Šta je novo?

Otvaranje PS3-PS4 igraonice u 2014?

@smithbre
Verujem da su muke ali procitaj ponovo moj post o nemogucnosti nalazenja posla. Koji bi tvoj savet bio u tom slucaju?

ja sam moje mišljenje par puta izlagao i uvek sam bio negativan, tj protiv upuštanja u taj posao, a ako već hoće davao sam predloge šta i kako.
A ako je baš do posla, hoćeš da kupiš igračku opremu da bi se igrao, ali ti treba opravdanje, lepo kupi par konzola bavi se iznajmljivanjem istih.
Ako ti trebaju Steam nalozi imam 10 komada sa već nekim MP naslovima
Toliko od mene.
 
Ja da ti kažem jedno - ako želiš da otvoriš igraonicu - otvori. Inače češ zauvek razmišljati šta je moglo da bude. Niko ti ne garantuje uspeh, ali nešto u životu moraš da radiš. Moj prvi posao rentiranje Segi je bio čist promašaj. Jedva sam bio na nuli posle rasprodaji Segi, igrica i opreme. Drugi posao - "slobodna distribucija medija" mi je donela poprilično novca, koji na žalost nisam uspeo da sačuvam jer sam bio klinac koji je nenormalno trošio. Uspeo sam da uštekam jedino kintu da otvorim igraonicu, i to posle velikog kraha igraonica sredinom dvehiljaditih. To mi je treći posao. Svi su pričali kako je to promašaj, da su igraonice mrtve i sl. Ipak sam je otvorio i nikad se nisam pokajao. To je bilo ono što sam uvek želeo. I uspeo sam sa njom. Četvrti posao mi je bio Mini 3D bioskop. savršen primer gde je odlična ideja - ali pogrešno mesto. Rukovodio sam se idejom da u Gradištu nema ni jedan bioskop odnosno nema ga do BG-a, tako da ako neko hoće u bioskop nema gde da ode. A neko možda hoće umesto u grad da ode da gleda film sa društvom pogotovo. Ili ako hoće salu samo za sebe i devojku. Takođe sam kontao da svi mogu gledaju filmove kući, ali šta ako hoće 3D film da gledaju. Tako sam uzeo 3D plazmu 51" (jedina u gardu tada), povezao na lap i obezbedio prostor sa 8 mesta (fotelje, dvosedi). Ima slike na mojoj facebook prezentaciji. Zakonski sam se ogradio tako što sam ja rentirao prostor adekvatno tehnički opremljen a ljudi su "sami" puštali filmove. I cena je bila samo 800 dinži za rentu prstora (u BG-u karta za jednog 500din). I mislio sam da ću da razbijam. Ali šipak, izdržao je bioskop godinu dana da bi po zatvaranju bio opet na 0. I to samo zato što sam TV prebacio sebi kući inače bih imao minus od 800 eura. Poenta je da ne može svaki posao ili ideja da uspe, ali čovek mora probati.

Inače, vođenje igraonice jeste težak posao. Pored mog redovnog posla, morao sam dnevno da odvajam i dva-tri sata na igraonicu. Vikendom prepodne sam ja radio kako bih očistio sisteme od raznoraznih gluposti, toolbarova, trojanaca, virusa i sl. Znači nikad nisam imao nedelju. Kao što neko reče, za 7 godina sam samo jednom otišao na more i to prošle godine zahvaljujući napretku tehnologije. Znači kamere u igraonici, team viewer na serveru i net na moru. Skype obavezan takođe.

Imao sma ja sa igraonicom uspona i padova, borba sa konkurencijom za mušterije i sl. Ljudi su dolazili i odlazili, ali je par generacija stasalo uz moju igraonicu. Sve generacije koje su bila 3-4 razred OŠ po otvaranju igraonice (znači od 2005/06 godišta). Moja igraonica je postala lokalni fenomen, centar okupljanja što dece što starijih. Prve mušterije bi stizale sa prvim busevima sa sela (7h), koja tad nisu imala net. Lokalci bi došli na prvu partiju kantera pred školu. Kad bi neko pobegao sa časa, ili ga pustili sa prakse, on bi došao u igraonicu a ne kući. Okupljanja timova pred utakmice, dolazak gostujućih ekipa (odbojka, fudbal, rukomet). Okupljanje pred odlazak na poligon na basket ili fudbal. Okupljanje pred grad, i skupljanje posle fajronta po kafićima. Čekanje prvog busa (4h ujutru) za BG, isto kod mene. Okupljanje pred maturu - opet kod mene. Koliko samo proslava rođendana, novih godina i godišnjici igraonice.

