recimo deo patike koji se najvise savija za iskorak i slicno. Ja cesto tokom hoda bas savijam taj deo, i on prvi strada pred bacanja patika.

^za hod/trcanje patike.
Salomon, Tecnica, Lowa, custom Reebok... ali i kostaju...

TuturuTu on 6X
 
Poslednja izmena:
Slična je tema, pa hajde ovde - naručio sam neke papuče iz SportVisiona, stigle su mi i sada hoću da ih zamenim za drugi model. Zvao sam call centar, dali su mi sva uputstva i poslali formulare koje moram da popunim, pa da pošaljem te papuče, nakon čega će mi oni poslati druge za nekoliko dana.

Meni je to baš mnogo cimanja. Da li neka druga slična radnja koja prodaje sportsku opremu ima proceduru u kojoj takva zamena može da se obavi tako što im se javi da kupac želi zamenu proizvoda, oni pošalju novi i onda se ono što se menja samo preda njihovom kuriru, a on da novi paket kupcu?
 
Ne postoji tako nešto. Mora da provere da li si nosio patike/papuče pa tek onda da šalju druge. Barem je meni tako logično.
 
Custom reebok, gde odes do predstavnika i naprave ti na osnovu nekog modela custom patike, sa ojacanjima itd. Ne znam da li to jos rade u srb, bilo nekada.
Lowa i Salomon imaju vec gotove modele sa ojacanjima i goretex materijalima, obe nosam godinama i ni ogrenotine jos nemam na njima, prezadovoljan.

TuturuTu on 6X
 
Ne bi bio problem ni u Nemackoj, ako znam gde je radnja i moze za 3-4 dana da se uradi.
Ali pogledacu Salomon prvo. Ako ima letnjih modela, bice lakse. Tnx.
 
Reebok ima zvaničnu radnju u Ušću, treba pitati tamo. Bila je davno i na Terazijama, ali mislim da ta više ne radi.

@ joca

Znam, zato i pitam da li neka radnja ima svoju kurirsku službu koja bi mogla i to da pogleda na licu mesta, kao kad ih vraćaš u radnji, ili svi rade ovako.
 
U đaku možeš da menjaš tako što odneseš u bilo koju radnju i zameniš na licu mesta. Nazoveš, proveriš da li imaju odgovarajuću veličinu, ako imaju u konkretnoj radnji, završavaš na licu mesta. Ako nemaju, tamo predaš a druge ti šalju na adresu

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ne bi bio problem ni u Nemackoj, ako znam gde je radnja i moze za 3-4 dana da se uradi.
Ali pogledacu Salomon prvo. Ako ima letnjih modela, bice lakse. Tnx.
Bilo koja intersport radnja ih ima

TuturuTu on 6X
 
Od stranih sajtova sam narucivao par puta sa eBay-a (mada je zaista svaki put kocka) i sa ASOS-a, ali zvog carine/PDV-a se to uglavnom ne isplati (carine od 50e+, a racunaju PDV od 20e+ i nekad naplate oba, a nekad ni ne naplate)...
Od nasih Capsule, Tike i Buzz. Koliko ja znam, samo ova tri imaju originale. Ironija je sto SportVision poseduje Buzz i Tike, a u SportVisionu fulsh patike, WTF?
 
Poslednja izmena:
Ma daj ne izmisljaj

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
I moje iskustvo mi govori da valjaju kopije. Ne uvek, ali se nadje po neka.
Kupujem starke godinama i uvek druga zemlja porekla.
Prvo made in Vietnam pa onda Indonesia i na kraju China.
China se uvek razlikovala i na oko, a o udobnosti (koliko starka moze biti udobna) da ne pricamo. Takodje su im brojevi veci nego sto pise. Velicina 45 kod sve tri zemlje i kod Chine je to ustvari 46. Patike made in Vietnam i Indonesia su dobre. Izmedju njih nije bilo razlike i kvalitetne su.
 
Ja znam za Vietnam da je uvek koliko toliko vazio za "kvalitet" u odnosu na Indonesiju i Kinu.

Nasi em prodaju osrednju robu em paprenu.. Sve high patike koje su kod nas 15k i vise, vani su dosta dosta jeftinije.
 
Iskreno meni su Vietnam i Indonesia patike iste, tj ne primecujem razliku. Imam 3 modela starki i 2 su Indonesia dok su 1 Vietnam.
A jednom prilikom porucim preko web-a iste starke koje sam imao samo mi se pocepale (klasicne crvene starke) i rekoh prosle su bile 45 tako da to je to. Dodju one i probam kad vece za ceo broj iako pise da su 45. Cim sam video da su China odmah sam vratio.
Mogu misliti koliko su kvalitetnije one starke koje se kupe u Nemackoj ili Americi.
 
Ja znam za Vietnam da je uvek koliko toliko vazio za "kvalitet" u odnosu na Indonesiju i Kinu.

Nasi em prodaju osrednju robu em paprenu.. Sve high patike koje su kod nas 15k i vise, vani su dosta dosta jeftinije.

Dosao juce drug iz dablina. I znate kako izmisljate, iste su im stvari identicne. Kupio je patike tamo koje sam ja ovde kupio u djaku (znaci identicne su apsolutno), i kojih i dan danas ima u djaku. I juce je kupio patike u bazu aj1 low. Jedino sto on navata polo majicu za 25 eura i tomi jaknu za 100 eura u autletu, dok je to ovde nemoguce
 
Poslednja izmena:
@telep

od početka godine sam patike kupovao u engleskoj, nemačkoj, sloveniji, austriji i mađarskoj što za mene što za ženu i ove priče su bs...obične urbane legende...već smo imali neku diskusiju ovde negde na tu temu gde je neko tvrdio da u eu nema kineskih brendiranih patika što je takođe izmišljotina...ili da ih nema u staroj evropi, svejedno, ima ih svuda i čak sam neke skuplje modele adidas patika kupio u nemačkoj koje su made in china..
 
Ja samo naveo primer drugara koji fura 20 pari patika, i bukvalno ih uzima za smesne pare.. Ja da je uzmem, cena u Buzz-u 15-20k... Mozda nije tako svuda ali ok, sto se mene tice volim da platim dobru obucu i da mi traje duz niz godina, ali mislim da se kod nas svodi sta kome zapadne..
 
Nazad
Vrh Dno