Šta je novo?

Otvaranje PS3-PS4 igraonice u 2014?

doo varijanta ne dolazi u obzir, znam koje su peripetije oko otvaranja, vodjenja i ne daj boze zatvaranja. Sve trosak do troska.
Kao pausalac cu verovatno i ici, nego sam mislio da neko zna da li postoji jos neka varijanta pored toga, a da nije doo :)

Otvara se isto kao što se otvara i PR. I nije skuplje.

Nemaš nikakvu drugu varijantu u tvom slučaju.

@ njikolaj - Naravno. Zato sam i otvorio ovu temu. Sto vise sugestija moze samo da doprinese.

Mislio sam da ne pitaš samo stare vukove ovde na forumu, već malo i klince koji će odlaziti u tu igraonicu. Mi veterani verovatno igramo kući. :D
 
Poslednja izmena:
Igraonica je tu nekoliko godina i zavučena je, ali lokalci znaju za nju. Nalazi se nedaleko od dve osnovne škole u gusto naseljenom kraju kod Carine. Ne znam da postoji bilo koja druga u blizini. PC su polu- do uvek popunjeni, a ima ih 40. Konzolni deo sa (sudeći po broju TV) 5 konzola večito bleji prazan, tek neko nešto odigra (jedna utakmica, možda dve). U taj prostor bi se opušteno smetilo 10 računara. Ne bih da reklamiram, 3D Cafe je u pitanju, imaju sajt.

Ta propala je bila odmah kod Studentskog grada, vrlo blizu lokaciji takodje bivše (a veoma posećene) PC igraonice. Nisam zagledao, ali nikad nije nešto dobro radila, prosto "klinci" nisu dolazili.

Znam da dosta ljudi igraju u PC igraonama ali takodje dosta ljudi iz okruzenja koje sam pitao takodje su odusevljeni varijatnom da se napravi neka dobra igraonica za konzole koja bi pruzila lepu igracku atmosferu sa boljim TV-ma.
Nisam pametan ali upijam upijam :)

fora je da ponudis ono sto trziste trazi... pc igraonice uvek dobro posluju ali ih ima svuda, ps3 xbox360 verovatno na svakom cosku, e ps4 i xbox one je vec druga prica, i kad ce biti bolji trenutak za otvaranje igraone sa njima nego sad...to je neko moje vidjenje...

ako zabranis pusacima, izgubices dosta musterija u startu, vidi da napravis neki kompromis, tipa ti dvosedi da ne budu neki ultra skupi i da nema mnogo stvari koje mogu da se ostete u blizini cigare, a to malo pepela ako pokupis, nije nista strasno ;)

Zato i pucam najvise na novine jer verujem da ce dosta ljudi dolaziti da igra na novijim konzolama. :)
Ne bi ja zabranio pusenje samo gledam kako najpametnije da odradim, a da ne ugrozavam i nepusace. Ipak su i oni gejmeri :)
 
Otvara se isto kao što se otvara i PR. I nije skuplje.

Nemaš nikakvu drugu varijantu u tvom slučaju.



Mislio sam da ne pitaš samo stare vukove ovde na forumu, već malo i klince koji će odlaziti u tu igraonicu. Mi veterani verovatno igramo kući. :D

Imam dosta iskustva sa doo zezancijama tako da to nikako ne dolazi u obzir :)
Onda cu verovatno kao pausalac da se bakcem.
I stari vukovi znaju da skoknu do igraonice :) bar cu se potruditi da ih privucem :)
 
Znam da dosta ljudi igraju u PC igraonama ali takodje dosta ljudi iz okruzenja koje sam pitao takodje su odusevljeni varijatnom da se napravi neka dobra igraonica za konzole koja bi pruzila lepu igracku atmosferu sa boljim TV-ma.
Nisam pametan ali upijam upijam :)



Zato i pucam najvise na novine jer verujem da ce dosta ljudi dolaziti da igra na novijim konzolama. :)
Ne bi ja zabranio pusenje samo gledam kako najpametnije da odradim, a da ne ugrozavam i nepusace. Ipak su i oni gejmeri :)
Igronicama su osnovci i srednjoškolci glavni izvor prihoda.

Svi ostali nisu tolike trošadžije. Iako će da dolaze, blejaće i praviće gužvu, ali neće da troše ili tek povremeno i sitno. Od njih se ne živi. Razmotri uzrast tih sa kojima si pričao o lepoj atmosferi.


P.S. Kad krenu da urlaju na ekran svake tri sekunde i udaraju po stolovima, nema lepe atmosfere. A još manje kad zaguste vazduh dimom i duvanskim smradom.
 
Ja na taj uzrast najvise ciljam. :) A stariji vukovi oni su mi za turnire glavni :)
A sto se tice dima i dranja, pa to je jedna od drazi igraonica jer to kuci tesko moze da se radi :)
 
Jel ti to otvaras za sebe pa usput i da zaradis koji dinar? :)

Velika kinta se mora uloziti, i ako zelis da to sve bude kako treba i da radi onako kako si zamislio, bez tvog 25h prisustva tamo od toga na zalost nece biti nista.
Pricam ti iz licnog iskustva.

Ima tu jos dosta pravnih aspekta koje moras da ispostujes, sve legala, svaka igra, racuni od konzola, tv i ostalog invetara...
 
@rAMA a sto ga ojadi inspekcija? kakve veze ima? ne smes da ima konzolu koja je cipovana? ja ovde u nisu, ne znam jednu igraonicu koja nema cipovanu konzolu ne budi smesan.
sto se tice dvoseda, zavisi druze, uglavnom je svuda kombinacija dvoseda i lejzi bagova, ali sta da ti kazem, recimo ja kad bi pravio ubacio bi sto vise dvoseda, i onda de bas nema mesta i nemoze lejzi beg, ili ovamo ako kojim slucajem igraju cetvorica, onda tu lejzi da ima..

U NS su u prethodnim godinama pogašene brojne igraonice i to uglavnom zbog kazni inspektora, mog poznanika koji drži igraonicu su zezali čak zbog toga što nije imao odgovarajuću papirologiju za originalne igre koje je držao, dokaz da je on to zaista kupio i slično. To može da te zaobiđe ili u nekim manjim mestima ili da imaš vezu ili središ nešto, pa da žmure na tebe. Ili da inspektori u tom reonu nisu vični poslu, pa da ih interesuje samo ono što imaš na PC-jevima.

Postoje periodi kada inspekcija nije tako redovna ili kada nisu rigorozni, to uglavnom ide u talasima svakih par godina, ali kada god zafali para u budžetu (a posle ovih poplava itekako će da fali). razleteće se na sve strane. Imaš primere baš danas gde su inspektori poslati u kafiće u kojima je kafu moguće platiti SMS-om za pomoć, da prate da li se izdaju fiskalni računi za te kafe, da vide da li je sve po zakonu, da država ne bi bila zakinuta za PDV...

Sa druge strane može da radi na crno, tj. da ne prijavi igraonicu državi, tada neće banuti inspekcija, ali može se desiti da neko ga neko prijavi i da popije kaznu i prijavu.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko u vezi otvaranja tj oko papira jel da otvaram kao preduzetnik ili nekako drugacije?

Čim pitaš za ovo na IT forumu, savetovao bih te da odustaneš od cele rabote, jer očigledno još uvek nisi spreman (ima da te odere država ako napraviš neki propust).


Ja na taj uzrast najvise ciljam. :) A stariji vukovi oni su mi za turnire glavni :)
A sto se tice dima i dranja, pa to je jedna od drazi igraonica jer to kuci tesko moze da se radi :)

Prilično sam siguran da zakon ne dozvoljava pušenje u komercijalnim prostorijama namenjenim boravku maloletnih lica, tako da na pušenje možeš da zaboraviš.

Točenje alkoholnih pića ne dolazi u obzir, a mislim i da bi za prodaju sokova morao da se posebno registruješ i ispuniš određene uslove. Onda su tu još protivpožarna zaštita, nivo buke, osiguranje...

Kad izračunaš koliko ti novca treba za kiriju, papire, opremu i igre, mislim da ćeš i sam videti da će ti puno vremena trebati samo da povratiš uložena sredstva, a nije sigurno da ćeš ih povratiti. Cenim da je isplativije praviti gyros i pomfrit ili otvoriti frizerski salon, a što se igrica tiče, u moje vreme smo iznajmljivali konzole za vikend ;)
 
Jel ti to otvaras za sebe pa usput i da zaradis koji dinar? :)

Velika kinta se mora uloziti, i ako zelis da to sve bude kako treba i da radi onako kako si zamislio, bez tvog 25h prisustva tamo od toga na zalost nece biti nista.
Pricam ti iz licnog iskustva.