Većina mušterija je kod mene prvi put sela za PS2/PS3, za XB360. Igralo Guitar Hero ili Rock Band na gitari odnosno bubnjevima. Igralo igre u 3D. Gledalo 3D film. Sve ono što kući nisu imali imali su kod mene. Sve ono što nisu smeli kući da rade radili su kod mene.

A roditelji su bili srećni, bilo im je draže da deca vise u igraonici nego po kafićima. Iako je i kod mene u početku bilo ako u kafićima, znala se hijararhija, mlađi su poštovali starije ali sa druge strane niko nikog nije smeo da dira, inače bi imao problem sa mnom. I to ne u vidu fizičke pretenje i sl. Dovoljno je bilo da udaljim nekog trajno iz igraonice, mesta koje je In i gde svi sem njega mogu da dođu.

Najbolji primer koliko je igraonica značila nekim ljudima da posle odlaska na studije u BG, Niš, NS itd. većina nije nastavila da ide u igraonicu. Ne zbog učenja i sl. već nigde nije zatekla takvu atmosferu. Dođu jednom u mesec dva i prvo svrate da vide šta ima kod nas.

Sad, kad se osvrnem, posle 7 godina imam razrađenu (malo zastarelu) igraonicu i čeka me izazov u vidu obnove igraonice. Barem što se opreme tiče. Takođe, došla je nova generacija klinaca koje tek treba ubediti da je zabavnije da se igraju kod mene nego kući. I za sada mi lepo ide. Imam par društava 3-4 razred, koja kući ne smeju da igraju Left 4 Dead, pa svakog dana vis epo 3 sata kod mene. Dobro za početak:)
 
Jel u Balkanskoj?

Buhahaha, da, beše to Forum. Jel' se zatvorila ta rupa konačno? :)

U apoteci sam kupio onaj lak za odvikavanje od grickanja noktiju i mazo levi i desni kabl od slusalica da ih odviknem od glupe navike da mi pregrizu kabl. da si vido face kad stave kabl usta a ono ljuto i bljutavo. vremenom su prestali da grickaju a ja da mazem :)

:laugh::laugh::laugh::laugh:
WIN

Nego, ti si pretpostavljam držao nekada legendarni Stilgar's Place?

Those were the times... :) :) :)

Ejjj, pa nas nije mrzelo da iz Tesle posle škole pešačimo do tebe. Eeeeeejjjjj. Danas da me sto evra čeka tu ne bih pešačio toliko.
 
Poslednja izmena:
Jeste i to pocetkom godine.

Nego sta nego je on drzao... Kad se setim koliko mi je bilo do jaja da idem po Beogradu i istrazujem igraonice. Neke od boljih u mojoj okolini su bile Stilgar, Space (kod Bajlonijeve), Pantzer (Strahinica Bana), Neki house ako se ne varam (otprilike na pola Palmoticeve) cini mi se da je nju drzao Saddam. A tek ono kad uponas nekog iz G-ja (g agressive posle) ili iz Zlih Kalasa a oni rasturali u cs-u... Eh...
 
