Šta je novo?

Otvaranje PS3-PS4 igraonice u 2014?

Otisao na more, navatao neku Ruskinju, potrosila mu svu kintu. :d
 
Skoro pa tacno :D :D :D
Nisam jos nista pokrenuo jer kao sto se zna, ceka se famozni septembar pa cemo videti da li da ulecemo u pricu ili ne. Ima dosta pluseva, ali ima dosta i minusa za pokretanje.
 
Ja sam doživeo blagi preporod igraonice. Klinci su se svi navukli na Minecraft, pa prave okupljanja kod mene kako bi igrali na zajedničkom serveru. Malo igraju Minecraft, a malo Left 4 Dead 2 - koji je sad ponovo aktuelan. Pazari su vrtoglavi trenutno iako mi je radno vreme svedeno do 1 a ne do 3 po ponoći.

Inače, ubacio sam i dve nove mašine u igraonicu, jednu sa AMD FX 8320 i jednu sa nekim Intel i5. Obe po 8 GB memorije i ATI 6850. Tu se mahom igra Battlefield 3 (delio se besplatno preko Origina), WoT, WoW i LOL. Naravno, potonje tri je fora igrati na 24" 1920x1200 rez. sa full detaljima.

Planiram još četiri mašine, a verovatno će biti Intel jer se ovaj FX čuje kao lud.
 
To su igre koje mogu da vrate igraonicama sjaj :)
 
Sad ce jos i GTA, puknete im pirata, ima da posao ide ko halva.
 
Znam da zvuči neverovatno, ali ja sam proteklih dana imao max zauzeće računara. Znači od jutra do večeri, veći deo dana je svih 14 kompova bilo zauzeto. Čekalo se na red što odavno ne pamtim. Dok su konzole stagnirale. Jeste zauzeće, ali igraju Battlefield On line, GTA V On line i sl. Singleplayer. Ne igra se u društvu PES, NBA, Mortal Kombat - mislim igra se ali znatno manje.
 
Znaci navukao si ljude ponovo :)
Fora je sto su ljudi zaboravili koliko je zezanje kad se skupe na jednom mestu i igraju neke igre jedan protiv drugog, a pritom mogu da vide lice i reakcije svojih drugara :)
Mozda se vrati staro vreme igraonica i druzenja :)
 
Znam da zvuči neverovatno, ali ja sam proteklih dana imao max zauzeće računara. Znači od jutra do večeri, veći deo dana je svih 14 kompova bilo zauzeto. Čekalo se na red što odavno ne pamtim.


Školski raspust + nedostatak novca za odlazak na more = bolja posećenost igraonice ;)
 
Pa nabaci neki aftermarket kuler na taj 8350 pa se neće čuti ;)

Moraju igraonice da procvetaju jer trenutno ljudima je i konfa od 25K din preskupa, a takav komp ima integrušu. dok ovi u igraonici imaju mnogo jače komponente ;).
Mene ne čudi nimalo. I ja sam pre visio stalno.
 
Školski raspust + nedostatak novca za odlazak na more = bolja posećenost igraonice ;)

Ima i toga. Mada ja se secam da smo uvek cekali raspust da negde odemo i da blejimo napolju nego da se zavlacimo u igraonice.
A kad krene skolska godina onda je bilo uvek igranja posle skole ili pre ili mozda i za vreme :)
 
Kod mene je uvek jače tokom škole nego za raspust. Ipak ti prva smena donese neki keš. Ali me je ovaj raspust poslužilo vreme tako da klinci nisu išli na kupanje, fudbal i sl. već u igraonicu. krastavac, dok nekom ne smrkne drugom ne svane.
 
Kako se krecu cene na PS3 konzolama,je li ista cena kad igra jedan ili dvoje,ima li popusta na vise sata
Probao bih u mestu sa 3-4000 stanovnika,oko 4 konzola
Bez PC a samo konzole PS3 i 360,kasnije i PS4

PC ima skoro svako,dok je konzola veoma malo i MNOGO su vise na ceni kod lokalnih klinaca
 
Poslednja izmena:
U mom gradu trenutno se kompovi prze vise nego konzole. Dota 2/Lol/Cs Go i eventualno ako neko dodje da pogleda net i tako to
 
Nema pravila sto se kompova tice. 90% mojih musterija imam komp i net kuci pa dolazi u igraonicu. Lepse je igrati u drustvu nego sam. Neki se cak i ne druze sa ostalima ali provode vreme u igraonici. Valjda su tako manje usamljeni. Mahom se igra WoW, WoT, Lol; DotA2 - preko neta. U mrezi mahom L4D2, CS 1.6 i Minecraft.

Ipak probaj sa konzolarnom igraonicom. Makar kao privremeno resenje dok ne ustekas kintu i za neki komp. Mogao bi i ovako da ubacis jedan-dva cisto za net. Kad se recimo igra turnir u PES-u, oni sto cekaju da imaju sta da rade.

Kod mene mahom dolaze drustva od 3-4 coveka.. Uzmu Sony i komp ili dva. I dok dvoje igraju oni sto cekaju vise na netu.
 
vidim ja da ce da se menja naslov teme u 2015
 
Iskreno, i ja sam ustekao nekih 100k dinara za zamenu 4 kompa ali cekam septembar da vidim sta se sprema na jesen. Ne mirise mi na dobro cela situacija u zemlji. Mozda je bolje da imam stek u novcu a da upgrade igraonice ostavim za prolece.
 