Ima tu jos dosta pravnih aspekta koje moras da ispostujes, sve legala, svaka igra, racuni od konzola, tv i ostalog invetara...

Za svoju dusu jer volim igre, a naravno usput da se i zaradi. Cak cu i ja da platim iz svog dzepa ako sednem da igram, nema dz ni za mene :)

Mene samo zanima kako da se dobije racun ako kupis neku stvar od fizickog lica.
Sto se papiroloske strane tice, tu cu da jurim drugaricu koja drzi knjigovodstvenu agenciju pa cu s njom proci sve, sta moze, a sta ne moze i na koji nacin nesto moze da se uradi mozda na jeftiniji nacin, ali da bude sve po Zakonu.
Inace ja ako udjem u pricu onda cu uci 110% jer para za bacanje nemam :)

U NS su u prethodnim godinama pogašene brojne igraonice i to uglavnom zbog kazni inspektora, mog poznanika koji drži igraonicu su zezali čak zbog toga što nije imao odgovarajuću papirologiju za originalne igre koje je držao, dokaz da je on to zaista kupio i slično. To može da te zaobiđe ili u nekim manjim mestima ili da imaš vezu ili središ nešto, pa da žmure na tebe. Ili da inspektori u tom reonu nisu vični poslu, pa da ih interesuje samo ono što imaš na PC-jevima.

Postoje periodi kada inspekcija nije tako redovna ili kada nisu rigorozni, to uglavnom ide u talasima svakih par godina, ali kada god zafali para u budžetu (a posle ovih poplava itekako će da fali). razleteće se na sve strane. Imaš primere baš danas gde su inspektori poslati u kafiće u kojima je kafu moguće platiti SMS-om za pomoć, da prate da li se izdaju fiskalni računi za te kafe, da vide da li je sve po zakonu, da država ne bi bila zakinuta za PDV...

Sa druge strane može da radi na crno, tj. da ne prijavi igraonicu državi, tada neće banuti inspekcija, ali može se desiti da neko ga neko prijavi i da popije kaznu i prijavu.

Znam. Toga ce uvek biti, sve zavisi ako si nekome trn u oku. KGB igraonica je skoro svakog meseca dobijala posete od inspekcija jer je najveca i zaradjuje ogroman novac, a cim to osete lesinari odmah bi da uberu kajmak..
Kao sto sam rekao probacemo da sve radimo po Zakonu, da ne bi nikome usao na radar, a da pritom mogu i nesto da zaradim :)

Čim pitaš za ovo na IT forumu, savetovao bih te da odustaneš od cele rabote, jer očigledno još uvek nisi spreman (ima da te odere država ako napraviš neki propust).




Prilično sam siguran da zakon ne dozvoljava pušenje u komercijalnim prostorijama namenjenim boravku maloletnih lica, tako da na pušenje možeš da zaboraviš.

Točenje alkoholnih pića ne dolazi u obzir, a mislim i da bi za prodaju sokova morao da se posebno registruješ i ispuniš određene uslove. Onda su tu još protivpožarna zaštita, nivo buke, osiguranje...

Kad izračunaš koliko ti novca treba za kiriju, papire, opremu i igre, mislim da ćeš i sam videti da će ti puno vremena trebati samo da povratiš uložena sredstva, a nije sigurno da ćeš ih povratiti. Cenim da je isplativije praviti gyros i pomfrit ili otvoriti frizerski salon, a što se igrica tiče, u moje vreme smo iznajmljivali konzole za vikend ;)

Pitanje sam postavio na IT forumu samo iz razloga jer se i ovde motaju ljudi koji imaju/ili su imali igraonice pa mozda mogu neki savet da daju sto se tice samog otvaranja.
A sto se tice pusenja to ne znam, to jos uvek treba da saznam mada mi nesto ne pije vodu da mora da bude zabranjeno pusenje jer to nije prostor iskklucivo za maloletna lica nego za sva godista. Onda bi morali i kafici i restorani da imaju istu zabranu jer i tamo borave maloletna lica? Sto se tice alkoholnih pica znam da moze jer ima igraonica koja toci legalno alkohol ;) Ali ja ipak ne bih isao na tu varijantu.
Ni u jednom poslu ti nije obecano da ces da povratis ulozeno, treba zagristi i rizikovati. Slazem se da pre toga treba dosta iskalkulisati (ja kalkulisem vec duze vreme) i tek onda krenuti u realizaciju.
 