Ja da ti kažem jedno - ako želiš da otvoriš igraonicu - otvori. Inače češ zauvek razmišljati šta je moglo da bude. Niko ti ne garantuje uspeh, ali nešto u životu moraš da radiš. Moj prvi posao rentiranje Segi je bio čist promašaj. Jedva sam bio na nuli posle rasprodaji Segi, igrica i opreme. Drugi posao - "slobodna distribucija medija" mi je donela poprilično novca, koji na žalost nisam uspeo da sačuvam jer sam bio klinac koji je nenormalno trošio. Uspeo sam da uštekam jedino kintu da otvorim igraonicu, i to posle velikog kraha igraonica sredinom dvehiljaditih. To mi je treći posao. Svi su pričali kako je to promašaj, da su igraonice mrtve i sl. Ipak sam je otvorio i nikad se nisam pokajao. To je bilo ono što sam uvek želeo. I uspeo sam sa njom. Četvrti posao mi je bio Mini 3D bioskop. savršen primer gde je odlična ideja - ali pogrešno mesto. Rukovodio sam se idejom da u Gradištu nema ni jedan bioskop odnosno nema ga do BG-a, tako da ako neko hoće u bioskop nema gde da ode. A neko možda hoće umesto u grad da ode da gleda film sa društvom pogotovo. Ili ako hoće salu samo za sebe i devojku. Takođe sam kontao da svi mogu gledaju filmove kući, ali šta ako hoće 3D film da gledaju. Tako sam uzeo 3D plazmu 51" (jedina u gardu tada), povezao na lap i obezbedio prostor sa 8 mesta (fotelje, dvosedi). Ima slike na mojoj facebook prezentaciji. Zakonski sam se ogradio tako što sam ja rentirao prostor adekvatno tehnički opremljen a ljudi su "sami" puštali filmove. I cena je bila samo 800 dinži za rentu prstora (u BG-u karta za jednog 500din). I mislio sam da ću da razbijam. Ali šipak, izdržao je bioskop godinu dana da bi po zatvaranju bio opet na 0. I to samo zato što sam TV prebacio sebi kući inače bih imao minus od 800 eura. Poenta je da ne može svaki posao ili ideja da uspe, ali čovek mora probati.

Inače, vođenje igraonice jeste težak posao. Pored mog redovnog posla, morao sam dnevno da odvajam i dva-tri sata na igraonicu. Vikendom prepodne sam ja radio kako bih očistio sisteme od raznoraznih gluposti, toolbarova, trojanaca, virusa i sl. Znači nikad nisam imao nedelju. Kao što neko reče, za 7 godina sam samo jednom otišao na more i to prošle godine zahvaljujući napretku tehnologije. Znači kamere u igraonici, team viewer na serveru i net na moru. Skype obavezan takođe.

Imao sma ja sa igraonicom uspona i padova, borba sa konkurencijom za mušterije i sl. Ljudi su dolazili i odlazili, ali je par generacija stasalo uz moju igraonicu. Sve generacije koje su bila 3-4 razred OŠ po otvaranju igraonice (znači od 2005/06 godišta). Moja igraonica je postala lokalni fenomen, centar okupljanja što dece što starijih. Prve mušterije bi stizale sa prvim busevima sa sela (7h), koja tad nisu imala net. Lokalci bi došli na prvu partiju kantera pred školu. Kad bi neko pobegao sa časa, ili ga pustili sa prakse, on bi došao u igraonicu a ne kući. Okupljanja timova pred utakmice, dolazak gostujućih ekipa (odbojka, fudbal, rukomet). Okupljanje pred odlazak na poligon na basket ili fudbal. Okupljanje pred grad, i skupljanje posle fajronta po kafićima. Čekanje prvog busa (4h ujutru) za BG, isto kod mene. Okupljanje pred maturu - opet kod mene. Koliko samo proslava rođendana, novih godina i godišnjici igraonice.

Većina mušterija je kod mene prvi put sela za PS2/PS3, za XB360. Igralo Guitar Hero ili Rock Band na gitari odnosno bubnjevima. Igralo igre u 3D. Gledalo 3D film. Sve ono što kući nisu imali imali su kod mene. Sve ono što nisu smeli kući da rade radili su kod mene.

A roditelji su bili srećni, bilo im je draže da deca vise u igraonici nego po kafićima. Iako je i kod mene u početku bilo ako u kafićima, znala se hijararhija, mlađi su poštovali starije ali sa druge strane niko nikog nije smeo da dira, inače bi imao problem sa mnom. I to ne u vidu fizičke pretenje i sl. Dovoljno je bilo da udaljim nekog trajno iz igraonice, mesta koje je In i gde svi sem njega mogu da dođu.

Najbolji primer koliko je igraonica značila nekim ljudima da posle odlaska na studije u BG, Niš, NS itd. većina nije nastavila da ide u igraonicu. Ne zbog učenja i sl. već nigde nije zatekla takvu atmosferu. Dođu jednom u mesec dva i prvo svrate da vide šta ima kod nas.

Sad, kad se osvrnem, posle 7 godina imam razrađenu (malo zastarelu) igraonicu i čeka me izazov u vidu obnove igraonice. Barem što se opreme tiče. Takođe, došla je nova generacija klinaca koje tek treba ubediti da je zabavnije da se igraju kod mene nego kući. I za sada mi lepo ide. Imam par društava 3-4 razred, koja kući ne smeju da igraju Left 4 Dead, pa svakog dana vis epo 3 sata kod mene. Dobro za početak:)

Kao sto napisa Stilgar igraonica sa dusom nije ni cudo sto ljudi vole da dolaze kod tebe :)
Sto bi se reklo prava formula za uspeh!
 
Evo zavrsi mi se jos jedna nedeljna smena u igraonici. Prvo kompletno ribanje igraonice - racunari, monitori, pod...

Posle ciscenje sistema. Uklanjanje toolbarova, spzaware, virusa i sl. Doduse, sve redje srecem unistene sisteme, tako da mi se desi u mesec dana 3-4 reghosta.

Inace odbara se sastoji u sledecem (na svim kompovima)

Autorun - disable d- 90% virusa preko fleski se zakaci kroz autorun

Netstudio USB firewall (dodatno uz autoran disablovanje)

Avast Free Edition - solidan antivirus, najbolji u free izdanju

Spybot - Anti malware/spyware program

i naravno

CC Cleaner (najvise ga volim zbog automatskog uklanjanja coockies-a vezanih za passworde)

Na kraju svega, rucno uklanjanje raznih toolbarova i sl. iz Browsera. Deinstalacija Mobgenie, System TuneUp i sl. sranja.
 
Koje ti je radno vreme nedeljom?
 
09-01, meni smena do 15
 
Ne bih da se mesam iskusnima u njihov posao... Ali evo,mozda ce vam pomoci... Secam se u srednjoj skoli,instaliramo krs igrica na informatici,kad restartujemo racunar,ono iznenadjenje,sve pobrisano... Profa nikad nije hteo da nam kaze zbog cega se to desava... Posle sam malo istrazivao,i nasao program Deep freeze,koji vraca sve kako je bilo posle restarta...Bez ikakvog cekanja da se uradi restore,nista,nista...samo obican restart... To vam ne bi bilo lose za igraonice,da se ne ciste kompovi svake nedelje,nego lepo posle svakog gasenja,da se vraca kakav je bio... Kad treba nesto dodatno da se instalira,onesposobi se deep freeze,odradi se to,ponovo se vrati deep freeze....resena stvar :)
 
Sad cu ja da dam svoje misljenje i to kao osoba koja cesto ide u igraonice, mada realno najmanje ljudi ide da igra igrice u globalu, sprdnja je glavna stvar. Po meni ako mislis da uspijes lokacija ti je jako bitna, ali ne i presudna (naravno ne ocekujem da otvoris u nekom selu i da mislis na profit), jako je bitno da napravis dobru atmosferu, opustenu. Likovi odavde iz BL su to sjajno uradili (postavicu slike ispod), imaju oko 8-10 konzola mozda cak i vise nisam siguran, ali bit je u tome da je igraonica sama po sebi specificna, jer je u njoj uglavnom mrak sa muzikom u pozadini, lejzi begovi, neka svjetla pozadinska i slicno, cijena im je visoka ali kad god udjem klub je gotovo pun, jedva da ima mjesta. Isto tako probaj sa tim da nudis organizaciju rodjusa, okupljanja, iznajmljivanja prostora, jer klinci obozavaju da slave rodjendane po takvim mjestima (od malih nogu zavisnici), sto znaci da mozes zaraditi i na sokovima, grickalicama, slatkisima i slicno. Trebas staviti i pravila, a posto sjecam se dok sam bio manji, uvijek sam mrzio ici u igraonice gdje su se stariji bahatili, galamili, ljutili, i slicno kad gube, kao da im je cijeli svijet kriv (a realno klinci su ti glavne musterije, a oni ne vole tu galamu, a realno ne vole ni odrasli, tako da pripazi na to). Odlicna je i ideja da krenes sa manjim brojem konzola, najbolje da imas tipa 4xPS3, 1XPS4 (da vidis kako ce to ici, i zanima li ikoga to uopste). Takodje iskoristi FB, YT za reklame, napravi neku grupu nabacaj djecurlije i nalozi ih i ako sve uradis tako kako si zamislio, bar ces biti svjestan da si uradio sve na najbolji nacin, i bar te nece gristi savjest jednoga dana. Kakogod uradio, imas od mene sve najbolje i zelim ti da uspijes u tome sto si naumio, pa ako krenes javi kako ide..


1525630_582453858496699_793157676_n.jpg


P.S. Ne preporucujem racunare, nezgodno je to, hardverska zahtijevnost raste ludo svake godine, legalne igrice su imperativ, djeca prave probleme, ulaze na svakve sajtove, instaliraju svasta (misle da znaju a nemaju pojma), pa treba to odrzavati nenormalno..
 
Poslednja izmena:
I ja bih pre isao na playstation varijantu
 
Ne bih da se mesam iskusnima u njihov posao... Ali evo,mozda ce vam pomoci... Secam se u srednjoj skoli,instaliramo krs igrica na informatici,kad restartujemo racunar,ono iznenadjenje,sve pobrisano... Profa nikad nije hteo da nam kaze zbog cega se to desava... Posle sam malo istrazivao,i nasao program Deep freeze,koji vraca sve kako je bilo posle restarta...Bez ikakvog cekanja da se uradi restore,nista,nista...samo obican restart... To vam ne bi bilo lose za igraonice,da se ne ciste kompovi svake nedelje,nego lepo posle svakog gasenja,da se vraca kakav je bio... Kad treba nesto dodatno da se instalira,onesposobi se deep freeze,odradi se to,ponovo se vrati deep freeze....resena stvar :)

DeepFreeze je dobra stvar ali svaka mapa koji skinu (cs, dota, addons za wow) se brise, pa musterijama ponovo sve to moras da odradis pa onda ponovo i ponovo, tako oni gube svoje vreme cekajuci tebe da to odradis, a svi znamo da je vreme novac. :)
 
Upravo, a ista je fora i sa java update, adobe flashplayer, av update i sl. Ovako nije loše.

Inače, evo Vam kakav je posao igraonica - danas sam radio prvu smenu, otišao kući, ručao i vratio se na PES2013 turnir koji smo zakazali ranije. Kako bih ispoštovao mušterije, morao sam i ja da učestvujem jer sam jedan od boljih igrača. Znači 08-20h - 12 sati na nogama. Rad + org. turnira + da igram. 20h nedelja ja ne vidim na oči. Idem da se tušnem i zakucam u krevet.

Jedina srećna okolnost je da sam osvojio turnir, tako da sam pored harača za vreme uzeo i prvu nagradu:)
 
Meni je to sumnjivo :p
 
V***** reaguj ! :D
 
krastavac, da je igraonica davala nagrade bilo bi sumnjivo. Ovako smo se svi učipili po 300 din, a prva tri mesta su nosila pare. Inače, ovo mi je drugi put za redom da osvojim turnir, do sada mi je najbolji plasman bilo 4 mesto. Doduše, uvek sam birao Atletiko Madrid da vodim ali sad sam izabrao Man City (s obzirom da sad skoro svi biraju Real).

Inače vrh večeri je bio kada sam otišao kući, večerao i taman se spremio za spavanje kad dolazi bebac kod mene u krevet. Da tata čita bajke. I zabava kreće - gledali smo Pepu Prase, Pokoja, Kinder jaja na youtube-u i tata je ispričao svoju verziju priča o Crvenkapi i Snežani. Kad je bebče konačno zaspalo meni više nije bilo do spavanja:)
 
Ne bih da se mesam iskusnima u njihov posao... Ali evo,mozda ce vam pomoci... Secam se u srednjoj skoli,instaliramo krs igrica na informatici,kad restartujemo racunar,ono iznenadjenje,sve pobrisano... Profa nikad nije hteo da nam kaze zbog cega se to desava... Posle sam malo istrazivao,i nasao program Deep freeze,koji vraca sve kako je bilo posle restarta...Bez ikakvog cekanja da se uradi restore,nista,nista...samo obican restart... To vam ne bi bilo lose za igraonice,da se ne ciste kompovi svake nedelje,nego lepo posle svakog gasenja,da se vraca kakav je bio... Kad treba nesto dodatno da se instalira,onesposobi se deep freeze,odradi se to,ponovo se vrati deep freeze....resena stvar :)

Da da deep freeze je dobar program ali kao sto je Mirza82 napisao jedina mana je sto svaki put kad restartujes on ti vraca masinu na prethodno stanje.
Sad ne znam jesu li mozda dodali opciju da neki program bude "aktivan" i da moze da se updejtuje, to bi onda bilo super resenje. Postavis samo igre da mogu da budu azurirane, a ostalo se brise :)


Sad cu ja da dam svoje misljenje i to kao osoba koja cesto ide u igraonice, mada realno najmanje ljudi ide da igra igrice u globalu, sprdnja je glavna stvar. Po meni ako mislis da uspijes lokacija ti je jako bitna, ali ne i presudna (naravno ne ocekujem da otvoris u nekom selu i da mislis na profit), jako je bitno da napravis dobru atmosferu, opustenu. Likovi odavde iz BL su to sjajno uradili (postavicu slike ispod), imaju oko 8-10 konzola mozda cak i vise nisam siguran, ali bit je u tome da je igraonica sama po sebi specificna, jer je u njoj uglavnom mrak sa muzikom u pozadini, lejzi begovi, neka svjetla pozadinska i slicno, cijena im je visoka ali kad god udjem klub je gotovo pun, jedva da ima mjesta. Isto tako probaj sa tim da nudis organizaciju rodjusa, okupljanja, iznajmljivanja prostora, jer klinci obozavaju da slave rodjendane po takvim mjestima (od malih nogu zavisnici), sto znaci da mozes zaraditi i na sokovima, grickalicama, slatkisima i slicno. Trebas staviti i pravila, a posto sjecam se dok sam bio manji, uvijek sam mrzio ici u igraonice gdje su se stariji bahatili, galamili, ljutili, i slicno kad gube, kao da im je cijeli svijet kriv (a realno klinci su ti glavne musterije, a oni ne vole tu galamu, a realno ne vole ni odrasli, tako da pripazi na to). Odlicna je i ideja da krenes sa manjim brojem konzola, najbolje da imas tipa 4xPS3, 1XPS4 (da vidis kako ce to ici, i zanima li ikoga to uopste). Takodje iskoristi FB, YT za reklame, napravi neku grupu nabacaj djecurlije i nalozi ih i ako sve uradis tako kako si zamislio, bar ces biti svjestan da si uradio sve na najbolji nacin, i bar te nece gristi savjest jednoga dana. Kakogod uradio, imas od mene sve najbolje i zelim ti da uspijes u tome sto si naumio, pa ako krenes javi kako ide..

Hvala za podrsku videcemo sta ce biti na kraju ja se nadam lepoj i uspesnoj prici :)
Pravila moraju da postoje jer ako ih nema onda krece anarhija :D Verujem da ne treba nesto preterano ni smarati sa pravilima, ali nesto kao granica mora da postoji.
I ako se ljudi koji dolaze stalno nauce da to postuju onda je to resenje bar polovine problema :)

Meni je to sumnjivo :p

I meni isto, em vlasnik em pokupio pare :) Mogao je bar da da prvu nagradu bratu od strica :D :D :D
 
@ smith_bre - brisi privatne poruke dosao si do maximuma :)
 
Ma mora da moze deep freeze da se podesi da ne dira jednu particiju,ili neki folder... ne verujem da je toliko prost da samo jednu opciju ima - da brise sve :D
podesi se da ne dira igre.... a za flash,javu i ostalo - jednom u dve nedelje se iskljuci deep,apdejtuje se sve,ukljuci se deep...i to je to... nisu to toliko hitna azuriranja,pa da mora svaki dan :)
 
krastavac, da je igraonica davala nagrade bilo bi sumnjivo. Ovako smo se svi učipili po 300 din, a prva tri mesta su nosila pare. Inače, ovo mi je drugi put za redom da osvojim turnir, do sada mi je najbolji plasman bilo 4 mesto. Doduše, uvek sam birao Atletiko Madrid da vodim ali sad sam izabrao Man City (s obzirom da sad skoro svi biraju Real).

Inače vrh večeri je bio kada sam otišao kući, večerao i taman se spremio za spavanje kad dolazi bebac kod mene u krevet. Da tata čita bajke. I zabava kreće - gledali smo Pepu Prase, Pokoja, Kinder jaja na youtube-u i tata je ispričao svoju verziju priča o Crvenkapi i Snežani. Kad je bebče konačno zaspalo meni više nije bilo do spavanja:)

Ma zezamo se covece :)
Ja znam da kad bi ja ucestvovao u turniru ne bi osvoji prvih deset mesta jer sam tutuk za fudbal, uvek su me pobedjivali :)
A dete ne sme da trpi sto je tata umoran :) Prica je obavezna i gledanje par crtaca :)


Ma mora da moze deep freeze da se podesi da ne dira jednu particiju,ili neki folder... ne verujem da je toliko prost da samo jednu opciju ima - da brise sve :D
podesi se da ne dira igre.... a za flash,javu i ostalo - jednom u dve nedelje se iskljuci deep,apdejtuje se sve,ukljuci se deep ...i to je to... nisu to toliko hitna azuriranja,pa da mora svaki dan :)

Pazi nije to bas tako ni jednostavno. Jer koliko sam skapirao on omogucava trenutnu instalaciju svega i svacega ali cim se uradi restart on automatski brise sve i vraca sve kako je bilo, cak pise da kad se aktivira deep freeze cak ni administrator ne moze nista da izmeni i da se to sacuva. A azuriranja ne zavise toliko od mene vec svako ko bude seo da igra nesto, ima neku svoju mapu, neki svoj profil koji se cuva na disku i realno ljudima je ok jednom da poskidaju sve to ali svaki put kad bi morali da skidaju i na to da gube vreme jako brzo bi prestali da dolaze.
 
Inače, kod mene se još uvek igra PES 13-ica. PES14 je katastrofa živa a na FIFU neće da pređu. Tako da smo uradili što smo mogli od transfera ručno:)
 
Nekako su podeljena misljenja. Bar kod mojih drugara koji igraju pes, nekome je ok, nekome je totalni promasaj.
Mada kad vratim film isto je bilo i kad je izasao 2013. Valjda ljudi naviknu na jedan nacin i kad nesto promene u nacinu igre ljudi teze prihvataju.
Ja sam tako isto za counter, trebalo mi je bas dugo da predjem i da odigram bilo koji drugi osim prvenca. Posle covek navikne i nekako se privikne na promene :)
Vidim po forumima svi ocekuju bum od 2015 - videcemo :)
 
Pa nije isto. PES na svakih par godina izadje sa novim endžinom. 2008/9/10 su bili u jednom. 1011/12/13 u drugom. Ovo je već treća inkarnacija PES engina na PS3. I katastrofalna je. Verovatno bi bila bolja da PS3 nema vrlo malo RAM memorije. U verziji za PS3 PES14 stuca u kaznenom prostoru što se ne desava u XB360 i PC verzijama.

U pravu si da svaki PES donosi nevoljni prelaz ali samo kad je u pitanju smena generacija. Ko je igrao 8-icu igrao je i 9 i 10. Prelazak na 11-icuje bio malo teži ali većina mojih mušterija je prešla. Posle su 12-ica i 13-ica bili samo usavršen endžin 11-ice. Što se tiče PES14 engina on je za NExtGen generaciju konzola i verovatno će PES15 na PS4 biti opet vrh, ali trenutno nije tako.

Ja imam mušterije koje i dalje igraju 8-icu, a najteži je većini bio prelazak sa PS2 na PS3 igranje.
 
Da da to su najvece mane koje sam i ja cuo. Izgleda da su se zaleteli da izbace sto pre i napravise vecu daru nego meru.
Ovaj novi 2015 sto ga najavljuju izgleda da ce biti extra. E sad stoji da ce biti i za PS3 tako da mi nije bas najjasnije sta ce uraditi da poboljsaju u odnosu na 2014, a da ne secka... ostaje da se vidi.
 
Šta bi na kraju - jesi li odustao od ideje ili je u procesu razrada iste?
 
Jos uvek je sve u procesu razrade :)
Malo sam u nekoj guzvi i ne stizem da se posvetim ali polako ima jos vremena.
 
Jos uvek je sve u procesu razrade :)
Malo sam u nekoj guzvi i ne stizem da se posvetim ali polako ima jos vremena.


Kad su igraonice u pitanju, ja budućnost, hype i eventualno neku zaradu jedino vidim u ozbiljnim turnirima i Virtuix Omni ;)

[YOUTUBE]iUkjaNQlZO8[/YOUTUBE]

Nažalost, to earn big, you have to invest big, pa je možda bolje da se udružiš sa nekim i podeliš rizik, ali i profit, a za moj procenat zbog ideje ćemo se lako dogovoriti :D
 
Ja sam do sada drzao 2igraonice sa kompovima , to je pre bila ludnica sada slabo
.. a igroce koje se igraju dota lol hon ca1.6 cod 2 i cod5 zpmbi uglavnom i nista drugo ;( ps3 se igra tu i tamo ali samo pes i jako retko neki tekketn .. sad razmisljam o 46" tv + kinect
 
Nazad
Vrh Dno