Cuvaj pare, pametnije je.
 
Iskreno, i ja sam ustekao nekih 100k dinara za zamenu 4 kompa ali cekam septembar da vidim sta se sprema na jesen. Ne mirise mi na dobro cela situacija u zemlji. Mozda je bolje da imam stek u novcu a da upgrade igraonice ostavim za prolece.
Pametno, nikad ne znas. Evo ja zivim na brdu, a danas mi voda za cent da ne udje u kucu.
 
Iskreno, i ja sam ustekao nekih 100k dinara za zamenu 4 kompa ali cekam septembar da vidim sta se sprema na jesen. Ne mirise mi na dobro cela situacija u zemlji. Mozda je bolje da imam stek u novcu a da upgrade igraonice ostavim za prolece.

Naravno da je bolje da imaš nešto love u šteku nego da je uložiš u kompove pred najavljeno smanjivanje državnih plata i penzija. Da ne pominjemo sve drugo što može da pukne kod nas i u okruženju...
 
Vreme je lose pa je lose. A ljudi generalno uvek trose pare na stvari na koje se navuku.
Mozes da sacekas septembar pa da vidis ako ti se ne smanjuje broj ljudi onda ne bi bilo lose da ulozis i nadogradis kompove.
 
Videću. Stvarno me brine sve što se dešava. Imao sam jako leto, ali smo imali dosta inozemaca ovde. Pošto smo kraj u kome je četvrtina stanovništva preko ili ima nekog preko, sad kad su došli tokom leta doneli su i keš. Prošle godine nije bilo tako jer je i na zapadu bila kriza. Ove se trošilo i to se odrazilo i na rad igraonice. Imao sam odlične pazare. Ali, uvek postoji ono ali. Šta će biti na jesen kad oni odu a smanje se plate. Plus je u najavi povećanje cene struje i ostalih dažbina.

Na početku threada (pre par meseci) bio sam za otvaranje igraonice, da Major vredi da proba. I tad je bilo fifti fifti šansa za uspeh. Sad mi ne deluje kao dobra ideja. Da dodamo i pitanje snabdevanja strujom jer nam je Kolubara u autu a ne piše se dobro ni Kostolcu (prošao i video lično stanje). Ako budu restrikcije onda se oprosti od pazara.
 
Nazalost u ovoj nasoj zemlji nista nije sigurno. Ali nesto mora da se radi da bi se zaradilo :)
Sad da li je igraonica isplativa ili nije verovatno je pitanje na koji ce verovatno vecina odgovoriti da nije ali pravo pitanje je na sta se tacno misli kad se kaze isplativa, da li se misli na to da se covek kupa u novcu i vrati ulozeno za 6 meseci ili da ima neka normalno primanja. Verujem da ako se napravi dobra igraonica, da ce biti isplativa i da ce biti novca dovoljno za neku normalniju platu (kad se poplacaju svi troskovi). Blizi se septembar i vec cu morati da presecem i odlucim da li da otvaram :)
 
Verujem da ako se napravi dobra igraonica, da ce biti isplativa i da ce biti novca dovoljno za neku normalniju platu (kad se poplacaju svi troskovi). Blizi se septembar i vec cu morati da presecem i odlucim da li da otvaram :)

Bolje je da znaš nego da veruješ, jer hiljade je tih koji su verovali i bili optimisti, a onda ostali bez igde ičega.
 
Moras da verujes u nesto ako zelis da uspes. Ima dosta u tom stavu jer na kraju kad se sabere ljudi i dolaze prvenstveno zbog osobe koja je tu, a onda zbog igara. A sto se tice znanja da li je prav potez ili ne niko ne moze reci sa 100% sigurnosti. Nisu male pare u pitanju tako da se zbog toga i dosta presabiram. Najvise me odvraca lokal koji nikako da pronadjem, a da ima sve sto dam zacrtao.
 
Moras da verujes u nesto ako zelis da uspes. Ima dosta u tom stavu jer na kraju kad se sabere ljudi i dolaze prvenstveno zbog osobe koja je tu, a onda zbog igara. A sto se tice znanja da li je prav potez ili ne niko ne moze reci sa 100% sigurnosti. Nisu male pare u pitanju tako da se zbog toga i dosta presabiram. Najvise me odvraca lokal koji nikako da pronadjem, a da ima sve sto dam zacrtao.

Iskusni ljudi su ti objasnili da je potrebno par godina da bi se investicija isplatila, pa ti vidi da li je vredno rizika, pogotovo kad se uzme u obzir trenutna situacija i najavljeni rezovi.
 
Ja to kalkulisem ovako>
Recimo da imas 10k eura u kesu. Mozes da ih polako trosis i za par godina ce se ta kolicina para smanjiti i na kraju verovatno ce ostati jedna velika masna 0 s obzirom da taj stek nije magican :)
A kad ulozis u neki posao imas rizik da puknes u nekom kracem periodu sve ili da povratis investiciju i dodatno zaradis neke parice. Ima dosta iskusnih ljudi u svim poslovima, samo su neki uspesni, a neki nisu ;)
 
A ocekuje se da ce PES2015 izaci sad u septembru :)
 
Koliko ja znam PES I FIFA izlaze u oktobru/novembru svake godine, kad se zavrsi sezona.
 
Nazad
Vrh Dno