Šta je novo?

Commodore 64 noviteti

Igra Nixy je još jedan Spektrum port za C64 i to stvarno sjajno urađen.
Ne znam kako mi je promaklo, ali mnogo volim ovakav tip igara, retro filing pršti na sve strane, a ova verzija za C64 je apsolutno savršena, sa sjajnom muzikom u pozadini.


Druga igra je još u izradi i mada obično izbegavam ove preview snimke, ovo me ostavilo sa vilicom do poda.
Nadam se da autori neće stati na pola puta, kao u dosta nekih ranijih slučajeva, jer ovo je stvarno veliki potencijal, grafika skoro na Amiga nivou, paralax skrol, stvarno neviđeno...


Ovaj Stoker deluje zanimljivo i impresivno jedino što veliki sprajtovi kvare utisak, ne znam što se lik odlučio na tu tupavu varijantu. Elem, bilo je još sličnih extra projekata koji su propali poput Spooky, Enforcer II, Limbo C64. Meni je super to kako danas programeri, coder-i, pixel art dizajneri itd. pronalaze svake godine sve bolja rešenja i odlaze korak dalje po pitanju C64 mogućnosti
 
Poslednja izmena:
Igra Nixy je još jedan Spektrum port za C64 i to stvarno sjajno urađen.
Ne znam kako mi je promaklo, ali mnogo volim ovakav tip igara, retro filing pršti na sve strane, a ova verzija za C64 je apsolutno savršena, sa sjajnom muzikom u pozadini.
A jos kada se pusti sa kasetnog originala, sreci nigde kraja! :D

Nixi.jpg
 
A jos kada se pusti sa kasetnog originala, sreci nigde kraja! :D
Baš lepo izgleda, nisam ni znao da je Psitronik izbacio i fizičko izdanje. :)
Malo su im cene nategnute, mada ono kolektorska verzija u big box varijanti, izgleda stvarno moćno.
Inače, postoji i nastavak ali ne znam da li je portovan za C64 do sada.
Evo ovde su sve verzije na jednom mestu, pa ko voli, može da proba, besplatno je u digitalnom obliku.
 
Recenzija za Miner 2019' er,

 
Poslednja izmena:
Recenzija za Miner 2019' er,


Sećam se dobro Računara 4, gde je Miner 2049, bio jedna od igara sa top 50 liste najboljih za C64.
Davno beše, a mene je nekako uvek mimoilazila, valjda jer je ovde većinom dominirao Manic Miner.
Kasnije sam igrao Bounty Bob Strikes Back i tek tada video koliko je ova franšiza u stvari dobra.
Ono što si napisao na kraju u stvari je suština, jer ovakve starije igre, negde do 83-e i prvog velikog kraha gaming industrije, su uglavnom imale tu arhaičnu stilizovanu grafiku, po uzoru na Atari konzole, ali su imale i taj neodoljivi šmek i zarazni gameplay, koji se retko viđa.
Ovaj novi Miner je na tragu tog vremena, za staru gardu što bi se reklo.
Dobar tekst, odmeren i koncizan, nema se šta dodati ni oduzeti.
 
Još jedna izuzetna igra za C64 u najavi, koliko sam video ostaje samo par tehničkih detalja i testiranje da se obave.
Ima nekog Creatures šmeka u sebi, mada kako sve izgleda, deluje da će Sam Journey dobiti ozbiljnu konkurenciju.

Uf bre, animacija, grafika, izgleda vrhunski. Rame uz rame sa Creatures.
 
Одличан видео са новитетима и "неотркивеним" старитетима са С64 сцене...

 
Captian Ishtar sam pazario ovih dana. SEUCK devolping je poprilicno uznapredovao poslednjih godina.
 
Review za Wormhole,

 
OneLoad64 Games Collection v4, sa preko 2000 instant-load naslova, što uključuje i stotinak multi-load igara. Download link je u opisu videa.
 
Receznija za Muddy Racers,

 
C64 scena gori u poslednje vreme. Pig Quest je pored Sam Journey, još jedno nesvakidašnje iskustvo. Neki detalji zaista impresioniraju.

U najavi je i Armalyte Remade direktno od strane Thalamusa.
 
C64 scena gori u poslednje vreme. Pig Quest je pored Sam Journey, još jedno nesvakidašnje iskustvo. Neki detalji zaista impresioniraju.

U najavi je i Armalyte Remade direktno od strane Thalamusa.

Ja ne mogu da prežalim što Spooky nikada neće biti završen kao i Limbo C64 i Enforcer II.....e to su bile bomba najave kada se setim
 
Poslednja izmena:
SNK vs CAPCOM alpha:
 
LEMANS 2023
 
U A Pig Quest! se na pocetku čuju svici. Nisam znao da SID može da reprodukuje i semplovane zvuke.
 
Review za Outrage,

 
Nazad
Vrh Dno