Može alkohol da se toči ako se ima dozvola za to, i zbog toga sam mislio da to ne dolazi u obzir, jer je previše maltretiranja oko papira i ispunjavanja sanitarnih i ko zna kakvih drugih uslova.

Znam da sve to može da se jednostavno "sredi" i napravi, ali to sve može preko noći da se promeni samo ako neko naredi.

Triput meri, jednom seci :)
 
Moze vlast preko noci sto sta da izmenja ali to je vec faktor na koji ne mogu da uticem.
Nisam za varijantu tocenja alkohola ali nekako pivo + igre zvuce odlicno :)
 
Za svoju dusu jer volim igre, a naravno usput da se i zaradi. Cak cu i ja da platim iz svog dzepa ako sednem da igram, nema dz ni za mene :)

Mene samo zanima kako da se dobije racun ako kupis neku stvar od fizickog lica.
Sto se papiroloske strane tice, tu cu da jurim drugaricu koja drzi knjigovodstvenu agenciju pa cu s njom proci sve, sta moze, a sta ne moze i na koji nacin nesto moze da se uradi mozda na jeftiniji nacin, ali da bude sve po Zakonu.
Inace ja ako udjem u pricu onda cu uci 110% jer para za bacanje nemam :)

Ako je za svoju dusu onda da se dobro razmisli i pripazi.
Lik je tako otvorio, u pocetku islo lepo, skupljala se ekipa, "drustvo" je visilo svako vece do jutra, pa onda malo po malo na veresiju.
Onda je doslo vreme da se igraona zatvara, veresija se skupila oko (kako on kaze) 5k eura, a "drustva" nigde da od njih naplati dug.
Ovo sto ti sve pricam je licno iskustvo od preko 15g rada po igraonicama, odrzavanje istih, nije mi namera da te obeshrabrim u svojoj nameri, vec da ti ukazem na moguce probleme.
 
Ne sme da bude ništa na "o-ruk".

Ja lično da imam pare ne bih ulagao u igraonicu u 2014.godini, one su "out" već 7-8 godina.

Ali pošto već insistiraš na otvaranju, prvo stavi sve na papir. Izdvoj 100-200 EUR i plati stručnjaku da ti izradi biznis plan. Pa onda pogledaj koliko ti je sati igranja uopšte potrebno da bi bio na nuli.

Naravno, biznis plan radiš tek kada znaš lokaciju i kada budeš mogao da stekneš uvid u neke najvažnije parametre (broj škola u blizini, cena kod konkurencije, da li se računa samo na školsku decu ili i na "decu iz kraja", i mnogo mnogo drugih stvari).

E da, pogotovu ovo što mirza kaže, to je možda i najbitnije!
Moraš imati uvida u to kakva "ekipa" se skuplja u kraju.

Ja sam radio u svoje vreme u 3-4 PC igraonice, a dve od tih 3-4 su zatvorene zbog "ekipe" iz kraja.
Likovi su bili bahati, igrali su na veresiju koja je išla na više stotina EUR po igraču, u jednoj igraonici su pretili gazdi, itd.
 
Poslednja izmena:
Ako je za svoju dusu onda da se dobro razmisli i pripazi.
Lik je tako otvorio, u pocetku islo lepo, skupljala se ekipa, "drustvo" je visilo svako vece do jutra, pa onda malo po malo na veresiju.
Onda je doslo vreme da se igraona zatvara, veresija se skupila oko (kako on kaze) 5k eura, a "drustva" nigde da od njih naplati dug.
Ovo sto ti sve pricam je licno iskustvo od preko 15g rada po igraonicama, odrzavanje istih, nije mi namera da te obeshrabrim u svojoj nameri, vec da ti ukazem na moguce probleme.

Nisam obeshrabren sa ovim sto si napisao, naprotiv sve su to dobri saveti koji moraju da se postuju da bi posao bio uspesan.
Cast svakome, veresija nikome. :)

Ne sme da bude ništa na "o-ruk".

Ja lično da imam pare ne bih ulagao u igraonicu u 2014.godini, one su "out" već 7-8 godina.

Ali pošto već insistiraš na otvaranju, prvo stavi sve na papir. Izdvoj 100-200 EUR i plati stručnjaku da ti izradi biznis plan. Pa onda pogledaj koliko ti je sati igranja uopšte potrebno da bi bio na nuli.

Naravno, biznis plan radiš tek kada znaš lokaciju i kada budeš mogao da stekneš uvid u neke najvažnije parametre (broj škola u blizini, cena kod konkurencije, da li se računa samo na školsku decu ili i na "decu iz kraja", i mnogo mnogo drugih stvari).

E da, pogotovu ovo što mirza kaže, to je možda i najbitnije!
Moraš imati uvida u to kakva "ekipa" se skuplja u kraju.

Ja sam radio u svoje vreme u 3-4 PC igraonice, a dve od tih 3-4 su zatvorene zbog "ekipe" iz kraja.
Likovi su bili bahati, igrali su na veresiju koja je išla na više stotina EUR po igraču, u jednoj igraonici su pretili gazdi, itd.

Nista i nece biti o-ruk. To je poenta ove teme, da vidim sta ljudi misle, da mi daju korisne savete i da prikupim sto je moguce vise informacije sa razlicitih strana i onda sve to skupa stavim na papir i podvucem.
U svakom kraju imas neku losu "ekipu" koji samo cekaju da iskoriste nesto ili nekoga. I za takve ljude postoji resenje, tako da se zbog toga uopste ne brinem.
Zato i ne bih isao ispod neke cene sa satnicom da mi se ne bi skupljali ni lokalni narkosi i terali mi ostale svojom pojavom.
 
major, mislim da bi ti koristilo da makar još jednom pročitaš ovo što je Exodusbgd napisao:

Ja lično da imam pare ne bih ulagao u igraonicu u 2014.godini, one su "out" već 7-8 godina.

Nađe se još poneka igraonica koja nekako preživljava, ali mislim da ih čeka ista sudbina kao i video klubova i internet kafića - nijedan gde sam pre 15 godina išao zbog interneta više ne postoji, a neki su čak imali i šank ;)
 
Citam citam.. znam da igraonice nisu vise "in" kao sto su bile, ali opet ne verujem da ce se ugasiti.
To su isto pricali i za balone za fudbal, ma to ce sve da propadne, ali u Bg-u ih je sve vise i vise i termini su im popunjeni bar 2 dana unapred. Pricam o onim koji imaju ok terene, ne one skarabudzevine.
Tako isto verujem da je i i za igraonicu. Treba da se ulozi u pricu, treba da se radi 30h dnevno i to je dobitna kombinacija.
Ovih par lokacija koje sam obilazio koje su pored skola radili smo neke ankete i pitali ih sta misle o igraonicama i da li bi dolazili. Vecina je bila odusevljena idejom da se otvori tu blizu skole.
Ali za sada vodi PC igraonica, vise nego za konzole.
Ali kao sto rekoh sve savete prihvatam, stavljam na papir i kalkulisem pa videcemo sta ce biti na kraju :)
 
Samo nemoj ići na osećaj i gledajući kroz ružičaste naočare, jer ja vidim da se na kupujemprodajem.com trenutno prodaju 3 PC igraonice, a i standard stanovništva je u konstantnom padu, što znači da će se na nepotrebne hirove sve manje trošiti novca ;)
 
Naocare definitivno moraju da budu neutralne, jer opet ne treba ni kretati u bilo koji posao za pesimizmom.
Doza rizika postoji, samo definitivno moram sagledati sve aspekte pre nego sto se upustim u ovu igrariju.
 
Evo ja sam na neki nacin ovde klinac s obzirom da sam srednjoskolac, a vecina ovde su "matoriji" :D salim se, samo hocu da ti kazem da kad spomenes rec konzola mom uzrastu njima prvo pada napamet fudbal i eventualno basket, nisu culi na za GoW, ni Killzone, Halo, i jos stosta sto ima na konzolama, a vecina je za PC iz razloga sto ti sto uglavnom idu u igraonicu, idu da bi igrali lol, wow, cs i te igrice koje ja npr ne igram, mada ako dobro izreklamiras konzolnu igraonicu bice tu uspeha, ali stavi akcenat na cestim turnirima, bilo u fudbalu bilo u nekoj pucacini (CoD 1 na1 npr, tako sam igrao jednom protiv druga) ili smisli vec nesto, sve je u reklami, vole ljudi konzole, samo je problem sto ih vezuju samo za sportske igrice, ali ti malo izreklamiraj pa ih ubedi da probaju i druge igrice... To ti je neki moj savet, ako nista drugo dolazice zbog PS4 ili Xbox One, sta vec budes nabavio (bar 1 One i ima da ti dolazim bar jednom nedeljno :d)!
 
Poslednja izmena:
To je dobar info :)
Organizovanje turnira sa dobrim nagradama bi mi bilo stavka "must" jer ce to privuci dosta ljudi, a i priliku za nekoga da za neki manji ulog dobiju neku vredniju nagradu.
 
To je dobar info :)
Organizovanje turnira sa dobrim nagradama bi mi bilo stavka "must" jer ce to privuci dosta ljudi, a i priliku za nekoga da za neki manji ulog dobiju neku vredniju nagradu.

Nagradni fond da bude 70% od svih uplata, i na konju si :trust: Kontam da bi se klinci ozbiljno naložili da osvoje par hiljada dinara, a bolje da tako probaju nego u kladionici.

Igram samo WoT, a i njega mi je preko glave u zadnje vreme, pa ne znam kako stoji stvar sa Wii?
 
Ako mislis na Wii konzolu ona nije toliko aktuelna. Ona je vise za neku kucnu varijantu.
 
Citam citam.. znam da igraonice nisu vise "in" kao sto su bile, ali opet ne verujem da ce se ugasiti.
To su isto pricali i za balone za fudbal, ma to ce sve da propadne, ali u Bg-u ih je sve vise i vise i termini su im popunjeni bar 2 dana unapred. Pricam o onim koji imaju ok terene, ne one skarabudzevine.
Tako isto verujem da je i i za igraonicu. Treba da se ulozi u pricu, treba da se radi 30h dnevno i to je dobitna kombinacija.
Ovih par lokacija koje sam obilazio koje su pored skola radili smo neke ankete i pitali ih sta misle o igraonicama i da li bi dolazili. Vecina je bila odusevljena idejom da se otvori tu blizu skole.
Ali za sada vodi PC igraonica, vise nego za konzole.
Ali kao sto rekoh sve savete prihvatam, stavljam na papir i kalkulisem pa videcemo sta ce biti na kraju :)

Lično mislim da grešiš. Ne znam koliko imaš godina, ali moraš da imaš bolji "osećaj" za biznis.

Npr. postojali su određeni "hype-ovi" od 2000. pa na ovamo, i samo oni koji su otvarali među prvima su uspevali.
Primer: 2001-2002 su se otvarale PC igraonice, već 2004 je krenuo moj komšija i bio jedva nešto iznad nule.
Palačinkarnice su se krenule masovno otvarati negde 2003-2004. Moj zet pametan krenuo početkom 2005, kad je to već bilo pomalo "out", i naravno -propao za par meseci.
Isto je bilo sa menjačnicama - svi su ih otvarali, ali samo je otprilike svaka druga opstala.

Ne znam kako možeš da porediš balone za fudbal i igraonice. Fudbal je razonoda koja postoji sto i kusur godina, i postojaće. Igraonice su nešto drugo. One su bile popularne jer su kompjuteri koštali 1500-2000DEM početkom prošle decenije, a ni konzole nisu bile jeftine. Sada bakuta ode u Tempo da kupi ulje i brašno i usput stavi u kolica komp unuku od 17k din. Stoga, klinci nisu željni igranja. Pored toga, tada nije bilo kvalitetnog neta za online gaming - sada svi imaju dobar internet kući.
 
Pored toga, tada nije bilo kvalitetnog neta za online gaming - sada svi imaju dobar internet kući.

Ovo je kljucna stavka u celoj prici. Nije poenta u gamingu - nego u socijalnom gamingu. Odlazak u igraonicu je bila prilika da se ljudi malo i druze i osete manje usamljeno u tom, nekada otudjujucem hobiju... A sada to mogu i od kuce, mada, opet, to je neki drugi fazon. Mozda malo, ali malo, jos uvek moze da se ide na tu kartu, d aje odlazak u igraonicu ipak i nekakav izlazak iz kuce.

Ja sam takodje razmisljao na tu temu, i to bas o PS4 konzolama, i meni se cini na osnovu "biznis analize" koju sam ovako u glavi, na brzinu i potpuno laicki napravio - da bi to tesko proslo, a evo i zasto:

- Mozda niko nema PS4, ali da li si razmisljao da je to mozda i zato sto niko i ne zeli? :) Ovo je srbija a ne japan, nisu toliko popularne konzole, to ce da ide nekako, ali ako ti pola vremena zvrji prazno, nece se isplatiti
- Zaboravi na "madjarske" varijante, ako hoces legitimnu igraonicu sa papirima (naravno).
- Razmisli jako dobro o tehnickim ogranicenjima koje ima PS4 pre svega u smislu deljenja i profila. Mozes da stavis 16 profila i to ti je to utice na savegame-ove i online profile.
- Mozes, mozda, malo da ustedis na gamesharingu izmedju 2 (3?) konzole. Ali doooobro razmisli kao ces to sve da izvedes.
- PS+ za PS4 je skrt i ne daje dobre "besplatne" igre. A treba ti na svakoj konzoli za online.

Potencijalno, ne moras ulagati u hardver jos 7 godina, osim popravki i tome slicno. PC igraonicu bi morao da obnavljas na 2-3. Ali striktno govoreci, mislim da se PC ipak vise isplati. Klinci vise vole Kanter nego GTA, eto, da pojednostavimo.

Sto se tice osecaja za biznis, NE SLUSAJ NAYSAYERE. Budi spreman da poslusas svaki savet, ali nista na ovom svetu nije sigurno... ako imas dobar biznis plan, ljude od poverenja, malo srece i dobru lokaciju, dobre money menadzment skills, sve je moguce. Cinjenica je da je MOMENAT prosao. Brate mili, omasio si za cca 10-20 godina. A koji je sada momenat niko ti ne moze reci, jer je najbolji momenat predvideti novi trend i ugurati se medju prvima - kada postane trend vec je kasno - a ovde malo ko moze to da ti kaze.

Razmisljaj o svim aspektima posla, ok je sto razmisljas o turnirima ali moras da postavis neke basic principe i strategije.

1. Papirologija? Fiskalni racuni, inspekcije?
2. Kako ces da kontrolises lokalnu bagru koja ce pokusati da ti se nakaci - slucajno ili manje slucajno - prvom prilikom? Security, video nadzor? SVE kosta. Uracunaj i taj rizik da neko moze da ti dodje, polupa nesto, iznese, prebije radnike, zavodi red i tera musterije, unistava se od gudre... cisto kao neko ko je bio duze vreme u tom poslu, prijateljski savet. :)
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da citam 10 strana ali ako te nesto konkretno zanima mogu ja da ti objasnim sta i kako posto sam radio u najvecoj igraonici u Bg-u (ima i pc i ps3)...

Par stvari koje su "must have" ako mislis da iole zaradis:

- lokacija
- obezbedjenje ili neko ko ce da te resava bagre, klosara i sl
- ambijent
- sto niza cena
- lokacija
- akcije/popusti
- usluga (komunikativni i radni radnici kao i sto ispravnija oprema)
- lokacija

Smisli ako imas neka pitanja pa cu vrlo rado da ti odgovorim ali ne bih se ja tek tako zaletao u ovu pricu.
 
Cukam preko telefona pa necu uspeti svima lepo da odgovorim al aj da probam:
@exodus: Postujem svacije misljenje ali opet imam i svoje. Po meni vreme igraonica nije proslo i nikad nece proci jer ima ljudi koji jednostavno vole da igraju u drustvu, ali posto kucne varijante uvek imaju neku zackoljicu odu u igraonicu. Osnovci, srednjoskolci vole da malo izadju sa casova i gde ce ubijati vreme, naravno u igraonici ako im je blizu. Ja ne razmisljam da krecem sa ovim pre septembra jer tad krecu ponovo skole, vreme nece biti tako lepo i ljudi se ponovo zavlace po lokalima.
Poredjenje balona i igraonice nije uopste glupo jer i igraonice postoje vec vise decenija i postojace i dalje. Ljudi vole zabavu i drustvo i to nece nikad zastariti.
Imao sam i ja pre par godina odlican net ali sam opet isao u igraonu bas zbog tog nekog druzenja. Volim ja i solo da igram ali ove online igre su mi nekako uvek bile drazije da igram po igraonicama.
@padawan - Kako mislis niko ne zeli da poseduje PS4. Svi drugari koji imaju PS3 bi jako zeleli da se dokopaju 4-e ali cena je jaca, dosle zene, deca, dosli troakovi, svi au za varijantu da odu u igraonicu dva puta nedeljno nego da daju tolike pare u celosti. Tesko ce i klincima da neko da toliku kolicinu para da bi se igrali. A verujem da PS4 pruza dosta vise nego njegov prethodnik i da ce tek doci igre koje ce privuci igrace.
U svakom slucaju poenta teme je i bas to da se vide svi uglovi i pozitivni i negativni i onda cu ja lako izvagati.
@djolenzi - Sta ti mislis generalno za ps4, da li bi privukao ljude, sta se u toj igraonici najvise igralo na trojkama?
Lokacija mi je i najveci problem, jer dobre lokacije kostaju abnormalno, a pritom nisu dovoljno velike da moze covek da se raskomoti i da se igraci ne osecaju zbijeno.
 
Ima jos uvek vremena naravno. Necu se zaletati i necu gledati na stranu kad vidim negativne strane zato i hocu da cujem svacije misljenje i da jednostavno iskalkulisem prednosti i mane i da vidim ima li smisla ulaziti u ovu pricu ili ne. :)
 
Ja bih se slozio sa prethodnicima koji te odvracaju od ideje realnim argumentima ... iz tvoje price cini se da ti bas mnogo zelis da "drzis" igraonicu, i to je ok, ali realno tesko da bez svog lokala mozes uspeti ... da bar imas dobru lokaciju u vlasnistvu sigurno bi i saveti bili drugaciji
 
Pes igrači nikad ali NIKAD neće da probaju fifu. CS igrači nikad neće da probaju novu mp igru ili čak ni jedan drugi naslov, verovali ili ne, to je ogroman problem, zato što ne možeš da dođeš do izražaja, džabe tebi Ps4 I besne mašine u kome BF4 leti kad nema ko to da proba, oni igraju cs.1.6, pazi kad neće da probaju CS GO.(niko nije napravio pare od prodaje hleba i mleka u prodavnici)
To što kod tebe kući gamepad od PS4 radi super, to nema veze sa vezom, jer to koristiš ti i to je tvoje, ako imaš malo mozga onda svoje stvari čuvaš, a drugo kad to isto daš nekom drugom (a tek kad počne da gubi)
Nemoj razmišljati logično, to u ovom poslu ne radi, a nemoj se ni oslanjati na ankete u kome učestvuju deca (naravno da hoće igraonicu, ali...)
Otvoriti igraonicu da ti sve bude po zakonu, pored brdo love I dosta muke i tonu papira potreban ti je kvalitetan kanap da možeš da se obesiš.

Btw umoran sam I pišem sa telefona, verovatno ima mnogo grešaka i da je text konfuzan, krastavac
 
Poslednja izmena:
@Neogeo- Nemam ja uopste zelju da drzim nesto sto mi nece donositi zaradu. Kuci imam i dobru masinu i obe konzole i meni vise od toga ne treba. Mene iz ove price najvise zanima kako zaraditi u poslu koji me interesuje.
@smith_bre - Ja sam pre dosta dugo igrao stari cs i nije me zanimalo da probam nesto novo. Onda su me drugari zarazili sa css-om, a bio sam ubedjen da drugo necu igrati. Ako cs igraci nece da probaju nista novo neka igraju cs, isto i za pes. Verujem da ce pes2015 privuci sve i da ce svi bas zbog toga hteti da igraju ps4. A pojavice se i gomila novih naslova ekskluxivno za ps4 tako da to ce biti samo plus.
 
Nazad
Vrh Dno