Šta je novo?

Treba mi pomoc, oko flashovanja

GIGAFAN

Slavan
Učlanjen(a)
22.09.2004
Poruke
474
Poena
319
Kupio sam plochu ASUS Striker II Extreme (socket 775), ali je prethodni vlasnik flashovao bios koji navodno samo prepoznaje QX procesore............
Da li ima neko voljan da mi pomogne, i pozajmi(kod njega, ili kod mene) neki QX procesor, samo da flashujem normalan BIOS ???:wall::crash::wave::wave::wave:
Voljan sam i da platim 500din da se to odradi.....:crash::wall::crash:

BTW ja sam iz beograda.
 
Koji cpu mislis da stavis na tu plocu?
Da li znas koji bios ima sad na sebi?
 
Da znam ne bih se cimao da pitam ovde..........
Probao sam E2180, E8400, i XEON X5450, i nijedan ne vidi.................
Na tu plochu cu da stavim, ili Q9400, ili najverovatnije XEON-a X5450 kojeg trenutno imam na P5QD TURBO.
 
sto ne trazis od prodavca da to uradi?
 
Zar ne mislish da sam vec probao, i da mogu to da uradim, da ne bih pitao ovde ??? Izvini, ali postavljash kontraproduktivna pitanja, i trolujesh mi temu, a treba mi pomoc. Bicu fin, pa cu ipak odgovoriti. To je bila njegova lichna plocha, procesor je vec prodao, a drugo kupio sam je u Nishu.
 
Poslednja izmena:
ne trolujem te,prodavac ima ili verovatno zna gde je proc koji je sljakao sa plojkom,to nisu toliko crsti procovi pa otud moj predlog u najboljoj nameri.lepo ga zamolis za pomoc,ako ne,raspitaj se na forumu moze li neko da flesne od servisera bios direktno na cip.
 
Na tom drugom svom kompu sve pripremis za flesovanje, unapred si napravio i pincetu za vadjenje BIOS cipa, ukljucis komp pa dok je u radu izmenjas cipove i flesujes. Nisam dugo koristio ovaj pristup ali verujem da radi, bitno je da fles alatka koju koristis ne trpi ogranicenja koja namecu novije ploce.

EDIT: pincetu sam ja pravio od vece ziherice.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno